» »

Septembra iPhone 5S in cenejši iPhone 5C

Septembra iPhone 5S in cenejši iPhone 5C

Slo-Tech - Na internetu je čedalje glasneje slišati, da bo Apple nov model svojega iPhona predstavil na dogodku 10. septembra. Pa 4. septembra, 18. septembra in praktično vsakega septembra. Torej, enkrat septembra bo iPhone tu skupaj z novim iOS 7, ki se nam takisto obeta. Za razliko od dosedanjih najav, ko je vsako leto prispel nov model, bosta to pot luč sveta ugledala dva. Prvi bo namenjen tistim, ki želijo najnovejši in najboljši Applov telefon ter to tudi lahko plačajo - iPhone 5S - medtem ko bo cenejši iPhone 5C narejen za skromnejše.

Cenejša verzija se bo imenovala iPhone 5C. Stala naj bi okrog 300 dolarjev brez vezave, zato jo bo Apple primerno oskubil. Ne bo imela asistentke Siri in še nekaterih funkcij (recimo čitalca prstnih odtisov), ki jih bo prinesel šele iPhone 5S. Tudi na otip bo 5C cenen, saj bo zgrajen kar iz plastike. Koliko šibkejši bo v drobovju, še ni jasno, kakor spoh še ni jasno, kaj bo imel iPhone 5S Apple trmasto noče potrditi obstoja iPhona 5C, a na spletu je čedalje več podatkov in tudi videoposnetkov.

Več pa vemo o iPhonu 5S. Ta bo imel čitalec prstnih odtisov kot glavno novost, govori pa se tudi o višji ločljivosti zaslona. Imel naj bi 4-palčni zaslon z ločljivostjo 1136 x 640, ki bo zgrajen iz zmesi IGZO. To bi pomenilo svetlejše barve in za odtenek tanjši zaslon. Sicer bo iPhone 5S po videzu identičen iPhonu 5, kot je to že navada v Cupertinu. Imel pa naj bi poleg bele in črne še tretjo barvo - internet ugiba o zlati. Bomo videli.

54 komentarjev

«
1
2

celada ::

Heh to bo nakoncu Iphone 5 China , ki sploh nebo dobavljiv na zahodni trg :P

amacar ::

govori pa se tudi o višji ločljivosti zaslona. Imel naj bi 4-palčni zaslon z ločljivostjo 1136 x 640

Takšno ločljivost ima iphone 5, tako da ni nič višja.

Nikec3 ::

Imel naj bi 4-palčni zaslon z ločljivostjo 1136 x 640

Haha, konkurenca laufa povsod z 1080p, Apple pa še kar z neko socialno ločljivostjo. Vem da je ekran precej manjši, ampak vseeno. Vsaj 720p bi lahko dali not. Smešijo se. Kot sem že povedal, edina stvar, kjer je Apple še v prednosti pred konkurenti, je stabilnost iOS-a, in njegov izgled. iOS 7 mi je res lep.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

thramos ::

Ter to, da je mobilnik še vedno priročno majhen.

nekikr ::

Za razliko od dosedanjih najav, ko je vsako leto prispel nov model, bosta to pot luč sveta ugledala dva.

Kakšna trditev, potem pa podkrepljena s Slo-tech člankom, ki ugiba o novem modelu :)

Tudi na otip bo 5C cenen, saj bo zgrajen kar iz plastike.

Hihihi. Tole se pa lahko nalima v vse Apple vs. Samsung teme, kjer ste peli večno hvalo ceneni plastiki Samsungov :)

Fifty6 ::

nikec, mislim da nimajo 1080/720p zaradi manšega zaslona od konkurence, pa če se prav spominjam imajo še vedno večjo gostoto pik na palec kot konkurenca. Sicer pa tele oznake če se kdo strinja z mano ali ne so bolj za naše mišlenje kot naše oči, saj nam oči sploh ne prepoznavajo tako gostoto pik na tako malem zaslonu. Sej usak ve da si na galaxy s2 ali iphonu 4 dejansko čist zadovoljen z resolucijo in ne čutiš nobenega pomanjkanja. To je sam marketing da gre zadeva v promet na veliko.

