» »

Ukraden telefon

Ukraden telefon

«
1
2

simnov ::

Na našem travniku je bila veselica in je ena baba zgubila telefon.In potem ga je med pobiranjem trave našel v senu z razbitim ekranom ker ga je verjetno z traktorjem razbil potem smo naročil ekran ga zamenjal in potem je foter uporabljal telefon zdajle pa pride policija in kao kje je telefon , da smo ga ukradli telefon smo dali policiji.Skratka živa p. z telefonm za max 40€.

Izbeglica ::

So what?
Sicer pa, najdene stvari, še posebej pa telefone, se nese na policijo. Se zgodi, da te lastniki teh stvari kasneje tudi nagradijo. :)

Hayabusa ::

V kolikem času so ga izsledili ?

ProGo ::

Ja, čudna logika, finders keepers. ;(
Saj nismo v NSAlandu.

simnov ::

Hayabusa je izjavil:

V kolikem času so ga izsledili ?


1mescu.

Hayabusa ::

Potem odpade tista dogma, da se s telefoni za drobiž ne ukvarjajo kot tudi tista, da so počasni (+3 mesece).
Je lastnica na kakšnem visokem položaju, da so se tako potrudili z iskanjem ?

Mehmed ::

Menjal ste ekran na 40 eur telefonu?

simnov ::

Ali kolikor je pač vreden Gre za LG L5 ekran z kitajske je bil pa 12€ pa zastonj zamenjan.

Mehmed ::

Ah pol ni nek crap, da bi ga clovek odpisal.
Verjetno je tudi baba prijavila tatvino, ne pa da je izgubljen.

Kakorkoli, upam da razcistite s policijo. Ceprav je kazen ista je lepse, da ga obsodijo za zatajitev kot za tatvino.
Da si sosedje lomijo jezik, ko bodo opravljali.

simnov ::

Mehmed je izjavil:

Ah pol ni nek crap, da bi ga clovek odpisal.
Verjetno je tudi baba prijavila tatvino, ne pa da je izgubljen.

Kakorkoli, upam da razcistite s policijo. Ceprav je kazen ista je lepse, da ga obsodijo za zatajitev kot za tatvino.
Da si sosedje lomijo jezik, ko bodo opravljali.


Za sosede me sploh ne briga je pa policajka rekla , da je ona rekla , da je bil ukraden v resnici ga je pa izgubila ker smo ga najdli v travi in zdaj lahko še ona na...

Siddh ::

Njej je manjkal telefon, torej je na policijo prijavila, da nima telefona. Policija pa najde telefon v rokah tvojega očeta. Normalno, da so predvidevali, da je kraja.
Poleg tega pa, če najdeš telefon se pričakuje, da ga neseš na policijo ker današnji telefoni lahko nosijo veliko več osebnih podatkov, kot pa denarnica.
Najbolje da vrneš telefon in požreš tisto kazen, če bo.


simnov ::

Ja saj smo ga dal.

mihec87 ::

Tako gledano ona ne more vedet ali ga je izgubila ali je ukraden verjetno so ga tudi klicali ipd...

Če najdem ključe od avta je moj? Zaenkrat še ne velja-> gdor najde od tistega je...

111111111111 ::

Po zakonu ti ga ne bi bilo treba izročiti, ker lahko policaj samo z nalogom pride in ti zadevo odvzame (besede mojega kolega pravnika, torej navajam iz druge roke in se ne bom mogel branit če me boste napadli da ni res. :)).

Lepo od vas je, da ste punci porihtal telefon. :) Se strinjam, da ga neseš na policijo, da si ga našel.

simnov ::

Saj telefon sploh ni važen važno je to , da izpadeš ko en ta hud kriminalc.Ko je pa enkrat pred mano en stari na bankomatu dvigu denar in ga ni vzel (bil mal pod dozo )(okoli 200€) je kar šel jaz ta denar vzamem grem za njim in mu dam mu rečem tole je vaše potem je bil že 50m stran stran in me gledal nazak kaj sem zaen.

ttommy ::

Lepo od tebe x800xt. Pri vsej tej zgodbi (s telefonom) mi je najbolj sumljivo to, da so naročili ekran in ga zamenjali. V telefonu je bila SIM kartica (z logotipom operaterja) in micro SD kartico na kateri so bile slike in ostali podatki. Kot experti, ki znajo zamenjat ekran, ste najbrž tudi pregledali vsebino. Da ste pa bili tako lahkomiselni in telefon obdržali, je pa pomanjkanje nečesa v glavi...
Gamer

simnov ::

ttommy je izjavil:

Lepo od tebe x800xt. Pri vsej tej zgodbi (s telefonom) mi je najbolj sumljivo to, da so naročili ekran in ga zamenjali. V telefonu je bila SIM kartica (z logotipom operaterja) in micro SD kartico na kateri so bile slike in ostali podatki. Kot experti, ki znajo zamenjat ekran, ste najbrž tudi pregledali vsebino. Da ste pa bili tako lahkomiselni in telefon obdržali, je pa pomanjkanje nečesa v glavi...


