» »

Se moram nujno držat odpovednega roka?

Se moram nujno držat odpovednega roka?

«
1
2

mikena ::

Lepo prosim, da nekdo razsvetli nevedneža, ki nima pojma o delovnih razmerjih... predvsem pri tem kako se jih prekine.

Stvar je taka. Sedaj imam pogodbo za nedoločen čas. Pred kratkim se mi je ponudila nova (boljša) služba, katero želim seveda sprejeti.
V pogodbi, ki jo imam s to trenutno službo, mi piše, da je odpovedni rok 30 dni... sedaj me zanima, ali se moram jaz nujno držat teh 30 dni? Ali obstaja možnost, da "spokam" tudi prej... a se to sploh lahko naredi, sem pri tem v prekršku?

Se lahko zaposleni, ki odhaja, odloči tudi za krajši odpovedni čas, recimo 10 ali 15 dni, čeprav v pogodbi piše drugače?

Eden izmed znancev mi je rekel, da lahko odpoved napišem kadarkoli in da sploh ni nujno, da moram delat še teh 30 dni... Je to res?

Utk ::

Prisilno delo je pri nas prepovedano, tako da delat ne rabiš. Vseeno se pa ne moreš ta čas zaposlit drugje.

kixs ::

Vse se da dogovorit. Pojdi do sefa in mu razlozi. Odvisno je od tvojega dela, ce bi bilo fino se kaj zakljucit. Potem je odvisno tudi od tega kako se med sabo razumete - delovni odnos. Ce se ne mores dogovoriti, potem pac potrpis teh 30 dni - pogodba je pogodba - ali pa vzames se kaksen dopust.

lp

mikena ::

Utk je izjavil:

Vseeno se pa ne moreš ta čas zaposlit drugje.

Zakaj pa ne?

Glih to je tista stvar, ki me mal matra. Jaz bi recimo dobil povabilo od novega delodajalca, da lahko začnem pri njih delat, in to takoj (npr. čez 7 ali 10 dni) in da se lahko pridem uvajat... ampak tega ne bom mogel, ker bom zavezan s to staro službo in odpovednim rokom...
Tko da me skrbi, da nov delodajalec ne bo hotel čakati teh 30 dni, da jaz pridem in da bo zato zaposlil nekoga drugega.

Kakšne so možnosti, da bi se ta odpovedni rok skrajšal?

jype ::

mikena> Kakšne so možnosti, da bi se ta odpovedni rok skrajšal?

Sporazumna prekinitev.

particle ::

Če nisi rit, se ponavadi vse da zmenit :)

harmony ::

particle je izjavil:

Če nisi rit, se ponavadi vse da zmenit :)

Enako velja za delodajalca.

Utk ::

jype je izjavil:

mikena> Kakšne so možnosti, da bi se ta odpovedni rok skrajšal?

Sporazumna prekinitev.

Če to sprašuje tu, je za to očitno prepozno oz. ni realno.

Normalno pa da če nekaj piše v pogodbi, ne moreš to kar tako ignorirat, samo zato, ker ti je drug rekel, da lahko začneš čez 7 dni. Sej glih zato je odpovedni rok, če ti drug reče, da pridi čez 7 dni, v prejšni službi imaš pa nekaj še za zaključit. Če te nihče noče v novo službo, je odpovedni rok bolj ali manj brez veze.

mikena ::

particle je izjavil:

Če nisi rit, se ponavadi vse da zmenit :)

Nisem jaz rit, ampak so oni rit... ravno zaradi tega sem tudi začel z iskanjem nove službe in začuda dobil odlično priložnost... se pa zavedam, da bo to šlo njim (trenutnim delodajalcem) precej v nos in da me lahko namerno kurcajo s tem odpovednim rokom... sploh pa zato, ker gre v istem času še en zaposleni stran in bodo zelo na tesnem s tem, kdo jim bo pač delal.

Še eno vprašanje. Se lahko mogoče sklicujem na bolezen? To delovno mesto, kjer trenutno delam, ni glih zdravo (veliko je kemikalij, hlapov itd.). Jaz pa imam že od otroštva astmo, ki hvala bogu, že nekaj let miruje in me ne preganja... ampak vseeno bi mogoče sedaj to lahko uporabil kot izgovor, da me duši in da ne smem niti dneva več delati pri njih. Je to možno?