Še drek bi folk na veliko kupoval če bi bil le pravi marketing v ozadju. Sicer pa lepo da se konkurenca čezdalje bolj razvija, da imamo za zbirat kaj želimo. Ko bi le android malo dodelal user interface oz postal ios malo bolj odprt, bi eden ali drug s tem naredila daleč največ in bi se z lahkoto nagnil na eno ali drugo stran:)

Mikrohard ::

Nikec3 je izjavil:

Imel naj bi 4-palčni zaslon z ločljivostjo 1136 x 640

Haha, konkurenca laufa povsod z 1080p, Apple pa še kar z neko socialno ločljivostjo. Vem da je ekran precej manjši, ampak vseeno. Vsaj 720p bi lahko dali not. Smešijo se. Kot sem že povedal, edina stvar, kjer je Apple še v prednosti pred konkurenti, je stabilnost iOS-a, in njegov izgled. iOS 7 mi je res lep.

A ti dejansko ne razumeš tehnike in razlogov za tako resolucijo, ali se samo delaš in provociraš?
Pri tej resoluciji in velikosti zaslona ne vidiš več piksla (od tod "retina" izraz). Kaj ti bo višja resolucija, če ne bo čisto nobenega učinka. Višja resolucija bo, če bo kdaj večji zaslon.

Ti pa kar nasedaj na marketing...

Fifty6 ::

Mikrohard je izjavil:

Nikec3 je izjavil:

Imel naj bi 4-palčni zaslon z ločljivostjo 1136 x 640

Haha, konkurenca laufa povsod z 1080p, Apple pa še kar z neko socialno ločljivostjo. Vem da je ekran precej manjši, ampak vseeno. Vsaj 720p bi lahko dali not. Smešijo se. Kot sem že povedal, edina stvar, kjer je Apple še v prednosti pred konkurenti, je stabilnost iOS-a, in njegov izgled. iOS 7 mi je res lep.

A ti dejansko ne razumeš tehnike in razlogov za tako resolucijo, ali se samo delaš in provociraš?
Pri tej resoluciji in velikosti zaslona ne vidiš več piksla (od tod "retina" izraz). Kaj ti bo višja resolucija, če ne bo čisto nobenega učinka. Višja resolucija bo, če bo kdaj večji zaslon.

Ti pa kar nasedaj na marketing...


Podpis, vsak svojo kravo hvali se tuki zlo dobr vid, ko pa imaš enkrat obe zadevi pa hitro pogruntaš prednosti/slabosti in vidiš da ni nič popolno in bi vedno še nekaj spremenil.

Nikec3 ::

nikec, mislim da nimajo 1080/720p zaradi manšega zaslona od konkurence, pa če se prav spominjam imajo še vedno večjo gostoto pik na palec kot konkurenca.

HTC One ima 468 dpi, Samsung GS4 441, iPhone 5 pa 326. Sej vem, da se med HTC One in SGS4 ne opazi razlike, ampak vseeno menim, da bo full hd postal nek standard, ki mu pri Applu verjetno ne bodo sledili.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

hojnikb ::

njah apple nemore it kr na neko tako ločljivost, ker potem poderejo kompatabilnost z appi. Tudi 5ka ima še vedno 640p resolucijo, le raztegnjena je.
#brezpodpisa

filip007 ::

Prevelik, predrag in svetleča plastika, pomoje to ni to.
http://news.zing.vn/Mo-hinh-iPhone-5S-v...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

kpkp ::

Nikec3 je izjavil:

HTC One ima 468 dpi, Samsung GS4 441, iPhone 5 pa 326. Sej vem, da se med HTC One in SGS4 ne opazi razlike, ampak vseeno menim, da bo full hd postal nek standard, ki mu pri Applu verjetno ne bodo sledili.

Samsung GS4 ima 441PPI samo marktinško, realna številka je bližje 294PPI.

GabrieLeo ::

Tretja barva? Verjetno bo zlato črna ali pa črna pa robovi zlati :)) komi čakam da prodam kučo za to barvo

hojnikb ::

kpkp je izjavil:

Nikec3 je izjavil:

HTC One ima 468 dpi, Samsung GS4 441, iPhone 5 pa 326. Sej vem, da se med HTC One in SGS4 ne opazi razlike, ampak vseeno menim, da bo full hd postal nek standard, ki mu pri Applu verjetno ne bodo sledili.

