» »

Radeon

Radeon

SHooTEK ::

Zanima me razlika med dvema verzijama radeona in katerega se bolj splača kupiti.

Kandidata sta:
ATI radeon 32 Mb SDR cena 27.703
ali
ATI radeon 32 Mb DDR VE cena 29.416

Zanima me predvsem kratica VE (value edition?) če je kaj manj ima ?:|

Matri[X] ::

brez dvoma kupi ATI Radeon 32MB DDR!:))

BlackAdder ::

VE model naj bi bil brez Hyper Z funkcije.
Kaj to v praksi pomeni?
BlackAdder stroke again!

borchi ::

da se jo da v praksi omogočit! sem na enih sajtih neki gledal za radeona pa se ne spomnem več kje :-(

borchi

P.S. sam tisto je bla LE verzija, kar naj bi blo menda radeon 32DDR pri nižji frekvenci, brez ati endorsmenta in hyper z. VE je verjetno isto ko LE sam z ati-jevim imenom. nisem pa čist ziher
l'jga

McHregec ::

Tuki je blo napisan ampak gre za LE verzijo http://www.geocities.com/tnaw_xtennis/R...

SHooTEK ::

Ok pozanimal sem se pri PowerPlus in pogledal malo na net.

Po prodajalcevi razlagi naj bi bila hitrost vodila 64-bitna medtem ko je pri SDR in ostalih radeonih 128-bitna. Če je to res kaj to v praksi pomeni.

Na ATi jevi strani pa promovirajo VE verzijo kot Dual Display in nikjer ne pise da bi bila to okrnjena verzija.

Mogoce malo sumim, da je tisti VE = LE in da pri powerplusu nategujejo folk (oz ne vedo kaj prodajajo).

jRk0 ::

Jaz si tudi mislim Radeona kupit in sicer 32mb sdr.
Sigurno je boljši od Radeona VE 32mb ddr, kajti VE ima samo 64bitno vodilo in ima zato ddr rame, da je enako hiter kot radeon z sdr rami. NIma pa niti T&L, torej je Radeon 32mb sdr zmagovalec.

matg ::

Radeon VE je dejansko brez Hyper Z ( dodatno pospeši rendiranje ). Je pa tudi res, da je ta varianta Radeona namenjena bolj uporabikom ki rabijo 2 monitorja in nekoliko slabše 3D performanse.

Paramedic ::

A ste že probali radeona s tweakom in novimi gonilniki za w2k?
End transmission.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ATI RADEON

Oddelek: Kaj kupiti
121206 (960) Shadowman-x
»

Kera grafična je bolš?

Oddelek: Kaj kupiti
462734 (2128) _Mortal_

ATI vs Hercules vs Matrox

Oddelek: Zvok in slika
401820 (1479) EvilK|NG
»

3D MARK 2001

Oddelek: Pomoč in nasveti
411995 (1379) krneki
»

ATI

Oddelek: Strojna oprema
131414 (1091) malinavc

Več podobnih tem