» »

HBO: piratstvo ni tak problem

««
3 / 11
»»

digitalcek ::

Pithlit je izjavil:

Pa dejmo po vaše kopiranje enačit z odtujitvijo = torej smo vsi po defaultu tatovi?!?


Ja, ste tatovi. Če ne plačate nekaj, za kar je nekdo (avtor, založba) postavil ceno...

Nenazadnje, po nemških forumih se prodajajo celo rabljeni damski vložki, urin in nohti. Če pa to eni odtujiš iz stanovanja, ali iz njene torbice, si po zakonu - tat. Ker je nekdo za to postavil ceno.

Skratka,lastnina je lastnina.

In ne poznam zakona, ki bi dovolil odtujiti enke in ničle. Kot tudi ne dovoli odtujiti čokolado.
Zakaj bi nekdo, ki ustavrja enke in ničle, bil v DOSTI slabši poziciji od tistega, ki dela hiške iz vžigalic? Razlaga, argument?

Zgodovina sprememb…

[D]emon ::

digitalcek je izjavil:

Nenazadnje, po nemških forumih se prodajajo celo rabljeni damski vložki, urin in nohti.


Po cudnih forumih se to sprehajas, digisralcek. Pa relativno veliko casa prezivim na internetu, tudi zaradi narave svojega dela.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

49106 ::

Ni treba bit Demoron

digitalcek ::

[D]emon je izjavil:

digitalcek je izjavil:

Nenazadnje, po nemških forumih se prodajajo celo rabljeni damski vložki, urin in nohti.

Po cudnih forumih se to sprehajas, digisralcek. Pa relativno veliko casa prezivim na internetu, tudi zaradi narave svojega dela.


Je prepovedano?
Ti pa očitno ne gledaš pravih stvari/strani. Iščeš le vsebine za dolpotegnit. :)

In ja, če je deset odstriženih ženskih nohtov vrednih 10 evrov (sicer prepočasi rastejo), potem je tudi 10 klipov vrednih 10 evrov.

Drži edino to, da nohte prodaš max dvakrat mesečno, klipe pa, če so dobri, desetkrat dnevno...

V to, če so odstriženi nohti tudi avtorsko delo, pa se ne bi spuščal.

Zgodovina sprememb…

[D]emon ::

digitalcek je izjavil:

Ti pa očitno ne gledaš pravih stvari/strani. Iščeš le vsebine za dolpotegnit.


Ako nimas dokazov za to, ne meci obtozb naokrog. ;)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

digitalcek ::

[D]emon je izjavil:

digitalcek je izjavil:

Ti pa očitno ne gledaš pravih stvari/strani. Iščeš le vsebine za dolpotegnit.

Ako nimas dokazov za to, ne meci obtozb naokrog. ;)


1. Nismo na sodišču, ampak na forumu.

2. Si že slišal za besedo "domneva"?

PaX_MaN ::

Pithlit je izjavil:

PaX_MaN je izjavil:

Še zmer je kradljivc mogu vzet, čene ne bi pršlo do kopije. Skratka - still taken.

Not taken. Copied. Dejte si že enkrat razjasnit pojme pa pol sodelovat v takih temah.

Vzeta "kopija". V-z-e-t-a.

Pithlit je izjavil:

In ja, jaz davek za kopiranje plačam takoj ko kupim katerikoli podatkovni nosilec, ne glede na to da ga imam namen uporabljati izključno za moja avtorska dela (kje je SAZAS da bo ščitil moje interese?!?) in ne za kopiranje tujih avtorskih del.

Se uom kr ponovu:
Ne pa ne:
 null

null


 null

null


(In other words, javnosti priobči pa prjav se na SAZAS (or whatever delaš, linqa še zmer nisi dala) pa bo mogoče kej od tega. Aja, ups, to so paraziti, pod častjo ti je se njim udejstvovat. Pol pa sploh ne vem kva jokaš.)

Pithlit je izjavil:

U bistvu smo čisto vsi ki si nabavimo kakršenkoli nosilec podatkov po defaultu 'pirati'. Pa dejmo po vaše kopiranje enačit z odtujitvijo = torej smo vsi po defaultu tatovi?!?

Ne, niste. Kvečjemu so to uvozniki. Oh look, Ustavno sodišče je reklo da tut oni niso.

Pithlit je izjavil:

Dejte uklopit možgane, zato jih imate.

Dejte vi najprej kej prebrat pa se informirat preden greste lajat nad drevesa, da novjo napačna, ajprou?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

Zlate ::

@Pax_Man

Vzeta "kopija". V-z-e-t-a.
Če se ti že toliko gre, da bi dokazal point, si ni treba izmišljevati: ne v-z-e-t-a ampak N-A-R-E-J-E-N-A, kaj ne?

Pa če že pametuješ, da so zavezanci za plačilo proizvajalci (zgoraj našteti) in ne kupci, JA NA KOGA ZA BOŽJO VOLJO PA TI PREVALIJO SVOJ STROŠEK, NA CERKEV?
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

digitalcek ::

Zlate je izjavil:

Če se ti že toliko gre, da bi dokazal point, si ni treba izmišljevati: ne v-z-e-t-a ampak N-A-R-E-J-E-N-A, kaj ne?


