» »

Delo na črno se ne bo več splačalo

Delo na črno se ne bo več splačalo

«
1
2

harmony ::

Članek na:
http://www.zurnal24.si/delo-na-crno-se-...

Kot pri vsaki naši zelo sposobni politiki zelo hitro ukrepajo, ko je treba napolnit državno blaginjo s strani davkoplačevalcev.

V članku nisem zasledil nobene alternative. V članku tudi ni zaslediti kako obravnavajo podjetja, ki vsako leto jemljejo ljudi z zavoda, obenem se na zavod prijavljajo odpuščeni ljudi s strani dotičnih podjetij.

Skratka naj ponudijo revnemu človeku kakšno alternativo, pa ne bo sive ekonomije.

Primer enega frizerja, ki bi rad postal s.p. - vsak mesec mora dati za najemnino + prispevki. Ta dotični, da si mesečno izplača vsaj 800€ mora prodati storitev okoli 5000€. Kar pomeni na dnevni ravni, če dela vsak dan torej 30 dni v mesecu po 166€. 166€ s striženjem in barvanjem las in ne vem kaj še pa je teška, če se vsak buni, da je 12€ za moško striženje preveč in da je realna cena nekje 6-7€

mtosev ::

saj je bil referenum o malemu delu, pa so ga ljudje zavrnili. tak pač je to
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Smurf ::

Kako si pa iz 5000€ prisel na 800 izplacanih evrov?

para! ::

mtosev je izjavil:

saj je bil referenum o malemu delu, pa so ga ljudje zavrnili. tak pač je to

Studentje so ga zavrnl. Studentje vladajo nasmu trgu dela!!!11
Death before dishonor!

mr1two ::

Hehe- delat za najemnino in stroške(pa naj stranka plača)... Ko bo folku enkrat kliknilo, da ne more bit to tko kot je, takrat bo vse odletelo.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

bluefish ::

para! je izjavil:

Studentje so ga zavrnl. Studentje vladajo nasmu trgu dela!!!11
"Študentje".
Tekom tistih protestov so bili izpitni roki.

St235 ::

para! je izjavil:

mtosev je izjavil:

saj je bil referenum o malemu delu, pa so ga ljudje zavrnili. tak pač je to

Studentje so ga zavrnl. Studentje vladajo nasmu trgu dela!!!11


od kdaj pa imamo v RS 516.805 študentov?

jype ::

Lakotnik29> od kdaj pa imamo v RS 516.805 študentov?

Odkar je Tito reku, da se moramo pridno učiti.

Statistični urad poroča, da je v letu 2012 na študentske napotnice več kot povprečni osebni dohodek zaslužilo sedemnajst milijonov študentov.

harmony ::

Smurf je izjavil:

Kako si pa iz 5000€ prisel na 800 izplacanih evrov?

Neto plača 800€ je bruto stroška 1300€ +296€ prispevki + vsaj 600€ najemnine je to okrog 2200€ + kje je tu potrošni material, elektrika, voda, ogrevanje, hlajenje poleti klima okej večji račun za štrom...

Sedaj pa računaj koliko moraš zaslužiti, da se greš uspešnega s.p-ja.

V nakupovalnem centru kot so razni eleklerki, city parki..ipd pa en frizer lahko doseže maksimum in to je cc 3000€ opravljenih storitev.

Sedaj pa si zamisli, da imaš salon nekje izven središča ljudi, koliko lahko zaslužiš.

mtosev ::

verjeto misli na to, da je večina študentov sanjala o tem kak več prek sš ne bodo mogli delati in drugo
očitno niso ljduje prepozali prednost v temu da bi se ti to delo štelo v pokojninsko dobo, da bi lahko vsi delali malo delo in ne samo študenti....
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Smurf ::

harmony je izjavil:

Smurf je izjavil:

Kako si pa iz 5000€ prisel na 800 izplacanih evrov?

Neto plača 800€ je bruto stroška 1300€ +296€ prispevki + vsaj 600€ najemnine je to okrog 2200€ + kje je tu potrošni material, elektrika, voda, ogrevanje, hlajenje poleti klima okej večji račun za štrom...

Sedaj pa računaj koliko moraš zaslužiti, da se greš uspešnega s.p-ja.

V nakupovalnem centru kot so razni eleklerki, city parki..ipd pa en frizer lahko doseže maksimum in to je cc 3000€ opravljenih storitev.

Sedaj pa si zamisli, da imaš salon nekje izven središča ljudi, koliko lahko zaslužiš.

Torej bi dal z s.p-jem 500+296€ vec kot sicer.

Pa dvomim, da imas potem se dodatnih 2800€ stroskov s potrosnim materialom (1 zaposlen).

harmony ::

@Smurf
Pa sej to ti pravim, da je maksimum v nakupovalnih središčih prodati 3000€ storitev.

