» »

kraja prenosa mob. instant interneta

kraja prenosa mob. instant interneta

Firefox111 ::

Pozdravljeni!

Imam eno vprašanje. Prijateljica govori, da ji je nekdo kradu prenos iz instant interneta (usb ključka za mobilni internet) oz. ji tudi zdaj.
Sem tudi enga računalničarja vprašu v zvezi s tem in mi je rekel, da to ni možno.
Njej se je sicer že enkrat zgodil, da je dobila previsoko položnico in mi je rekla, da ni porabla toliko prenosa, kot je kazalo na položnici oz. v samem programu za povezovanje interneta. Na začetku je sumila enega soseda, ki naj bi bil računalničar. Zdaj pa celo, če sem prav razumel, mene sumi. Pa čeprav sem deleč približno kilometer ali dva. Niti nimam pojma o teh stvareh. (verjetno zato, ker sem ji enkrat poštimal prenosnik in na novo naložu windowse in zdaj ona misli, da sem dal zraven še kak vohunski program gor)


Kaj pravite vi, ki se spoznate na te stvari? Je to možno, da se sploh da krasti iz instant mobilnega ključka prenos? Vse kar sem do zdaj vedu je to, da se da priklopit samo na router in še ta, če je odkljenjen.. Ne vem, ne pa na instant ključek mobilnega interneta??
Sicer pa imam jaz svoj internet in ne rabim koristit neta od drugega routerja.
Meni so to zdijo hude obtožbe, sploh pa se mi zdi to krivica, ker sem velik stvari rade volje zmer naredu za njo, kar je blo seveda v moji moči.

lp

nUUb ::

Če ima odprt Wi-Fi, ji je lahko kdorkoli v radiju ~20 metrov "kradel" internet.
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

para! ::

Ziher se da, če ji naštimaš deljenje povezave, recimo. Jaz se ne bi ukvarjal z njo, glede na to, da te obtožuje neumnosti.
Death before dishonor!

tumare ::

Če utegneš naštimat ad hoc odprto omrežje iz svojega računalnika, je možno

Firefox111 ::

Se prav je to možno, ampak le v radiju cca. 20 metrov? Le pod pogojem, da ima odprt Wi-Fi? Kako pa se da potem to rešit?

Unknown_001 ::

Če ma 3G ključek pol je to bedarija na kvadrat, razen če si ga kdo na skrivaj sposoja al ma pa skupno rabo z vsem vklopljeno.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Firefox111 ::

3G priključek ima ja.

tumare ::

>Če ma 3G ključek pol je to bedarija na kvadrat,

>razen če si ga kdo na skrivaj sposoja
potem ji ne bi program kazal iste porabe kot v računu

>al ma pa skupno rabo z vsem vklopljeno.
kar je mala znanost da naštimaš da res dela

menjalnik ::

To ona sama nabije toliko denarja, ker izgleda ne ve kje so omejitve in kako se uporablja

para! ::

- če ma punca laptop z wifijem
- 3g modem pa je priklopljen na usb

Potem to pomeni, da lahko omogoči internet connection sharing v OSu preko wifija in se ljudje povezujejo nanjo, al rabjo še kej vmes?

Jasno, da je veliko večja verjetnost, da laže ker nima pojma, ampak tehnično gledano?
Death before dishonor!

tumare ::

tehnično gledano je povsem možno

Gavran ::

Tehnično je možno če se laptop uporablja kot dostopna točka torej ima ustrezno skonfiguriran in vključem WiFi. Praktično pa gre veliko prometa mimo volje uporabnika za posodobitve, reklame in ne nazadnje za zlorabe računalnika
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

matter ::

Če ima USB modem za povezavo, potem v primeru, da je modem izključen iz USB ni mogoče krasti interneta, razen če si nekdo "sposoja" USB modem.
Grem basket pa bom neloke metal

Unknown_001 ::

Mislim, da tist program za porabo je bolj ubogo narejen. Za točen znesek se vedno vpraša operaterja kako je s tem, sam men se dozdeva, da se tud ženska ne zaveda, da sama preveč prometa ustvari. Sicer ne vem, kaj ona na netu počne, ampak main problem je ona. Tist števc v programu ni zanesljiv (sem imel dostikrat tud sam kak problem s tem) zato je najbolj zih, da preveri pri operaterju. Nekateri ponudniki, kot so Vipnet, Simobil ipd... imajo namenske aplikacije ali strani s tvojim računom ki ti natančno pošiljejo meritve operaterja.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

vorantz ::

Ne vem sicer kaj prikazuje tista aplikacija za povezovanje ampak, a mogoče kaže samo download? Oz mogoče ta tvoja deklina gleda samo download?
Ker mobitel upošteva logično download+upload.

madog ::

Pa deklina ima po vsej verjetnosti win OS in auto windows update!
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

dronyx ::

Unknown_001 je izjavil:

Če ma 3G ključek pol je to bedarija na kvadrat, razen če si ga kdo na skrivaj sposoja al ma pa skupno rabo z vsem vklopljeno.

