» »

Kaj kupiti: Toyota Auris 2013 (dizel) ali VW Golf 7 2013 (dizel)

Kaj kupiti: Toyota Auris 2013 (dizel) ali VW Golf 7 2013 (dizel)

«
1
2

MaCoFaCo ::

Pozdrav.
Prosim za nasvete za avta napisana v naslovu.

Nagibal sem se k Golfu vendar, ko sem videl da ponuja Toyota veliko več opreme za veliko manj denarja sem zdaj seveda bolj za Toyoto (16.5k za zelo solidno opremljeno Toyoto 90HP vs 22k za 105 HP zelo solidno opremljenega Golfa).

Se zavedam manj zmogljivega dizel motorja pri Toyoti vendar spet ne rabim avta za dirkanje. Golf je nekoliko bolj varčen vendar pri takšni razliki v ceni mi to ne pomeni veliko :)

Kako je z materijali, kakovostjo motorja, vzdrževanjem obeh vozil? Toyote še nisem vozil (pred nakupom seveda definitivno bi) -> kako je s hrupom?

Ima kdo izkušnje iz prve roke? Vsaka objektivna informacija dobrodošla :)

Janac ::

Si mogoče pogledal novega Leona?

RejZoR ::

Sicer nisem nek fan VW-jev kar itaq že veste, ampak mi je v tem primeru oblikovno bolj všeč. Ta novi Auris mi je tko nekako čuden, sploh sprednji del. Golf 7 pa je kljub zelo konzervativnim spremembam glede na prejšnje dost luštno oblikovan.

Osebno ti priporočam, da si pogledaš ta dva opisa, CarBuyer imajo vedno res ful dobre opise avtomobilov in res dobro zadanejo prednosti in slabosti.



Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

driver_x ::

Koliko stanejo servisi pri obeh? Ali imata avta kakšne "velike" servise z menjavo jermenov in podobno?

MaCoFaCo ::

Leon je nekje vmes po ceni (cca. 19k), motor je super, ne vem pa kako je s kakovostjo ostalih materijalov in zanesljivostjo.

harmony ::

Ko vidim volan na desni me srat prime.

MaCoFaCo ::

Oblika Aurisa tudi meni ni najboljša, a za to ceno se potrpi. Nekaj sem še gledal novo Astro (1.7 dizel), ki se jo baje tudi da dobiti za 16k. Imam pa nekoliko dvome o Opel zanesljivosti :)

andromedar ::

Malo več kot en mesec sem lastnik Aurisa 1.33 - letnik 2009 , bencinca. Zaenkrat zelo zadovoljen. Poraba malo nad nivojem prejšnjega dizla Citroena C4 (upam da minus vsi problemi, ki pridejo z dizlom :)). Edino, kar bi imel za potarnat je plastika sredinske konzole, ki škripa ob neravninah na cesti. Ampak to je pri tem, ki ga gledaš ti že rešeno, itak gre za čisto drugačen avto.

Glede Aurisa Hybrid, ki je v zgornjem YT linku pa zanimivost: to je prvo vozilo, ki ga je nemška revija "Auto Motor und Sport" testirala (176 vozil od leta 1990) na 100.000km in ki v tem času ni imelo nobene napake.

Švabi rečejo temu: Bestes Ergebnis aller Zeiten :)
Eh?

Hayabusa ::

Janac je izjavil:

Si mogoče pogledal novega Leona?

Krščenmatiček, a moraš res v samo temo tlačiti Seate ?

Janac ::

Ljudem želim le najboljše, zato.

Vsaj na testno vožno pojdi, da te prepriča v handlingu.

MaCoFaCo ::

@andromedar: sicer ne gledam hibrida, vendar ja, veliko je prebrati in slišati o zanesljivosti Toyot. Zato ima Auris en velik plus pred drugimi modeli (npr. zgoraj omenjena Opel Astra).

Janac ::

andromedar ::

Janac, kako dolgo pa ti že voziš tega Leona, da si tako prepričan o njegovem handlingu?
Eh?

Hayabusa ::

Sploh nima izpita.

MaCoFaCo ::

Ima kdo nov Hyundai i30 dizel?

andromedar ::

MaCoFaCo je izjavil:

Ima kdo nov Hyundai i30 dizel?

Bil je v mojem ožjem izboru. Sicer ne diesel...ker sem se iz svojih slabih (in in izkušenj znancev) naučil, da se ne kupuje dizla, če ne delaš vsaj 30.000km letno.

Sam sem prišel do zaključka, da si pri mojih 10k km letno (razlika v porabi okoli 1l/100km) ne grem še enkrat delat problemov z izjemno dragimi turbinami, injektorji in egr ventili.

