» »

Acer One / Partition Magic / Zrušitev sistema

Acer One / Partition Magic / Zrušitev sistema

Suly ::

Ker je moj prenosnik Acer One začel delovat zelo počasi (štekali filmi, štekali mp3, skratka osnovne stvari, ki nebi smele), sem se po vseh čiščenjih (tuneup, antivirus) odločil da bi naredil dodatno particijo (v orginalu je imel samo eno C:) s Partition Magicom in podatke prekopiral na novo particijo (sem bil na morju, in je bil to edini način kopiranja), ter nato naredil tisti eRecovery oz. pač format ki ga ima ACER ONE vgrajenega.

No problem je nastal zaradi moje napake, in se je računalnik med resizom particije C: (pred zagonom windowsov) preprosto vgasno.
In seveda potem se windows želi zagnat in kar na lepem blue screen - STOP blablabla. Lahko poskušam od safe mode, do last good, normaly itd... in vedno isto BS.

Acer One ima seveda samo USB, tako da bi potreboval neko rešitev, kako ponovno popravit sistem, da se le nebi izgubili podatki, in da bi lahko prišel do erecoverya, ker windowsa na usb ključku nimam (ga je sploh možno dobit?, varjante na slo trackerjih nekako ne delujejo).

Ker pa računalnik znova rabim do konca tedna, ga moram popravit sam, ker če ga nesem na servis, ga lahko kar sanjam.

toxius ::

Ker je moj prenosnik Acer One začel delovat zelo počasi (štekali filmi, štekali mp3, skratka osnovne stvari, ki nebi smele), sem se po vseh čiščenjih (tuneup, antivirus) odločil da bi naredil dodatno particijo (v orginalu je imel samo eno C:) s Partition Magicom in podatke prekopiral na novo particijo (sem bil na morju, in je bil to edini način kopiranja), ter nato naredil tisti eRecovery oz. pač format ki ga ima ACER ONE vgrajenega.

No problem je nastal zaradi moje napake, in se je računalnik med resizom particije C: (pred zagonom windowsov) preprosto vgasno.
In seveda potem se windows želi zagnat in kar na lepem blue screen - STOP blablabla. Lahko poskušam od safe mode, do last good, normaly itd... in vedno isto BS.

Acer One ima seveda samo USB, tako da bi potreboval neko rešitev, kako ponovno popravit sistem, da se le nebi izgubili podatki, in da bi lahko prišel do erecoverya, ker windowsa na usb ključku nimam (ga je sploh možno dobit?, varjante na slo trackerjih nekako ne delujejo).

Ker pa računalnik znova rabim do konca tedna, ga moram popravit sam, ker če ga nesem na servis, ga lahko kar sanjam.


disk v drug PC... in potem format in na novo....to ti je najbolj preposto
bootable USB je možno narest
http://2tek.caubebutchi.com/2008/03/ins...

bluefish ::

Uporabi nek Linux LiveCD na USB ključku.

Suly ::

Uf Linux mi je pa res čisto španska vas, lahko karkoli lažjega glede na opisan problem, pomembno je namreč da gre zadeva na USB in je bootable ? Uporabil sem pač slo tracker windows boot usb, ampak tam ni niti ene uporabne stvari, ne ponudi mi možnosti dostopa do diskovja in ničesar, kaj šele kako popravilo windowsov.

bluefish ::

Če ima prenosnik dva USB vhoda, potem preko enega zaženeš sistem, na drugega pa priklopiš zunanji disk. S sistemom nato dostopaš do podatkov in jih skopiraš. Nato pa na novo namestiš Win.

Suly ::

blueFish, sploh nimam opcije da zaženem sistem, ker se prej restarta, in tudi zunanjega diska nimam, razen 2x usb 8gb. Sicer pa če ti ni odveč mi lahko tud na ZS napišeš kje se da dobit kak tak sistem za usb, da bi lahko zagnal sistem kot praviš.

bluefish ::

Eto, seznam orodij, ki omogočajo kreacijo Live USB sistemov.

