» »

Nokia Lumia 1520 prinaša 6-palčno diagonalo

Nokia Lumia 1520 prinaša 6-palčno diagonalo

The Verge - Na splet so pricurljale slike in podatki o prihajajoči Nokiini napravi, ki se bo imenovala Lumia 1520. Težko bi jo uvrstili med telefone ali tablice, saj s svojimi značilnostmi sodi nekam vmes, kar angleško govoreči označijo kot phablet ali tablefon v prostem prevodu. To oznako si je naprava s kodnim imenom Bandit prislužil predvsem z veliko diagonalo zaslona, ki meri kar šest palcev in zmore polno HD 1080p ločljivost.

V notranjosti bo tiktal štirijedrni procesor Snapdragon 800 z 2 GB pomnilnika in 32 GB kapacitete. Kamera bo imela 16 milijonov točk, kar je že na zgornji meji smiselnega. Vse skupaj bo poganjala nova verzija Windows Phone 8 GDR3. To je tudi vse, kar je znanega, saj Nokia molči.

Kdaj bo Lumia 1520 na voljo, še ni povsem znano, govori pa se, da v ZDA v naslednjih tednih, drugod pa do konca leta. Hibridi med telefoni in tablicami očitno postajajo nova vroča niša, v kateri se preizkušajo proizvajalci. Nokia doslej še ni šla dlje od 4,7-palčnih telefonov (Lumia 625), konkurenca pak. Samsungov Galaxy Mega ima celo nekoliko večjo, 6,3-palčno diagonalo, starejši Galaxy Note pa je s 5,3-palčnim zaslonom pravi hit. Rekorder pa je bržkone Asus FonePad, ki ima kar sedempalčno diagonalo.

46 komentarjev

||_^_|| ::

Kamera bo najbrž z nekim namenom imela toliko MP.

Matev ::

ja kamera bo imela 16m pikslov za brezveze

ivanuscha ::

AKako je 16m na zgornji meji smiselnega? Kaj pa je potem kamera od Lumie 1020, ki ima 41mp? Toliko MP imajo z razlogom!

Matev ::

sem prej pozabil pripisati

isti razlog kot zakaj so iumeli kamikaze ćelade

za brezveze

fosil ::

telefon+tablica -> telica ? :D
Tako je!

LitralSM ::

moblica ?

francek1 ::

Če bi bila zadeva androidna, bi šla za med...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

win64 ::

Pri nokiji se tistih 41MP uporablja zato da je slika pri 5ih megapikslih lepa, plus ne rabiš optičnega zooma.

cekr ::

francek1 je izjavil:

Če bi bila zadeva androidna, bi šla za med...


hm???

Če bi bil iPhone Androiden, bi šel za med.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

avister ::

fosil je izjavil:

telefon+tablica -> telica ? :D


ali pa teblica?

FlyingBee ::

ja, oboje se pri nas začne na t, tako da ni tako elegantno kot v angleščini, ampak bi bilo po tej logiki kar Teblica pravilno, Telica ne gre skozi

LightBit ::

win64 je izjavil:

Pri nokiji se tistih 41MP uporablja zato da je slika pri 5ih megapikslih lepa, plus ne rabiš optičnega zooma.

Pri mini plastičnih lečah, težko.

hojnikb ::

Kdaj bojo začel delat 4" 1080p telefone ?
Mi gre že prav na jetre tale 4.7" androidnež, ki ga mam...

Seveda ne kake mini varjante, ki so strojno podhranjenje. Fully featured flagship telefon z manjšim ekranom. Vzamem takoj
#brezpodpisa

FlyingBee ::

ja, 4" pa 85% zaslon/telefon

LeQuack ::

hojnikb je izjavil:

Kdaj bojo začel delat 4" 1080p telefone ?
Mi gre že prav na jetre tale 4.7" androidnež, ki ga mam...

Seveda ne kake mini varjante, ki so strojno podhranjenje. Fully featured flagship telefon z manjšim ekranom. Vzamem takoj


Ko boste nehal kupovat vse kar dajo vn.
Quack !

OmgWTF ::

hojnikb je izjavil:

Kdaj bojo začel delat 4" 1080p telefone ?
Mi gre že prav na jetre tale 4.7" androidnež, ki ga mam...

Seveda ne kake mini varjante, ki so strojno podhranjenje. Fully featured flagship telefon z manjšim ekranom. Vzamem takoj


Zakaj dafuq rabiš 1080p na telefonu... Saj pa neboš vido razlike med to pa manjšo resolucijo

hojnikb ::

LeQuack je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Kdaj bojo začel delat 4" 1080p telefone ?
Mi gre že prav na jetre tale 4.7" androidnež, ki ga mam...

Seveda ne kake mini varjante, ki so strojno podhranjenje. Fully featured flagship telefon z manjšim ekranom. Vzamem takoj


Ko boste nehal kupovat vse kar dajo vn.