Mislim da ne bo čisto držalo. SIM kartice se da tudi klonirat in potem se bi verjetno res dalo "krasti" instant internet povezavo.

Pyromanic ::

Možno je klonirat ja. Sam velik več možnosti je pač, da ga sama tok porab, z updejti, in da gleda samo download, namest download+upload, kot so že drugi rekl.
In kako ona ve, da ni porabla tok kokr ji piše na računu in na računalniku. Internet je zastonj, šteje se pa samo tist, če si je kšn film dol snela ane?

dronyx ::

Najbolj je imet instant internet neomejeno (zdaj so ga sicer podražil na 30 €), pa nimaš problemov s tem. Ti pa ko presežeš 30 GB omejijo hitrost. Sicer ljudje ne razumejo, da lahko veliko podatjkovnega prenosa porabiš že če gledaš filme na Youtubu ali kakšnih podobnih servisih, sploh če so v HD kvaliteti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

ToniT ::

Na Hrvaškem sem imel vklopljen HT internet in sem zadnja dva dni dovolil hčerki gledati HBO Go. V dveh dneh je v 4 urah (ker je deževalo) naredila za 4Gb prometa.
Tako da se promet hitro nabije. Samo posodobitve vseh programov na tablici so nanesle za cca 600 MB.

hojnikb ::

glede na to da smo v 2013, bi bil že zadnji čas, da uvedejo prave unlimited pakete. ne pa srednjo žalost z par 10GB prenosa. Zelo uporabno na 100Mbit hitrosti..;((
#brezpodpisa

dottor ::

Prvo bi mogli porihtat pokritost. Sam imam tušmobil. Po večjih mestih imam 3G ali E, v redkih primerih H (na večjih krajih) ali H+ (v Ljubljani). Pol pa prideš na neko vas kjer nimajo vodovoda niti še pa imaš H. Ko bojo vsaj večji del države pokrili s H-jem pol lahko delajo naprej. Ne pa da se Mobitel hvali z LTE 4G, katerega boš lahko uporabu kje? Na Prešernovem trgu v Ljubljani in v Mobi centrih. Hvala lepa za tak LTE 4G.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

[D]emon ::

Kraja interneta direktno preko 3G kljucka pac ni mozna. Drugo je, ce ji racunalnik avtomatsko postavi odprt WiFi ob vzpostavitvi povezave na 3G omrezje.

Bi pa meni osebno bilo pod castjo ukvarjati se z nekom, ki me slepo obtozuje necesa.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

antireal ::

dottor je izjavil:

Ne pa da se Mobitel hvali z LTE 4G, katerega boš lahko uporabu kje? Na Prešernovem trgu v Ljubljani in v Mobi centrih. Hvala lepa za tak LTE 4G.


Ne govori neumnosti če nisi prepričan. 4G lovi že v vseh večjih mestih in okolici brez vsakega problema

Relanium ::

Povej tej ženski, naj se vsaj osnovno računalniško izobrazi.

filip007 ::

Pač naj potegne ven USB, pa se ne bo nič prenešalo, kar je logično.
Trevor Philips Industries

technolog ::

Kriva je sama, ker uporablja windowse.

Stvar je taka, da ponavadi tok enega raznega shita teče zadaj (updaterji, damoni, da ne omenjam raznega malwarea), da me situacija ne preseneča. Realno je situacija taka, da se ji je po moje nek program odločil, da hoče prenest novo različico, brez da bi jo vprašal (ali pa kake AV definicije, etc.).

Zgodovina sprememb…

Grega_K ::

antireal je izjavil:

dottor je izjavil:

Ne pa da se Mobitel hvali z LTE 4G, katerega boš lahko uporabu kje? Na Prešernovem trgu v Ljubljani in v Mobi centrih. Hvala lepa za tak LTE 4G.


