» »

Delo...

Delo...

lebang1 ::

Sedaj delam preko študentskega servisa, pa se hitro bliža čas, ko bo "ni statusa je panika" :)
V firmi kjer trenutno delam bi pač bili radi, da bi imel status študenta, pa to ni več mogoče.
Za stalno me ne bodo zaposlili, pa me zanima katere vse oblike zaposlitve obstajajo, da je tudi za delodajalca ugodno?

Omenjalo se je avtorsko pogodbo, ki je sicer za njih ugodna, kar se davka tiče, vendar ne delam takega dela, da bi se lahko sklenilo avtorsko pogodbo. Tu je še podnajemna pogodba, katera bi jih preveč stala.

Kaj vse še obstaja, kako je z kakšnimi agencijami, mogoče pripravništvo, s.p....??

Nimam dosti pojma o tem, vsak nasvet dobrodošel.

Mipe ::

Pač greš delat tam, kjer te bodo vzeli. Izkušnje menda imaš? Kompetence? Pokaži sredinca tem škrtuhom.

Blinder ::

škrtuhi ja, da ti ne morejo dat niti minimalne plače.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Meizu ::

Takšne je treba samo odjebat čimprej. Če bi vsi to storili, bi bilo vse skupaj še kako drugače, ko kar naenkrat ne bi bilo več delovnega kadra.

lebang1 ::

Mipe je izjavil:

Pač greš delat tam, kjer te bodo vzeli.

To je dan danes pizdarija, ker te noben nikjer noče vzet... recesija pa tako...
Imam sošolce,ki že dlje časa iščejo šiht, pa se gre za elektro stroko in ne kar nekaj...

francek1 ::

lebang1 je izjavil:

Mipe je izjavil:

Pač greš delat tam, kjer te bodo vzeli.

To je dan danes pizdarija, ker te noben nikjer noče vzet... recesija pa tako...
Imam sošolce,ki že dlje časa iščejo šiht, pa se gre za elektro stroko in ne kar nekaj...

Ma 200 štromarjev takoj dobi delo, sicer v Nemčiji, ampak delo je pošteno plačano. Seveda ne takih, ki imajo le šolo, znanja pa ne...Samo malo firme iz Ptuja za posredovanje dela pokličite.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

DeeJay ::

v našem podjetju "zaposlujemo" ljudi izključno, če imajo svoj s.p., ker jih rabimo samo za krajši čas ali po projektih.
Žal se je ta praksa izkazala za najbolj racionalno, ker drugače smo imeli zaposlene ljudi, ki so gledali v luft, samoiniciative pa ni bilo nobene.

Vice ::

Blinder je izjavil:

škrtuhi ja, da ti ne morejo dat niti minimalne plače.


Niso škrtuhi. Tudi ČE bi ti dali minimalno plačo to ne pomeni, da si ti strošek za podjetje 700EUR temveč 3x toliko ali več. Marsikatero podjetje bi zaposlilo več ljudi, če jih nebi država toliko obremenila. Pri nas si večina podjetnikov težko privošči bolniško, dopust, pa ne zaradi denarja temveč zaradi posla. Izgubiš posel tu, posel tam pa si hitro brez. Zaposlenemu se jebe za to, saj dobi plačo, podjetnik pa se še prekleto dobro to zaveda. Kot drugo so tudi danes drugi časi, ko pred 10 in več leti in jih večina ne more zaštekati, razumljivo ker smo v nekem vmesnem obdobju. Če hočeš denar boš iskal delo in ne službo. Jest recimo imam dela dosti in ga nudim in primerno plačam, če pride nekdo k meni jokat za službo... ne hvala, takega ne rabim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vice ()

Blinder ::

780€ bruto + malca potni stroški itd in za jurja € mesečno ga lahko zaposlijo, ne pa 2000+€ mesečno. Sej če ga uzamejo kot študenta za 4€ na uro pa koliko pride strošek delodajalca, 900€ mesečno?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Utk ::

Marsikatero podjetje bi zaposlilo več ljudi, če jih nebi država toliko obremenila. Pri nas si večina podjetnikov težko privošči bolniško, dopust, pa ne zaradi denarja temveč zaradi posla. Izgubiš posel tu, posel tam pa si hitro brez. Zaposlenemu se jebe za to, saj dobi plačo, podjetnik pa se še prekleto dobro to zaveda.