Suly ::

toxius šele zdaj sem vido tvoj komentar. Računalnik je pod garancijo, in tudi nebi reko da mali disk paše v normaln računalnik. Sicer bi bilo zelo enostavno ja :)

solatko ::

Rešitev je USB IDE/SATA adapter, pa priklopiš čisto navaden DVD RW - daš instal, brez brisanja starih datotek, če imaš dovolj prostora, ko boš pa vse pobral dol, pa narediš čisto novo instalacijo.
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnisk...
Če pa malo poiščeš, boš dobil še cenejše.

Suly ::

Dajmo eno "zastojnsko" zadevo najdit. Trenutno poskušam dobit klasičn XP na usb ključek, vendar mi ponuja samo format in ne repaira. Se da morda po formatu z raznoraznim programjem dobit nazaj podatke ?

solatko ::

Suly - zastonjske rešitve pa imaš v linux-u. Najcenejša varianta je način, kot sem ti ga dal na linku, če dela z Linux-om ne obvladaš. Če ima kakšen kolega, si lahko to celo sposodiš, skupaj z rabljenim DVD-jem.

Suly ::

Uspelo mi je s SLAX LIVE USB priti do podatkov, tako da jutri sledi format in upam da bo potem delalo.

Suly ::

Zdaj se je pa zadeva zataknila pri instalaciji xp iz USB klju�ka. In sicer po formatiranju in kopiranju novih datotek, ko bi se mogo sistem zagnat v tisti drugi del instalacije, mi javi napako:

# Windows could not start because the following file is missing or corrupt:
< windows_root >\ System32 \ hal.dll brez razmakov
Please re-install a copy of the above file.
# windows_root\System32\hal.dll missing or corrupt:
Please re-install a copy of the above file.


Komu kaj znano ?

solatko ::

Zadeva pač ne gre naprej, ker ne najde XP-jem privzete enote C. Rešitev boš našel na googlu, samo malo je potrebno pobrskat. Osebno iz ključka še nisem instaliral XP-jev, vista in 7-ka pa gredo odlično. Kolikor sem bral na netu, so veliki problemi, zaradi samih XP-jev. Za mašine, ki nimajo DVD enote uporabljam gornjo rešitev in ni nikakršnih problemov - USB IDE SATA adapter in zunanjo enoto. Na SO d.o.o. pride cca 16€.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Suly ::

Acer ONE in Vista, NO WAY. Za 7ko pa sem prebral na netu, da naj bi celo delala, čeprav sem kr skeptičn glede tega. Kar se pa tiče hal.dll pa sem že pregooglal vse kar je blo možno in so raznorazne rešitve ampak vedno samo za CD, kakorkoli pa hočem to spravit na USB pa je težava tu. Ampak učitno je blo z računalnikom generalno nekaj narobe, ker zvečer je ob vklopu gorela samo še lučka, na ekranu pa niti začetnega logotipa in ničesar, tak da je danes že odromal v ljubljano na servis.

jest10 ::

Ampak učitno je blo z računalnikom generalno nekaj narobe, ker zvečer je ob vklopu gorela samo še lučka, na ekranu pa niti začetnega logotipa in ničesar, tak da je danes že odromal v ljubljano na servis.

He, he, tole je pa standardni bug teh prenosnikov-BIOSu se malo strga in zadeva se ne prižge več.
Tole pomaga

Suly ::

jest10, škoda da nisem že prej napisal, bi morda sam rešil zadevo, tako pa lahko samo upam da bo čimprej nazaj. Najbolje da kar pokličem na servis, pa rečem naj se najprej tega lotijo, ker drugače bom brez laptopa še kar nekaj časa.

jest10 ::

Ko dobiš mašino nazaj pa čimprej naloži enega od zadnjih BIOSev. Od 3305 dalje je ta napaka zelo redka, pri starejših pa kar pogosta.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

usb bootable image windows

Oddelek: Pomoč in nasveti
81420 (1334) T-Mac
»

Acer ONE -> "štekanje Mp3 oz. zvoka"

Oddelek: Pomoč in nasveti
9740 (676) Pyr0Beast
»

Servisi se ne zaženejo, računalnik obstoji

Oddelek: Pomoč in nasveti
91326 (1209) fosil
»

Cuden virus na racunalniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
161541 (1279) Pyr0Beast
»

Acer Aspire 7520G Vista downgrade na XP.

Oddelek: Operacijski sistemi
52305 (2197) nurmaln

Več podobnih tem