Samsung GS4 ima 441PPI samo marktinško, realna številka je bližje 294PPI.

tudi to he res. zarad pentile matrike je dejanska resolucija manjša od 1080p.
#brezpodpisa

TribesMan ::

Ja po številu pikslov je tisto kvečjemu 720p...
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

hojnikb ::

ja ampak samsung ovčkam je pać treba futrat fullhd, sicer ne bodo zadovoljne.. :))
#brezpodpisa

Nikec3 ::

kpkp je izjavil:

Nikec3 je izjavil:

HTC One ima 468 dpi, Samsung GS4 441, iPhone 5 pa 326. Sej vem, da se med HTC One in SGS4 ne opazi razlike, ampak vseeno menim, da bo full hd postal nek standard, ki mu pri Applu verjetno ne bodo sledili.

Samsung GS4 ima 441PPI samo marktinško, realna številka je bližje 294PPI.

Mi lahko to nekdo razloži? Piksli so piksli, ne glede na matriko, ali se motim? Pa tudi sicer ima Samsung GS4 daleč najboljšo sliko, upoštevano svetilnost in barve. To priznam kot lastnik HTC One.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

hojnikb ::

#brezpodpisa

TribesMan ::

Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Nikec3 ::

Hvala za linke, vidim v čem je težava. Vseeno vztrajam, da imata HTC One (ne uporablja te matrike) in Samsung Galaxy S4 povsem primerljive zaslone, ima Samsung celo boljše barve in svetilnost. Piksli so še vedno piksli.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

kpkp ::

Nikec3 je izjavil:

Hvala za linke, vidim v čem je težava. Vseeno vztrajam, da imata HTC One (ne uporablja te matrike) in Samsung Galaxy S4 povsem primerljive zaslone, ima Samsung celo boljše barve in svetilnost. Piksli so še vedno piksli.

Kakorkoli, trditi da ima iPhone 5 manjši PPI kot GS4 je neumnost. Pa tudi glede "svetilnosti" nebo držalo, SG4 zmore 319 nits, medtem ko HTC One zmore 458 nits.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kpkp ()

Nikec3 ::

kpkp je izjavil:

Nikec3 je izjavil:

Hvala za linke, vidim v čem je težava. Vseeno vztrajam, da imata HTC One (ne uporablja te matrike) in Samsung Galaxy S4 povsem primerljive zaslone, ima Samsung celo boljše barve in svetilnost. Piksli so še vedno piksli.

Kakorkoli, trditi da ima iPhone 5 manjši PPI kot GS4 je neumnost. Pa tudi glede "svetilnosti" nebo držalo, SG4 zmore 319 nits, medtem ko HTC One zmore 458 nits.

Doma imam HTC One, brat ima SG4. Pri polni svetilnosti, je SG4 za razred svetlejši. Uradnih podatkov pa ne vem.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

kpkp ::

Nikec3 je izjavil:

Doma imam HTC One, brat ima SG4. Pri polni svetilnosti, je SG4 za razred svetlejši. Uradnih podatkov pa ne vem.

Uradnih podatkov tudi jaz ne vem, pa tudi nevem če so verodostojni. Podatke, ki sem prilepil so iz testov Anandtech-a, kjer te zadeve zmerijo in so ponavadi precej verodostojni.

aerie ::

Kakšno vezo pa imajo barve, svetilnost in podobne karakteristike na telefonu? Sej pa telefon je za telefonirat pa za spremljanje pomembnih informacij. To zna odlično prikazat že monokromatski zaslon z minimalno ločljivostjo. Zato iPhone ne potrebuje nič boljši zaslon, kot ga ima že stara petka.

techfreak :) ::

Telefon se je predvsem za telefoniranje uporabljal 6 let nazaj. Sedaj pa je pri mnogih uporabnikih eden izmed manj pomembnih kriterijev.