Ja to je samo v Sloveniji, da ljudje zbolijo in grejo kdaj pa kda na dopust. In samo v Sloveniji delavec stane jurja na mesec, v Avstriji recimo 300 evrov, max.
Tisti ki imajo veliko bolniških v svoji firmi se pa naj zamislijo zakaj. V nekaterih jih skoraj da ni, pa ne zato, ker si ljudje ne bi upali it, ampak ker ne "zbolevajo".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Vice ::

Utk je izjavil:

Marsikatero podjetje bi zaposlilo več ljudi, če jih nebi država toliko obremenila. Pri nas si večina podjetnikov težko privošči bolniško, dopust, pa ne zaradi denarja temveč zaradi posla. Izgubiš posel tu, posel tam pa si hitro brez. Zaposlenemu se jebe za to, saj dobi plačo, podjetnik pa se še prekleto dobro to zaveda.


Ja to je samo v Sloveniji, da ljudje zbolijo in grejo kdaj pa kda na dopust. In samo v Sloveniji delavec stane jurja na mesec, v Avstriji recimo 300 evrov, max.
Tisti ki imajo veliko bolniških v svoji firmi se pa naj zamislijo zakaj. V nekaterih jih skoraj da ni, pa ne zato, ker si ljudje ne bi upali it, ampak ker ne "zbolevajo".


Ja boš pa samo v sloveniji plačeval zraven 1001 dodatek, plačan odmor, prevoz na delo, malica itd.... V večini drugih držav tega previlegija ni. In boš samo v sloveniji plačal 3x več davka kot drugje. In ne ne stane te nekdo na minimalcu 1500. Boš moral nekoga še dodatno plačati da bo delal takrat ko tvojega zaposlnege ne bo v službi, naj se polomi privat kaj mu boš rekel, naj pride delat???? Bo šel na dopust mu boš prepovedal? Bo leto naokoli mi boš odrekel regres?

Pa bom drugače vprašal bi bil rajši zaposlen za minimalca in 1x na mesec nesel domov 700€ zato, da boš cel mesec jedel krompir in zelje zato da lahko plačaš položnice ali rajši delal po projektu kot s.p. za 3000€ na mesec?

Utk ::

Ja to je hudic ce imas firmo pa si ne znas izracunat koliko stane zaposleni. Bruto je bruto, pa je cisto vseeno na kak nacin, niti s.p. na tist bruto ne placa nic majn davka, ce nekdo ne goljufa.

lebang1 ::

ok, malo se je zašlo iz mojega vprašanja,
rabim nasvet kakšna oblika zaposlitve je najbolj podobna študentskemu delu,
pustimo stat debate, kako u kurcu je naš sistem...

Vikking ::

lebang1 je izjavil:

ok, malo se je zašlo iz mojega vprašanja,
rabim nasvet kakšna oblika zaposlitve je najbolj podobna študentskemu delu,
pustimo stat debate, kako u kurcu je naš sistem...


Najcenejša varianta zate je seveda, da te nekdo zaposli za nedoločen čas. Ker stroške prispevkov spraviš delno na pleča delodajalca.