Ne telefon je bil zaklenjen je bil potreben hard reset in ni na njem ostalo nič.

hojnikb ::

sd kartica najbrž ni bila zaklenjena :))
#brezpodpisa

LitralSM ::

Siddh je izjavil:

Njej je manjkal telefon, torej je na policijo prijavila, da nima telefona. Policija pa najde telefon v rokah tvojega očeta. Normalno, da so predvidevali, da je kraja.
Poleg tega pa, če najdeš telefon se pričakuje, da ga neseš na policijo ker današnji telefoni lahko nosijo veliko več osebnih podatkov, kot pa denarnica.
Najbolje da vrneš telefon in požreš tisto kazen, če bo.

Oprosti, ta postopek ne poteka tako. Izgubljenih predmetov ne IŠČEJO. Iščejo ukradene. Dejstvo.

Mehmed je izjavil:

Ah pol ni nek crap, da bi ga clovek odpisal.
Verjetno je tudi baba prijavila tatvino, ne pa da je izgubljen.

Kakorkoli, upam da razcistite s policijo. Ceprav je kazen ista je lepse, da ga obsodijo za zatajitev kot za tatvino.
Da si sosedje lomijo jezik, ko bodo opravljali.

Za lažno prijavo dobiš samo ustno opozorilo - Osebne izkušnje. Jajcanje s kaznimi ne obstaja.

RobertDev ::

Kolikšna je pa denarna kazen npr. v takem primeru ? :O

za odtujitev

Zgodovina sprememb…

LitralSM ::

Za kaj?

simnov ::

hojnikb je izjavil:

sd kartica najbrž ni bila zaklenjena :))

Ni bilo sd v telefonu.

simnov je izjavil:

hojnikb je izjavil:

sd kartica najbrž ni bila zaklenjena :))

Ni bilo sd v telefonu.

Smo pa še to ven pozabili vzeti ven preden smo dali telefon policiji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: simnov ()

hojnikb ::

še vedno se da pobrat stvari dol, če bi se potrudl..
#brezpodpisa

simnov ::

hojnikb je izjavil:

še vedno se da pobrat stvari dol, če bi se potrudl..

In zakaj bi hotel.

hojnikb ::

da bi lahko vrnu telefon, ane..
#brezpodpisa

LitralSM ::

Ker se da z določenimi osebnimi podatki narediti veliko.
Izveš podatke o lastniku telefona, njegovih bližnjih, stanovanju, naslovu, cucku, kdaj dela/ne dela.
Možnosti za zlorabo je veliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LitralSM ()

hojnikb ::

in lockscreen tud ni tako težko zaobit..
#brezpodpisa

Lightning17 ::

Zakaj bi nekdo plačal 30EUR da mu poberejo dol podatke iz zaklenjenega telefona, ki ni njegov??? Sebi bi delal stroške da neki zmešani babi vrne telefon???

Zgodovina sprememb…

simnov ::

LitralSM je izjavil:

Ker se da z določenimi osebnimi podatki narediti veliko.

Zdaj pa že pretiravaš.

hojnikb ::

LitralSM je izjavil:

Ker se da z določenimi osebnimi podatki narediti veliko.
Izveš podatke o lastniku telefona, njegovih bližnjih, stanovanju, naslovu, cucku, kdaj dela/ne dela.
Možnosti za zlorabo je veliko.

pravtako je možnost, da mu na podlagi teh podatkov vrneš telefon..
#brezpodpisa

LitralSM ::

Jaz sem o tipu, ki mi je spizdil mobilnik (oziroma ga je prejel od prvotnega lopova) izvedel iz ene fotke in parih smsov vse. Ime, priimek, naslov, starost, št. članov v družini, osebno premoženje, navade, notranjost hiše, vredne stvari v hiši, osebe s katerimi se druži, njegovo romanco, sovražnike, ....
Če bi bil na temni strani zakona, bi fantič obstal v depresiji brez denarja in še vedno izsiljevan.
Z malo raziskovanja bi prišel še do prvotnega tatu, ki pa ga verjetno ne bi obravnaval po črki telefona.
Ampak jaz sem si rekel: Telefon mam, fantič vem kateri je, če bo kaj narobe z mobitelom, bo povrnil stroške. To je pa tudi to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LitralSM ()

simnov ::

LitralSM je izjavil:

Jaz sem o tipu, ki mi je spizdil mobilnik (oziroma ga je prejel od prvotnega lopova) izvedel iz ene fotke in parih smsov vse. Ime, priimek, naslov, starost, št. članov v družini, osebno premoženje, navade, notranjost hiše, vredne stvari v hiši, osebe s katerimi se druži, njegovo romanco, sovražnike, ....
Če bi bil na temni strani zakona, bi fantič obstal v depresiji brez denarja in še vedno izsiljevan.


