» »

Delo na črno se ne bo več splačalo

Delo na črno se ne bo več splačalo

1
2
»

Brane22 ::

GGGGG je izjavil:

Gor imaš link do precej natančnega izračuna plače. Avtor je napisal:

Ta dotični, da si mesečno izplača vsaj 800€ mora prodati storitev okoli 5000€.


Jaz sem računal za izplačilo 950€ ti pa celo za 1000€ + regres (neto + malica + prevoz). Torej, že tukaj je kar nekaj razlike. Pa tudi, če tvoje številke držijo si še vedno daleč od 5k prihodkov na mesec.


OK. Računi za :

- štrom, recimo €200
- gretje
- komunalo
-parking za stranke
- telefonija itd itd.
- SAZAS- muska za stranke
- reprezentančni stroški
- poštnina in korespondenca
- knjigovodstvo
- potrošni material

- amortizacija opreme. Ustavimo se za trenutek samo ob tej. Če imaš opreme za recimo €10k in če se ta amortizira po 25% letni stopnji, pomeni to 2500/letno, torej 220+ na vsak od 11 mesecev.

- najemnina.
- taki in drugačni neponavljajoči se stroški. Usposabljanja, seminarji, poti sem in tja.

Zelo hitro bi prišel blizu €4k, če ne tudi čez.

GGGGG ::

OK. Računi za :


Saj sem računal. Imaš par postov višje napisane številke. Ne bereš teme al sem se kje zmotil?

Brane22 ::

Nisi zračunal, bolj zelo pavšalno ocenil.

Tako gledano, kneckoncev niti dajatev ne rabiš, če gre za kako zadosti oddaljeno in zanikrno vas.


Ampak to ni point. Tak frizeraj bo imel manjše stroške, ampak tudi manjše prihodke.

GGGGG ::

Seveda rabiš dajatve, sem jih vštel v izračun. Pa stroške ogrevanja, elektrike, najemnine itd. tudi. Pa vsaki postavki sem nabil še kakšnih 30% zraven za buffer. Pa še vedno mi je uspelo priti na komaj polovico tistega zneska.

Sicer pa whatever. Lahko si nabijaš stroške na 67k na mesec, če ti paše in, če si dovolj kreativen. Realno se da 800 eur na mesec zaslužiti z veliko nižjimi prihodki iz storitvene dejavnosti, kot jih omenja OP, tudi z manjšimi stroški, kot sem jih jaz napisal, če si malo iznajdljiv. Brez mučk in kakšnega "kreativnega računovodstva".

Brane22 ::

Tistih €2k/mesec za vse stroške netto dela €800 je kar blizu realnega.

Ne vidim, zakaj bi tisti €1k/mes za ostale stroške bil pretiran, tudi če najemnino stisneš.

Pa si na €3k+, brez kakršnekoli rezerve.

In najemnina je nizka ponavadi z dobrim vzrokom. Dobre lokacije ne boš dobil ravno za drobiž, razen če je lokacija bedna.Najemodajalci v povprečju niso ravno blesavi.

Pa plačo moraš zaslužit brez DDV. Se pravi, tiste 2k ti mora ostat ko plačaš DDV na dodano vrednost.
Pri večini ostalih stroškov si DDV lahko odbiješ, se pravi, da rabiš še nekaj večji priliv denarja na ta račun.

GGGGG ::

Koliko dobiš za 2 jurja si poračunaj na linku, ki sem ga dal. Izračun je precej natančen.

DDVja pa ne plačuješ niti ne zaračunaš. Prag za DDV zavezanca je 50k (bil je 25k). Če nimaš kakšnih čudnih fetišev, za storitveno dejavnost ne greš prostovoljno v DDV sistem.

Pithlit ::

harmony je izjavil:

No to sem rekel na blef - potrebuješ vsaj 3000€, ki jih pa ni šans da dobiš na mesečni ravni. Posebej če želiš še kaj od življenja imeti.

Hmmm.

Moja frizerka si sicer lasti prostore v katerih dela, a to nima grozne veze. 3000 EUR kaj? Na mesečni ravni kaj? Ni šans... kaj? Bom na blef rekla da na eno osebo povprečno pokasira 17EUR. V eni uri na easy obdela 4. V 8ih urah torej 32. To je 544EUR. 22 delovnih dni - 11968EUR.

Jap. Nobene šanse nima nardit za 3k prometa na mesec - not. Ni v Lj. Niti v Kr... ali pa NG, recimo. Živi in dela v 'vasici' z manj kot 3k prebivalci. Zasedena je pa za najmanj 2 tedna vnaprej.

