» »

nasvet pri povezavi z 100 m oddaljenim računalnikom

nasvet pri povezavi z 100 m oddaljenim računalnikom

AglioAlio ::

Lep pozdrav!

Imam frko :) Stric se je odloču, da bi imel prenosnika in internet. Pogosta praksa s temi penzionisti zadnje čase. Opisal bom obstoječo situcijo, in vas prosim če mi date kak nasvet kao izvest to povezavo.

Stric ima hišo A z telefonskim priključkom in naročnino na internet. Ta hiša ima sedaj le telefon(dvojčka). Do spodaj opisane hiše B, gre CCa 100m telefonskega kabla. Kar se tiče hiše A, je to to.

Bratranec(stričev sin) ima hišo B 50 m stran. Ta hiša zaenkrat ne more dobit PSTN priključka, ker so v vasi vsi priključki zasedeni (žalostno). Je pa preveč pod hribom, na keterem je oddajnik za novogoriško kabelsko, tako da ne ulovi signala(vsaj tako so mu rekli). Do te hiše pride stričev telefonski kabel. Tukaj imajo drug telefon in internet modem. Zadeva nekako gre, s občasnimi problemi z motnjami, šumom linijo, ne vem...

Zdaj, vprašanje je, na kak način bi omogočil še stricu internet. Z utp kablom imam slabe izkušnje že na 70m, tudi če sem konektorčke povezal po barvnem standardu. Tukaj bi bilo najmanj 100 metrov utpja.
Je možnost koaksialc, ki ima boljšp zaščito in večji razpon za prenos??...
Je smiselno kako wireless odajanje. Dve anteni! Tukaj nimam kakih izkušenj.

JE imel kdo že podoben primer in mi zna svetovati.

Hvala, lp

amigo_no1 ::

Će imaš vidno razdaljo, potem je wifi vsekakor opcija.

WarpedGone ::

Pozab na WiFi - UTP z vmesnim 'repeptitorjem' oz. switchem.
Ceneje in 42x bol zanesljivo kot kakršna koli WiFi jajcanja, ki delajo samo v reklami in kadar pride sosedov mulc zadevo popravlat.
Zbogom in hvala za vse ribe

SplitCookie ::

WiFi je gud edino če vmes ni ovir, če imaš plac za zunanje antene in če te ne moti, da po džju ne deluje

UTP je za vse ostalo, razen takrat ko je dež, ti pa pač strela spoha opremo.


Fiber je stvar ki jo rabiš. Vse ostalo so samo nijanse slabšega in cenejšega.

UTP gre še malo dlje kot 100m, sama cena, 50€ kabla pa tudi ni prehuda.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

madog ::

za 100€ bi dobil že 100m fibra....
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

SplitCookie ::

Prištej konektorje, konektiranje in super drago opremo
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

AglioAlio ::

Jah fiber (to je optika ne?) bi kar podražila zadevo. To da bi dal vmes en ojačevalec v tem prtimeru switch sem tud jaz razmišljal, ker je vmes en gospodarski objekt, kjer bi dobil streho in napajanje. Kaj potem probam z 100 metri utp kabla, ČE ne nebo šlo, potem repetitor(switch)?

Hvala za bilo-kateri nasvet.

lebang1 ::

SplitCookie je izjavil:

WiFi je gud edino če vmes ni ovir, če imaš plac za zunanje antene in če te ne moti, da po džju ne deluje


Sloh ni res, tudi če je dež deluje vse...
Povej najprej če imaš vidno razdaljo,
če imaš, potem ti svetujem da si daš na vsako hišo eno tako anteno.
Deluje na 5Ghz, tako da je manj motenj pa bolše bo delalo.
Do 1. antene spraviš kabel iz modema, naprej iz 2. antena pa kabel do računalnika ali routerja...

lp

WarpedGone ::

Dve anteni pa si že na 180 EUR.
Js bi prej poskusu s tem kar že maš, tisti switch vmes je pa lahk tanartabultapucen.
Dam jajca v ogenj da bo delalo bolj kot superduper wifi čarolije.
Zbogom in hvala za vse ribe

SplitCookie ::


Sloh ni res, tudi če je dež deluje vse...

Itak, a absorbcijski spekter vode ravno v območju wifi frekvenc pa nima veze.

Dam jajca v ogenj da bo delalo bolj kot superduper wifi čarolije.

Pa magari na 10MBit
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

lebang1 ::

Sosed ima wifi rešitev, katero zadnje čase ponujajo kabelski operaterji, na 1km z tisto anteno zgoraj omenjeno pa mu deluje internet ob vsakem vremenskem pogoju....

Spajky ::

Ma kaj ma internet stric ADSL naročen?
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spajky ()

blackbfm ::

Deluje na 5Ghz, tako da je manj motenj pa bolše bo delalo.


na 5ghz je manj motenj ja, je pa sam signal precej bolj občutljiv na ovire

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Invictus ::

Optika bo draga. Stikalo samo je poceni, ampak SPF modul stane. Kabel ni nič posebnega ker ti ga nardijo po meri pri eni firmi v Kamniku, če se prav spomnim.

http://www.versitron.com/gigabit.html

En link do optičnih stikal ...