Če si sposoben najti delo tudi pri drugih podjetjih, samoiniciativen, sposoben.. Potem odpri s.p., to je najceneša varianta za ponudnika dela, ki išče zunanje partnerje za opravljeno storitev. Ter si seveda ne želi spraviti na grbo celo kopico zaposlenih.
Trenutno imaš programe kot oprostitev plačila prispevkov, subvencije za prispevke, tako da ti je lahko tisti 2 leti, ki ti jh država financira dovolj da pokažeš svoje znanje, pridobiš stalne poslovne partnerje in veš kako se poišče delo na prostem trgu.

Delo ki si ga opravljal kot študent, pa bo z veliko verjetnosto dobil drugi za podjetje "poceni" študent.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

vorantz ::

Kar se tiče neto in bruto bruto je avtorska pogodba praktično identična študentskemu delu
Si pa rekel, da tvoje delo ne ustreza temu tako, da bummer

MadMicka ::

Vice, ni res, ko praviš, da je komplet strošek delodajalca pri minimani plači 3 krat višji. Slovenija je v tem pogledu med manj obdavčenimi v EU!

Če znaša minimalna plača 783 EUR bruto, to na letni ravni vključno z malico, stroškom za prevoz (npr. LPP) in regresom za letni dopust znese mesečno tam okoli 1.100 EUR.

Zdej pa mene nekaj zanima Vice in sicer od kje teb podatek, da je strošek pri minimalni plači delodajalca 3 kratnik? Še celo, če je govora o neto minimalni plači, se pravi cca. 580 neto, to ne drži. A si to napamet govoril ali si pa gledal napačne podatke?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

Vice ::

Res da nisem čisto 100% na tekočem z davki v SLO (z razlogom), vendar nismo med najmanj obdavčenimi, pri posrednih davkih smo kar visoko, socialni prispeki raje ne omenjam, delo presega povprečje...in ja nebi se pa rad primerjal recimo s Švedsko ali Belgijo ali po kapitalskih davkih s kakšno drugo državo... so še huše cvetke od naše države. Vendar primerjati njihovih 50% pri njihovem standardu je malo neprimerno z našimi 40% pri našem standardu. Je tudi odvisno katere davke gledaš, kateri tebe obremenjujejo. Rajši plačam v drugi državi 10%-20% kot v naši 30-40 in to razliko dam raje osebam s katerimi sodelujem in vlagam v kvaliteto. Pa je res strošek zaposlenega edino plača? Za zaposlnega boš moral priskrbeti delovno okolje. Ja lahko dela od doma in tisti, ki je to poizkusil ve da je to stran vržen denar. Takoj ko ima nekdo zagotovljeno mesečno plačo se vedenje popolnoma spremeni (večinoma), pa ne bomo sedaj o psihologiji, Maslowu itd... tako je in tega ne more nihče spremenit. Se pravi strošek delovnega okolja, potem zamenjave, recimo potem ko se prilagajaš razvoju, novim tehnologijam nate padejo tudi te investicije, ker zakaj bi iskal nov kader in nove zaposlitve, če jih imaš v svojem delovnem procesu... in še in še "bonitet" ker če pričakuješ da boš pri sebi obdržal visokokakovosten kader na minimalcu si naiven, OK če se greš kakšen "čistilni" servis je to druga pesem. Stroškovno me ceneje pride da imam na standbay-u 10 ljudi ki jih plačam 3x več kot če bi imel manj zaposlenih z manjšo plačo. Rizik je v obeh primerih, logično. Vendar če potegnem črto dolgoročno je strošek "zaposlnegega" občutno manjši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vice ()

Utk ::

Tudi za 3000 jurje bruto preko s.p. ne dobiš ravno strašne strokovnjake za poln delovni čas. Za 17 evrov bruto bruto na uro ne delajo niti dobre frizerke, kaj šele kdo drug.