Poanta zgornje zgodbice? Kdor obvlada bo kasiral... kdor ne obvlada bo pa jokal kako mu vsi mečejo polena pod noge.

Delo na črno pa se ne bo izplačalo le takrat ko bo vsem z rožicami postlano. Ali pa ob uvedbi totalitarne policijske države z video nadzorom v lastnem WC-ju (in spalnici - če je lažje poštekat).
Life is as complicated as we make it...

GGGGG ::

Povej kako se ji reče, da preverimo telih 12k na mesec. Taki frizerji imajo ponavadi prijavljenih nekih 20 do 30k prihodkov letno.

17€ za frizuro, ki jo naredi v 10 minutah v vasici s 3000 ljudmi? To pomeni, da na leto ostriže dobrih 35k ljudi. Se pravi, vsak mesec celo vas.

Brane22 ::

17€ za frizuro, ki jo naredi v 10 minutah v vasici s 3000 ljudmi? To pomeni, da na leto ostriže dobrih 35k ljudi. Se pravi, vsak mesec celo vas.


Hairdresser with benefits. >:D

Pomnim, ko so o tem peli Rokeri s Moravu - "Moja zena s osmehem na licu, svakem gostu s vrata nudi picu"...

Ehh, kriza dela svoje... >:D

Picerija

Pithlit ::

GGGGG je izjavil:

17€ za frizuro, ki jo naredi v 10 minutah v vasici s 3000 ljudmi? To pomeni, da na leto ostriže dobrih 35k ljudi. Se pravi, vsak mesec celo vas.

Saj veš kako pravijo... Dober glas se širi v deveto vas. Jaz se do nje, recimo, zapeljem ~40km daleč. Pa poznam ljudi ki delajo tudi daljšo pot da pridejo do nje.
Life is as complicated as we make it...

Brane22 ::

Pithlit je izjavil:


Saj veš kako pravijo... Dober glas se širi v deveto vas. Jaz se do nje, recimo, zapeljem ~40km daleč. Pa poznam ljudi ki delajo tudi daljšo pot da pridejo do nje.


Dobro, ampak potem ima samo 11% vasi takega frizerja in vsi ostali imajo bedno povprečje.

Pithlit ::

Tudi prav. Sem že povedala... kdor obvlada kasira, kdor ne pa...

Tudi to je res da povprečen frizer nima pojma za kaj se tiste škarje rabijo.

Ampak to nima veze z delom na črno... sem pa poznala frizerja (in to odličnega) ki je prišel na dom, opravil kar je imel za opravit in pokasiral (seveda na črno). Dokler ga niso dobil dilat koke... pa tolk fajn poba je bil.
Life is as complicated as we make it...

Brane22 ::

Pithlit je izjavil:

Tudi prav. Sem že povedala... kdor obvlada kasira, kdor ne pa...


To velja mnogokrat, tudi koneckoncev v taboriščih, pa to še ne pomeni, da gre za pošteno, delu naklonjeno okolje, kjer lahko zasluži za spodobno življenje vsak, ki bi rad pošteno delal.

Double_J ::

Verjetno če imaš svoje podjetje, ne pričakuješ 800€ plače, če je povprečna plača 1000€. Torej pričakuješ vsaj 1500€ plače, da ima vse skupaj kak smisel. Tle je pa potem že treba naredit tistih 5000€ prometa...
Dve šivanki...

STU-III ::

jype je izjavil:

V politiki je zelo težkega dela ogromno.


Kot naprimer kraja državnega denarja??? :))
Line secured.

furion ::

Ne razumem, kako naj bi to preprecilo delo na crno.
Delo na vavčerje
Ko bo fizična oseba pri fizični osebi opravila neko delo, bosta obe morali imeti vavčerje. Izpolnjene bosta morali hraniti in jih poslati na davčno upravo. Davčna uprava bo nadzirala, kolikšno število vavčerjev je bilo izdanih, koliko so jih prejeli in kakšni so bili ti zneski. Oseba, ki bo delala, mora vseeno imeti registrirano dopolnilno dejavnost, ne sme pa zaslužiti več kot 40 odstotkov povprečne plače.


Tistega, ki dela na crno itaq te bedarije ne zanimajo, se lahko samo smeje neumni drzavi. Za druge pa je to kup bedne birokracije, in si bodo raje izbrali delo na crno.

Torej, wtf?

Matako ::

jype je izjavil:

Lakotnik29> od kdaj pa imamo v RS 516.805 študentov?