LitralSM ::

Več pa vemo o iPhonu 5S. Ta bo imel čitalec prstnih odtisov kot glavno novost, govori pa se tudi o višji ločljivosti zaslona. Imel naj bi 4-palčni zaslon z ločljivostjo 1136 x 640, ki bo zgrajen iz zmesi IGZO. To bi pomenilo svetlejše barve in za odtenek tanjši zaslon. Sicer bo iPhone 5S po videzu identičen iPhonu 5, kot je to že navada v Cupertinu. Imel pa naj bi poleg bele in črne še tretjo barvo - internet ugiba o zlati. Bomo videli.

Če bo tole res, bo zelo vesel. Spet evolucija s strani Appla za zahodni trg. Zakaj za zahodni? Ker je na vzhodu bil to kar nekaj časa standard za high.end mobilnike, vsaj do prihoda full.touch screen mobilnikov.

Čitalec bo verjetno tam, kot je LG postavil svoje "stranske" gumbe.

hojnikb ::

in spet bo apple patentiral čitalec prstnih odtisov in bo spet oh in sploh, kakšen feature je to in da so oni to "izuml"
#brezpodpisa

aerie ::

techfreak :) je izjavil:

Telefon se je predvsem za telefoniranje uporabljal 6 let nazaj. Sedaj pa je pri mnogih uporabnikih eden izmed manj pomembnih kriterijev.

Potem je bolje, da si ti uporabniki za svoje sado-mazo podvige omislijo kakšno drugo napravo in ne telefon.

vorantz ::

aerie je izjavil:

techfreak :) je izjavil:

Telefon se je predvsem za telefoniranje uporabljal 6 let nazaj. Sedaj pa je pri mnogih uporabnikih eden izmed manj pomembnih kriterijev.

Potem je bolje, da si ti uporabniki za svoje sado-mazo podvige omislijo kakšno drugo napravo in ne telefon.


Yes oh exalted ruler!
Pa elektrika naj se tudi uporablja samo za žarnice poganjat...vse ostalo je hudičevo delo!

skika ::

hojnikb je izjavil:

in spet bo apple patentiral čitalec prstnih odtisov in bo spet oh in sploh, kakšen feature je to in da so oni to "izuml"


Apple je kupil celotno podjetje, ki se specializira za čitalce prstnih odtisov. Bi verjel, da so zraven dobili tudi vse patente. Tako, da vse lepo in prav, če bi se kaj taksnega zgodilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skika ()

hojnikb ::

spet bojo trollal vse proizvajalce, ki imajo čitalec za prstne odtise. This is gonna be phun.
#brezpodpisa

filip007 ::

A res, no res je, sem dal Opero mini na 6 let star letefon, pa sem razširil funcijonalnost. Bogato saj to ne moreš verjeti...:))
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

BadWolf ::

in kaj nam bo čitalec prstnih odtisov na telefonu?

GabrieLeo ::

In zakaj bi čitalec prstnih odtisov mogel biti ob strani? V stilu Appla bodo lepo dali možnost čitanja lepo na ekranu namesto da zaslajdaš... Ali se tega še ne da? Se mi zdi da za Appple ne.

nekikr ::

Mene pa bolj zanima, kdaj mislijo iti na liquidmetal ohišja...

Nummy ::

BadWolf je izjavil:

in kaj nam bo čitalec prstnih odtisov na telefonu?

Izgubiš telefon, en ti ga ukrade, nekdo drug hoče brksat po tvojem telefonu,...
Bo rabu met najmanj tvoj prst, da bo pršu zraven verjetno... ane?

amacar ::

Tudi z geslom je podobno. Ampak ok me zanima kaj bojo pripravili.

LitralSM ::

LitralSM je izjavil:


Čitalec bo verjetno tam, kot je LG postavil svoje "stranske" gumbe.

GabrieLeo je izjavil:

In zakaj bi čitalec prstnih odtisov mogel biti ob strani? V stilu Appla bodo lepo dali možnost čitanja lepo na ekranu namesto da zaslajdaš... Ali se tega še ne da? Se mi zdi da za Appple ne.