Ok vem, da zvenim blesavo... ampak razmere v tej sedanji službi so neznosne in šef je totalni prasec, ki izkoristi vsako priložnost, da zaposlene porine v drek. Zato lahko pozabim na kakršnekoli sporazumne debate...

Isotropic ::

kera branza pa ste, da mate kemikalije, hlape...
1 mesec odpovednega roka itak ni dolgo, te bodo ze pocakali. enostransko ga pa ne mores skrajsati, lahko kvecjemu vzames dopust.

Zgodovina sprememb…

Alamar ::

Ja možno je lagat za bolniško, ali koristit dopust, a kljub vsemu se ne boš mogel zaposlit pri drugem delodajalcu pred potekom odpovednega roka razen, če bo prišlo do sporazuma med tabo in zdajšnjim delodajalcem, da se odpovedni rok skrajša oziroma ukine.

harmony ::

Ven pejd in je to to. Kaj pa bo? Posebi, če so res takšni pogoji in manipulacija z delavci.

Mene ne bi videl niti 1 dan več.

gendale ::

Alamar je izjavil:

Ja možno je lagat za bolniško, ali koristit dopust, a kljub vsemu se ne boš mogel zaposlit pri drugem delodajalcu pred potekom odpovednega roka razen, če bo prišlo do sporazuma med tabo in zdajšnjim delodajalcem, da se odpovedni rok skrajša oziroma ukine.

al pa na črno za tisti čas k je na 'dopustu' oziroma 'bolniški'
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Alamar ::

harmony je izjavil:

Ven pejd in je to to. Kaj pa bo? Posebi, če so res takšni pogoji in manipulacija z delavci.

Mene ne bi videl niti 1 dan več.
Finančno bi verjetno zelo obžaloval tole nespametno odločitev

Isotropic ::

mogoce pa ni mislil ČISTO dobesedno ane

Zgodovina sprememb…

gendale ::

lohk tud delaš tok slabo da te vn vrže
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: mikena ()

Mavrik ::

mikena je izjavil:


Ok vem, da zvenim blesavo... ampak razmere v tej sedanji službi so neznosne in šef je totalni prasec, ki izkoristi vsako priložnost, da zaposlene porine v drek. Zato lahko pozabim na kakršnekoli sporazumne debate...


Naredi si uslugo in se nehaj tako močno truditi, da boš postal nezaposljiv.
The truth is rarely pure and never simple.

PacificBlue ::

Preveč se ni za hecat. Nas direktor je hotel delavca tožit, ker je predčasno zapustil delovno mesto, v času odpovednega roka. Gre se pretezno za stvar dogovora, če si korekten se da zmenit. Drugače pač pokoristis dopust pa usekaš bolnisko..najslabše je v glavnem, da namerno ne hodis v službo. Ker kršiš s tem pogodbo.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Zgodovina sprememb…

AndrejO ::

mikena je izjavil:


Se lahko zaposleni, ki odhaja, odloči tudi za krajši odpovedni čas, recimo 10 ali 15 dni, čeprav v pogodbi piše drugače?

Eden izmed znancev mi je rekel, da lahko odpoved napišem kadarkoli in da sploh ni nujno, da moram delat še teh 30 dni... Je to res?

Odpovedni rok ščiti tako delojemalca, kot tudi delodajalca. Enostransko ga zato ni možno spremeniti - praktično to pomeni, da ga ni možno skrajšati.

V kolikor delaš v urejenem podjetju, je najboljša pot ta, da se še pred vložitvijo odpovedi pogovoriš s tistim, ki ima to moč, da skupaj s teboj določi drugačen odpovedni rok. Pričakovan interes podjetja je, da ne pride do težav pri delu in za takšen pogovor se boš najbolj pripravil tako, da že vnaprej pripraviš variante kako podjetju omogočiti, da se boste razšli sporazumno, brez živčnosti in brez porušenih mostov.

Na drugi strani je (predvidevam) sprejeta ponudba za delo. Upam, da nisi naredil napake in obljubljal nemogočega datuma začetka. Če si, potem imaš zelo malo časa, da to napako popraviš, preden si zapraviš njihovo dobro voljo.