Ampak da si narediš kopijo, trenutek prej od nekje v-z-a-m-e-š predlogo.

Ali pa mogoče v tvojem kraju avtorska dela ležijo po tleh in jih nabereš za kopiranje spotoma, ko greš v trgovino?

Je pa res, da imajo za marsikoga avtorska dela status pasjega dreka. Drek pohodiš, avtorsko delo pa je, upam vsaj, za vas mnoge le malce več vredno, saj ga ne pohodiš, ampak ga odtujiš.

Ampak takoj po "konzumaciji" stvari postavite na (za vas) pravo mesto, ko napišete na ST ali kam drugam, da ste gledali/poslušali drek...

Ne vem, jaz se dreku izogibam. In ga prej ne poskusim, da bi potem govoril, da sem konzumiral drek. Ga pustim pri miru, kajti drek je - drek.

Zgodovina sprememb…

PaX_MaN ::

Zlate je izjavil:

@Pax_Man

Vzeta "kopija". V-z-e-t-a.
Če se ti že toliko gre, da bi dokazal point, si ni treba izmišljevati: ne v-z-e-t-a ampak N-A-R-E-J-E-N-A, kaj ne?

Narejena pa že ne, ker ti je že nisi naredu.
(Sm enkrat računov.)

Zlate je izjavil:


Pa če že pametuješ, da so zavezanci za plačilo proizvajalci (zgoraj našteti) in ne kupci, JA NA KOGA ZA BOŽJO VOLJO PA TI PREVALIJO SVOJ STROŠEK, NA CERKEV?

JA!
K men na računu nč ne piše, da to plačam. Js mam sam "izdelek" pa "ddv" zaračunan.

Fritz ::

digitalcek je izjavil:

Zlate je izjavil:

Če se ti že toliko gre, da bi dokazal point, si ni treba izmišljevati: ne v-z-e-t-a ampak N-A-R-E-J-E-N-A, kaj ne?


Ampak da si narediš kopijo, trenutek prej od nekje v-z-a-m-e-š predlogo.

Lahko jo tudi kupiš in potem kopiraš. Nisi jo v-z-e-l 8-) temveč si kršil avtorjev/založbin monopol nad kopiranjem.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

BorutK-73 ::

Jaz bom samo to rekel. Ko bodo naredili legalno možnost gledanja TV nadaljevank in filmov kot je zdaj preko torrent-ov in bo cena NORMALNA, potem bom premislil o naročilu te storitve.
Nima jaz časa se jebat okoli in iskat legalne možnosti ogleda moje serije, če ti je pa nelegalna 2 klika stran.
btw - TV programov sploh ne gledam več ker je reklam že preveč in prekinejo serijo ravno sredi besede.

digitalcek ::

BorutK-73 je izjavil:

Ko bodo naredili legalno možnost gledanja TV nadaljevank in filmov kot je zdaj preko torrent-ov in bo cena NORMALNA, potem bom premislil o naročilu te storitve.


Še en tak...

Kaj je zate normalna cena? Najbrž čim nižja? 5 evrov mesečno? 3 evre? 1 evro?

Ali po sistemu: dam kolikor dam. Če pa že dam, se zavedajte, da bi prav lahko tudi dolpotegnil. Bodite veseli, da sploh kaj kupim in mi ga za bonus še potegnite...

Čedalje bolj sem prepričan, da je vsega kriv splet, oziroma tehnologija, ki omogoča, kar omogoča.

In fama 1, da je treba pogledat (skoraj) vse, najbrž zato, da lahko potem komentirate...

Pa še fama 2, da mora biti dostopno čisto vsako av. delo, seveda brezplačno in seveda v največ treh sekundah po izidu...

In seveda še fama 3, da morate biti obveščeni prav o vsem, celo o tem, kdaj je prdnil kakšen politik. Kajti tak prdec je izjemno pomemben za BREZperspektivo državljanov. No, seveda je (enako kot omenjeni prdec) za funkcioniranje države pomemben tudi nov spot od južnokorejskega lika.

Če je to približno tako, se mi s takimi sodržavljani slabo piše! Ne samo meni in ostalim avtorjem, ampak VSEM!

Ker to, kar je videti, slišati in prebrati v zvezi s spletom, v zvezi s pravico do obeščenosti, pravico do brezplačne konzumacije, ni več normalno.

In taki naj bi zvozili popolnoma zavoženo situacijo? Japajade. Ni šans. Se bodo raje 50 let fajtali z avtorji. Da bi prišli zastojn skozi.

Podobno, kot se že 68 let fajtajo levi in desni... Vsekakor nam ni pomoči!

Zgodovina sprememb…

xxx ::

digitalcek je izjavil:

In nehajte že nabijat avtorjem občutek, da naj jim bo nerodno, ker hočejo s svojimi produkti služiti, ZASLUŽITI in si nabrati kupček denarja za na stara leta, ko ne oni, ne ti NE BOSTE VEČ imeli pokojnin.