Vice ::

To je bilo "karakterno". Ker tudi kakovostnega kadra za minimalca ne boš mogel zaposliti. Imaš potem opcijo da pri plači nakažeš minimalca in zaposlenemu daš dodatne stimulacije, kjer dejansko lahko malo "prihraniš". Vem tudi da nekateri počnejo tako da po dogovoru "zaposleni" delajo preko S.P. za isti denar kot prej redno. Podjetje plača vse stroške in prispevke + neto ki jim pripada. Vendar ne vem koliko tukaj prihranijo naj pa bi se tudi poznalo. Zakaj, kje kako... pa me ne vprašat. Računovodje so včasih kot iz drugega planeta.

Utk ::

Ja podjetje sigurno prihrani, "zaposleni" pa dobi toliko manj, ker nima več dopusta in teh stvari. Če si s.p. tudi hočeš it na morje in smučat, in ta dva tedna si pač moraš obračunat čez leto. Ne moreš potem delat za enak bruto kot redno zaposleni in mislit koliko kasiraš.

MadMicka ::

Vice, verjetno se strinjamo, da nima smisla takole na pamet debatirati in na podlagi izmišljenih podatkov delati zaključke.

Vice ::

Prej prakse ;)

Zvitež ::

Da ne odpiram nove teme. Zanima me naslednje: ali je po vaše smiselno delati preko študentskega servisa, ko se ti potem ti dohodki upoštevajo pri vlaganju za državno štipendijo. Kolikor sem izvedel iz izkušenj nekaterih študentov, so bili prikrajšani za štipendijo, ker so čez leto med študijem delali, in so bili na koncu na slabšem kot če bi ležali doma.
Torej vprašanje je: delati ali ne?

FTad ::

Če boš delal tisto, za kar si študiral in ti bo koristilo pri kasnejšem iskanju zaposlitve, potem je definitivno bolje delati, kot pa samo prejemati štipendijo...

Zvitež ::

Gre za bolj ali manj priložnostna fizična dela, ki niso vezana na moj bodoči poklic. Neumno se mi zdi, da če bi že imel željo nekaj zaslužit, bi bil pa drugje tepen po grbi in se na tak način dejansko podpira lenarjenje..

Meizu ::

Hvala, imam isti problem. Kaj čmo, država misli, da tistih 1000-1500€, ki jih zaslužim čez poletje zadostuje za celoletne potrebe.

Plačam si zavarovanje za avto, menjam komplet gum in mi ostane še kakšnih 400€. Super. Bencin za naslednji mesec, dva. Potem?

Žal smo ravno mi tista generacija, ki bo morala cukat mleko pri starih do 50ga leta, ker bo/je enostavno jeba najt razumljivo stalno zaposlitev.

Še bolj me zanima, kako namerava država povrnit izgubljeno delovno dobo za normalno upokojitev?
Če me podjetje/ustanova potrebuje le za delni čas in najraje jemlje delavce preko študentskega servisa, se mi seveda delovna doba ne upošteva.

Do 60ga, 70ga bo še "nekako" šlo, kaj pa potem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

St235 ::

Plačam si zavarovanje za avto, menjam komplet gum in mi ostane še kakšnih 400€. Super. Bencin za naslednji mesec, dva. Potem?

damn, kam smo prišli, lasten avto pa jokat da je država kriva, da ni za bencin... Mislim, da imamo večje probleme kot davke.

Drguače pa vedno ko poslušam te debate se spomnim, da so bli ravno študentki najbolj glasni koje blo treba protestirat proti zakonu o malem delu...
Kako kratek spomin ima ta zahojena generacija, ki prihaja.

francek1 ::

St235 je izjavil:

Plačam si zavarovanje za avto, menjam komplet gum in mi ostane še kakšnih 400€. Super. Bencin za naslednji mesec, dva. Potem?

damn, kam smo prišli, lasten avto pa jokat da je država kriva, da ni za bencin... Mislim, da imamo večje probleme kot davke.

Drguače pa vedno ko poslušam te debate se spomnim, da so bli ravno študentki najbolj glasni koje blo treba protestirat proti zakonu o malem delu...
Kako kratek spomin ima ta zahojena generacija, ki prihaja.