Ne govori neumnosti če nisi prepričan. 4G lovi že v vseh večjih mestih in okolici brez vsakega problema

In potem svizec zavije čokolado ter se v okolici Ljubljane priklopi na 4G LTE. ;)
Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grega_K ()

Fifty6 ::

To maš pa fajn kolegico:) nakonc boš še optožen da si ji piratske winse nasneu:) bejž sam stran od nje dokler se še da, taka je od mojga kolega baba, ko sem zrihtal celotno elektriko zastonj u bajti sem bil dober no čez 2 dni sem pa postal njen sovražnik številka 1, še sam nevem zakaj, verjetno zato k majo zdej velko položnico za štrom hahaha :D

Sicer pa net se da krast, še večja možnost je da ima ona nekaj prižganega oz si je nahitr navlekla kak virus ker je tko razgledana in ji s tem skos dela povezava oz se skos neki sprejema ali oddaja oziroma tud sama več kot očitn neve kaj počne, mogoče pa še kdo v familiji uporablja njen ključek/pc.

T101 ::

Usb instant internet ključek mobitel, simobil, itd. Takoj ko se povežeš z internetom ti začne požirat denar, ne glede če kaj dol vlečeš ali uploadaš, sam sem imel ta ključek in tudi tako so povedali na simobilu in mobitelu, tako da je to šit od šita! Izogibajte se usb interneta na daleč, razen če ni druge možnosti. Pa brez zamere in l.p.
I`m back!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: tlozej ()

Modri dirkač ::

Če ji lovi signal, naj nabavi tuševo sim kartico in ima internet za 1€ na dan, pa se ne bo treba več sekirat.
Everybody lies!

Machete ::

T101 je izjavil:

Usb instant internet ključek mobitel, simobil, itd. Takoj ko se povežeš z internetom ti začne požirat denar, ne glede če kaj dol vlečeš ali uploadaš, sam sem imel ta ključek in tudi tako so povedali na simobilu in mobitelu, tako da je to šit od šita! Izogibajte se usb interneta na daleč, razen če ni druge možnosti. Pa brez zamere in l.p.


Ne bluzi. Poznam par ljudi, ki že dolgo uporabljajo instant internet od mobitela. Požira jim denarja točno kolikor so podpisali v pogodbi. To je cirka 30€ na mesec (paket neomejeno), hitrost za browsanje in manjše dolpotege pa je več kot super, sicer z pomočjo zunanje antene.
Itak da ga vzamejo pa tisti, ki druge možnosti nimajo, ali pa jim odgovarja 'terenski' priklop. Tako da tvoj nasvet je zavajojuč in popolnoma brezpredmeten. Šit od šita je če imaš na izbiro optiko ali mobilni internet. Ko imaš pa zgolj slednjega, pa je zadeva super.

kunigunda ::

Kukr je ze Madog reku, najveckrat uni k jokajo zarad previsokega racuna nabijejo internet zarad windows updejtov (ker mislijo da se jim to preko lufta loada)...

T101 ::

Požira jim denarja točno kolikor so podpisali v pogodbi. To je cirka 30€ na mesec (paket neomejeno), hitrost za browsanje in manjše dolpotege pa je več kot super, sicer z pomočjo zunanje antene.

Če je to tako kot praviš potem že drži... Ali pa se na simobilu in mobitelu motijo uporabi interneta, pozanimajte se, ker ne mislim debatirat o nekih internet ključih, samo povem svoje mnenje in kar so povedali na simobilu in mobitelu, tako da jaz ne bluzim. Torej se moti machete in njegovi poznani ljudje ali pa simobil, mobitel in drugi operaterji!
I`m back!

cegu ::

Najbrž je dobila račun v megabitih, program pa kaže v megabajtih in obratno? :)

Spajky ::

he he, ma kaj ljudje ne znajo pogledat cenikov in najosnovnejše matematike : če je mobilni prenos podatkov cena kB 0,0005EUR, pomeni 10MB 1EUR (UL+DL) . Folk je večino zgleda glup ... Pogleda en YT clip 360 rezolucije (minimalna še kolikor kvalitetna za komp ali TV) dolg 1 min, pa je 7,5MB podatkov !!! Pravkar testiral !!! (12min=90MB - pa bi šlo 9EUR) ... potem pa jokajo zaradi računa in mislijo, da jim kdo net krade ... bedaki! ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spajky ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Mobilni internet za telebane (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
86111507 (14931) zobnik
»

Telekom - Mobitel (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
21347697 (20239) cekr
»

LTE (4G) @ Mobitel (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9630004 (21739) GTX970
»

LTE - da ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5414713 (12544) celada
»

Japonci testirajo 5G

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
3714773 (12996) Pesimist

Več podobnih tem