» »

100m internet kabel?

100m internet kabel?

Xfactor ::

Pozdravljeni, potrebujem nekaj pomoči pri sledečem problemu.

Imamo 2 hiši poimenoval ju bom hiša A in hiša B. V hiši A je(bo) internet, hiša B pa je oddaljena cca 80m. Da nebi komplicirali z 2 naročninama na internet bi želeli hišo B priključiti na internet hiše A. V mislih sem imel 100m kabel priključen na router v hiši A in na drugi strani priključen v uplink port routerja B (wireless).

Prva stvar ki me zanima je: ali je sam sistem pravilno postavljen -> ali "sem pravilno priklopil kabel"?

Drugo stvar pa je: v mislih sem imel kabel podoben temu a pri opisu piše "The maximum data transfer range of this cable is 50 meter. " se pravi, mi lahko kdo pove kaj narediti v tem primeru? Drug kabel, nekakšen ojačevalec? Lahko pa tudi popolnoma drug sistem kot sem ga imel v mislih.

Hvala za vse odgovore

milc ::

UTP CAT-5 kabel ti komot vleče 100-110m. Tako, da ni panike.
Jaz bi vzel shildan kabel.

čuhalev ::

Sumljivo nizka cena za takšno dolžino.

mihibo5 ::

Xfactor je izjavil:

Da nebi komplicirali z 2 naročninama na internet


In to ni kompliciranje?

...:TOMI:... ::

Ni kompliciranje, prihraniš najmanj 15€/mesec. Kabel se hitro povrne.

Najbolje, da vkoplješ cev v zemljo in daš kabel v cev. Kupi malo boljši kabel, kak S/FTP, potegni kar 2, če že enkrat vlečeš, mogoče pride prav za kak IPTV ali VOIP.

Kupi kabel v kolutu, potegneš kolikor rabiš in vrneš kolut. Računajo ti samo porabljen kabel. Konektorje pa naj ti nekdo, ki zna, stisne na kabel.
Tomi

Xfactor ::

@milc Si prepričan? Zakaj potem tisto opozorilo? Pa shildan kabel?

@jaakaa Meni se niti ne zdi, sumljivo bi bilo če bi bila samo ena taka ponudba, jih je pa kar precej za pribljižno tako ceno.

@mihibo5 komplicirano bi bilo, ker je nova hiša in bi morali vse na novo delati, ni niti stacionarnega telefona.

@tomi Mi lahko prosim prilepiš kak link za omenjeni kabel? Ali bi tisti ki sem ga jaz omenil sploh deloval? Ker v tej hiši B živi nekdo ki ni nek hud porabnik neta, tako da bi bilo že 10mbit/s več kot dovolj.

...:TOMI:... ::

Kupi kabel SFTP, cat 6, trda žila, ter ustrezne konektorje.

http://www.ttc.si/165_Mrezna-oprema/17_...

Na linku je UTP.

Pa kupi eno cev za vkop, mnogo bolje je imeti kabel v zemlji, kot pa po zraku. Za po zraku rabiš tudi boljši (dražji) kabel, pa še atmosferske razelektritve so problem zaradi inducirane napetosti v kablu. Po domače povedano, strela v daljavi ti mnogo lažje skuri kaj, če je kabel potegnjen po zraku.
Tomi

Xfactor ::

Odlično, vsem hvala za pomoč, samo še to: lahko kupim ta kabel, ki si mi ga priporočil in namesto da se matram z konektorji, vzamem nek navaden kabel za net, ki ga imam doma, in ga odrežem 5cm od konektorja na vsaki strani in na zgoraj omenjen kabel zalotam?
Tako da se mi ni treba direkt na konektor montirati? Ali to poruši namen celotnega boljšega kabla ker ustvarim nek "chokehole" oz "bottleneck"?

blackbfm ::

pomoje ne bi blo problema, sam s kleščami stisneš tist konektor takoj gor, z lotanjem je pa kar nekaj dela

Mavrik ::

Xfactor je izjavil:

Odlično, vsem hvala za pomoč, samo še to: lahko kupim ta kabel, ki si mi ga priporočil in namesto da se matram z konektorji, vzamem nek navaden kabel za net, ki ga imam doma, in ga odrežem 5cm od konektorja na vsaki strani in na zgoraj omenjen kabel zalotam?
Tako da se mi ni treba direkt na konektor montirati? Ali to poruši namen celotnega boljšega kabla ker ustvarim nek "chokehole" oz "bottleneck"?


To spet kompliciraš. Boš naredil slab lot, kaj narobe prelotal ali poskrbel da boš mel presluh pa ti nič ne bo delalo (100m je vseeno na zgornji meji specifikacije). Daj namesto da kompliciraš vzami klešče pa stisni tista dva konektorja no.
The truth is rarely pure and never simple.

Xfactor ::

Nisem vedel, da je tako preprosto, sem pač mislil da je moja opcija lažja.
Hvala za nasvete, bom naredil kar ste rekli :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Optika (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7113448 (10864) Skyman
»

Dva dva berezžična ruterja skupaj

Oddelek: Omrežja in internet
61395 (1156) kockish
»

nasvet pri povezavi z 100 m oddaljenim računalnikom

Oddelek: Omrežja in internet
231502 (1206) Daedalus
»

problem s F-UTPjem.....

Oddelek: Omrežja in internet
91801 (1667) Pyr0Beast
»

lan povezava - 100m

Oddelek: Omrežja in internet
322401 (1942) Blue3D

Več podobnih tem