» »

Problemi z plato asus p8z77 V PRO

Problemi z plato asus p8z77 V PRO

bukosan ::

Lep pozdrav!

Imam sledeč problem, na novo sem zmetal skup komponente.. plata se nažge, vendar od tle dalje več ni nič. Zaslon se ne prižge. Gori pa rdeča lučka CPU.

Komponente so pa sledeče:
RAM: KINGSTON hyper beast KHX24C11T3K2/16X
GRAFIČNA nVIDIA QUADRO 600
PROCESOR INTEL CORE I7 - 3770, 3,40GHZ, LGA1155, QUAD-CORE

Ima kdo kakšno idejo?

BorutK-73 ::

Prva misel, RAMI so 1.65V in jih Intelov proc ne mara. Če imaš, probaj z 1.5V rami.

bukosan ::

Ne preveril rame, nič bolše.. sam je pa zanimivo tudi ko ni ramov noter, plata nič ne piska...

Hayabusa ::

Priklopljen pc_speaker je potreben da piska :D.

solatko ::

Si procesor pravilno vstavil, pini na podnožju so zelo občutljivi in, če si procesor kaj premikal, je možno da si uničil podnožje. Razdri in poglej. Termalno pasto si dal na procesor, pod hladilnik. 4/8 pinski konektor za napajanje si prav priklopil. Grafiko imaš priklopljeno. Pod ploščo imaš distančnike, da ni plata v stiku. Back plata ima vse tiste plehke tako kot morajo bit, da se ti ni kakšen zarinu v kak priključek.

Veš takole na daljavo, boš težko dobil pamet nasvet. Zadevo je potrebno temeljito pogledat.
Delo krepa človeka

damirb03 ::

Na plošči pri podnožju za spomin in napajanju je črni gumb , ko se prvič prižge računalnik ga je potrebno pritisniti da se spomin sinhronizira z osnovno ploščo.

Janac ::

probaj s drugim procesorjem

bukosan ::

speker je priključen... procesor je prav vstavlen, grafična tudi, stika ni dobenga, ker sem probal tud plato dat ven iz ohišja in zalavfat pa je isto... možno da je procesor hin... problem ka nima doben v okolici procesorja z takim podnožjem, vrjetno bom moral dat stestirat na servis... hvala vseeno vsem za trud in nasvete...

Janac ::

s kje pa si?

solatko ::

bukosan - Po vsej verjetnosti CPU ni okvarjen - pri Intel-u je to tako redko, da bi bil že čudež. Lahko je problematičen napajalnik, priklopi ali sama plošča.

Imaš bios 0406?

Izklopi grafično kartico in poizkusi z integrirano v procesorju in na MB. Lahko je tako nastavljeno v Bios-u.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

bukosan ::

sem iz okolice brezic... Tudi z integrirano grafiko sem probal pa nic.. napajalnik je stestiran in dela... bios sem flashav na najnovejsega.. lahko pa tudi da je res z plato kaj narobe...

BorutK-73 ::

Prej bo plata problem, kot pa cpu. Si dal na default bios?
btw
Si priklopil 4+4 štrom na matično?
desni rob malo nad procesorjem

edit
isti problem:
http://www.tomshardware.co.uk/forum/324...
rezultat:
I forgot to plug in the CPU power

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
535338 (4274) svetetko
»

Sestavljanje računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
689421 (7883) Helena123
»

Ali je kriv procesor

Oddelek: Pomoč in nasveti
392800 (1875) PIK7
»

Računalnik se ne odziva

Oddelek: Pomoč in nasveti
398576 (8023) Pšenični
»

Sestavil PC - monitor neodziven, matične ne piska

Oddelek: Strojna oprema
354858 (2986) Riff

Več podobnih tem