» »

Po posodobitvi BIOS-a mi računalnik ne prepozna več baterije

Po posodobitvi BIOS-a mi računalnik ne prepozna več baterije

poweroff ::

Imam prenosnik HP ProBook 5320m na katerem teče Ubuntu Linux. V enem izmed novejših Linux jeder se je pojavila neka napaka, obrnil sem na na razvijalce, ki so svetovali posodobitev BIOS-a (iz uradne HP-jeve strani).

To sem storil in BIOS posodobil na različico F.22 (konkretno: verzija 68AFU Ver. F.22, datum izdaje: 06/14/2012).

Po tej posodobitvi pa se je pojavila težava - prenosnik mi ne razpozna več baterije. In to ne samo kadar sem v Linuxu (le-ta javi, da baterija ni prisotna), pač pa tudi kadar sem v BIOS-u (ko odstranim napajanje, baterija pa je prisotna, računalnik enostavno izgubi napajanje).

Malce sem brskal po internetu, vendar nisem našel nič pametnega. Ob posodobitvi BIOS-a (to sem storil s pomočjo zagonskega USB ključa s FreeDOS operacijskim sistemom) pa je na HP-jevi spletni strani pisalo, da po tej nadgradnji namestitev starejše verzije BIOS-a (tim. downgrade) ni mogoča.

V BIOS-u tudi nisem našel nobene posebne nastavitve za "vklop" baterije...

Kakšna ideja kaj storiti?

Opis napake zaradi katere sem se lotil posodobitve BIOS-a in opis kaj točno sem delal je sicer tule: https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+sour...
sudo poweroff

filip007 ::

Je to tovarniški install, probaj obnovitev sistema, če ne daj pa Zorin OS gor.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

tony1 ::

Sranje. Probooki so mi sicer čisto všeč imam pa slabe izkušnje z modeli, nižjimi od 6500 serije...

Problem je v BIOSu, je o tem kaj najti na Googlu? Je ta patch čisto nov? Probaj kontaktirati HP support (če ta ni bil posebej plačan ob nakupu se boš načakal vsaj kakšen mesec...). Poišči tudi uradne HP forume in tam opiši težave.

ender ::

Koliko je prenosnik star? Ali ima že UEFI BIOS, ali je še klasičen? Če je še klasičen, pobrskaj po mydigitallife forumih, bi moral najti popravljeno verzijo orodja za flashanje, ki dovoli downgrade (glej v temah, ki se ukvarjajo z vstavljanjem SLIC tabele v BIOS).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

poweroff ::

Kaj je to tovarniški install? Prenosnik je sicer star že ene 3 leta, BIOS sem prvič menjal sedaj. Potegnil sem ga pa iz uradne HP strani...

Sem sicer poslal tudi mail na slovenskega zastopnika (na servis), HP pa ima svojo uradno stran strašno zmedeno, v bistvu ti čim bolj otežijo vsakršen kontakt z njimi... :(

Mislim, da je BIOS še klasičen... Damn, ravno zadnjič sem razmišljal, da bi se z veseljem vrgel v hardware exploite, samo mi ful primanjkuje znanja. In zdaj bo očitno res treba začeti hekati BIOS...

A mi lahko posreduješ kakšen link?
sudo poweroff

ender ::

Sem pogledal na HP stran, je že UEFI, tako da ne bo pomagalo.

Poizkusi še enkrat flashnit BIOS - to, da ti baterije ne prepozna lahjko pomeni, da se keyboard controller ni posodobil.

Glede servisa ti pa predlagam Alarix (v Stegnah) - imamo zelo dobre izkušnje z njimi.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

PaX_MaN ::

Nekaj nasvetov kako se tega rešit je, ni pa nujno da bo delalo.
(za iwconfig problem pa zgleda nisi edini.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

tony1 ::

Tudi jaz priporočam Alarix.

Se strinjam, spletna stran HPja je katastrofa točno z namenom, da folk obupa, preden najde pravi link.

poweroff ::

Torej, po forumih sodeč in po nasvetu servisa sem odstranil baterijo, ponovno zagnal in jo dal spet nazaj. Isto.

Zdaj sem malo brskal in očitno z eno vrsto iskanja po HP spletni strani prideš do BIOS updata F.20, z drugo vrsto pa do F.22. Slednjo imam jaz in morda je to problem - da bi moral imeti F.20.

Vprašanje - kaj če skušam namestiti F.20. Kaj je najhuje, kar se lahko zgodi (ali si lahko popolnoma povozim matično ploščo)?
sudo poweroff

poweroff ::

OK, poskusil namestiti F.20, je šlo skozi brez težav, ampak z baterijo je še vedno isti problem.

Pa sem poiskusil zadevo odstraniti, ponovno zagnati in dati nazaj.

OK, jutri grem na servis... obstaja (majhna) možnost, da je kaj narobe z baterijo.
sudo poweroff

Hayabusa ::

Si izmeril voltažo na njej ?

ender ::

Glede na to, da je baterija starejša, je čisto možno, da je crknila.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Mesar ::

ender je izjavil:

Glede na to, da je baterija starejša, je čisto možno, da je crknila.

+1

Po drugi strani pa... kakšne so možnosti, da crkne ravno takrat ko bios posodobiš?
Your turn to burn!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Macbook vs Elitebook

Oddelek: Kaj kupiti
313907 (2526) prodamscene
»

Številni Applovi računalniki ranljivi zaradi neposodobljenega firmwara

Oddelek: Novice / Varnost
307418 (5386) mojster_joni
»

Ura in datum v BIOS-u

Oddelek: Strojna oprema
131840 (1638) Furbo
»

Prenosnik zamenjava hdd

Oddelek: Pomoč in nasveti
9936 (755) fotografnik
»

HP ProBook 4710s ( nx631ea ) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5411686 (6952) stumf

Več podobnih tem