Porabo na C4 1.6 hdi sem imel 5.43 l/100 km (link)

Na Aurisu bencincu 1.33 pa imam 5,87 l/100 km (Link)

Resda z Aurisom komaj dva tankanja, danes bom tretjič, board computer pravi 5.3 (bil sem na morju)

Se pa pozna bistveno manj navora bencinca...
Eh?

Utk ::

Ni problem v navoru bencinca, ampak v totalno prešvoh mašini za tak avto. To je mašina za v cliota, ne pa aurisa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

jype ::

Utk> totalno prešvoh mašini za tak avto.

Nah, to je popolnoma dovolj močna mašina, če avtomobila ne uporabljaš za dokazovanje pred dekleti.

andromedar ::

No, konjev je 100 (10 več kot pri C4), ampak pri višjih obratih. Navora pa skoraj pol manj.
Po mojem mašina ni prešvoh, ker lepo vleče pri visokih obratih.

Kaj potem porečeš na 1.0 ecoboost mašine v Ford C-MAX? Ok, res da so prisilno polnjene...
Eh?

Blinder ::

lol 1.0 ecoboost v 100 konjski verziji ima 170 navora pod 2000 rpm. pri 2000 rpm tale 1.33 motor če ima 113 navora je že dobro. 170 navora je glih 50% več kot 113.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

shadeX ::

Janac je izjavil:

Si mogoče pogledal novega Leona?


Tokrat se moram strinjat z Janacom. Novi Leon je top shit. Daj mu vsaj šanso :)

Utk ::

andromedar je izjavil:

No, konjev je 100 (10 več kot pri C4), ampak pri višjih obratih. Navora pa skoraj pol manj.
Po mojem mašina ni prešvoh, ker lepo vleče pri visokih obratih.

Kaj potem porečeš na 1.0 ecoboost mašine v Ford C-MAX? Ok, res da so prisilno polnjene...

Ja no, sej porabo imaš res nizko, normalno pa da če ima bencinar praktično dizelsko porabo, da se to nekje pozna. Nek 1,6 ali 1,8 bencinar ti bi porabil še liter več, ampak bi pa šel kot se šika.
Turbo je poglavje zase...ampak praviš da to že veš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

andromedar ::

Jaz sem z močjo svojega zadovoljen, je pa definitivno razlika v navoru proti dizlu. Kakšen je moj način vožnje je tudi razvidno iz porabe. Ampak naj bo dovolj o tem. Naj to ne postane tema o mojem avtu ;)
Eh?

SkIDiver ::

Novi Leon je na MQB platformi, ki si jo deli z novo A3, Golfom 7 in Novo Octavio. Prednji del podvozja je identičen pri vseh, zadnji del pa je lahko prema ali pa posamično vpetje. Kaj ima Leon ne vem.

Kar se tiče tehnike je identična Golfu 7, števci so od nove A3, sredinski del armature je spremenjena kopija Golfa 7. Kvaliteta notranjih materialov za Golfom 7 po moji presoji ne zaostaja, kvečjemu mi je plus, ker nima tiste črne klavirske plastike. Edino kar je meni malce čudno je oblika sredinskega dela armature.

Če ga greš preverit boš zgubil par ur časa in imel boš IMHO še en avto za povečevanje dileme za katerega se odločiti.

sajko ::

Samo en komentar na zacetni post.

Golf za 22k je verjetno brez popusta. Kolega je v zacetku leta nabavil novo sedmico, 150 konjski model ter highline oprema za takšen denar. Vem da je omenjal da je 105 konjski highline vsaj 2k cenejši.

Tko da če ti je golf všeč preveri ceno še v Kranju pri Vrtaču.

Lp,
Grega

MaCoFaCo ::

@sajko: da, to je cena brez popusta za 105 konjski Highline z nekaj malega dodatki. Za popust sem si predstavljal, da bi se dalo dobiti 4-5%, kar bi zneslo dobrih 21k. Misliš, da se res lahko dobi 10%? Ker če bi ga dobil za okoli 20 bi se verjetno odločil za Golfa :)

Zdaj namreč ni nekih posebnih akcij za Golfa, ker je kao še preveč "svež" model.

sajko ::

Nevem kako je trenutno s popusti, kolega je svojega naročil že lani še predno so bili na zalogi. Vem pa da je razlagal, da je klical po parih salonih, pa so cene kar močno variirale - kot sem že zgoraj napisal je v Kranju dobil največ popusta.

Lp,
Grega

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sajko ()

Toyota auris ::

Pozdrav:.
Pred kratkim sem kupil toyoto auris 2.2 d-cat ima kdo izkušnje stakim avtom?

MostWanted ::

prvo kupiš pol pa sprašuješ za izkušnje drugih?

TOP ::

Toyota auris je izjavil:

Pozdrav:.
Pred kratkim sem kupil toyoto auris 2.2 d-cat ima kdo izkušnje stakim avtom?