Dragi digitalcek, mislim, da imas tezave ze z osnovnovnim razumevanjem napisanega. Nihče ne prepričuje avtorje (med katere spadam sicer tudi sam), da bi jim moralo biti nerodno, zgodba je čisto drugačna. Dopoveduje se avtorjem, da bodo morali opustiti odiranje kupcev, če hočejo kaj zaslužiti in raje iti na masovno prodajo poceni. Sicer verjamem, da te to boli, po drugi strani pa se mi gladko hebe zate, pač še ena relikvija, ki bo odpadla tako kot vse ostalo, kar se ni sposobno prilagoditi.

digitalcek je izjavil:

Kaj je zate normalna cena? Najbrž čim nižja? 5 evrov mesečno? 3 evre? 1 evro?

Da, osnovna matematika, 2.000.000 x 1 evro je več kot 20.000 x 10 evrov. Razumeš? Vem, da si fundamentalno skregan s spremembami. Mimogrede, na tak nacin imajo vsi več od tega, tako avtorji kot kupci, vsekakor pa ne egotripaši, ki bi se radi trepljali po prsih kako ekskluzivni so, tvoj poslovni model temelji na pozerjih, ki jim nekdo, ki da nekaj nase, niti prodal ne bi ničesar, sploh če se ima za "umetnika", če ne drugega že zaradi tega, ker ne cenijo dela ampak svoje postavljanje z njim.
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

BorutK-73 ::

digitalcek je izjavil:

Še en tak...

Kaj je zate normalna cena? Najbrž čim nižja? 5 evrov mesečno? 3 evre? 1 evro?


Pa kaj je s tabo narobe dude? A mi misli bereš?!
Evo, normalna cena za mene bi bila 0.5€ za 1h videa ali 20€ naročnine na mesec, ampak to je tako od oka. Tudi ceneje bi šlo in s tem dobil več naročnikov.

digitalcek ::

xxx je izjavil:



Dragi digitalcek, mislim, da imas tezave ze z osnovnovnim razumevanjem napisanega. Nihče ne prepričuje avtorje (med katere spadam sicer tudi sam), da bi jim moralo biti nerodno, zgodba je čisto drugačna. Dopoveduje se avtorjem, da bodo morali opustiti odiranje kupcev, če hočejo kaj zaslužiti in raje iti na masovno prodajo poceni. Sicer verjamem, da te to boli, po drugi strani pa se mi gladko hebe zate, pač še ena relikvija, ki bo odpadla tako kot vse ostalo, kar se ni sposobno prilagoditi.


1. Več kot 5 let se že nategujemo, kaj je odiranje.

2. Nihče noče povedati, kaj je zanj primerna cena nekega dela.

3. Če prodam (po spletu, ali kako drugače) 100 izvodov svojega dela (ki sem ga ustvarjal eno leto), moram za njih dobiti vsaj 15.000 evrov. Za eno leto stroškov, položnic itd. Torej jih moram prodajati po 15 evrov.

4. Če pa prodam 10.000 izvodov, jih lahko prodajam po 1,5 evra.

5. Če prodam 100 izvodov, ni nikjer rečeno, da je delo slabo, ničvredno.

6. Če pa nekdo proda miljon izvodov, osebno mislim, da pa je omenjeno delo zanič. Zakaj? Glej tisto, kar sem pisal o južnokorejskemu liku.

In kje smo zdaj? Naj se prostituiram, kot se prostituira J. Korejec in delam za "široke ljudske množice"?
Da bo všečno večini?

In tudi meni se hebe zate. Tudi ti boš pri tej konkurenci in tem NEokusu večine prej ali slej propadel. Vkolikor se ne boš prostituiral...

BorutK-73 ::

digitalcek je izjavil:

3. Če prodam (po spletu, ali kako drugače) 100 izvodov svojega dela (ki sem ga ustvarjal eno leto), moram za njih dobiti vsaj 15.000 evrov. Za eno leto stroškov, položnic itd. Torej jih moram prodajati po 15 evrov.


Kaj pa če nobeden noče kupiti tvojega avtorskega produkta, potem so(smo) pirati krivi če imaš predrago ali pač ni povpraševanja?!

edit\
Zakaj samo tega južnokorejskega debila primerjaš (meni tudi njegova glasba gre na bruhanje ampak nimam nič proti njem, mu je pač uspelo)

Zgodovina sprememb…

[D]emon ::

digitalcek je izjavil:

6. Če pa nekdo proda miljon izvodov, osebno mislim, da pa je omenjeno delo zanič. Zakaj? Glej tisto, kar sem pisal o južnokorejskemu liku.


Uuuuuu, kar se masovno prodaja je zanic. A voham malo fovsije, a ? :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

xxx ::

digitalcek je izjavil:

1. Več kot 5 let se že nategujemo, kaj je odiranje.

Vse kar stane več kot so ljudje pripravljeni plačati.

digitalcek je izjavil:

2. Nihče noče povedati, kaj je zanj primerna cena nekega dela.

Ker je nemogoče odgovoriti, povej delo, pa ti povem koliko bi plačal zanj. Npr. Mona Lisa? 1 evro. Mi ni vredna več, grdo. Za Escherja bi se lahko pogovarjala o več.

digitalcek je izjavil:

3. Če prodam (po spletu, ali kako drugače) 100 izvodov svojega dela (ki sem ga ustvarjal eno leto), moram za njih dobiti vsaj 15.000 evrov. Za eno leto stroškov, položnic itd. Torej jih moram prodajati po 15 evrov.