BTW, tud 100 Mbit bi moral čisto normalno delat na 100m. Mogoče bi moral položiti FTP kabel s pravo ozemljitvijo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

WarpedGone ::

Zbogom in hvala za vse ribe

AglioAlio ::

Malo se nagibam za tisti reverjen način. UTP kabel, plus po možnosti peceni switch. Ke z inštalacijo teh anten je kar nekaj sitnosti, plus cena, nevem koliko časa bo sploh potrebno, ker se obeta v prihodnosti posodobitev infrastrukure v vasi.

Treba je vzet v račun tudi to, da pri nas ko treskne strela in slučajno ne sklopiš opreme, je z njo 99% konec. Tako da 20 evrov za koncentrator(hub), če slučajno ne bi blo nobenga doma, ne bo tak strošek.

Zdaj me zanima kaki UTP kabel bi bil primeren za kljubovanjem zunanjim vplivom? Kaj takega http://www.bolha.com/racunalnistvo/mrez...

Kar z idejami na plan, ker verjetno marskikoga to zanima.

Hvala

joze67 ::

V prejšnjem stanovanju se je izkazalo, da je najceneje napeljati internet v ootroško sobo zunaj po terasi (ker sta bili vmes dve nosilni betonski steni, wifi ni prišel v poštev, kabel po stanovanju pa tudi ne, ker sem poročen).

Sem napeljal ne vem, 25-30m FTP kabla in nobena strela ni skurila ničesar. Z UTP bi pa pričakoval, da bodo težave.

WarpedGone ::

FTP == kvaliteten UTP
Nekateri nalagajo in grozijo da zunaj nucaš ultra kunšten kabel z vsemi mogočimi in nemogočimi izolacijami in zaščitami. Že mogoče, mogoče pa shajaš tudi z ultra čip čunga lunga zadevo. Ko jo skuri jo pač zamenjaš z novo čunga lunga zadevo. Čist komot da je to ceneje kot pa top šit kvalitetna roba, ki bo garantirano delovala 100% 20 let brez servisiranja. Who needs that?

Če maš možnost dej zadevo v zemljo, težave s statiko in strelami bodo bistveno manjše. Kupš pa un 'tatrd' UTP, ki ma bol vzrdžljivo izolacijo in je to to. Ko crkne, ga pač zamenjaš. Cena bo še vedno v rangu nekaj 10 EUR.
Zbogom in hvala za vse ribe

Spajky ::

... Na vsakem koncu (obeh) Ftp kabla pred opremo pa prednapetostna zaščita ! ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

ZoroX ::

100 m kabla ni problem, če kupiš kvalitetnega. Sam sem postavil povezavo s 100 m CAT 7 kabla, ozemljen na obeh straneh, v alkaten cevi in deluje bp.

WarpedGone ::

Kje si kupu, kolk si plačal, kako/kje si napeljal, kaj ta kabel povezuje?
Zbogom in hvala za vse ribe

Daedalus ::

Ceneje in 42x bol zanesljivo kot kakršna koli WiFi jajcanja, ki delajo samo v reklami in kadar pride sosedov mulc zadevo popravlat.


Lol.

Optika bo draga. Stikalo samo je poceni, ampak SPF modul stane. Kabel ni nič posebnega ker ti ga nardijo po meri pri eni firmi v Kamniku, če se prav spomnim.


Optika je cca 1€/meter (izdelava po naročilu) + media converterji. Media converterji pa so tam od ~50€ naprej, odvisno kaj rabiš (100 Mbit/s that is). Čeprav, na 100 metrov običajno dela UTP kabel brez težav. Cat 5e, minimalno.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

amigo_no1 ::

Daedalus
Ni potrebno na koncu nič variti optičnega vlakna ?

Daedalus ::

Je potrebno. Sam to ti naredijo tam, kjer ga naročiš. Cena je pa bila taka cca 1 leto nazaj (z varjenjem) ko sem nazadnje nabavljal optični kabel po meri. Pol pa samo vštekaš v converter in stvar dela.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vlečenje kablov ali brezžični internet?

Oddelek: Omrežja in internet
435286 (2344) starfotr
»

Mrežna povezava med dvema hišama

Oddelek: Omrežja in internet
212057 (1366) tony1
»

Kateri kabel 60m? UTP,FTP?

Oddelek: Pomoč in nasveti
205395 (4343) LuiIII
»

Kateri kabel za omrežje v hiši? utp/ftp/stp/sftp?

Oddelek: Omrežja in internet
2811302 (8978) antonija
»

UTP s samo 2 paricami ??

Oddelek: Strojna oprema
342348 (1856) Tomay

Več podobnih tem