Odkar je Tito reku, da se moramo pridno učiti.


Tito je rekel tudi "Človek, znajdi se!".

Ne razumem, zakaj ta njegova izjava ni bolj citirana, saj je zelo življenska.
/\/\.K.

Relanium ::

Res je to neko bedno posiljevanje s temi vavčerji + dodatna birokracija (katere se itak vsi otepamo) in res se potem tisti na črno spet smejijo sistemu.
Nekje je že bilo rečeno (nimam pojma kje) da če bi hoteli delo na črno zmanjšat, potem bi morali sistem urediti tako, da ti vsak izdan račun kot stranki nekaj pomeni.
Nevem, morebiti kaka manjša olajšava pri dohodnini al pa nekaj, da bi dejansko si želel zbrat čimveč računov in bi jih potem od prodajalca tudi zahteval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

jype ::

STU-III> Kot naprimer kraja državnega denarja???

Ne. Treba je zamenjat celotno zakonodajo. Če bi imel na voljo 200 zelo predanih pravnikov (in strokovno javnost, ki ažurno odgovarja na vprašanja) bi lahko to v teoriji izvedel v dobrega pol leta.

Matako> Tito je rekel tudi "Človek, znajdi se!".

Mhm, ampak za Slovenca se ne spodobi, da bi se znašel.

LuiIII ::

Delo na črno bo vedno prisotno kot tudi siva ekonomija. Vprašanje je seveda pod katerimi pogoji se delo na črno bistveno zmanjša? Odgovor je po moje, da pod tistimi, kjer se s tem enostavno ne splača več zafrkavati. Se pravi:
- enotna davčna stopnja -> hitro in enkratno pobiranje davka
- zmerna davčna stopnja + brez raznih brutto brutto dajatev
- enostavna zaposlitev in odpustitev delavcev z ustreznim odpovednim rokom
- normalne cene najemnin
- enostavnejše računovodstvo (glej prvo alinejo)
- male davčne blagajne (vprašanje če bi bile ob izpolnjevanju prvih zadev sploh potrebne)

Skratka zadeve moraj biti tako naštimane, da vzpodbujajo dejavnosti, ne pa da se skuša molsti nosilce dejavnosti na vsak način. Ja za to pa potrebujemo vitko državo. Upam da bo Slovenija kmalu potrebovala točno tam, na lean startupu.

Relanium ::

Ja, država bo vitka, bojo njeni državljani postali vitki okrog pasu - ravno na račun druge alineje, ker gremo ravno nasproti.
Zadnje leto je cela pizdarija pri kmetih ki še zraven hodijo v službo.
Za nagrado ko gre domov iz službe direkt na njivo in zvečer še samo v posteljo se ga obremeni z nenormalno davčno stopnjo pri dohodnini.

Dobesedno je boljše delat manj, ti na konc ostane več!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

k4vz0024 ::

Država bo vitka, državljani bodo stradali, politiki bodo v fitnesu...;((

RejZoR ::

Tud sicer, ko pomisliš, kdor na črno zasluži več, bo tud sigurno več zapravljal in bo denar spet prišel nazaj do države preko davka, ki je itaq na vseh stvareh. Če pa država pobere na začetku, bo pa tista oseba pač tud manj kupovala kasneje. Ko potegneš črto pa je država pol nekje na istem. So, why even bother!?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Mr.B ::

RejZoR : Napačno, zato ker država pobere premalo, dviguje davek..
Po drugi strani, pa zaradi mene vse prihodke dobi na črno. Toda v resnih državah severno od nas potrka davčna, vi pa ste na minimalcu, mesečni obrok za avto pa je večji od minimalca. Bi lahko to razložili.
Zagotavljam ti, da boš naslednjih deset let plačeval, za tvoje delo na črno. Drugače boš še najmanj toliko časa sedel... Pri nas pa je to nekaj normalnega, davčna & tožilci pa se v to nimajo po zakonu kaj ukvarjati.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Šimpanz ::

Moja zelo dobra prijateljica je frizerka in dela v centru Ljubljane pa sem jo vprašal koliko zasluži. Pravi da normalno pokasira 1500 do 2000 eur na mesec. Ko se je začela kriza je promet ful upadel in še pada. Aja salon ni njen.

Hayabusa ::

1500 do 2000 eur na mesec ji ostane kot zaslužek, potem ko odbije vse ostale stroške ?

imagodei ::

Pithlit je izjavil:

Moja frizerka si sicer lasti prostore v katerih dela, a to nima grozne veze. 3000 EUR kaj? Na mesečni ravni kaj? Ni šans... kaj? Bom na blef rekla da na eno osebo povprečno pokasira 17EUR. V eni uri na easy obdela 4. V 8ih urah torej 32. To je 544EUR. 22 delovnih dni - 11968EUR.