Ni pretirano (ceprav sem videl tvoja dela in bi dal za njih 1 cent v primerjavi z Mona Liso), mogoče boš našel 100 idiotov, ki bi plačalo toliko zanje.

digitalcek je izjavil:

4. Če pa prodam 10.000 izvodov, jih lahko prodajam po 1,5 evra.

Ja, veliko večja verjetnost je, da jih bo 10.000 ljudi kupilo ker 1.5 evra ni ravno ne vem koliko.

digitalcek je izjavil:

5. Če prodam 100 izvodov, ni nikjer rečeno, da je delo slabo, ničvredno.

Samo v tvojem primeru pač je.

digitalcek je izjavil:

6. Če pa nekdo proda miljon izvodov, osebno mislim, da pa je omenjeno delo zanič. Zakaj? Glej tisto, kar sem pisal o južnokorejskemu liku.

Ker si pač bumbar, tvoj problem.

digitalcek je izjavil:

In kje smo zdaj? Naj se prostituiram, kot se prostituira J. Korejec in delam za "široke ljudske množice"?
Da bo všečno večini?

Tvoji "modeli" pač se. Verjetno za bakšiš, ki si jim ga pripravljen plačati. Ne vem zakaj bi moral biti ti nekaj več vrednega. Punce so vsaj luštne.

digitalcek je izjavil:

Tudi ti boš pri tej konkurenci in tem NEokusu večine prej ali slej propadel.

Heh, meni gre iz leta v leto bolje. Ti jamraš, morda bi res moral zagrabiti prostitucijo, dokler si še pri zdravju.

Zadeva je kar se tebe tiče jasna, imaš veliko previsoko mnenje o svojem delu in zdaj izlivaš žolč na tem forumu, ker se nihče ne strinja s tabo. Furaj dalje, kje je problem? Aja nimaš denarja? Pojdi oropat banko...
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

digitalcek ::

BorutK-73 je izjavil:


Evo, normalna cena za mene bi bila 0.5€ za 1h videa ali 20€ naročnine na mesec, ampak to je tako od oka. Tudi ceneje bi šlo in s tem dobil več naročnikov.


Vidiš, normalna cena seksa, glede na kupno moč bi bila za mnoge 10 evrov. Ampak ti garantiram, da pod 30-40 ne dobiš.

Ker gospe ponudnice ne želijo delati 12 ali 16 ur dnevno in vseeno veliko kasirajo. Raje delajo od 9 -17 ure, ali še manj. 22 dni na mesec. In imajo ob vikendih prosto.
In s to "stategijo" zaslužijo več, kot če bi dajale po 10 evrov.

Ker SE NOBENEMU NE prilagajajo. In držijo na nek načun skupaj. Ne popuščajo pri ceni.
Pri njih trg ne deluje. In nobena ni tako neumna, da bi dajala "testno" in to - zastonj.

Na spletu pa je, kot vemo, bistveno drugače... Tudi zato, ker omogoča "brezplačne pokušine". Ali predvsem zato.

Okapi ::

povej delo, pa ti povem koliko bi plačal zanj.
Ceno določi prodajalec, ne kupec.

Vsak avtor je svoje sreče kovač in če hoče svojo umetnino prodajati po milijon, je to njegova stvar. Ne glej/uporabljaj tistega, kar se ti zdi predrago ali preslabo, da bi plačal, pa bomo vsi srečni. Ogled mojega avtorskega dela ni tvoja neodtuljiva človekova pravica.

O.

digitalcek ::

BorutK-73 je izjavil:


Kaj pa če nobeden noče kupiti tvojega avtorskega produkta, potem so(smo) pirati krivi če imaš predrago ali pač ni povpraševanja?!


Kaj je zate predrago, če govorimo o nekem solidnem izdelku-vsebini?

xxx ::

digitalcek je izjavil:

Ker gospe ponudnice ne želijo delati 12 ali 16 ur dnevno in vseeno veliko kasirajo. Raje delajo od 9 -17 ure, ali še manj. 22 dni na mesec. In imajo ob vikendih prosto.
In s to "stategijo" zaslužijo več, kot če bi dajale po 10 evrov.


Ja in ti prodajaš slike tega in bi rad več. Kot da bi si z rokavico vrtal po nosu. Ni feelinga. Gospodičnam bi še plačal toliko (pa imam raje in tudi dobim zastonj, mogoče za pijačo, na obojestransko zadovoljstvo), za tvoje fotke pa ne.
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

digitalcek ::

Okapi je izjavil:

povej delo, pa ti povem koliko bi plačal zanj.
Ceno določi prodajalec, ne kupec.
Vsak avtor je svoje sreče kovač in če hoče svojo umetnino prodajati po milijon, je to njegova stvar. Ne glej/uporabljaj tistega, kar se ti zdi predrago ali preslabo, da bi plačal, pa bomo vsi srečni. Ogled mojega avtorskega dela ni tvoja neodtuljiva človekova pravica.
O.