Ja, avto je očitno bolj primarna potreba kot lastna nepremičnina...dokler te starci prenašajo, a ne?
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Meizu ::

St235 je izjavil:

Plačam si zavarovanje za avto, menjam komplet gum in mi ostane še kakšnih 400€. Super. Bencin za naslednji mesec, dva. Potem?

damn, kam smo prišli, lasten avto pa jokat da je država kriva, da ni za bencin... Mislim, da imamo večje probleme kot davke.

Drguače pa vedno ko poslušam te debate se spomnim, da so bli ravno študentki najbolj glasni koje blo treba protestirat proti zakonu o malem delu...
Kako kratek spomin ima ta zahojena generacija, ki prihaja.


No, jaz definitivno nisem bil med temi protestniki. Jebiga, mladinci so/smo zabiti.

Z avtom je pa tako. Ker se moram vozit na študij 200+km daleč in nosim s seboj kontrabas in podobne orjaške inštrumente, katere praktično sploh ne moreš strpat v povprečen mednarodni vlak, je bil nakup avta žal edina racionalna rešitev. Hkrati pa ogromen denarni sod brez dna.

francek1 ::

Meizu je izjavil:

St235 je izjavil:

Plačam si zavarovanje za avto, menjam komplet gum in mi ostane še kakšnih 400€. Super. Bencin za naslednji mesec, dva. Potem?

damn, kam smo prišli, lasten avto pa jokat da je država kriva, da ni za bencin... Mislim, da imamo večje probleme kot davke.

Drguače pa vedno ko poslušam te debate se spomnim, da so bli ravno študentki najbolj glasni koje blo treba protestirat proti zakonu o malem delu...
Kako kratek spomin ima ta zahojena generacija, ki prihaja.


No, jaz definitivno nisem bil med temi protestniki. Jebiga, mladinci so/smo zabiti.

Z avtom je pa tako. Ker se moram vozit na študij 200+km daleč in nosim s seboj kontrabas in podobne orjaške inštrumente, katere praktično sploh ne moreš strpat v povprečen mednarodni vlak, je bil nakup avta žal edina racionalna rešitev. Hkrati pa ogromen denarni sod brez dna.

Kako za vraga so študirali pred 100 leti kontabas na Dunaju? Ni mi jasno...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Mavrik ::

Meizu je izjavil:

Hvala, imam isti problem. Kaj čmo, država misli, da tistih 1000-1500EUR, ki jih zaslužim čez poletje zadostuje za celoletne potrebe.

Plačam si zavarovanje za avto, menjam komplet gum in mi ostane še kakšnih 400EUR. Super. Bencin za naslednji mesec, dva. Potem?



A jaz to prav razumem da bi ti rad štipendijo za luksuz avta?! Wow, res se nisem zavedal kakšni klošarji smo bili ko smo z MS hodili v Ljubljano študirat in nismo meli avtov O.o

Meizu je izjavil:


Še bolj me zanima, kako namerava država povrnit izgubljeno delovno dobo za normalno upokojitev?


Prej se znebiš te debilne ideje, da je država tebi karkoli DOLŽNA rihtati, da ti mora KARKOLI dati, manj te bo življenje bolelo. Resno. Zbij si ta debilizem z glave pa začni skrbeti za svojo prihodnost. Čimprej.

Meizu je izjavil:



Če me podjetje/ustanova potrebuje le za delni čas in najraje jemlje delavce preko študentskega servisa, se mi seveda delovna doba ne upošteva.

Do 60ga, 70ga bo še "nekako" šlo, kaj pa potem?


Če ti greš prostovoljno delat na način dela, kjer ti je JASNO in nedvoumno razloženo, da ti ne teče pokojninska doba in potem greš še vleč študentski status da lahko tako delaš... ti pač mi NISMO in NE BOMO nikoli dolžni take neumnosti podpirati. Glej prešnjo točko.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Meizu ::

Mavrik je izjavil:

Meizu je izjavil:

Hvala, imam isti problem. Kaj čmo, država misli, da tistih 1000-1500€, ki jih zaslužim čez poletje zadostuje za celoletne potrebe.