Kaj te zanima,kako se upali ali prestavlja,jao kaj ljudje sprašujejo:D

jero_no1 ::

Človk se je registriral na s-t samo zato, da je sporočil, da ima (novo) Toyoto, vi ga pa zafrkavate :D

Malo resnosti, fantje 8-)
/s

Toyota auris ::

MostWanted je izjavil:

prvo kupiš pol pa sprašuješ za izkušnje drugih?

Jaz upam da ni prepovedano spraševat za mnenje meni je bil ta avto všeč če kdo ve kaj več o teh motorjih lp

Zanima me kakšni so ti avti

Zgodovina sprememb…

Toyota auris ::

jero_no1 je izjavil:

Človk se je registriral na s-t samo zato, da je sporočil, da ima (novo) Toyoto, vi ga pa zafrkavate :D

Malo resnosti, fantje 8-)
/s
nisem napisal da je nova očitno slabo vidiš!!!!

andromedar ::

Kateri letnik pa je?
Koliko km delaš (ali boš delal) letno?
Eh?

m0LN4r ::

Toyota auris je izjavil:

Pozdrav:.
Pred kratkim sem kupil toyoto auris 2.2 d-cat ima kdo izkušnje stakim avtom?

Predvsem izdelava plastike je bolj tako tako, bos videl naslednje poletje, kot se malo raztegne v vrocini in bo jeseni zacelo vsepovsod skripat, ce ne podmazes.
Vse mozno se je kvarilo na tem autu, razni problemi z dihtungami okol motorja, hladilnega bloka, vziga... Ce ne verjames poglej na https://www.toyota-forum.de/
Upam, da nisi vzel ravno 2013 letnik... rabljenga.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

jero_no1 ::

Toyota auris je izjavil:

jero_no1 je izjavil:

Človk se je registriral na s-t samo zato, da je sporočil, da ima (novo) Toyoto, vi ga pa zafrkavate :D

Malo resnosti, fantje 8-)
/s
nisem napisal da je nova očitno slabo vidiš!!!!


Mogoče pa ti slabo bereš :)
Zato je (novo) v oklepaju, ker ni bilo povsem jasno ali gre za nov ali rabljen avto.
Ne se jezit, nič slabega nočem, malo heca more bit.

No pa veliko varnih in srečno prevoženih km ti želim!!!

Toyota auris ::

andromedar je izjavil:

Kateri letnik pa je?
Koliko km delaš (ali boš delal) letno?

Okoli 15 tisoč, letnik je 2007 130kw

Zgodovina sprememb…

Toyota auris ::

jero_no1 je izjavil:

Toyota auris je izjavil:

jero_no1 je izjavil:

Človk se je registriral na s-t samo zato, da je sporočil, da ima (novo) Toyoto, vi ga pa zafrkavate :D

Malo resnosti, fantje 8-)
/s
nisem napisal da je nova očitno slabo vidiš!!!!


Mogoče pa ti slabo bereš :)
Zato je (novo) v oklepaju, ker ni bilo povsem jasno ali gre za nov ali rabljen avto.
Ne se jezit, nič slabega nočem, malo heca more bit.

No pa veliko varnih in srečno prevoženih km ti želim!!!

Hehe saj se ne jezim vseeno hvala

Isotropic ::

in kateri avto je kupil OP?
Golf je Das Auto.

ti zgoraj, v kakšnem stanju je turbina?

andromedar ::

Čemu si kupil dizla za tako malo km? Se to splača?
Eh?

m0LN4r ::

2007 ? Kok si dal? Je prejsnji lastnik naredil generalko?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Toyota auris ::

andromedar je izjavil:

Čemu si kupil dizla za tako malo km? Se to splača?

Vedno sem imel dizle, ne vozim bencinara

m0LN4r je izjavil:

2007 ? Kok si dal? Je prejsnji lastnik naredil generalko?

Na 165 tisoč misliš da je potrebna generalka
5000 jurjev

Zgodovina sprememb…

andromedar ::

Toyota auris je izjavil:

andromedar je izjavil:

Čemu si kupil dizla za tako malo km? Se to splača?

Vedno sem imel dizle, ne vozim bencinara

m0LN4r je izjavil:

2007 ? Kok si dal? Je prejsnji lastnik naredil generalko?

Na 165 tisoč misliš da je potrebna generalka
5000 jurjev


Zakaj si pa menjal prejšnje dizle?
165k še mogoče ni čas za generalko (ne vem), ampak pri rabljenem avtu je težko verjetno da veš koliko ima res prevoženih. Kje si ga kupil? Če je bil uvožen, najverjetneje km ne štimajo. Si preveril na Toyoti elektronsko servisno knjižico? Na vsakem Toyotinem servisu ti izpišejo celo servisno zgodovino avtomobila (če ima elektronsko servisno knjižico). Pol lahko razbereš/ugibaš koliko ima avto realno prevoženih km.
Eh?