Tole ne bodo razumeli, dokler to ne bodo kot hari-krišna mantro ponavljali v šoli vsak dan najmanj eno šolsko uro. Tisti drugi pa v službah. Pol ure. Pa še potem.....

BorutK-73 ::

digitalcek je izjavil:

BorutK-73 je izjavil:


Kaj pa če nobeden noče kupiti tvojega avtorskega produkta, potem so(smo) pirati krivi če imaš predrago ali pač ni povpraševanja?!


Kaj je zate predrago, če govorimo o nekem solidnem izdelku-vsebini?


Si popolnoma zgrešil moj point!
pa lahko noč, grem piratizirat!:D

[D]emon ::

digitalcek je izjavil:

Vidiš, normalna cena seksa, glede na kupno moč bi bila za mnoge 10 evrov. Ampak ti garantiram, da pod 30-40 ne dobiš.


Ti mas neke globoko zakoreninjene frustracije, zgleda, glede na to, da vedno omenjas fuk.

Pa ne mesaj storitvenih dejavnosti in umetniskih del.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

digitalcek ::

xxx je izjavil:

digitalcek je izjavil:

Ker gospe ponudnice ne želijo delati 12 ali 16 ur dnevno in vseeno veliko kasirajo. Raje delajo od 9 -17 ure, ali še manj. 22 dni na mesec. In imajo ob vikendih prosto.
In s to "stategijo" zaslužijo več, kot če bi dajale po 10 evrov.


Ja in ti prodajaš slike tega in bi rad več. Kot da bi si z rokavico vrtal po nosu. Ni feelinga. Gospodičnam bi še plačal toliko (pa imam raje in tudi dobim zastonj, mogoče za pijačo, na obojestransko zadovoljstvo), za tvoje fotke pa ne.


Veš da.
V vseh bordelih imam nameščeno kamero. Kot Urška Čepin... :)
Še vem ne, kje so.

xxx ::

Okapi je izjavil:

povej delo, pa ti povem koliko bi plačal zanj.
Ceno določi prodajalec, ne kupec.

Vsak avtor je svoje sreče kovač in če hoče svojo umetnino prodajati po milijon, je to njegova stvar. Ne glej/uporabljaj tistega, kar se ti zdi predrago ali preslabo, da bi plačal, pa bomo vsi srečni. Ogled mojega avtorskega dela ni tvoja neodtuljiva človekova pravica.

O.


He he Okapi imaš težave. Ceno določi trg, sicer ni kupljeno. Osnove ekonomije te bašejo.
Pa pa...

digitalcek ::

[D]emon je izjavil:

digitalcek je izjavil:

Vidiš, normalna cena seksa, glede na kupno moč bi bila za mnoge 10 evrov. Ampak ti garantiram, da pod 30-40 ne dobiš.


Ti mas neke globoko zakoreninjene frustracije, zgleda, glede na to, da vedno omenjas fuk.
Pa ne mesaj storitvenih dejavnosti in umetniskih del.


Fuk (njegova cena) je vsekakor pokazatelj marsičesa. In žal je dosti več vreden od dela avtorjev. Vsaj v Sloveniji...

Hočem reči : 50 evrov mnogi dajo, 5 evrov za avtorja pa je za te iste like katastrofa, čisto pobledijo in jih obide slabost.

xxx ::

digitalcek je izjavil:

Hočem reči : 50 evrov mnogi dajo, 5 evrov za avtorja pa je za te iste like katastrofa, čisto pobledijo in jih obide slabost.

Samo v tvoji glavi digitalček, samo v tvoji glavi... samo neumen del trga si si izbral, saj boš dojel... ali pa propadel.
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

Okapi ::

Okapi imaš težave. Ceno določi trg, sicer ni kupljeno. Osnove ekonomije te bašejo
Če ni kupljeno, je to prodajalčev problem, ne tvoj. Mogoče ti pa noče prodati. Ceno vedno določi prodajalec in če se kupcu zdi previsoka, mu to ne daje pravice, da stvar ukrade.

Malo imate pomešane pojme nekateri.;((


O.

Fritz ::

Okapi je izjavil:

Okapi imaš težave. Ceno določi trg, sicer ni kupljeno. Osnove ekonomije te bašejo
Če ni kupljeno, je to prodajalčev problem, ne tvoj. Mogoče ti pa noče prodati. Ceno vedno določi prodajalec in če se kupcu zdi previsoka, mu to ne daje pravice, da stvar ukrade.

Malo imate pomešane pojme nekateri.;((

O.

Spet nabijaš s krajo. Jaz kupim materialno stvar in jo lepo plačam. Potem jo lahko posojam okrog kolikor mi paše, ne morem pa jo kopirati, ker še vedno nimamo replikatorjev materije. Isto tako lahko kupim avtorsko delo v digitalni obliki. Tega lahko posodim ali dam desetim prijateljem naenkrat saj je digitalne podatke možno neštetokrat kopirati. Delo je bilo plačano in to kar počnem s prijatelji ni kraja temveč kršenje monopola nad kopiranjem (kar tudi piše na vseh teh izdelkih).
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Okapi ::

In, a misliš da je potem to kaj manj sprevrženo? Na nezakonit način se okoriščaš s tujim trudom.

xxx ::

Okapi je izjavil:

In, a misliš da je potem to kaj manj sprevrženo? Na nezakonit način se okoriščaš s tujim trudom.


