» »

SiOL optika - kateri modem in komunikator

SiOL optika - kateri modem in komunikator

solo5 ::

Ali kdo morda ve katere modeme in TV komunikaotrje daje SiOL zdaj pri optiki.

Sem klical na SiOL pomoč da sem ninteresen t za priklop, pa mi niso znali povedati in tudi njihov prodajnik osebno mi ni znal povedati več kot da obstajata 2 modema - žični in brezžični.

Tudi pri Amisu mi modela modema in komunikatorja ni uspelo izvedeti, samo da imajop vrhunsko opremo ...

sajko ::

Kaj te pa zanima pri modemu? JE pa tako da glede na trenutne zaloge verjetno dobiš kar dobiš. Jaz sem imel Prosperota, dokler mi ni pred dobrim mesecem crknil... sedaj sem dobil F50. Razlike zame ni, ker imam router zadaj.

lp

solo5 ::

Zanima me kokijo računalnkov in TV lahko hkrati priklopiš na modem,

Ali je možno na modemu powsem ugasniti wirelles(ne samo programsko da se ne vidi omrežja, ampak da antena nič ne oddaja).
Imel ga bi zraven monitorja, wirellesa res ne rabim in ne želim da mi ves čas sveti v glavo.

sajko ::

Zadaj imaš vsaj (odvisno od modela) 4 Ethernet priključke, torej vsaj 4 naprave. Seveda lahko daš naprej switch/router pa lahko priklopiš še dodatne naprave.

Glede wirelessa. Prospero ima dongle (wifi usb ključek), ki ga enostavno odklopiš. Ne vidim pa problema pri F50, če disablaš wireless (po tvoje da se ne vidi omrezja), ker potem ne oddaja.

Sicer pa verjetno, če bi na SiOL ali Amis vprašal to kar te dejansko zanima (koliko računalnikov in TVjev lahko hkrati priključiš na modem) in ne modelov, bi ti sigurno odgovorili.

Lp

fosil ::

F50?
Meni so par mesecev nazaj dali Innbox V50.
Imaš opcijo izklopa wlana, ne vem pa ali to pomeni tudi da nič ne seva. Verjetno bi za kaj takega moral imeti merilec sevanja.
Tako je!

sajmon ::

Pri meni so namestili vigor2110.

Anney ::

Jaz imam optiko na siolu pa imam prosperona 632, brez wifi? Jutri dobim pa amis, pa še ne vem kaj mi bodo dali.

Trenutno optika+kabelska siol, je takšen komplet:

 1

1



Jutri pa amis pa IP tv, pa lahko še to poročam kaj dobim.

Anney ::

Trenutno pa že pišem iz amisa modem tu je pa je: WiFi Modem Telsey CPL7.

sajko ::

@ fosil:
V50 je xDSL modem, F50 je fiber modem, V50u je univerzalni (ima tako xDSL port, kot SFP kletko).

@ anney:
Prospero privzetni nima Wifija, vidim pa na tvoji slikci desno spodaj tist Wifi dongle, ki je priložen.

Lp

Pesimist ::

Ampak to na sliki zgleda ko moj innbox50u in ne prospero, crno pa kot kabelski dodatek starega crnega prosperota.

Anney ::

Na sliki je Prospero 632+, novi modem siola, ta drugo si pa uganil, stara škatla za kabelsko TV, imam tudi novo rabi gdo?

Mi lahko nekdo pove zakaj sta potrebna dva USB porta na modemu? Sam še enega nisem nikoli uporabil ker niti ne vem zakaj. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

Vaseer ::

@anney
Oba USB porta na modemu, sta namenjena za priklop dongla za WiFi - oba imata isto funkcijo.

Glede opreme (modem + pretvornik za CaTV) pa svetujem, da vrneš v Telekomov Center in zahtevaš potrdilo o vračilu opreme, da ne bo presenečenj čez 1-2 meseca, ko dobiš račun za nevrnjeno opremo :)
Ali pa počakaš 1-2 meseca in če ni računa/obvestila o vračilu opreme, daš opremo naprej...

Anney ::

Oprema je vrnjena, nič bat, včasih kakšen kos ostane.

Glede donglov mi je logično, samo zakaj sta dva, tesno skupaj, tudi če bi hotel ne moreš obeh hkrati uporbljat, plus tega je wifi v samem modemu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Innbox F50 -> Mikrotik in IPv6

Oddelek: Omrežja in internet
416975 (4723) XS!D3
»

Razbremenitev preobremenjenega modema z dodatnim routerjem

Oddelek: Omrežja in internet
163194 (2975) vmalhar
»

Innbox v50 in ruter

Oddelek: Omrežja in internet
199816 (9343) Malajlo
»

SiOL optika: težave z uploadom ter telefonijo

Oddelek: Omrežja in internet
61533 (1436) fosil
»

Prospero632 optični modem SIOL spremenite v router!

Oddelek: Omrežja in internet
2715769 (10543) Gringl

Več podobnih tem