Jap. Nobene šanse nima nardit za 3k prometa na mesec - not. Ni v Lj. Niti v Kr... ali pa NG, recimo. Živi in dela v 'vasici' z manj kot 3k prebivalci. Zasedena je pa za najmanj 2 tedna vnaprej.

Poanta zgornje zgodbice? Kdor obvlada bo kasiral... kdor ne obvlada bo pa jokal kako mu vsi mečejo polena pod noge.

Delo na črno pa se ne bo izplačalo le takrat ko bo vsem z rožicami postlano. Ali pa ob uvedbi totalitarne policijske države z video nadzorom v lastnem WC-ju (in spalnici - če je lažje poštekat).

8-O

Moja mat je imela frizerski salon, vendar je od tistih časov minilo že skoraj 15 let. Pomeni, da se točnih številk ne spomnim več. Po drugi strani pa pomeni tudi, da je bilo konkurence (vsaj tiste uradne) precej manj. Takrat je bilo v radiju 5km morda 5 frizerskih salonov, danes jih je v radiju 1km kakih 10.

Kljub temu, da je mati delala po 16 ur na dan in da je zaposlovala poleg sebe v nekaterih trenutkih še 3 osebe, občasno celo še kakšno dijakinjo (ergo: dela je bilo dovolj), se jasno spomnim, kako je tehtala, kaj bo naredila s prihodki. Plače pomočnic takrat so znašale cca 70.000 SIT neto (lahko da sem tudi malo falil, vseeno je že 15 let od tega), pa daleč od tega, da bi bila moja mati škrta.

Zdaj, ne vem o kakšnih frizerskih salonih govorite, ampak, če frizer malo da nase, ne bo pral glave ravno z Dan na dan oz. Head&Shoulders šamponom. Poleg tega, pri vsaki trajni, pramenih ipd, dobi stranka na glavo še kak balzam. Kakovosten frizer tudi ne dela z najcenejšimi barvami, ki jih kupite v DM, ampak ima profesionalne izdelke, ki načeloma niso v prosti prodaji. Če hoče bit res fensi, uporablja še kakšno profesionalno linijo proti izpadanju las, proti prhljaju, proti mastnim lasem... Ampak OK, to je že res nadstandard.

Skratka, stroški potrošnega materiala kar naraščajo, ni to strošek 100 EUR na mesec za 1000 sfriziranih glav. Ne pomislite tudi na ostale stroške, npr. pranje brisač (tudi pralni prašek stane, pa elektrika, občasno je treba brisače dat v čistilnico, ali pa kupit nove); fino je tudi razkuževati razne navijalke, škarje, glavnike... Utrjevalci za lase, pene, barvne pene in prelivi - to je samo bonus, brez katerega ne gre.

Kar se tiče dveh strank na uro - Halo? 8-O Ja, če prideš naredit fen frizuro in postrič špice, potem te frizerka zrihta v pol ure. Če pa ženska pride na orenk striženje, novo frizuro + pramena, kamoli kakšno trajno, peglanje las... Potem pa manj kot uro, uro in pol nima kaj računat. Predvidevat, da stranke kar v vrsti čakajo pred vrati frizerije, je tudi malo optimistično. Reklame pa spet stanejo - vse je povezano. Nič ne pretiravam, če rečem, da je bila moja mati kar poznana frizerka v domačih logih, kvalitetna, tudi k njej so se ženske vozile 30km daleč. Kljub temu se je dogajalo, da je na kak deževen dan imela 3 stranke preko celega dneva.

Skratka, če ena frizerka v 8 urah obdela 10 strank, je to kar dober delovni dan. Torej, pri tvoji oceni cene frizure je to 170 EUR, v 22 delovnih dneh 3.740 EUR prometa.
- Hoc est qui sumus -

Pithlit ::

imagodei je izjavil:

Kar se tiče dveh strank na uro - Halo? 8-O Ja, če prideš naredit fen frizuro in postrič špice, potem te frizerka zrihta v pol ure. Če pa ženska pride na orenk striženje, novo frizuro + pramena, kamoli kakšno trajno, peglanje las... Potem pa manj kot uro, uro in pol nima kaj računat.