Kdo, fritz? Zakaj? Saj je on kupil.
Pa pa...

digitalcek ::

xxx je izjavil:

Okapi je izjavil:

In, a misliš da je potem to kaj manj sprevrženo? Na nezakonit način se okoriščaš s tujim trudom.

Kdo, fritz? Zakaj? Saj je on kupil.


Ja, je kupil, ampak mu ni bilo prodano z dovoljenjem, da bo z av. delom založil celo ulico, kjer stanuje. Ali manjše mesto...

xxx ::

Zanimiv norveški primer, padec piratiziranja: http://torrentfreak.com/piracy-collapse...

digitalcek je izjavil:

Ja, je kupil, ampak mu ni bilo prodano z dovoljenjem, da bo z av. delom založil celo ulico, kjer stanuje. Ali manjše mesto...

Kupim nož. Posodim ga enemu ali pa 200 kolegom. Vidiš kje problem?

Pa saj ni nobene težave, ne vem kaj se sploh repenčiš (sploh ker tebi pa res nihče ne bo šel piratizirat nič), zdajle se trg malo trese ker je pač prestopno obdobje in managerji še vedno mislijo, da lahko kaj naredijo, da ohranijo svoje poslovne modele preko katerih so cucali uporabnike 60 let, potem pa se bodo ponudile legalne alternative po dovolj nizkih cenah, da se ljudem doldajčkanja ne bo več treba iti.
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

xxx ::

... v bistvu se je s piratstvom zgodilo samo eno: tržna cena se je/bo srečala s tržno vrednostjo. Nekaj kar bi sicer moralo biti nekaj popolnoma normalnega in predvsem poštenega, ne vem zakaj se nekateri tega tako branite, saj smo vendar pošteni, mar ne? Ne krademo...
Pa pa...

BigWhale ::

Pithlit je izjavil:

To pa zato ker v primeru ko krajevni Romi izropajo moj vrt... jaz ostanem brez vsega. Ko pa si krajevni Romi prekopirajo moj CD... hmmm, o ti šmet, lejga zlomka... še vedno je tam.

In ti to dvoje preprosto enačiš. Česar ne gre početi brez da izpadeš glup.

Vrt morda ni najboljsa primerjava. Predstavljaj si, da si na dovriscu izkopljes vodnjak. Porabila si pol leta dela in X denarja in imas neomejeno kolicino vode.

Sedaj pa kar naenkrat v tem vodnjaku cela vas zajema vodo. Tebe ni nihce nic vprasal, samo na tvojem dvoriscu je polno ljudi, ki zajemajo vodo. Nihce nic ne vprasa, nihce nic ne placa, se zahvali se ti nobeden nic. Ko pa nekomu nekaj reces, pa ti nazaj zabrusi, da si lahko vesela, da vsi tukaj zajemajo vodo, ker se vidi kako dobre vodnjake delas. To je reklama, bo mogoce se kdo kaksnega narocil!

Mipe ::

Kdo ti je pa dovolil zgraditi hišo na vasi?

xxx ::

BigWhale je izjavil:

Vrt morda ni najboljsa primerjava. Predstavljaj si, da si na dovriscu izkopljes vodnjak. Porabila si pol leta dela in X denarja in imas neomejeno kolicino vode.

Sedaj pa kar naenkrat v tem vodnjaku cela vas zajema vodo. Tebe ni nihce nic vprasal, samo na tvojem dvoriscu je polno ljudi, ki zajemajo vodo. Nihce nic ne vprasa, nihce nic ne placa, se zahvali se ti nobeden nic. Ko pa nekomu nekaj reces, pa ti nazaj zabrusi, da si lahko vesela, da vsi tukaj zajemajo vodo, ker se vidi kako dobre vodnjake delas. To je reklama, bo mogoce se kdo kaksnega narocil!


Joj bigwhale, ne se spravit slucajno delati kaj kar bi ljudje piratizirali, predstavljaj si, da se ti nekaj miljonov piratov naseli v dnevno sobo. ;(( Kaj je ze Philit rekla, nekaj o "izpadeš glup"?
Pa pa...

BigWhale ::

Appendix A:

Jaz se sicer s tem a piratstvo dela skodo ali ne, ne ukvarjam in mi je v bistvu vseeno. Avtorske pravice so si izmislili avtorji in zaradi tega, ker so neko delo ustvarili jim pripadajo nad tem delom dolocene pravice. Piratstvo je krsenje teh pravic.

To je vse kar je za razumeti. Vecina ljudi tukaj pa se na te pravice pozvizga in potem isce izgovore za svoja dejanja.