Plačam si zavarovanje za avto, menjam komplet gum in mi ostane še kakšnih 400€. Super. Bencin za naslednji mesec, dva. Potem?



A jaz to prav razumem da bi ti rad štipendijo za luksuz avta?!

Meizu je izjavil:


Še bolj me zanima, kako namerava država povrnit izgubljeno delovno dobo za normalno upokojitev?


Prej se znebiš te debilne ideje, da je država tebi karkoli DOLŽNA rihtati, da ti mora KARKOLI dati, manj te bo življenje bolelo. Resno. Zbij si ta debilizem z glave pa začni skrbeti za svojo prihodnost. Čimprej.

Meizu je izjavil:



Če me podjetje/ustanova potrebuje le za delni čas in najraje jemlje delavce preko študentskega servisa, se mi seveda delovna doba ne upošteva.

Do 60ga, 70ga bo še "nekako" šlo, kaj pa potem?


Če ti greš prostovoljno delat na način dela, kjer ti je JASNO in nedvoumno razloženo, da ti ne teče pokojninska doba in potem greš še vleč študentski status da lahko tako delaš... ti pač mi NISMO in NE BOMO nikoli dolžni take neumnosti podpirati. Glej prešnjo točko.


TI imaš pač svojo službo in si sedaj pameten. No ja, tudi jaz bi bil. Pač nisi v naši koži jebiga, ne boš nikoli razumel, razen če te ravno danes nekdo vrže na cesto. Aja ne, delat si pričel takrat, ko je bilo povpraševanja več kot dovolj in si si nabral dovolj izkušenj da lahko sedaj uradno pristopiš k večini ponudb za delo. Ja, srečna rit, ni kaj.

Mavrik ::

Zvitež je izjavil:

Gre za bolj ali manj priložnostna fizična dela, ki niso vezana na moj bodoči poklic. Neumno se mi zdi, da če bi že imel željo nekaj zaslužit, bi bil pa drugje tepen po grbi in se na tak način dejansko podpira lenarjenje..


Državne štipendije so za tiste, ki nimajo denarja za študij. Če imaš denar, potem se nehaj delati bogega in krasti denar tistim, ki ga dejansko rabijo. Vsaj zavedaj se kaj delaš.

Drugače pa je rešitev te zagate večinoma bolj to, da greš raje iskat delo s področja svojega šolanja, ker bo to poskrbelo za normalno plačo in preprečilo brezposelnost po koncu študija. Študent, ki je svoja študijska leta zagonil za kelnarjenje in okopavanje njiv, nekako ni pretirano zaposljiv.
The truth is rarely pure and never simple.

Meizu ::

francek1 je izjavil:

Meizu je izjavil:

St235 je izjavil:

Plačam si zavarovanje za avto, menjam komplet gum in mi ostane še kakšnih 400€. Super. Bencin za naslednji mesec, dva. Potem?

damn, kam smo prišli, lasten avto pa jokat da je država kriva, da ni za bencin... Mislim, da imamo večje probleme kot davke.

Drguače pa vedno ko poslušam te debate se spomnim, da so bli ravno študentki najbolj glasni koje blo treba protestirat proti zakonu o malem delu...
Kako kratek spomin ima ta zahojena generacija, ki prihaja.


No, jaz definitivno nisem bil med temi protestniki. Jebiga, mladinci so/smo zabiti.

Z avtom je pa tako. Ker se moram vozit na študij 200+km daleč in nosim s seboj kontrabas in podobne orjaške inštrumente, katere praktično sploh ne moreš strpat v povprečen mednarodni vlak, je bil nakup avta žal edina racionalna rešitev. Hkrati pa ogromen denarni sod brez dna.