Kakršna koli razmišljanja o motoviljenju (fiktivne bolniške, izsiljeni dopusti, prekrižane roke "iz principa", "plavi", ...) so neproduktivna in bodo tvojo prihodnost obremenila najmanj s sledečim:
- ne drži se dogovorov,
- na njega se ni možno zanesti,
- izmika se odgovornosti,
- laže se (kar bodo pri novem delodajalcu ugotovili takoj, ko jim bo ZZZS zavrnil obrazec M1).

Katera koli izmed teh stvari bo signal vsakem prihodnjem delodajalcu, vključno s tem pri katerem se nameravaš zaposliti, da nisi dober delojemalec, da ti ne gre zaupati in, da je samo vprašanje časa kdaj boš delodajalca privedel v težave s svojim obnašanjem. Kakšne so posledice za kariero je potem jasno.

Nikoli ne ruši mostov (naj jih drugi, če jih morajo), poskusi se dogovoriti (če se da), če si prehitro obljubil kdaj lahko začneš delati, to napako čim prej popravi (sicer boš izpadel neresno - zaenkrat še lahko pojasniš, da si pač neizkušen). To so edini pravilni odgovori, vse ostalo ti bo nakopalo težave.

Tilen ::

Kako pa je sploh možno, da imaš pri pogodbi za nedoločen čas le 30 dni odpovednega roka? Kako dolgo si zaposlen?

Nekje sem zasledil :

Nad dve leti zaposlitve pri delodajalcu odpovedni rok v trajanju 30 dni narašča za vsako izpolnjeno leto zaposlitve pri delodajalcu za dva dni, največ pa do 60 dni.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

harmony ::

Če se delodajalcu splača ga držat naj ga drži potem še en mesec. Pač greš v bolniško in si doma. To ti pa nihče ne more preprečit. Posebi, če resnično vpliva na tvoje zdravlje, ker si rekel, da delaš s kemikalijami.

Drugače, če te bodoči delodajalec ne more čakati en mesec je pa tudi brezveze da greš k takem delodajalcu. Mar bodoči delodajalec ne ve kako te stvari potekajo.

Utk ::

To je šele po novem, če se ne motim. Vprašanje če velja za nazaj. Pa tudi če, v pogodbi še zmeraj enako piše, če delodajalec tega ne ve pa sploh super zanj. No, pa tudi v resnici se nikomur ne da komplicirat s 34 dnevi, ampak se to zaključi s 1., katerimkoli že.

Iluvatar ::

Mislim, da je tako, da, ko das odpoved zacne teci odpovedni rok, ce si recimo dal odpoved 1.8 in imas 30 dnevni odpovedni rok, ti bo stari delodajalec lahko, v kolikor se ne sporazumeta drugace izdal sklep, da ti preneha zaposlitev pri njih z 30 avgustom. Do takrat, te mora imeti prijavljenega v socialno zavarovanje in sele po tem datumu te lahko odjavi. Novi delodajalec te lahko prijavi sele 31. oz. 1.9. V tem obdobju naceloma lahko koristis dopust ali pa bolnisko ampak si v tem obdobju uradno se zmeraj zaposlen pri starem delodajalcu. Recimo da vzames dopust in bolnisko v tem obdobju in bi rad pricel z uvajanjem na novem delovnem mestu pri novem delodajalcu...dvomim, da se bo nov delodajalec strinjal s tem, ker bi bil s tem v prekrsku, saj bi v tem obdobju delal na crno, ker se nisi pri njih zaposlen. Novemu delodajalcu moras povedat kak odpovedni rok imas, on pa ti bo izdal verjetno kak dokument na katerem bo pisalo kdaj zacnes z delom pri njih. Stari delodajalec ti mora tudi izdati nekaj dokumentacije o tem koliko dopusta si izkoristil ali si dobil izplacan regres in koliko ipd...kaj tocno bos potreboval ti bo povedal nov delodajalec. Veliko uspeha in zadovoljstva v novi sluzbi ti zelim.

Invictus ::

30 dni je kratek odpovedni rok.