Ti si zdaj napisal ravno kontra primer , ki tukaj nima veze.

LitralSM ::

A res?

simnov je izjavil:

LitralSM je izjavil:

Ker se da z določenimi osebnimi podatki narediti veliko.

Zdaj pa že pretiravaš.

S parimi fotkami in osebnimi podatki + Facebook, forumi, internet + Google Street View bi te znal vsak novodoben ropar najmanj oropati. Pa verjemi, da so ključavnice še najmanjši problem.

hojnikb ::

naj bo to lekcija, da se najdene telefone vrača. pa ni važn v kakem stanju so..
#brezpodpisa

WaterBoy ::

Al pa skrije za kakšno leto :)

hojnikb ::

opcja je še sprememba IMEI. Illegal shit though..
#brezpodpisa

LitralSM ::

ali prodaja izven EU.

Mehmed ::

Siddh je izjavil:

Njej je manjkal telefon, torej je na policijo prijavila, da nima telefona. Policija pa najde telefon v rokah tvojega očeta. Normalno, da so predvidevali, da je kraja.


Ne vem ce policija ne isce izgubljenih stvari pa folk zato prijavlja kot ukradene ali ne locijo razlike, jim je vseeno ali niso prepricani kaj je bilo. Samo zagotovo pa ne prijavis, da nimas telefona, pa potem oni predvidevajo naprej. Nekje vmes se bos izjasnil ali pa zlagal a je bil ukraden ali izgubljen.

Furbo ::

Lightning17 je izjavil:

Zakaj bi nekdo plačal 30EUR da mu poberejo dol podatke iz zaklenjenega telefona, ki ni njegov??? Sebi bi delal stroške da neki zmešani babi vrne telefon???


Pogledaš sim kartico, aha Mobitel, simobil.. whatever, neseš k operaterju, to je to.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Lightning17 ::

Furbo je izjavil:

Lightning17 je izjavil:

Zakaj bi nekdo plačal 30EUR da mu poberejo dol podatke iz zaklenjenega telefona, ki ni njegov??? Sebi bi delal stroške da neki zmešani babi vrne telefon???


Pogledaš sim kartico, aha Mobitel, simobil.. whatever, neseš k operaterju, to je to.


Na to nisem pomislil :D Ampak lastnika lahko najdejo le, če je sim kartica na naročnino...

Zgodovina sprememb…

simnov ::

Pač zdaj če dobim na tleh telefon za 1000€ ga z nogo speštam boljše da si žleht kot dober.

Mcsin ::

Kako si pa po tvojem, v primeru da ga obdržiš zase, dober?

111111111111 ::

Saj nisi bil dober. :)

techfreak :) ::

Ja popravil ga je. Sicer z namenom da ga sam uporablja, ne pa da bi poizkusil poiskati lastnika.

Siddh ::

Ženska je verjetno povedala operaterju, da je izgubila telefon in če ga lahko najdejo. Operater pa najde telefon v uporabi, zato so pa podali prijavo za ukraden predmet. Simple.


lukaz ::

Siddh je izjavil:

Ženska je verjetno povedala operaterju, da je izgubila telefon in če ga lahko najdejo. Operater pa najde telefon v uporabi, zato so pa podali prijavo za ukraden predmet. Simple.

Ženska je morala prijaviti krajo policiji. Operater tega ne naredi sam od sebe...

Glugy ::

Ne morš si kr neki tujga prilastit pa se delat k da je tvoje. Probaš vrnt lastniku (pokličš telefonske na telefonu), če ne morš nesš na policijo, poveš kje si najdu in to je to. Ne pa da kr vzameš za svoj telefon pa še daš menjat steklo. To more bit en dost vredn telefon da greš menat steklo. Mislm za ene 80 evrov lahk še solidn nizkocenovni telefon dobiš. Pač priznaj, hotu si se okoristit in zdj se piz... ker si dal 50 evrov za steklo. Prov ti je, kaj pa ne vrneš lastniku.

johnb ::

Lohk je vesela ta punca, da ga je dobila nazaj.

Pri meni je že dobr mesec od kraje pe še vedno nič. Očitno ga je spizdil en profič zamenjal IMEI al pa še kaj takega...na policiji so mi tut nehal dajat info....

Xserces ::

šola za naprej. Ubistvu če zamenajš IMEI a ni tako da se nemorš povezat na omrežje?
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

LitralSM ::

Zakaj se ne bi? Jaz se lahko normalno.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšna je šansa, da dobim svoj telefon nazaj? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8327218 (10622) Mare2
»

Najden mobilni telefon (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5613008 (10596) jozekuch
»

Ukraden telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
4115303 (13671) Mcsin
»

Kako izsledit Android telefon (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6629616 (27890) St235
»

ukraden telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
132546 (2230) biasko

Več podobnih tem