» »

?? GSM virus ??

?? GSM virus ??

Rott-von-weiler ::

sprašujem če je možno da bi kaki virus dobo na gsm zdaj ko maš ta wap pa ti vniči telefon :O

---------------------------------
Piši kao što govoriš

zetko ::

Mislm da sm na mobisux-u enkat neki zasledu o tem...8-)

Tomi ::

Zaenkrat še ni nevarnosti, ker so naši GSM-i še tako preproste zadeve, da sploh ne morejo virusi narediti škode..
Nevarnost nam preti ob prihodu novih generacij, kjer sploh ne bodo več telefoni, ampak pravi mali računalniki, potem pa bodo že sprogramirali kakšne AV programe..
metrodusa.blogspot.com

Loki ::

Edina vrsta virusa za GSM je ta, da virus razposlje kaksen msg na vse stevilke (zaenkrat....).
I left my wallet in El Segundo

Opkow ::

Pri teh GSM-ih k jih ma povprecen folk ni sans,da dobis virus preko data linka, sms-a, pogovora,.. Ker ne vsebujejo nobenega ukaza, ki bi zagnal kako progamsko kodo ...



Nek sem slisu, da bi se dalo maybe, ce bi kej spreminju kak flash cip v gsmu al pa sim kartico .. Ampk to so po mojm sm govorice.. k strasijo folk.

Kakemu folku k bi pa spreminju z hardwer pripomockom setinge vasega GSM-a pa ziher ne dajete kr tko za foro ..

Pa tud, pravi virus je virus ki se razmnozuje in posilja sam oz s pomocjo folka, ki posilja podatke, tega pa ze sama zasnova danasnjih (povprecnih) telefonov ne dopusca.



Tk s te strani ni panike..



Je pa res da z novo generacijo GSM-ov k pa prihajao zdele (zdej ne bom jih nastevu, da jim ne bm delu slabe reklame.. :) ).. a la palm z GSM-om je pa ze mogoce kej viruse razposiljat, pa unicevat,... takrat bo pa res blem...

Loki ::

Sej poj bojo pa tut antivirusi - recimo za Epoc so ze, pa za WinCE, PalmOS...:)
I left my wallet in El Segundo

Rott-von-weiler ::

Jaz verjetno s tem nebom mel problema ker tak in tak ne odpiram neznanih sporočil niti v compu niti v mobitelu edini problem je če bojo take viruse spacali da ko bo telefon vklopoda ga boš s tem zagnal pol pa si v pi***:O

-------------------------------
Piši kao što govoriš

Loki ::

A si ze kdaj slisal za aktivne skripte?
Dej mi e-mail pa ti bom poslal eno HTML stran, kjer je EICAR test script - za preizkusanje zmoznosti antivirusov za detekcijo in disablanje le-te.
I left my wallet in El Segundo

Rott-von-weiler ::

Za to še nisn ču evo emaila 130@asiamail.com pa že vnaprej hvala za pomoč:O

------------------------------
Piši kao što govoriš

MRB0rYS ::

Ma sm že čul da je en dobu mesič pa ga ni mogu zbrisat nevem kaj je to blo sam če bi jih deset fasal bi blo pa polno ene vrste virusa a ne
b0rys

Rott-von-weiler ::

ja to je vrjetno tak ko če bi ti gdo mail zbombardiral s tistim bomberjem al kak se že reče ki ti pošle po 3000 mailov naenkrat:O


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MIŠO KOVAČ NAPADA

Oddelek: Loža
211779 (1405) MbS
»

Jutri se zacne formulasticni vikend !! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1157641 (6663) rookie
»

Kdo gleda nanizanko J.A.G na POP - TV

Oddelek: Loža
402320 (1937) OZZY
»

Fotografi

Oddelek: Loža
161192 (1027) AlchemY
»

Virus

Oddelek: Programska oprema
81141 (909) zetko

Več podobnih tem