Vzemi dopust, in daj odpoved. 30 dni bo mimo kot bi mignil.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Tilen ::

Problem je bolj v tem, da bi on rad čimprej delal pri novem delodajalcu. Tudi, če je na dopustu, predvidevam, da še ne more začeti z delom.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

mikena ::

Ljudje... najlepša hvala za vse odgovore in koristne nasvete.
Glede na prebrano je očitno najbolje, da ne iščem nobenih "bližnjic" in da se pač držim tega 30-dnevnega odpovednega roka.

gendale je izjavil:

lohk tud delaš tok slabo da te vn vrže

Hmm... kolikor sem slišal obstaja velika verjetnost, da se takšno početje nekje zabeleži, recimo v delovni knjižici in da prihodnji delodajalec o tem izve... kar mi pa seveda ni v cilju.

papak ::

Malo off, pa vseeno,... A lahko delodajalec iz ne vem kakega razloga (npr. mascevanje, ker noces podaljsati pogodbe) očrni tvoj "profil" a.k.a. delovno knjizico?

bauci ::

Delovna knjižica ne obstaja več. Imamo jo samo ta "stari" zaposleni, ta "mladi" pa ne več.

papak ::

No, pa v kakrsnokoli drugo evidenco.

Invictus ::

Nikamor se nič ne zabeleži. Država ne dela več nobene evidence, ki se ne tiče plačila davka ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

nekikr ::

Je pa res, da je Slovenija zelo majhna in če je branža podobna....se bo že izvedelo. (pre)Hitro.

mikena ::

Se pravi, če nekdo želi namerno izzvat odpoved, recimo na tak način, da začne lenarit in se izogibat delu, samo zato, da dobi s strani šefa odpoved, se to potem nikjer ne zabeleži in noben prihodnji delodajalec o tem ne izve???

Malo mi je sumljivo vse to.

papak je izjavil:

Malo off, pa vseeno,... A lahko delodajalec iz ne vem kakega razloga (npr. mascevanje, ker noces podaljsati pogodbe) očrni tvoj "profil" a.k.a. delovno knjizico?

Ja, to tudi mene zanima... in ravno zato se ne upam igrat z nekimi namišljenimi bolniškimi ali namernim izogibanjem dela.

Sicer (kot sem že omenil) nimam preveč pojma o pravicah iz delovnih razmerij, ampak zihr obstaja neka varianta, s katero se ti lahko trenutni delodajalec maščuje in očrni tvojo nadaljnjo kariero...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mikena ()

LuiIII ::

Jaz sem te zadeve do sedaj (samo enkrat) rešil tako, da sem v dopustu šel na izobraževanje za bodoče delovno mesto. Pa čisto normalno oddelal tista dva meseca odpovednega roka. Pripravil poslovilno fešto in se lepo poslovil od vseh s katerimi sem delal. To je najbolje ker nikoli ne veš ;-)

Mipe ::

En mesec ni nič takega. Ko sem jaz dal odpoved, sem to lepo napovedoval nekaj mesecev prej in v tem času pomagal pri uvajanju nadomestnega kodoopičnjaga. Pač nisem zloben človek, ni bilo nobene hude krvi. Če morate na vsak način zajebati delodajalca...

Live by the sword, die by the sword.

tony1 ::

Mikena: Da, moraš, če se sporazumno ne dogovoriš drugače. Dokler se odpovedni rok ne izteče, ne moreš biti zaposlen drugje.

Jutri daj podpisati odpoved and you're a free man. s 3.9.

Nato predlagaj tudi, da izkoristiš 8/12 letnega dopusta, ostalo pa oddelaj šiht.

Če pa bi postalo stanje popolnoma nevzdržno, greš lahko tudi na bolniško.

Ampak običajno je tako, da še tako zadrgnjeni ljudje sprevidijo, da je stvar resna, ko daš v roke odpoved, in se da vse čisto človeško zmenit. Tudi v tvojem interesu je korektno oditi iz firme. Saj veš, čez 7 let vse prav pride... :)

Alamar ::

mikena je izjavil:

Se pravi, če nekdo želi namerno izzvat odpoved, recimo na tak način, da začne lenarit in se izogibat delu, samo zato, da dobi s strani šefa odpoved, se to potem nikjer ne zabeleži in noben prihodnji delodajalec o tem ne izve???
To bi izzvalo kršenje delovne pogodbe, kar bi lahko za posledico imelo najmanj izredno odpoved, če že ne odškodninsko zahtevo. Kaj ko bi si vzel čas in prebral vse člene svoje pogodbe z delodajalcem, preden sploh pomisliš na taka dejanja.