A jaz kdaj krsim avtorske pravice? Kar se tice uporabe programske opreme se na vse pretege trudim, da ne. Morda imam kje kako staro igro, ki je ni moc kupiti na GOG. Kar se tice audio vsebin je stanje isto. Zdi se mi, da imam en album katerega se nisem kupil. Vecinoma itak poslusam free chip tune muziko. :> Kar se tice video vsebin, ja, 'precej' stvari povsem brez kompromisno ukradem. Zal jih ne morem kupiti.

xxx je izjavil:

Joj bigwhale, ne se spravit slucajno delati kaj kar bi ljudje piratizirali, predstavljaj si, da se ti nekaj miljonov piratov naseli v dnevno sobo. ;(( Kaj je ze Philit rekla, nekaj o "izpadeš glup"?


No ja, glup je tisti, ki ne razume analogije. Vodnjak je v resnici prakticno neskoncni vir vode. Ce imas dober vodnjak, bo tezko presahnil.

A bos pustil vsem, da zajemajo vodo iz tistega vodnjaka, ki ga bos samo ti izkopal ali bos za to vodo racunal?

Drugace pa, stvari, ki jih jaz naredim pustim, da kar vsi uporabljajo. Se vec! Pustim celo, da jih vzamejo, spremenijo in _prodajo_ naprej. Shocking!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Mipe ::

Ne, vodnjak ni neskončni vir vode.

xxx ::

BigWhale je izjavil:

No ja, glup je tisti, ki ne razume analogije. Vodnjak je v resnici prakticno neskoncni vir vode. Ce imas dober vodnjak, bo tezko presahnil.


Eno je analogija, drugo je pa pač samo neumna izjava.
Pa pa...

Zlate ::

Ehhh, saj je zadeva zelo preprosta - ko bodo cene bistveno nižje, dolpoteg pa vsaj tako enostaven kot torrenti, potem bo piratiziranje zanemarljiva panoga, ponudniki vsebin pa bodo bistveno bolje plačani kot so zdaj. No, vsaj tista premajhna večina. Veliki ponudniki in založniki so že zdaj bogati, vendar nenasitni, kot je ponavadi tako. Več kot imaš, bolj si pohlepen. Nikoli mi ni bilo jasno zakaj je temu tako, a na žalost je vse prevečkrat to primer...
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

49106 ::

ko bodo cene bistveno nižje


....bom jaz kupil Bentleya Continental GT.

olpoteg pa vsaj tako enostaven kot torrenti, potem bo piratiziranje zanemarljiva panoga, ponudniki vsebin pa bodo bistveno bolje plačani kot so zdaj.


Idejo imas, kamot odpreš založbo in obogatiš

Več kot imaš, bolj si pohlepen


Ja bogati avtorji so pohlepni, ker želijo plačilo za svoje delo.

Mipe ::

Avtorji? Misliš njihove založnike?

Pithlit ::

xxx je izjavil:

Joj bigwhale, ne se spravit slucajno delati kaj kar bi ljudje piratizirali, predstavljaj si, da se ti nekaj miljonov piratov naseli v dnevno sobo. ;(( Kaj je ze Philit rekla, nekaj o "izpadeš glup"?

Ampak jaz se z BW strinjam. Vodnjak je precej boljša analogija kot vrt (in tisti vrt NI moja analogija) in dokaj dobro ilustrira dogajanje.

Pozablja le 2 stvari.

1. Mene tista opisana situacija z vodnjakom NE moti. Saj vaščani s svojim početjem ne delajo NOBENE škode. Razen mogoče mojemu napuhu. Jaz bi (ravno zaradi mojega napuha) na vodnjak obesila en šparovc za prostovoljne prispevke. Ja, vem, digitalček in podobni bodo rekli da noben ne bo nič prispeval... a jaz VEM da temu ni tako, saj to vsako leto počnem in, zanimivo, se mi vsaj stroški povrnejo. Je pa res da na tak način ne bom obogatela.

2. Mene avtorske pravice ne motijo. Ne moti me niti zaščita avtorskih pravic (OK, motijo me nekatere organizacije ki se na ta račun okoriščajo). Kar me moti je izključno sveta preproščina v enačenju kršenja avtorskih pravic s krajo.
Life is as complicated as we make it...

thramos ::

BigWhale je izjavil:


Vrt morda ni najboljsa primerjava. Predstavljaj si, da si na dovriscu izkopljes vodnjak. Porabila si pol leta dela in X denarja in imas neomejeno kolicino vode.

Sedaj pa kar naenkrat v tem vodnjaku cela vas zajema vodo. Tebe ni nihce nic vprasal, samo na tvojem dvoriscu je polno ljudi, ki zajemajo vodo. Nihce nic ne vprasa, nihce nic ne placa, se zahvali se ti nobeden nic. Ko pa nekomu nekaj reces, pa ti nazaj zabrusi, da si lahko vesela, da vsi tukaj zajemajo vodo, ker se vidi kako dobre vodnjake delas. To je reklama, bo mogoce se kdo kaksnega narocil!


Ampak preden se si vrgel v kopanje vodnjaka, si prevideval kakšna bo situacija. Da sovaščani niso angelčki, da radi pijejo, tvoje reklame po celi vasi pa jih že od malih nog prepričujejo, da je najboljša voda prav iz tvojega vodnjaka.

