» »

Dva dva berezžična ruterja skupaj

Dva dva berezžična ruterja skupaj

AglioAlio ::

Lepo pozdravljeni. Verjetno je že kje tak primer opisan, ampak ne najdem takega primera.

Moram povezat dve hiši, 100 m kabla oddaljeni med sabo v mrežo(internet). V bratrančevi hiši A je modem in lynksis brezžični router.
Tukaj vse deluje. Zdaj internet bi rad imel še stric v hiši B. Potegnili so utp kabel med hišama in jaz naj bi zdaj naprej reševal. Hiša b bi tudi rada imela brezžični internet:)
Kaj je najenostavnejše in najceneje? Da kupim še en linkysis ruter in ga nastavim kot brezžično dostopno točko za strica? je to težko nastavit?
obstaja kaka druga varijanta?

hvala lepa

hojnikb ::

ja če je utp kabel že v drugi hiši, potem samo utp kabel od hiše B priklopiš v router od hiše A; v hiši b pa ta utp kabel priklopiš na nov wifi router in bi stvar mogla špilat.. zdej če prav razumem vašo situacijo..
#brezpodpisa

Gapi ::

V upanju da je res samo 100 metrov kabla. Kar je več je lahko problematično ali pa sploh ne deluje.
No person is rich enough,to buy back his past.

Barbarian ::

1 linksys router v port1 na modemu, drugi wireless router v port 2 na modemu. Ni nujno da je prav tako linksys, lahko je tudi kaj drugega. Tp-link dela precej dobre routerje. Sicer pa naredi tako da ti bo lažje, če ne znaš ničesar nastavljat bo morda najlažje če kupiš isti router kot ga že imaš, da ne boš dvakrat odkrival tople vode.

ip naslove na routerju1 nastavi na 192.168.2.1
ip naslova na routerju2 nastavi na 192.168.3.1

recimo.
to je to, praviloma bi moralo delat.

ps.:najprej lahko nastavitve pustiš na avtomatasko, morda bosta routerja že po defaultu dobila različne ip naslove in bo stvar delala. Če ne bo, je to izključno samo zato, ker so ip naslovi routerjev napačni, če je temu tako, nastavi kot sem napisal zgoraj.

meni v linksysu kjer to reč nastavljaš izgleda nekako tako (za številke se ne zmeni, so napačne na sliki..pač prva slika ki sem jo našel na googlu):

Zgodovina sprememb…

AglioAlio ::

hvala, če kaj ne bo šlo, se itak slišimo

lp

AglioAlio ::

pozdravljeni. KOaj zdaj sem prišel do časa in poskusil nastavit ta dva ruterja.
Oba sta linksys , brezžična.

Iz prvega glavnega ruteja, na katerem nisem nič nastavljal, gre 80 metrov kabla na drug ruter, ki naj bi služil samo kot brezžična dostopna točka.

Na drugem sem vhodni kabel dal v lan1 izhodni na lan2, v osnovnih nastavitvah nastavil na Router mode, nekaj sem se igral z vklapljanjem in izklapljanjem DHCP-ja. Prvo mi je delalo samo s kablom, potem tudi brezžično.

Super. Ampak potem mi pove lastnik glavnega ruterja, da njemu ne dela več internet, tudi če sklopi b ruter in resetira. Nek zajeb..

KO bom uspel bom probal še kot je Barbarian rekel " ip naslove na routerju1 nastavi na 192.168.2.1
ip naslova na routerju2 nastavi na 192.168.3.1 "

Ima kdo shranjeno v boomarkih ali kje drugje, kako teorijo kako se to nastavi?

Hvala, lp

kockish ::

1. Na router2 izklopi DHCP ali mu nastavi, da dodeljuje različne naslove (npr. router1 100-150, router2 151-200).

2. Če ima router1 IP 192.168.2.1, na router2 nastavi:
IP 192.168.2.2
mask 255.255.255.0
GW 192.168.2.1


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako vzpostaviti omrežje z več ruterji in enim modemom? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8725568 (6434) fpopla87
»

težava z dostopom do IP kamere prek dveh routerjev

Oddelek: Omrežja in internet
235911 (4417) nx6325
»

Kako povezat dva routerja?

Oddelek: Omrežja in internet
74378 (4155) Piqui
»

Povezava dveh routerjev

Oddelek: Pomoč in nasveti
91095 (885) Vaseer
»

Povezava dveh routerjev

Oddelek: Omrežja in internet
127395 (6987) Leet1337

Več podobnih tem