 LG G2

LG G2


Sicer pa se prstni odtis kar nekaj časa obravnava kot up. ime in ne kot geslo.
edit. hvala techfreak :).
Bi pa z veseljem mel igračkalico s to zadevo. Nekako je v grupi ljudi lažje dati prst na zadnjo stran kot pa vnašati gesla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LitralSM ()

Mr.B ::

Najbolj mi je všeč, da se zatikajo v lasten marketing. včasih najboljši najvišji najtanjšai.... danes da ampak pri tem 12Mpixl senzorju je večji šum itd... Pri tem kar ponujajo, se bodo morali konkretno potruditi, saj cenovno prosti kakšnemu S4, HTC one itd itak nimajo kaj delat. Na koncu so še mini variante tam tam, pa verjetno pol cenejše. Aja fingerprint senzor ima, s tem da ger danes celi svet v smer NFC-ja...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kpkp ::

@Mr.B
Imaš prav, nebi se čudil če bo kaka Motorola v prihodnosti odprla kak NFC tatoo center (AllThingsD konferenca), mogoče bodo pa začeli z nalepkami.

antonija ::

Nikec3 je izjavil:

Imel naj bi 4-palčni zaslon z ločljivostjo 1136 x 640

Haha, konkurenca laufa povsod z 1080p, Apple pa še kar z neko socialno ločljivostjo. Vem da je ekran precej manjši, ampak vseeno. Vsaj 720p bi lahko dali not. Smešijo se. Kot sem že povedal, edina stvar, kjer je Apple še v prednosti pred konkurenti, je stabilnost iOS-a, in njegov izgled. iOS 7 mi je res lep.

Apple ima se vedno najbolj uporabno velikost telefona (telefona, ne tablice, phablice lai kakorkoli ze imenujemo danasnje grozotne monstrume od "telefonov"). SIcer mi gre na k@$#c vse druga kar se tice appla, ampak za stvar, ki jo prislonis k usesu za telefonirat je pa to-to. In notri je top hardware, ne tako kot pri "mini" (ki v primeru HTC one mini pomeni samo "slightly smaller, but not really") izvedenkah androidov, ki jih oskubijo kolikor se da. 1080 reslucija na 4 incnem ekranu je precej nepotrebna (sicer bi bila kul, ampak ne verjamem da bi jaz opazil razliko). Gledat 1080 filme in serije na telefonu mora pa tud bit svojevrstno dozivetje... sploh ce si navajen na ogromne plazme in LCDje.

Kar se mene tice naj cimprej nekdo izda non-iOS telefon (M$ tud ne maram priblizno enako, tako da windows lego kocke tud ne rpidejo v postev) s podobno diagonalo (4.7 ni podobno 4) in s top hardware-om (xiaomi mi2s je bil dober poskus, ampak se uradno prodaja samo kitajcem), pa bom malo manj pizdancil. Do takrat pa apple se vedno izdeluje najboljsi _telefon_ (neglede na to kolk jih ne maram).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antonija ()

gnilojabolko ::

ben pole si poglej od firefox mobile os al kakorkoli se to ze klice

kitaj ::

thramos je izjavil:

Ter to, da je mobilnik še vedno priročno majhen.

Odvisno kako roko imaš.

Unknown_001 ::

Meh, vsaj ohišje bi lahko bilo bolje narejeno. Takšen kos plastike za ohišje bo koštal komaj 5 centov, če bo šlo v masovno proizvodnjo, al pa še manj.

Mislim, da bi se morali ti telefoni zdj bolj usmerit v kakovost ohišja, zvoka, ter v zmogljivost mrežnih kartic in hitrosti prenosa preko kabla (Vsi Smartphoni majo še zmeri 2.0 standard od USB-ja), ter povečanje pomnilnika RAM (1GB je premalo).

Razlog za moje mišljenje: Zmogljivost pri procesiranju in grafiki so že dosegli tako, da vse skupaj lepo spodobno deluje in ni potrebe po nečem boljšem, dokler se te stvari ne izboljšajo in se pojavijo neke koristne aplikacije narejene za resno delo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Mr.B ::

Za resno delo ?
Preko HDMI-ja ima zunaj monitor, ter modri zob tipkovnico.
Uporabljam pa urejevalniku teksta in podobno, imam RDP in VPN v službo. Kaj točno že pod resno delo Raptor F16 ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Unknown_001 ::

Mr.B je izjavil:

Za resno delo ?
Preko HDMI-ja ima zunaj monitor, ter modri zob tipkovnico.
Uporabljam pa urejevalniku teksta in podobno, imam RDP in VPN v službo. Kaj točno že pod resno delo Raptor F16 ?


