» »

Snemanje podatkov/datotek na kaseto

Snemanje podatkov/datotek na kaseto

bauc01 ::

Pozdravljeni!

Imam eno vprašanje glede snemanja oziroma shranjevanja podatkov na kaseto.

Doma imam eno mašinco - HP storageworks DAT 72 USB in me zanima kako lahko posnamem kaj na to kaseto ki je vstavljena? Inštaliral sem si driverje in program za to pa mi nekako ne gre. In pa deluje to na normalnih windowsih ali je potreben windows server.

Če se kdo spozna na to pa je že delal s tem bi prosil, če mi lahko malo pomaga :D

Hvala

Lep pozdrav

hojnikb ::

obstaja kak dober razlog, da bi to uporabljal ?
ker sicer maš kjučke, na katere spraviš več podatkov, kot na te kasete..
#brezpodpisa

Dr_M ::

Za arhive je to odlicna resitev in bolj trajna, kot diski, usb kljucki in podobne zadeve.
Je pa tole bolj eksotika, tako da ti lahko pomaga nekdo, ki se je dejansko s tem ze srecal (sicer pred mnogo leti uporabljal podobno 400/800MB zadevo, ampak pomoje je se precej spremenilo)

hojnikb ::

kaj pa dokumentacija na hpjovi strani pravi ??
#brezpodpisa

MIHAc27 ::

En nasvet... smo imeli stranko, ki je prav tako imela zelo pomembne podatke na kasetah.
No po nekaj letih, ko jih je želela videti/uporabiti so se pojavili naslednji problemi:
-najti čitalec (našli smo enega v muzeju, enega pa nekje v Nemčiji)
-najti OS, ki bo to prebral
-pretvoriti v nekaj uporabnega

Tako da... nimam nič proti eksotiki.. ampak za zelo pomembne stvari bi jaz uporabil še en različen medij, ki je vsaj trenutno bolj pogost.
CD-ji so tudi npr. stari že 30let in še vedno jih lahko v vsakem PC-ju bereš.

Spajky ::

MIHAc27 je izjavil:

...CD-ji so tudi npr. stari že 30let in še vedno jih lahko v vsakem PC-ju bereš.
Ja in če jih pečeš pri npr.1/3 največje brzine in so kvalitetni (tisti po eden v svoji škatlici ponavadi), prenesejo marsikaj. Jest sem pred leti npr. tako zapekel en CD in ga na teraso poleti z rec.plastjo navzgor dal na sonce čez dan, da je bil vrel! Ko se je ohladil, ga je normalno prebralo BP. Pa si misli! Današnji poceni (cake pakiranje etc) pa ne vem, če bi ta postopek zdržali ....
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

hojnikb ::

optični mediji so spet tak-tak.. nikol ne veš kako kvalitetnega dobiš...

za ziher backup potdatke vsaj čez 3 diske, od tega enga offsite. Pa mogoče še kak cloud backup.
#brezpodpisa

pegasus ::

Al pa kasete in trezor. V linuxu tar na /dev/rmt0 pa je ...

einstein :P ::

diskete, pa je ;) al pa tračni pogon... :P
STAY OUT OF MY TERRITORY!

MTB ::

MIHAc27 je izjavil:

En nasvet... smo imeli stranko, ki je prav tako imela zelo pomembne podatke na kasetah.
No po nekaj letih, ko jih je želela videti/uporabiti so se pojavili naslednji problemi:
-najti čitalec (našli smo enega v muzeju, enega pa nekje v Nemčiji)
-najti OS, ki bo to prebral
-pretvoriti v nekaj uporabnega

Tako da... nimam nič proti eksotiki.. ampak za zelo pomembne stvari bi jaz uporabil še en različen medij, ki je vsaj trenutno bolj pogost.
CD-ji so tudi npr. stari že 30let in še vedno jih lahko v vsakem PC-ju bereš.


Ne pretiravat. DAT 72 najdeš še marsikje v kakšnem delujočem serverju od HP. Če mi najdeš 30 let star CD, ki ga je nekdo zapekel na računalniku, ti dam za pivo! :)

Gapi ::

MTB je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:

En nasvet... smo imeli stranko, ki je prav tako imela zelo pomembne podatke na kasetah.
No po nekaj letih, ko jih je želela videti/uporabiti so se pojavili naslednji problemi:
-najti čitalec (našli smo enega v muzeju, enega pa nekje v Nemčiji)
-najti OS, ki bo to prebral
-pretvoriti v nekaj uporabnega

Tako da... nimam nič proti eksotiki.. ampak za zelo pomembne stvari bi jaz uporabil še en različen medij, ki je vsaj trenutno bolj pogost.
CD-ji so tudi npr. stari že 30let in še vedno jih lahko v vsakem PC-ju bereš.


Ne pretiravat. DAT 72 najdeš še marsikje v kakšnem delujočem serverju od HP. Če mi najdeš 30 let star CD, ki ga je nekdo zapekel na računalniku, ti dam za pivo! :)


The CD-R, originally named CD Write-Once (WO), specification was first published in 1988 by Philips and Sony in the 'Orange Book.

Teoretično je možno.
No person is rich enough,to buy back his past.

MTB ::

Hm, 2013-1988=25... Slabo teorijo imaš. :(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Myspace izgubil za 12 let glasbe, videa in fotografij

Oddelek: Novice / Varnost
428641 (5554) FrRoSt
»

Sony bo začel izdelovati gramofonske plošče (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
12532759 (24751) TheBlueOne
»

15 let star CD

Oddelek: Strojna oprema
182993 (2120) Martin Krpan
»

Kako do podatkov čez 20-40 let? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
7510513 (7990) Pyr0Beast
»

"garancija" na cd-je

Oddelek: Zvok in slika
232508 (2118) badabim

Več podobnih tem