» »

SiOL jajca spet počasna!

SiOL jajca spet počasna!

Uporabnik-1 ::

Torej, sedaj sem že skoraj da znorel, že cel dan mi šteka siol internet. Nič ne downloadam, v omrežju sem sam... itd... Ne odpre mi pol spletnih strani na interetu, nasploh pa je download obupno počasen. Ima še kdo podobne probleme? Spet se je začelo tisto obdobje, ko mi bo siol nekaj časa štekal, potem bom zgleda moral popizditi in klicati k njim dol ter zagroziti, da bo spet mir za par mesecev. Mislim... Tak ponudnik interneta, največji v Sloveniji, v realnosti pa največji kapitalist in baraba, ki ropa svoje uporabnike od a do ž. To je moje mnenje, upam da ga prebere čim več ljudi in se distancirajo od teh bedakov in nesposobnežev. Hvala in lep dan.

jurre ::

Meni deluje vse normalno, speedtest kaže hitrosti paketa, spletne strani se normalno odpirajo. Moram reči, da imam siol ADSL že od leta 2002 in lahko na prste ene roke preštejem kolikokrat sem imel težave...

Si daleč od centrale?

Hayabusa ::

S koliko se ti modem poveže ?

aerie ::

99,9% je problem v last mile-u. Pokliči tehnično pomoč. Osebno nimam problemov zadnjih 10 in nekaj let s SiOL internetom.
 SiOL FTTH

SiOL FTTH

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: aerie ()

sese12 ::

 SiOL

SiOL

xxxul ::

jst se tud nimam kej zapritozevat zadnja leta (kvecjemu obratno, paket mam 20/20)

feryz ::

Na optiki nimajo problemov in potem modrujejo, da je problem "last mile"!!??
Vam torej "last mile" (od optike naprej) normalno prebavlja 50 Mb/s, OP-ju pa niti podatka ne spusti skozi!? Last mile?
Siol kot Siol pač.
Mene so ravno danes klicali iz T-2, če bi želel kaj pripomniti, ker jih nič ne kličem in se nič ne pritožujem. Tudi če kaj rabiš, ponavadi v razumnem času vzdignejo telefon. Pri Siol-u si prvi v čakalni vrsti po kake pol ure.

aerie ::

Modrujemo? Last mile pri xDSL tehnologijah je residental gateway + parica + DSLAM. Se pravi ali slaba parica (beri EM motnje) ali prezasedenost centrale ali slaba domača terminalna oprema.
Kar se T-2 tiče, pa ne bi o njih. Preveč slabih spominov.8-O

Jinto ::

xxxul je izjavil:

jst se tud nimam kej zapritozevat zadnja leta (kvecjemu obratno, paket mam 20/20)


speedtest.net slabo meri upload (je višji kot bi moral bit). Boljši je recimo ndt.arnes.si

mitjau ::

Očitno je kakovost ISPjev odvisna od lokacije priključka.
Imel že SiOL, Amis, T-2 (vsi na xDSL) in največ težav prav na SiOLu... ko sem šel na T-2 je model prišel zmerit linijo z instrumentom (in je našel napako na varovalki).. halooo, to bi Telekom (SiOL) moral že v osnovi narediti, in zamenjati varovalko (surge protection) v centrali ki je verjetno bila tam od pamtiveka in je najverjetneje bila vzrok vseh težav...

xxxul ::

teta na primorskem mela podoben primer kot je mitjau opisu: je popiz****, pršu telekomovc, tri ure menju, pucu kontakte (tko je razložila) do razdelilne omarice, in od jednom na polno laufa ADSL

tko da ja, očitno pogodbeniki slabo prklopjo, in tam je tud problem, last mile...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Merjenje hitrosti downloada/uploada (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Omrežja in internet
449387063 (3621) dussan
»

A1 TV AS LTE (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
21054490 (29829) brez-imenko
»

Telekom optika - hitrost (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
13229309 (17686) mojster_joni
»

Hitrost siol interneta

Oddelek: Pomoč in nasveti
165643 (4932) kradljivci
»

Upload speed test

Oddelek: Pomoč in nasveti
142206 (2009) bluefish

Več podobnih tem