Mogoče sposobnost opravljanja kakih analiz podatkov, uporaba telefona kot povezovalno napravo, močan kalkulator za obsežnejše računanje,...

Polno je tega, sam treba je otrest tiste office pakete iz misli.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Mr.B ::

Raptor F16 ?? Glede na to da gre zagotovo večino zadev iz PC-ja v sterežniško okolje takih in drugačnih oblik, ostane res malo RESNIH palikaciji, s katerimi bi človek na klasični postaji dejansko operiral. Recimo kakšen resen Videoediting res ne boš obdeloval na android telefonu, pa pustimo da se RESNI projekti na koncu obdelujejo v takem in drugačnem clastru strežnikov. Obdelava zvoka, ok. Če misliš da bom na PC-ju obdeloval kakšno olap kocko ??? Igrice pa res ne spadajo v resne zadeve, pa čeprav nekatere igre igram na Android telefonu, ki so tudi za PC...
Torej bodi bolj specifičen, ker zgoraj našteti RESNI programi (izvzeto igrice), res predstavljajo 1% trga PC-jev in podobnih naprav...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Unknown_001 ::

Ja, vem, mogoče sem preveč posplošil zadeve. Nisem napisal za musko in video editing, ampak kakšno preračunavanje ali izdelava analiz, programiranje in podobno bi pa kar sedlo v to okolje. Res pa komaj čakam, da se pojavi kak resen emulator za kake starejše sisteme.

My bad, ker sem posplošil zadevo, ampak mislim, da se preveč usmerjajo v CPU, GPU in zaslone, ostalo pa kar stagnira na telefonih. Sploh pa bi bil že čas, da povečajo pomnilnik, ker se mi je ob widgetih in par programih en večji PDF obesu, ker je za 20MB RAMA manjkalo (da ne bo pomote, mam 1GB).
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

17rnn ::

Hmmm,
celotna debata okrog gadgetov in računalništva je za moje pojme vsaj malo zgrešena.
Vsak produkt je skupek, ravnotežje določenih lastnosti, predvsem pa je pomemben strošek boljših specifikacij (finančni, tehnološki, energetski, proizvodni, ...) za pogosto marginalno boljšo uporabniško izkušnjo.
"Življenjska" razlika med 330 ppi in 430 ppi ni enaka kot med 220 ppi in 320 ppi, razlika med enojedrnim in dvojedrnim procesorjem ni enaka razliki med dvojedrnim in štirijedrnim procesorjem (še posebno če na njih tečejo RAZLIČNI OPERACIJSKI SITEMI). Nima vsaka plastika istega občutka v roki in ni vsak premium material dobra izbira za telefon, ne dela vsak fotoaparat z istim (ali večjim) številom pikslov istih (boljših) slik, ekran z boljšim kontrastom ne kaže nujno lepše slike, če jo, kako ta odločitev vpliva na dizajn preostalih komponent, velikost naprave, težo baterije itd.
Ni toliko pomembno kaj lahko teoretično počneš z napravo, bolj je pomembno kaj in kako! lahko dejansko nekaj počneš in ali je dovolj uporabno (brez frikcijsko) da boš to tudi počel.
Zakaj torej taka mera specifikacijskega posploševanja. Kako torej, da s(m)o računalniški navdušenci in strokovnjaki tako fascinirani s specifikacijami, da pozabimo na življenjski aspekt uporabe (uporabniško izkušnjo) računalnikov v vsakdanjem življenju večine ljudi, katerih življenja se ne vrtijo okrog tehnologije, ampak jim ta predstavljal zgolj (občasni) pripomoček pri komunikaciji in delu ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 17rnn ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova iPhona že razprodana, v Sloveniji ju še ni (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
12946869 (39355) amacar
»

iPhone 5C (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5814384 (12138) bluefish
»

Septembra iPhone 5S in cenejši iPhone 5C (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5422374 (18338) blackbfm

Več podobnih tem