In kljub temu,sedaj zahtevaš, da se vse, ki so pili zastonj, precej strogo kaznuje, vsem ostalim pa preventivno zveže roke, da ne bodo mogli več zajemat. Ob vsem tem pa se izkaže, da pravzaprav ne stradaš, ampak da se kljub vsem, ki pijejo zastonj, tvoji prihodki in dobički vsako leto višajo.

ahac ::

Ob vsem tem pa se izkaže, da pravzaprav ne stradaš, ampak da se kljub vsem, ki pijejo zastonj, tvoji prihodki in dobički vsako leto višajo.

Zakaj pa ne bi bila tvoja odločitev, če boš dovolil, da kdo kaj free vzame ali ne?
Če ti ne daš vode brezplačno za osebno uporabo, jo bo dal pa sosed, ki ima ravno tako vodnjak in si bo on naredil reklamo ter na koncu zaslužil več kot ti?
Pri filmih, glasbi, itd... ni nekih monopolov, da bi moral ravno tisto gledat. Pri softwaru mogoče so, ampak tudi zato, ker vsi raje piratizirajo market leaderja kot da bi podprl veliko cenejšo konkurenco. V nekaterih primerih (profesionalni software) piratstvo omejuje zmožnosti konkurence in dejansko zvišuje cene.

Anyway... ko smo kolesaril ob Soči, smo želel natočit vodo v enem kampu, pa nam niso dovolil in so bili zelo nesramni. Ampak to je njihova odločitev. Zdaj mene jasno nikoli ne bo nikoli v tisti kamp. Če bi se še spomnil ime, bi ga tudi tukaj napisal. Po drugi strani... če bi mi dal vodo, bi jih pohvalil in mogoče tudi kdaj tam sam kampiral.
Naj se pač sami odločijo, če mi dajo free vodo (in si naredijo reklamo) ali ne (in bom denar zapravil pri konkurenci). Isto velja za lastnika vodnjaka. Dokler je dost konkurence, naj se sam odloča komu bo dal vodo (drugo je pa, če ima monopol).
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Fritz ::

BigWhale je izjavil:

Appendix A:

Jaz se sicer s tem a piratstvo dela skodo ali ne, ne ukvarjam in mi je v bistvu vseeno. Avtorske pravice so si izmislili avtorji in zaradi tega, ker so neko delo ustvarili jim pripadajo nad tem delom dolocene pravice. Piratstvo je krsenje teh pravic.

Monopol nad kopiranjem izhaja iz fevdalne angleške države in prvi namen le tega je bil nadzor nad širjenjem informacij oz. cenzura. Od tam naprej se področje monopola nad kopiranjem venomer ureja v ravnotežju z javnim interesom in temeljnimi pravicami in svoboščinami vsakega človeka v sodobni družbi.

Avtorsko pravo v digitalni dobi, dr. Maja Bogataj Jančič

Piratstvo, v pravem pomenu, je pridobitno kršenje monopola nad kopiranjem (saj se še spomnite prodaje piratskih avdio-kaset, VHS kaset in programja na kasetah, disketah, CD-jih itn.). Nepridobitna izmenjava vsebin tako ne ustreza temu vzorcu.

Vso trenje, ki ga imamo danes, je odsev neustreznosti obstoječe ureditve in predvsem nesposobnosti določenih velikih založb ter posameznih avtorjev, da bi se prilagodili spremembam, ki so nastale. Deljenja vsebin med uporabniki ne bo možno nikoli preprečiti ali omejiti ne da bi pri tem uporabljali totalitarne metode. Če bo družba ostala količkaj demokratična ter to preprečila, potem je jasno, da je bolje približati vsebine uporabnikom tako, da se jim omogoči enostaven dostop in/ali da so vsebine brez omejujočega DRM-ja in/ali da se jim zagotovi ustrezna podpora in/ali da imajo sprejemljivo ceno itn.

V tej smeri gre iskati rešitve znotraj katerih bodo zadovoljni tako avtorji kot uporabniki. Najmanj zadovoljni pa bodo zagotovo založniki.

ahac je izjavil:


Naj se pač sami odločijo, če mi dajo free vodo (in si naredijo reklamo) ali ne (in bom denar zapravil pri konkurenci). Isto velja za lastnika vodnjaka. Dokler je dost konkurence, naj se sam odloča komu bo dal vodo (drugo je pa, če ima monopol).

Tudi voda je materialna stvar do katere je možno omejiti dostop, zato je primerjava spet neprimerna. Digitalnega zapisa, ki se enkrat pojavi na spletu, ni možno nadzorovati tako, da vsiljuješ monopol temveč le tako, da uporabniki sprejmejo in spoštujejo ta monopol (ob zavedanju, da tega prav vsi nikoli ne bodo in niso počeli).
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fritz ()
««
3 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Igra prestolov porušila vse piratske rekorde (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5123268 (16818) CMpunk
»

Isohunt mrknil (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
5522131 (16332) MuadDib
»

HBO: piratstvo ni tak problem (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
525128788 (115972) D3m
»

Spletna videoteka iTIVI v stečaju (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
8619027 (14961) OldSkul

Več podobnih tem