če hočeš high performance telefon, potem pač nimaš izbire...
#brezpodpisa

smash ::

OmgWTF je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Kdaj bojo začel delat 4" 1080p telefone ?
Mi gre že prav na jetre tale 4.7" androidnež, ki ga mam...

Seveda ne kake mini varjante, ki so strojno podhranjenje. Fully featured flagship telefon z manjšim ekranom. Vzamem takoj


Zakaj dafuq rabiš 1080p na telefonu... Saj pa neboš vido razlike med to pa manjšo resolucijo


men je 1080 premalo! upam da bo resolucija čez nekaj let okoli 25000

hojnikb ::

OmgWTF je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Kdaj bojo začel delat 4" 1080p telefone ?
Mi gre že prav na jetre tale 4.7" androidnež, ki ga mam...

Seveda ne kake mini varjante, ki so strojno podhranjenje. Fully featured flagship telefon z manjšim ekranom. Vzamem takoj


Zakaj dafuq rabiš 1080p na telefonu... Saj pa neboš vido razlike med to pa manjšo resolucijo

You need to get your eyes checked...

Sicer pa, kaj ma veze, če vidiš razliko ali ne. Z takim odnosom bi še zdaj mel 120x160 ekrane... sj več tak nerabiš oz. ne vidiš :)):))

smash je izjavil:

OmgWTF je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Kdaj bojo začel delat 4" 1080p telefone ?
Mi gre že prav na jetre tale 4.7" androidnež, ki ga mam...

Seveda ne kake mini varjante, ki so strojno podhranjenje. Fully featured flagship telefon z manjšim ekranom. Vzamem takoj


Zakaj dafuq rabiš 1080p na telefonu... Saj pa neboš vido razlike med to pa manjšo resolucijo


men je 1080 premalo! upam da bo resolucija čez nekaj let okoli 25000

right...be sarcastic...

medtem pa uživaj ob debilnih resolucijah, ki jih ponujajo na prenosnikih razvno zaradi take ignorance.

Nič ni od škode, če dobivamo high-res panele.. tako vsaj zadeve napredujejo, ne pa da stagnirajo..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Matev ::

16m slika je čisti bluz
še na facebook je ne moreš spraviti

Rias Gremory ::

Wow. Kakšna inovativnost.
Ljudje bodo pa kupovali ker proizvajalci samo cifre višajo kjer ni smisla. Zdej se vsaj ve kaj bodo meli mulci v šoli do konca leta, bo igranje igric postalo še udobno!
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

hojnikb ::

aha višanje "cifer" torej resolucije nima smisla. Sure... copy that... ok raja mejte 720p panele na skoraj vseh prenosnikih v 2013 ... sj so saam cifre ane... nimajo smisla

djte no nehat take klobasat... a se spomne sploh kdo prvih barvnih ekranov na teh telefonih in kaj imamo zdej ?
#brezpodpisa

skika ::

Že že, ampak želje po 1080p v 4" ekranu, zakaj?

muh resolution!


kek

hojnikb ::

skika je izjavil:

Že že, ampak želje po 1080p v 4" ekranu, zakaj?

muh resolution!


kek

zakaj pa ne ?
Zram pa še IPS panel ali AMOLED z rgb.. even better..
#brezpodpisa

Rias Gremory ::

Me visoke resolucije me nič ne motijo na prenosnikih. Na telefonih pa ne nucam, ker ne gledam FHD filmov (a kdo jih?).
V prvi vrsti je pa moj komentar letel na 16MP (toplel) kamero ter diagonalo skoraj večjo od mojega zaslona.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

OmgWTF ::

Kak ste zdaj prišli na prenosnike?

Moje vprašanje je zakaj 1080p na mobitelu? Zakaj je to pogoj? Če ne vidiš nobene razlike med tem in nekoliko nižjo resulucijo. Seveda ne govorim od 120x160 resoluciji.

Nevem zakaj ste eni tak obsedeni z nekimi specifikicaijami.
"upam da ma 4gb rama"
"upam da ma 600ppi, ker je 400ppi premalo"
"upam da bo 8 jedrni procesor"

hojnikb ::

Rias Gremory je izjavil:

Me visoke resolucije me nič ne motijo na prenosnikih. Na telefonih pa ne nucam, ker ne gledam FHD filmov (a kdo jih?).
V prvi vrsti je pa moj komentar letel na 16MP (toplel) kamero ter diagonalo skoraj večjo od mojega zaslona.

tudi mene ne. imo bi mogu bit fHD na prenosnikih standard, ne privilegij. Pri vseh price range-ih..

no ta debilizem z veliko MP v teh kamerah je pa spet drug extrem ko ga ne razumem... tukaj pa ni moar == better (kar se htc zaveda z svojimi ultrapixel kamerami)
#brezpodpisa

DolLoad ::

Meni se je se vsak zaslon na telefonih, ki sem jih do sedaj imel zdel super kristalen, dokler ni ven prisla visja resolucija. Ce nimas side by side primerjave v vecini primerov danes resolucija nima vec pomena (high end, ne mi zdej s kakim desire 200 ven pridet za primerjavo).