OmegaM ::

Glede rabljenega avta rabiš tudi kaj sreče, ampak tudi pri nakupu novih, vendar generalka pri 165k?
Malo verjetno, edino, če so lastniki bile kakšne neodgovorne leasing hise ali kaksni rent a car, kjer se nabijajo kilometri pa prvi servis po x2 ali še več prevoženimi kilometri od prepisanih.
Sam vozim same rabljene avte. V sedaj še ne petih letih lastništva sem sam prevozil z trenutnim avtom nekaj več kot 150k. Trenutno jih imam cca 360k. Skratka v vsakem primeru naredim po nakupu veliki servis in pa zadnja dva avta dizla s tem da prejšnjega vozi brat z nekaj čez 540k prevoženimi.
Če je to zate generalka, ajd v redu, če ne pa upam, da kupuješ same nove avte.
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Toyota auris ::

Avto sem kupil na avtohiso je slovenski in dali so mi celo pisno garancijo na kil.

m0LN4r ::

Toyota auris je izjavil:

andromedar je izjavil:

Čemu si kupil dizla za tako malo km? Se to splača?

Vedno sem imel dizle, ne vozim bencinara

m0LN4r je izjavil:

2007 ? Kok si dal? Je prejsnji lastnik naredil generalko?

Na 165 tisoč misliš da je potrebna generalka
5000 jurjev

Ce pogosto menjavas rabljene in jih ne vozis dolgo ni treba. Ce bos pa z ohlajanjem pozimi opazal, da se drugace vziga, kadi, ipd. Bi malo treba pregledati zadevo, spucati, okoli motorja ni nikjer mastno itn. Samo za preventivo, da mirneje spis.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Toyota auris ::

Aha ok hvala vam zaenkrat avto zelo lepo gre pa še živ je ko hudič

m0LN4r ::

OmegaM je izjavil:

Glede rabljenega avta rabiš tudi kaj sreče, ampak tudi pri nakupu novih, vendar generalka pri 165k?
Malo verjetno, edino, če so lastniki bile kakšne neodgovorne leasing hise ali kaksni rent a car, kjer se nabijajo kilometri pa prvi servis po x2 ali še več prevoženimi kilometri od prepisanih.
Sam vozim same rabljene avte. V sedaj še ne petih letih lastništva sem sam prevozil z trenutnim avtom nekaj več kot 150k. Trenutno jih imam cca 360k. Skratka v vsakem primeru naredim po nakupu veliki servis in pa zadnja dva avta dizla s tem da prejšnjega vozi brat z nekaj čez 540k prevoženimi.
Če je to zate generalka, ajd v redu, če ne pa upam, da kupuješ same nove avte.

Ce vse dela kot mora, od motorja, do sklopke in auspuha, ni potrebna generalka. Je pa vseeno fajn vedet, kaj je bilo ze na 165km na takem avtu narejeno ali ne, da ni pol kako presenecenje.
Garancijo so mu dali, mu bodo pa pri kaksni resnejsi tezavi rekli to ni del garancije, ker je pac potrosni material oz. obrabljen.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

3p ::

m0LN4r je izjavil:


Vse mozno se je kvarilo na tem autu, razni problemi z dihtungami okol motorja, hladilnega bloka, vziga... Ce ne verjames poglej na https://www.toyota-forum.de/
Upam, da nisi vzel ravno 2013 letnik... rabljenga.


Joj, ne, no. Ne moreš na forumu gledati, kaj se je *nekomu* pokvarilo in na osnovi tega sprejemati odločitev. (No, smeš, ni pa ravno smiselno.) Skoraj vse se je nekomu pokvarilo. Ampak na osnovi tega nekaj izbirati, je skoraj kot tiste reklame na televiziji: "marici iz spodnjega kašlja naš izdelek najboljše spuca jetra".

Isotropic je izjavil:

in kateri avto je kupil OP?
Golf je Das Auto.


Razen če je dizl. Potem je to zdaj uradno Gas Auto. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 3p ()

m0LN4r ::

Toyota auris je izjavil:

Aha ok hvala vam zaenkrat avto zelo lepo gre pa še živ je ko hudič

Ponavadi, ko gre kak rabljen avto od avtohise, se ga fajn pobrise in spuca, da zgleda kot nov. Na naslednjih nekaj kilometrih predlagam, da ga cez nekaj casa se enkrat pregledas, da ni kjer mastno oz. se nikjer ne lepi gor na mascobo umazanija.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup novega avtomobila do 18.000€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9020941 (15887) Netrunner
»

Nov avto za 15000€ (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
21462367 (46133) kljhjkhkjh
»

Nov avto za 13k€-17k€ (diesel) (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6910844 (8523) SkIDiver
»

Seat Leon ali Toyota Auris (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5515177 (13152) MaticKregar

Več podobnih tem