Kako za vraga so študirali pred 100 leti kontabas na Dunaju? Ni mi jasno...


Tudi meni ni jasno, še manj me pa zanima kako jim je to uspevalo.

Sam osebno (zate ne vem) ne živim leta 1914, ampak 2014. In povsem jasno mi je, da hodniki in sami vhodi na naše (in ostale balkanske ropotije) definitivno nikoli niso bili dizajnirani z namenom natovarjanja kontrabasov, harf in ostalih neumnosti.

Posledično tam noter zrukaš inštrument tolikokrat, da kar solze dobiš. Da ne omenjam prestopanj in 6 urnih patruliranj okrog kontrabasa, da ga nekdo ne zmakne, saj ni šans, da se boš po ozkih hodnikih namontiral v kupe in vsaj delno užival vožnjo.

Ko boš enkrat imel v lasti inštrument vreden 10k€ boš žal spoznal, da takšne neumne ideje kot jih imate nekateri nimajo smisla.

Kje sem dobil tak inštrument? Saj ga nisem, na sposoji iz svojega konzervatorija ga imam. Kaj se zgodi ko ga polomim? Prvič mi bojo zadevo popravili brez spraševanja. Ko bom pa vsak mesec prinesel polomljen kontrabas pa veš kaj sledi.

Sploh pa, kaj ste celi neki državni gangsterji zdaj. Ta država je v kurcu ravno zaradi takih kot ste vi. Ja, lepo je zagovarjat nekaj, ko je tvoja rit na suhem. In mnoge riti so dejansko na suhem. Ravno zaradi takšnih je ta država postala takšno selo kot je. Eno navadno brdo iz bosanskih planin.

Invictus ::

Meizu je izjavil:


TI imaš pač svojo službo in si sedaj pameten. No ja, tudi jaz bi bil. Pač nisi v naši koži jebiga, ne boš nikoli razumel, razen če te ravno danes nekdo vrže na cesto. Aja ne, delat si pričel takrat, ko je bilo povpraševanja več kot dovolj in si si nabral dovolj izkušenj da lahko sedaj uradno pristopiš k večini ponudb za delo. Ja, srečna rit, ni kaj.

Ja, ta mlada generacija zna samo jamrat.

Zdaj naj pa še jaz kot zaposlen skrbim za njih ker so nesposobni najti službo? In ker ne vedo da so sami krivi za izgubljena leta za upokojitev. Pogoj da greš v penzijo, je da sploh delaš.

No, lahko poskrbim za kako mlado ;) ...

Meizu je izjavil:


Sam osebno (zate ne vem) ne živim leta 1914, ampak 2014. In povsem jasno mi je, da hodniki in sami vhodi na naše (in ostale balkanske ropotije) definitivno nikoli niso bili dizajnirani z namenom natovarjanja kontrabasov, harf in ostalih neumnosti.

Posledično tam noter zrukaš inštrument tolikokrat, da kar solze dobiš. Da ne omenjam prestopanj in 6 urnih patruliranj okrog kontrabasa, da ga nekdo ne zmakne, saj ni šans, da se boš po ozkih hodnikih namontiral v kupe in vsaj delno užival vožnjo.

Ko boš enkrat imel v lasti inštrument vreden 10k€ boš žal spoznal, da takšne neumne ideje kot jih imate nekateri nimajo smisla.

Kje sem dobil tak inštrument? Saj ga nisem, na sposoji iz svojega konzervatorija ga imam. Kaj se zgodi ko ga polomim? Prvič mi bojo zadevo popravili brez spraševanja. Ko bom pa vsak mesec prinesel polomljen kontrabas pa veš kaj sledi.