Kaj je šele v neurbanih področjih, kjer je količina ljudi manjša. Pa tu govorim 30 delovnih dni po vsaj 8h dela na dan. Zunaj je skoraj nemogoče zaslužiti 2000€, torej je v minusu.

Torej 5000€ prodanih storitev so mokre sanje vsakega frizerja.

AndrejS ::

Delat se sploh več ne splača - bolje it v politiko

jype ::

V politiki je zelo težkega dela ogromno.

#000000 ::

Lokal z letnim vrtom skor v centru Lj. Ob do 10:30 29 evrov v blagajni, odpre se ob 6:00, še lansko leto je bilo 70, prej pa manj kot 100 nikoli.

Phantomeye ::

harmony je izjavil:

Članek na:
http://www.zurnal24.si/delo-na-crno-se-...

Kot pri vsaki naši zelo sposobni politiki zelo hitro ukrepajo, ko je treba napolnit državno blaginjo s strani davkoplačevalcev.

V članku nisem zasledil nobene alternative. V članku tudi ni zaslediti kako obravnavajo podjetja, ki vsako leto jemljejo ljudi z zavoda, obenem se na zavod prijavljajo odpuščeni ljudi s strani dotičnih podjetij.

Skratka naj ponudijo revnemu človeku kakšno alternativo, pa ne bo sive ekonomije.

Primer enega frizerja, ki bi rad postal s.p. - vsak mesec mora dati za najemnino + prispevki. Ta dotični, da si mesečno izplača vsaj 800€ mora prodati storitev okoli 5000€. Kar pomeni na dnevni ravni, če dela vsak dan torej 30 dni v mesecu po 166€. 166€ s striženjem in barvanjem las in ne vem kaj še pa je teška, če se vsak buni, da je 12€ za moško striženje preveč in da je realna cena nekje 6-7€



Odvisno. Moški frizer v kranju je precej cenejši kot v ljubljani. Čeprav, pred kakšnimi 3 leti je bil v povprečju kranjski moški tam okoli 6€ (če v vzorec vzamem salone, ki sem jih obiskoval). Zdaj je pa tam nekje 8€.
V ljubljani je bojda dražje 2x

Arto ::

harmony je izjavil:

@Smurf
Pa sej to ti pravim, da je maksimum v nakupovalnih središčih prodati 3000€ storitev.

Kaj je šele v neurbanih področjih, kjer je količina ljudi manjša. Pa tu govorim 30 delovnih dni po vsaj 8h dela na dan. Zunaj je skoraj nemogoče zaslužiti 2000€, torej je v minusu.

Torej 5000€ prodanih storitev so mokre sanje vsakega frizerja.


To ima bolj veze s tem kolk se splača bit frizer, ne pa z delom na črno ...

harmony ::

Arto je izjavil:

harmony je izjavil:

@Smurf
Pa sej to ti pravim, da je maksimum v nakupovalnih središčih prodati 3000€ storitev.

Kaj je šele v neurbanih področjih, kjer je količina ljudi manjša. Pa tu govorim 30 delovnih dni po vsaj 8h dela na dan. Zunaj je skoraj nemogoče zaslužiti 2000€, torej je v minusu.

Torej 5000€ prodanih storitev so mokre sanje vsakega frizerja.


To ima bolj veze s tem kolk se splača bit frizer, ne pa z delom na črno ...

Podobno je z ostalimi s.p. kjer ne poseduješ lastnih prostorov.

Smurf ::

harmony je izjavil:

@Smurf
Pa sej to ti pravim, da je maksimum v nakupovalnih središčih prodati 3000€ storitev.

Tvoja prvotna trdite je bila, da potrebujes 5000€ prihodkov za 800€ place ;).

harmony ::

Smurf je izjavil:

harmony je izjavil:

@Smurf
Pa sej to ti pravim, da je maksimum v nakupovalnih središčih prodati 3000€ storitev.

Tvoja prvotna trdite je bila, da potrebujes 5000€ prihodkov za 800€ place ;).

No to sem rekel na blef - potrebuješ vsaj 3000€, ki jih pa ni šans da dobiš na mesečni ravni. Posebej če želiš še kaj od življenja imeti.

koyotee ::

lih danes dal 7,5€ v Logatcu za mosko strizenje ;)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

nejcek74 ::

heh jaz pa vidim toliko napacnega v staliscu OP-ja:
- recimo ti vidis gromozanski problem kako naj prezivi tisti frizer, jaz pa vidim predvsem gormozanski problem kako naj dela frizer, ki placuje davke, placuje vse stroske, hkrati pa se konkukira prvemu frizerju
- v bistvu mi ni cisto jasno kako si vi predstavljate drzavo, recimo da imamo od nje ceste, osnocno socialno varstvo, solanje pa se par stvari. Pozabimo da so bedne, razmislimo pa, koliko denarja se porazgubi zaradi politikov, ki jih sami izvolimo in koliko se ga izgubi ker placujemo (smo placevali) davke za tiste, ki jih ne? Pomisli predvsem na to: vsak neplacan evro davka nekoga drugega ga placas en delcek ti.
- zakaj pi potem kdorkoli pri zdravi pameti popiral sivo ekonomijo?

vostok_1 ::

Ta vlada me mrazi.

