» »

Poškodba kolena

Poškodba kolena

1
2
»

FireSnake ::

r3dkv1c4 je izjavil:

....tudi kolo je za koleno strup, ce je poskodovano


Treba je dat malo obremenitev.

Pa ne zunanje kolo, ampak notranje, da so isti gibi.
In z malo obremenitvijo doseči, da je mišica vse bolj močna.

Pa k zdravniku, seveda.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

buttcrack ::

počepi z žogo ob steni, manjša količina in manj ponovitev z vmesnimi odmori, po potrebi povečuješ.

lahko pa isto, s tem da za 30 sekund zadržiš v počepu, spet obvezno z vmesnimi odmori.

v štartu boš po 15, 20 minutah crknu :)

oo7 ::

Še jaz bi si malo sposodil tole temo. Mene pa koleno ne boli lahko tečem lahko počepnem brez težav ne morem pa kolena popolnoma iztegniti.
Kot, da bi nekaj imel pod pogačico.
To je zdaj kakšen mesec, kar ne morem stegniti noge. Zdaj, ko je karantena se zdravniki z tem najbrž sploh ne ukvarjajo. Kaj je krivo meniskus ?

Kaj je sedaj najbolje mirovanje, hlajenje ali ne bo hudega če se gibljem? Sem nekaj bral, da se lahko v kolenu nabere tudi voda če je kaj z meniskusom narobe tega ravno ne bi rad.

Hvala

IL_DIAVOLO ::

Najslabše je, ce koleno miruje. Ce ne boli, ti kar vezbaj. Izogibaj se teku in raznim nenadnim obremenitvam.

oo7 ::

Katera vaja pa je najboljša se krepitev mišic okoli kolena ?

bobby ::

Vaje vse, ki ni direktnega pritiska, dokler ne veš, kaj ti je. Če je tkivo, se bo uredilo po počivanju.
Poleg tega, če imaš meniskus problem, pa če je že odškrtnjen in ti plava po kolenu polem lahko poškoduješ (no zdej pa ne vem ,kako se imenuje) v glavnem površini po kateri spodja in zgornja kost drsita, ta del se NE obnavlja. Imaš kaj otečeno koleno? Je na ozip toplejše kot drugo koleno?

Zdravniki gor ali dol, če bi jaz pred leti vedel, bi sam plačal MR samo da prej izvem. Če te tako muči, si najdi sam plačljiv MR če lahko, cca 200eur, če me spomin ne vara, jaz sem šel na Ptuj, bil na vrsti v treh tednih.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

oo7 ::

bobby je izjavil:

Vaje vse, ki ni direktnega pritiska, dokler ne veš, kaj ti je. Če je tkivo, se bo uredilo po počivanju.
Poleg tega, če imaš meniskus problem, pa če je že odškrtnjen in ti plava po kolenu polem lahko poškoduješ (no zdej pa ne vem ,kako se imenuje) v glavnem površini po kateri spodja in zgornja kost drsita, ta del se NE obnavlja. Imaš kaj otečeno koleno? Je na ozip toplejše kot drugo koleno?

Zdravniki gor ali dol, če bi jaz pred leti vedel, bi sam plačal MR samo da prej izvem. Če te tako muči, si najdi sam plačljiv MR če lahko, cca 200eur, če me spomin ne vara, jaz sem šel na Ptuj, bil na vrsti v treh tednih.


Koleno ni nič otečeno. Toplota je ista pri obeh kolenih. Levega ne morem čisto stegniti, recimo če poravnam obe nogi potem je npr levo koleno recimo 1-1,5cm bolj ven kot desno. Boli ne če pa hočem stegniti na silo ga tudi ne morem čutim pa nek pritisk pod pogačico. Če ležim na hrbtu in imam iztegnjeno nogo kolikor lahko me ne boli čutim pa pritisk v kolenu.

Ja saj bo najbolje, da grem slikati.


Se pravi take vaje



ali tole https://www.medicalnewstoday.com/articl...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

težave z nogami in spodnjih delom hrbta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
527624 (4300) 55TR
»

Sobno kolo

Oddelek: Loža
3911024 (3733) GupeM
»

Bolečine pod kolenom

Oddelek: Šport
202689 (2043) IL_DIAVOLO
»

Operacija sprednjih križnih vezi

Oddelek: Loža
3712600 (11237) sodnicaN
»

kolenske križne vezi

Oddelek: Loža
62609 (2248) Scorpia

Več podobnih tem