» »

Problem z plextorjem 48/24/48

Problem z plextorjem 48/24/48

black block ::

Hm peče recimo 700 MB v 4:35 minutah, imam najnovejši bios, najnovejši NERO, mam ga na secondary master + DMA on! Kaj je narobe, cd-ji so 48 X (podpirajo in pečejo z 7.200), any ideas? Ga naj vrnem, sumim da laser ni ok skalibriran...

Hvala za pomoč!

Ghero0 ::

hm... men je glihkr speku, sicer audio, cd na smartbuy-a 32x pr 32x pecenju v 3.59 minute 79 minut glasbe, u glavnm skor poln cd... ce ti to kej pomaga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ghero0 ()

AngelOfDeath ::

kako veš da pečejo z 7.200 ?
kera firma pa so cdji ?
si proval plextorjeve cd-je ?

black block ::

isto je z plextorjevimi priloženimi cd-ji v bistvu še slabš tam je 5 minut pa še neki, pečem na različne de-je vsi so 48X podprti, ja ne vem če peče piše da peče... Ni važn tole je jajc gre nazaj!

icek ::

naredi da ti nero napise dejanske hitrosti...pa bos vido kak hitro ti pece

regedit,
HKEY_CURRENT_USER \ Software \ ahead \ Nero - Burning Rom \ Recorder

Poišči DWORD ShowSingleRecorderSpeed in spremeni HEX vrednost z 0 na 1.
Rider of Theli
www.air-tv.net

Blisk ::

Jst sem naredu en praktičen test.
Speku sem 4 enake CDje Traxdata, z Nerotom.
Prvo na Teacu 48x, fabriško pečen cd k je mel 517 MB, CD sem direkt kopiral na prazen traxdata, ki je deklariran za 40x, mi ga je peku na 48x 3.54 min
potem, sem dal, da najprej naredi sliko na disk pa potem zapeče CD in je peku 5.25 min.
Potem sem probal zadevo na Plextorju in sem dobu za direktno kopiranje 3.06 min in za kopiranje tako, da naredi najprej sliko na disk 5.08 min.
Potem sem probal še na enakem plextorju na drugi mašini in zadeva je bila ista.
Mislim, da so hitrosti realne in primerljive.
Lahk pa kdo proba sam.

||_^_|| ::

teli pekači novi sploh niso tok hitri kokr se govori. Tko da folk ne ga srat in ne menjajte 16x al pa 24x pečk za hitrejše ker sam $ in € stran mečete.

black block ::

ja zdaj je po šarjenju v REGISTRU boljš pod 4 minutam 700 MB iz diska direkt on the fly še nidem probal, sicer bi pa moral zapečt v 3 minutah, ampak leda out in dela ene 30 sekund HM? Sem še pisal na PLEXTOR, bomo vidl!

AngelOfDeath ::

Jaz vas ne razumem zakaj bi vsi radi da vam pekač speče cd v 1 sekundi kar se mene tiče je bolj važna kvaliteta ne pa hitrost (kaj bom s cdjem ki ga speče v 1 sekundi če ga pol nobeden razen mogoče pekača ne zna brat :S)

Ghero0 ::

Ej balckblock, kako je pa pr teb pr prepoznavanju cdjev, mislm tist cajt k das nek cd not pa preden ugotovi kaj je gor,...

pr men to traja cca. 10 sekund ??? a je to normaln. Je namrec zlo motece, k nisem navajen da dam cd not pol pa se 10-15 cakam da ga zavrti in prepozna...

Vase izkusnje s tem?

NeroSpeed:
Disc Eject Time 1.89 sec
Disc Load Time 8.87 sec
Disc Recognition Time 0.02 sec

recognition je kul sam load time?

||_^_|| ::

Ghero0: jst mam load time 8.53 tko da mislm da je s tvojim časom vse ok.

black block: cd 700 mb mi posname v cca treh minutah. (za plextorjeve npr.2:45, za smartbuye 3:10)
Od začetka sm mel enake probleme k ti. Pol je pa to kr zginilo z istalacijo novega nerota.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ||_^_|| ()

Ghero0 ::

Ja, sej ta cajt se ni tok kriticen... sam ce dam recmo en audio cd not pa traja tko skor pol minute da ga prepozna, tm ene 25 s ??? To je pa ful dost...Pa ta cd ni zdej nek ful popraskan pa umazan, je cist dobr ohranjen...

black block ::

res zanimiv no ja kaj čmo kirga nero-ta maš zdaj? Hm ne jaz ma load time tam ene 9-10 s nič neobičajnega vse je cool, je pa pri pisanju velika razlika recmo sem testiru TEAC 40 X 8MB BUFFER in PLEXTOR.ja čeprav snema dlje cd-je polne tam ene 10 sekund pa jih snema bolj kvalitetno, mel sem en ISO cd in sem ga z TEAC posnel pred kašnimi 2-3 meseci in mi ni nikol delu (pol sem že pozabu da ga mam=:)=) No lej zlomka dam taisti cd noter ga posnamem on the fly in glej dela k ura zdaj... Tok

Ghero0 ::

Mah sej ne vem, kaj bi blo to... Mogoče so pa PlexToolsi krivi, k se mi zdi da dolg cajta neki mencajo - Retrieving disc information... pa se umes nc ne dogaja... Lohk bi bo to. ... bom probu... ja zgleda so plextoolsi krivi za dodatnih deset sekund. Ok, vse je v redu :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj NE kupiti!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1379582 (5906) jastreb
»

Smartbuy - nateg? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
776261 (4172) pingo76
»

Plextor writer 24/48/48 problem! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
644571 (4080) Hux
»

Hitrost peke s Plextorjem 48/24/48

Oddelek: Strojna oprema
121171 (1004) icek
»

Kater CDRW - LG 8400B/LiteOn 48x/Teac W540E

Oddelek: Kaj kupiti
201615 (1353) TheJack

Več podobnih tem