» »

picasa web albums nalaganje fotografij

picasa web albums nalaganje fotografij

killa bee ::

Zanima me če naložiš sliko na portal Picasa web albums a dobiš to sliko nazaj v enaki kakovosti ali pa ti ta portal spremeni naloženo sliko in tako zmanjša velikost/kakovost?

Grega_K ::

Do omejitve (nekaj GB) ti nalaga slike v polni velikosti. Drugače pa raje nadgradi na Google Plus, je mnogo boljše + manj omejitev.
Lp

Lonsarg ::

Picasa web albumi so zdaj integrirani v Google +, torej gre za isti prostor, samo različni vmesnik dostopa/nalaganja do fotografij.

In ja priporoča se, da se dostopa preko Google +, oziroma jaz sem urejal Picasa Web Albume/Google+ albume kar preko Picasa programa, kjer se da lepo označit, če hočeš original sliko uplovdat ali manjšo.

Z tem da Google ti šenjka plac, v primeru da zbereš zadosti majhno resolucijo(sem pozabil koliko), v tem primeru imaš lahko neskončno fotografij gor.

killa bee ::

Nimam Google + pa tudi zdej si ga ne bi rad delal.

Piše da trenutno uporabljam 5 Gb .
Kje pa piše o tej omejitvi pa kolikšna je ?

Lonsarg ::

Imaš Google +, avtomatsko če imaš google račun/email, ker je zdaj vse združeno v en račun in imaš vse hkrati ali pa nič, tko da lahko greš na google+ stran in boš videl vse albume, ki si jih uplovdal na Picaso, samo drug vmesnik za isto stvar in urejanje picasa albumov slik preko G+ vmesnika je zelo fajno.

Kako spoh prideš do spletne Picase, ker mene avtomatsko preusmeri na G+ in ne morem sploh priti do starega Picasa Web Albums vmesnika?

Glede velikosti uplovdane slike preko Picasa programa:
https://support.google.com/picasa/answe...

ugibam da je za spletni vmesnik picasa enako, vendar informacij na internetu ni več, ker se Picasa Web Albumi ukinjajo.

Za G+ so malce drugačne cifre, drugače pa je podobno.

Če pa uporabljaš 5GB in nisi nič kupil dodatno pa mislm, da si zasedel ves prostor že...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

killa bee ::

upišeš v googla picasa web abums

Lonsarg ::

Jap vpišem in mi najde: picasaweb.google.com

Nato kliknem in me preusmeri na: https://plus.google.com/photos

P.S: Aja zdj sm vidu da eno majhno oknček pokaže, če želite nazaj na Picasa Web Albume vrniti. Ratal:) Vmesnika sta dokaj podobna, je čisto vseeno.

dunda ::

Ali sedaj že deluje objavljanje Embedded albumov na svojih straneh, če so albumi naloženi na Google+ ?
Pred časom nas je kar nekaj naletelo na to težavo, pa smo bili prisiljeni brisati Google+ račun

Mene osebno Google+ tudi ni prav všeč. Pa še tako kur... ga oglašujejo in silijo z njim, da se ga sploh otepam. Je Facebook povsem dovolj :-)
https://www.kacnje.eu

Wega ::

Jaz imam pa obratno vprašanje: na picasi/google+ imam spravljene fotografije. Če želim fotografijo objaviti na kakšnem forumu (recimo temle) in jo vgradim v sporočilo (recimo z url povezavo) mi jo vedno prilepi v originalni velikosti, kar je za forume mnogokrat preveliko. Kako jo najenostavneje narediti manjšo?
Wega,
lep, postaven, pameten
in skromen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google ukinja storitev Picasa

Oddelek: Novice / Ostale najave
135951 (4072) Iatromantis
»

Nexus One se prodaja počasi

Oddelek: Novice / Android
175117 (3981) Bor H
»

računalnik popači slke iz fotoaparata

Oddelek: Pomoč in nasveti
15891 (673) amigo_no1
»

Picasa Web Albums - nova preizkusna storitev iz Googla

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
257264 (5927) Witboy

Več podobnih tem