» »

težave z branjem izmenljivih medijev (usb, SD kartica) na prenosniku

težave z branjem izmenljivih medijev (usb, SD kartica) na prenosniku

andro13 ::

Kot že naslov pove imam težave z branjem spominskih kartic na prenosniku.
prenosnik: asus k73e, original windows 7, 64 bit, prenosnik je star malo več kot leto in pol.
Ko vstavim katico v prenosnik jo zazna in prikaže v mojem računalniku, ko jo želim odpreti pa javi naslednje: programa ni mogoče najti
slika:

problem se je začel pre približno enim tednom, poskusil sem obnovitel sistema, vendar ni uspela zaradi antivirusnega programa, ki naj bi deloval, namestil sem tudi nove driverje za bralnik spominskih kartic iz Asuseve spletne strani, ampak se napaka še vedno ponavlja.
Zanima me zakaj se to dogaja in kaj lahko naredim da odpravim težave?
za odgovore se vam že vnaprej zahvaljujem.
lp, andro.
  • spremenil: andro13 ()

ST-777 ::

Morda je čitalec spominskih kartic v prenosniku pokvarjen. Uporabi ločeni čitalec spominskih kartic, ki ga priključiš na usb vhod, na primer tale: http://www.comshop.si/shop/RaCunalniStv...

andro13 ::

to bi bilo možno, ampak če je okvarjen, zakaj potem zazna da je kartica vstaljena in jo prikaže? ista težava se pojavla tudi pri usb ključku, fotoaparatu,...
lp.

kloko ::

Takšna sporočila se običajno pojavijo ob okužbi z virusi.

L.p., Kloko

andro13 ::

sem ga pregledu z AVG in ni našel nobenega virusa.

BorutK-73 ::

andro13 ::

Hvala vsem za odgovore.
trenutno pregledujem računalnik z Microsoft Security Essentials, če pa še vedno ne bo uspelo pa bom poskusil s predlogom od @BorutK-73.
jutri sporočim rezultate.
lp.

Hexx ::

Probaj z Linuxom. Pa boš videl če je težava v Windowsih.

andro13 ::

Hexx je izjavil:

Probaj z Linuxom. Pa boš videl če je težava v Windowsih.

tega ne morem preizkusiti ker ne poznam nikogar, z Linuxom, mislim pa da težava ni v Windovsu in gre najverjetneje za virus, saj je pred eim tednom delovalo normalno!!
lp.

Hexx ::

Ne rabiš poznati nobenega, pobereš iso katerekoli distribucije in ga zaženeš iz usb ključka.

andro13 ::

Hexx je izjavil:

Ne rabiš poznati nobenega, pobereš iso katerekoli distribucije in ga zaženeš iz usb ključka.

pa ne pol to vpliva na Windows?
lp.

ST-777 ::

Uporabi free Slax - Linux, ki ga zaženeš iz usb ključka ali CD-ja. Če te skrbi, da bi morebitni virus na disku delal probleme, pred zagonom Slax-a odklopi disk. Slax deluje namreč tudi brez diska.

Slax - Linux: http://www.slax.org/en/download.php

andro13 ::

računalnik sem pregledal z Microsoft Security Essentials in odstranil odkrite viruse,
pregledal sem ga tudi s Malwarabytes Anti-Malware kot je predlagal @BorutK-73. in odstrani zaznane zlonamerne programe
oba pregleda sta bila ful scan, ampak še vedno ne morem dostopati do spominske kartice!!!

glede predloga z Linuxem pa nisem čisto prepričan: kako vpliva na sistem?
kako odstranim disk v prenosniku?

hvala vsem za pomoč.
lp.

ST-777 ::

Disk je iz večine prenosnikov zelo lahko odstraniti, odviješ vijak in ga vzameš iz ležišča. Ni pa to nujno storiti, to naredi le, če te skrbi, da bi morebitni virus na disku delal probleme, zato pred zagonom Slax-a odklopi disk. Slax v tem primeru niti ne more vplivati na sistem WIN, saj je WIN na disku, ki si ga odklopil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čudne mape na disku

Oddelek: Pomoč in nasveti
71460 (1162) r3dkv1c4
»

Ventilatorji se ne ugasnejo

Oddelek: Pomoč in nasveti
2410001 (9486) JaaN89
»

Acer One / Partition Magic / Zrušitev sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
171653 (1478) jest10
»

Disk Cloning - ghost image (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
537035 (5455) thebaloh
»

Predladajte mi linux sistem, kateri se boota iz usb kljucka.

Oddelek: Operacijski sistemi
171909 (1439) Jst

Več podobnih tem