Multitasking. Barvanje ti vzame 5 minut... pol pa lahko pol ure u luft gledaš... al pa vmes še eno ali dve stranki zrihtaš.

imagodei je izjavil:

Predvidevat, da stranke kar v vrsti čakajo pred vrati frizerije, je tudi malo optimistično. Reklame pa spet stanejo - vse je povezano.

Stranke dejansko stojijo v vrsti. Ženska ima 2 tedna 'čakalne dobe'. Pa še to le če si se pripravljen prilagodit... Reklame, razen te... od ust do ust... nima.

Nisem pa nikjer trdila da dejansko naredi tistih 12k prometa (kaj šele da bi imela tolk dobička) mesečno. Bi prej rekla da kar konkretno manj, glede na to da ne dela po tistih 40ur/teden ampak dela manj. Pa na kak dopust tudi gre. Redno (4x letno) tudi hodi na tečaje v tujino (niso poceni), pa skoraj nobenega seminarja ne izpusti. Produkti (barve, šamponi, itd) tudi niso ravno poceni... recimo ~20EUR za en lak.

Pa tistih teoretičnih 12k hitro izpuhti.
Life is as complicated as we make it...

imagodei ::

Pithlit je izjavil:

imagodei je izjavil:

Kar se tiče dveh strank na uro - Halo? 8-O Ja, če prideš naredit fen frizuro in postrič špice, potem te frizerka zrihta v pol ure. Če pa ženska pride na orenk striženje, novo frizuro + pramena, kamoli kakšno trajno, peglanje las... Potem pa manj kot uro, uro in pol nima kaj računat.

Multitasking. Barvanje ti vzame 5 minut... pol pa lahko pol ure u luft gledaš... al pa vmes še eno ali dve stranki zrihtaš.

Ja, poznam to - ampak v roku 2 ur še vedno samo 2-3 stranke obdelaš na ta način - čez pol ure je treba tisto prvo frizuro nadaljevat, ne moreš kar tretje stranke vmes vzet, pa bo pač prva stranka imela 50 minut barvo ali pa preparat za trajno na glavi. Ne tudi pozabit, da je danes frizerskih salonov kolikor jih hočeš. Sam vem celo za dve frizerki (IOW: koliko jih je potem še, za katere ne vem), ki imata registrirano dejavnost in hodita po domovih. Kdo pravi, da ravno pred tvojo frizerijo stojijo ljudje v vrsti?

Pithlit je izjavil:

imagodei je izjavil:

Predvidevat, da stranke kar v vrsti čakajo pred vrati frizerije, je tudi malo optimistično. Reklame pa spet stanejo - vse je povezano.

Stranke dejansko stojijo v vrsti. Ženska ima 2 tedna 'čakalne dobe'. Pa še to le če si se pripravljen prilagodit... Reklame, razen te... od ust do ust... nima.

Na vsako tako pride 20-30 salonov, ki nimajo kolone pred vhodnimi vrati. Frizerjev je danes v sLOLenijastanu bistveno bistveno preveč. Jaz samo stopim skozi vrata in imam v radiju 500m dobesedno 5 frizerskih salonov. Sem jih preštel. Morda sem celo kakšnega zgrešil.

Pithlit je izjavil:

Nisem pa nikjer trdila da dejansko naredi tistih 12k prometa (kaj šele da bi imela tolk dobička) mesečno. Bi prej rekla da kar konkretno manj, glede na to da ne dela po tistih 40ur/teden ampak dela manj. Pa na kak dopust tudi gre. Redno (4x letno) tudi hodi na tečaje v tujino (niso poceni), pa skoraj nobenega seminarja ne izpusti. Produkti (barve, šamponi, itd) tudi niso ravno poceni... recimo ~20EUR za en lak.

Pa tistih teoretičnih 12k hitro izpuhti.

Hja, odvisno od velikosti frizerije so različni tudi stroški. Če si one man band, se s kakimi 5k EUR prometa mesečno že da preživet, če pač ne uporabljaš ravno vrhunskih proizvodov in če ne potuješ v tujino ravno na vsak tečaj. Če zaposluješ še 3 druge frizerje, je pa 12k prometa že orenk premalo, sploh če jih pošiljaš na izobraževanja
- Hoc est qui sumus -
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Klasično moško striženje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7210156 (3310) Berserker
»

kakšen nasvet kako povečat promet v frizerskem salonu?

Oddelek: Loža
184367 (3617) Unknown_001

Kako vi zaslužite malo na strani? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14025999 (20187) bluefish
»

kje v lj je najcenejši frizer (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6528961 (10093) Alamar
»

moško striženje-čas

Oddelek: Loža
409416 (7904) energetik

Več podobnih tem