Sploh pa, kaj ste celi neki državni gangsterji zdaj. Ta država je v kurcu ravno zaradi takih kot ste vi. Ja, lepo je zagovarjat nekaj, ko je tvoja rit na suhem. In mnoge riti so dejansko na suhem. Ravno zaradi takšnih je ta država postala takšno selo kot je. Eno navadno brdo iz bosanskih planin.

Sam si si kriv.

Kdo te je pa silil v ulenje kontrabasa ...

Preseli se pač v bližino študija, pa tiu ne bo treba vlačit zadev gor in dol.

Samo mladina bi danes rada samo zato ker študira, dobro plačo, pa dosmrtno rento ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Meizu ::

Invictus je izjavil:

Meizu je izjavil:


TI imaš pač svojo službo in si sedaj pameten. No ja, tudi jaz bi bil. Pač nisi v naši koži jebiga, ne boš nikoli razumel, razen če te ravno danes nekdo vrže na cesto. Aja ne, delat si pričel takrat, ko je bilo povpraševanja več kot dovolj in si si nabral dovolj izkušenj da lahko sedaj uradno pristopiš k večini ponudb za delo. Ja, srečna rit, ni kaj.

Ja, ta mlada generacija zna samo jamrat.

Zdaj naj pa še jaz kot zaposlen skrbim za njih ker so nesposobni najti službo? In ker ne vedo da so sami krivi za izgubljena leta za upokojitev. Pogoj da greš v penzijo, je da sploh delaš.

No, lahko poskrbim za kako mlado ;) ...


Ti osebno, ne rabiš delat nič. Nič za nobenega, kot vsi ostali slovenceljni. Saj razumem, egotrip pa to.

Ja, teoretično ok. Mladina jamra, same seronje, nič ne delajo, sam žurajo pa pičke nategavajo ane.

A sami so krivi za izgubljena delovna leta? Care to explain?

A bi mi ti znal razložit, kako pri 2k ponujenih delovnih mestih in 100k+ iskalcih zaposlitve postane delavec glavni krivec za njegovo izgubljeno delovno dobo?

Zdaj naj pa še jaz kot zaposlen skrbim za njih ker so nesposobni najti službo?


Za takšne stvari obstaja država. In če moram jaz plačevati njej davke, potem še kako jebeno zahtevam njeno podporo.
A logika, da državi daješ, ona pa tebi za to ni dolžna nič storit je kar naenkrat ok? Mater, kakšne ovce smo postali, to ni res.

Resnično sem razočaran fantje.

Edit2: Pravzaprav sem najbolj razočaran nad dejstvom, kako sebični so slovenceljni nasploh.

Dokler so njihove riti na suhem, absolutno pljuvat na vse, kar vam ni povšeči.
A se zavedate, da je naš problem hkrati tudi vaš? Kdo bo pa vam izplačeval pokojnine iz skladov, ko se le ta ne bo polnil več, saj današnja mladina ne bo našla dela? Zdaj vas ne zanima dosti, vas pa bo, hehe. In to še kako.

Samo skupaj lahko naredimo nekaj proti temu neredu, vsak zase je kar precej fail ideja. In kot sem že rekel, zaradi takšnega razmišljanja smo tam kjer smo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Gandalfar ::

Dovolj bo splosnega pluvanja in tarnanja.

Meizu ::

Se pravzaprav strinjam. Povsem neproduktivno. Mi grejo pa na živce določeni internetni heroji, ki znajo gledat le nase in vase. Vsakič me prime kozlat, ko moram takšne buše prebirat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obdavčitev dela v Avstriji (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Loža
978218148 (88707) kamiKaZaA

Če bi ukinili dohodnino (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14617175 (13791) Mato989
»

Multinacionalke v Kaliforniji namenjajo milijarde za reševanje krize dostopnosti nepr (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5516617 (14157) hammock
»

Center za "socialno" delo in njegova denarna pomoc (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16435536 (31073) Meizu
»

Realnost privatnega sektorja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10117298 (14119) Pithlit

Več podobnih tem