AndrejO ::

mikena je izjavil:

gendale je izjavil:

lohk tud delaš tok slabo da te vn vrže

Hmm... kolikor sem slišal obstaja velika verjetnost, da se takšno početje nekje zabeleži, recimo v delovni knjižici in da prihodnji delodajalec o tem izve... kar mi pa seveda ni v cilju.

Delovnih knjižic in s tem povezanega mobbinga več ni.

Slovenija pa je še vedno zelo majhna in dokler ostajaš v okviru enega "foha", je kanalov za pretok govoric več kot dovolj. Delodajalci v splošnem niso od včeraj in dobro vedo zase in za druge na kateri strani je pri razhodu običajno težava. Hkrati pa tudi zelo dobro poznajo vse "trike" iz priročnika "kako firmo j***i v glavo" in do ljudi, ki si to privoščijo, ne glede na razlog, ne gledajo s spoštovanjem.

Preprosto se postavi v vlogo delodajalca in si predstavljaj dve varianti govoric:
a) dal je odpoved, izginil na bolniško, do konca pogodbe ga več nisem videl.
b) model je zanič, slabo dela, moral sem ga odpustiti.

Če že imaš ponudbo, potem je varianta "model je zanič" že razrešena. Kaj pa varianta, dal je odpoved in izginil?


Pa še ena stvar: datum nastopa dela v novi službi je napisan na novi pogodbi o zaposlitvi. To je edini papir, ki ga resnično potrebuješ preden daš odpoved. Poskrbi, da bo ta papir podpisan in, da bo datum upošteval odpovedni rok, preden boš (pisno seveda, s potrdilom o prejemu) podal odpoved.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

MIHAc27 ::

V novi službi poveš, da imaš 30 dni odpovednega roka, pa bodo zastopili.

Mene so v trenutni službi tudi nujno potrebovali, pa so morali pač 2 tedna počakat, ker sem imel pogodbo za določeni čas, v stari so me pa tudi še porabili.

Drugače pa, ko daš odpoved lepo vprašaš, če lahko sporazumno odpovete pogodbo že prej. Mogoče ti skrajšajo kak teden, dopust lahko pa izkoristiš za kako izobraževanje, če je potrebno.

RejZoR ::

Če sta obe strani razumevajoči, se da dogovorit marsikaj, vključno s krajšanjem odpovednega roka oz da te novi delodajalec počaka.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

opeter ::

LuiIII je izjavil:

Jaz sem te zadeve do sedaj (samo enkrat) rešil tako, da sem v dopustu šel na izobraževanje za bodoče delovno mesto. Pa čisto normalno oddelal tista dva meseca odpovednega roka. Pripravil poslovilno fešto in se lepo poslovil od vseh s katerimi sem delal. To je najbolje ker nikoli ne veš ;-)


V današnjih časih bi ti v primeru odpovedi delal fešto (za kmalu nekdanje) sodelavce in šefa?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

driver_x ::

Jaz sem tudi povabil sodelavce na kosilo. Vsaj tiste, s katerimi smo se dobro razumeli. Šefa bi tudi lahko, saj sem se z njim lahko čisto vse dogovoril.

BigWhale ::

Ce te v novi sluzbi rabijo prej kot v 30ih dneh in tolk casa ne morejo pocakat, pol je ze to sumljivo... :>

Matty ::

Upam, da ni ob prijavi ali na razgovoru rekel, da je na voljo takoj... Ker to je potem zavajanje bodocega delodajalca, kar ni kul

Se pa strinjam, ce delodajalec poleti ne more pocakat 30 dni in raje poisce nekoga novega (kjer postopki spet trajajo), potem je nekaj cudno....

harmony ::

Ne rabiš niti dajati odpovedi. Samo te pač ni in si sam avtomatsko dobil odpoved.

Hayabusa ::

PacificBlue je izjavil:

Preveč se ni za hecat. Nas direktor je hotel delavca tožit, ker je predčasno zapustil delovno mesto, v času odpovednega roka. Gre se pretezno za stvar dogovora, če si korekten se da zmenit. Drugače pač pokoristis dopust pa usekaš bolnisko..najslabše je v glavnem, da namerno ne hodis v službo. Ker kršiš s tem pogodbo.