dotomaz ::

Resolucijas ama sploh ni pomembna, pomemben je DPI. Glede na to, da človeško oko pri gostoti nad 300 DPI naj ne bi več ločilo dveh sosednjih pik, ne vidim smisla v 400+ DPI ekranov.

hojnikb ::

dotomaz je izjavil:

Resolucijas ama sploh ni pomembna, pomemben je DPI. Glede na to, da človeško oko pri gostoti nad 300 DPI naj ne bi več ločilo dveh sosednjih pik, ne vidim smisla v 400+ DPI ekranov.

kar seveda ni res... razloćljiv dpi je odvisn tut od razdalje, iz katere gledaš ekran... in ja. človeško oko je zmožno več kot 300dpi (kdor pravi drugače je pač nasedel applovem PRu)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

LeQuack ::

In naslednje leto bo senzacija, 7" telefoni. Boring.
Quack !

hojnikb ::

hahahah

naslednje leto bo Google Glass >:D
#brezpodpisa

LeQuack ::

V Google Glass je premalo jeder in megapikslov, to je zdej in a ne veš.
Quack !

hojnikb ::

google glass ni samostojna naprava 8-O
#brezpodpisa

keitai ::

Google glass ja, folk ma probleme, da mu telefon žarči in potem navdušeno nalima manjšo verzijo direkt na glavo, po možnosti 16ur na dan.

zeleni ::

In kaj naj bi bilo narobe z 41MP razen tega, da vas telefon tega nima?

Senzor v 1020 nima samo velikega stevila MP. Ima tudi veliko vecji sensor kot konkurencni telefoni. Priblizno 4x vecji je sensor. Torej je velikost pixla nekako enaka kot pri konkureci, ki ima 10MP. Ce vas telefon z mini senzorjem dela z 10MP in nima niti opticne stabilizacije, bo tud 1020 na veliko vecji sensor in z opticno stabiliacijo uspel 41 kar dobro izrabiti.

Map ::

Sploh pa jo to namenjenu temu, da je slika čista, čeprav smo jo zelo povečali med gledanjem kakih oddaljenih stvari in detajlov. Slika s 5MP je tudi lahko čista, dokler je ne povečamo.

LeQuack ::

Saj vsi te kompaktni fotoaparati s še tako zmogljivo optiko in 50x super zoomom ne delajo prav lepih fotografij, če jih gledaš pri dejanski velikosti oz. 100% zoomu. Šele ko ji pomanjšaš na nekje 30% postane zadovoljivo ostra. Pri 100% je mogoče uporabna edino slika DSLR-jev oziroma podobnih zadev z veliki senzorji, pa še to je zelo odvisno od n števila dejavnikov.
Quack !

Nikec3 ::

Zakaj dafuq rabiš 1080p na telefonu... Saj pa neboš vido razlike med to pa manjšo resolucijo

Za 4 inče ne vem. Pri 4,7 pa bi lahko pri 720p štel piksle. 1080p je povsem logična in potrebna ločljivost.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

FlyingBee ::

se strinjam, do 500ppi me noben ne bo prepričal, da ne rabimo, za več pa verjetno mora biti že čudež, če vidiš

smash ::

ma upam da bo čimprej 4K na telefonih z resolucijo čez 1000ppi

Matev ::

jaz na 27 inčnem monitorju nimam take ločljivosti kot vi na igračkah

francek1 ::

cekr je izjavil:

francek1 je izjavil:

Če bi bila zadeva androidna, bi šla za med...


hm???

Če bi bil iPhone Androiden, bi šel za med.

Nope; prvič bi štekal, drugič pa so diagonale absolutno premajhne.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

harmony ::

Kmalu bo tole postalo aktivno. Ze kdo razmislja o konkretnem nakupu? Jaz razmisljam. Sedaj imam Note (1) in nasledniki me niso prepricali. Sem vse sprobal in ne vidim vec nekih konkretnih razlik.

Pa mika me kaj drugacnega. iPhone-a ne bi, ker so mi ekrani premajhni.

Kaj pravite torej na tegale velikana?

traxxas ::

Upam,da jo ponudniki telefonije čimprej umestijo v ponudbo. Bi bil že čas,da zamenjam moj 6.let star aparat.
Ta mi je pa res tanajtahujš.

harmony ::

Drag pa tudi :(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nokia je predstavila nove Lumie

Oddelek: Novice / Windows Mobile
3912018 (6426) nejcek74
»

Prihajajo Kodakovi pametni telefoni

Oddelek: Novice / Android
3215530 (12764) zeleni
»

Prihaja nova Microsoftova Lumia?

Oddelek: Novice / Windows Mobile
84287 (3171) boolsheat
»

Telefonov Nokia ne bo več (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
12331914 (28094) PrihajaNodi
»

Nov pametni telefon z dobro baterijo

Oddelek: Mobilne tehnologije
449000 (7449) MajorM

Več podobnih tem