In ko frajerji podjetniki ne plačujejo prispevkov in plač zaposlenim (več let/mesecev), takrat je vse v redu ?
Vsaka palica ima 2 konca.

Malcolm_Y ::

Spoštovati odpovedni rok, če delodajalec tako želi - ni dvoma.

Se pa poskusi vseeno dogovoriti za skrajšanje - načeloma delodajalcu ni v interesu predolgo gledati nekoga, ki odhaja in mu je bolj ali manj že vseeno za službo. In 14 dni, ki bi jih ti korektno oddelal in poskrbel za brezhibni prenos zadolžitev oz. odprtih stvari, je zanje gotovo boljše kot 30 dni, ko bi ti gledal v luft in čakal, da minejo.

Malcolm_Y ::

Da pristavim še tole: morda bo delodajalcu skrajšanje povsem sprejemljivo, saj bo konec koncev tako imel tudi manj stroškov s tabo.

Kršenje pogodbenih obveznosti pa toplo odsvetujem. Prav dam vsakemu delodajalcu, ki takega, ki samovoljno odide, iztoži do zadnjega ficka. Če nič drugega, za zgled drugim - resna firma si ne more privoščiti, da delavci odidejo z danes na jutri.

jype ::

Malcolm_Y> resna firma si ne more privoščiti, da delavci odidejo z danes na jutri.

Smešno - v ZDA si pa kar mora.

Mavrik ::

jype je izjavil:


Smešno - v ZDA si pa kar mora.


Ne zmišljuj si. Tudi v at-will državah maš kar lepo odpovedni rok definiran v pogodbi. Bistvena razlika pa je, da ni zahtevan in da ga ni treba bit.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

AndrejO ::

opeter je izjavil:


V današnjih časih bi ti v primeru odpovedi delal fešto (za kmalu nekdanje) sodelavce in šefa?

Premoženju, sodelavcem in podjetju primerno pač. Če si z nekom nekaj let preživljal po 8 ur dnevno večino dni v tednu, ni nič nezaslišanega, da imaš z njimi kolegialen odnos. Ko nekdo iz takšnega kroga kolegov odhaja, pa ni nič nezaslišanega, če se poslovi tudi s pijačo, če denar dopušča tudi jedačo. V širšem ali pa ožjem krogu.


harmony je izjavil:

Ne rabiš niti dajati odpovedi. Samo te pač ni in si sam avtomatsko dobil odpoved.

Pri temu ni nikakršne avtomatike. Če boš ti delodajalca, lahko tudi on tebe. Dokler se odpoveden rok iz pogodbe ne izteče, boš ostal zaposlen in toliko časa lahko drugje delaš samo na črno.

Zakaj nekateri dajete naslabše možne nasvete? Pokaži se v najslabši možni luči in daj slabi firmi razlog, da te ob vsaki priložnosti utemeljeno spljuva je očitno slovenski nacionalni šport. Morda pa je imel Mazzini čisto prav.


jype je izjavil:

Malcolm_Y> resna firma si ne more privoščiti, da delavci odidejo z danes na jutri.

Smešno - v ZDA si pa kar mora.


Edina razlika med Slovenijo in nekaterimi državami v ZDA (vseh pač ne poznam) je ta, da ti lokalna delovna zakonodaja ne predpisuje minimalnih odpovednih rokov, ki smejo biti zapisani v pogodbi. Odvisno od narave dela pa je kolikšen boš imel odpoveden rok in kakšne bodo morebitne konkurenčne klavzule.

Pa za takšno zakonodajo tudi ne rabiš iti v ZDA. V podobnih oblikah jo najdeš tudi znotraj EU.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

iskanje nove službe, odpoved

Oddelek: Loža
488832 (5386) solatko
»

Korektno podati odpoved (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6612579 (10227) FrRoSt
»

Odpovedni rok

Oddelek: Loža
141839 (812) solatko
»

Takojšna opustitev službe, lahko naredim to ?

Oddelek: Loža
4812963 (9703) Mufasa
»

Kaj če ''tolčem plave'' (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5320075 (17753) Invictus

Več podobnih tem