Vse kar zna delati je nabijat davke in višat kazni.

Kaj pa če bi omogočili mladim lažlji dostop do samozaposlitve!!??
Vlada pričakuje, da bo en novopečeni "podjetnik"...bam...takoj nabijal 800€ dohodkov, kjer jih pol gre za prispevke polovico pa za lastno preživetje. Nekako si je treba pridobiti začetna sredstva. (Pa prosim ne mi z krediti).
Kako kurac resnično naj jaz si pripravim zaledje za odpret firmo na legalen način? Sam nevem če bom sploh prvih par mesecev imel sploh kaj omembe vrednega dohodka. Kot fizična oseba pa itak te veleprodajniki ne šmirglajo oz. če se predstaviš kot Janez Novak.

Nujno, nujno rabi človek vsaj pol ali leto miru, da se ulaufa. Naša država pa pravi...400€ mesečno ali odjebi (no, baje da so neke olajšave mogoče za začetek...je pa to bolj bajka imo). Tko pa imamo nezaposlene, potencialne mlade podjetnike, ki pa jim ne diši se zadolžit za tisoč evrov zgolj, da vidijo če bo šla njihova ideja v prodajo.
Tako podjetniško neprijazne vlade še ni bilo. Še Janša je bil boljši.

Zdej pa uvajajo voucherje v okviru osebnega dopolnilnega dela, s katerim si lahko obrišeš rit, če želiš poslovati s kakim tujim podjetjem.

toloplus ::

harmony je izjavil:

Smurf je izjavil:

harmony je izjavil:

@Smurf
Pa sej to ti pravim, da je maksimum v nakupovalnih središčih prodati 3000€ storitev.

Tvoja prvotna trdite je bila, da potrebujes 5000€ prihodkov za 800€ place ;).

No to sem rekel na blef - potrebuješ vsaj 3000€, ki jih pa ni šans da dobiš na mesečni ravni. Posebej če želiš še kaj od življenja imeti.


No, malce več realnosti ne bi ravno škodilo, ker tale scenario je pa le preveč domišljav. Koliko podjetij/s.p.-jev pa dejansko poznate, da zgolj sami delajo v prostoru, ki so ga najeli v določenem nakupovalnem središču? Vsak podjetnik/frizer, ki ima vsaj smisla za poslovanje bo že vnaprej predvidel, da se mu takšna računica ne more iziti, torej bo, ali zaposlil še kakšnega delavca, ali pa enostavno ne bo najel poslovnega prostora in bo raje delal od doma (kjer se omenjeni stroški v veliki meri izničijo)...

jype ::

vostok_1> Vse kar zna delati je nabijat davke in višat kazni.

A to za kakšno od dosedanjih vlad slučajno ni veljalo?

Avenger ::

nejcek74 je izjavil:

Pozabimo da so bedne, razmislimo pa, koliko denarja se porazgubi zaradi politikov, ki jih sami izvolimo


Takole se denar porazgubi:

"Z marcem se je končal drugi krog dokapitalizacije Nove ljubljanske banke v višini 250 milijonov evrov..."

"Največji delež je tudi v prvem krogu vplačala država, in sicer 82,7 milijona evrov, vendar dokapitalizacija, ki je bila predvidena v višini 250 milijonov evrov, tedaj ni dosegla praga uspešnosti."


In takole se poskuša krpat luknje:

Finance: "dvig DDV za dve odstotni točki lahko prinesel največ 290 milijonov evrov"

Zaenkrat še ni podatkov o tem, kolikšno vsoto bi prinesla sprememba zakona NUSZ, če bo ostalo kot je predlagano, bo številka spoštljivo visoka.

Čufar je menda vkalkuliral tudi negativne učinke dviga davkov (tudi NUSZ) in glede na to, da mu njegov značilni nasmešek še ni izginil, bi rekel, da bodo učinki za državno blagajno vsaj nekaj časa odlični.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

xxx ::

Ali pa če bi vsi plačevali davke in ne bi bilo proračunskege luknje! :@
Ne zagovarjam države ampak se mi zdijo pa tisti, ki utajajo davke za zapret, dejansko kradejo iz žepa vsem tistim, ki pošteno plačujejo.

Aja mimogrede, finta za lokale, ki zbirajo račune: račun posnameš (in pošlješ na davkarijo) ter ga pustiš ležati na mizi.
Pa pa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xxx ()

Barbarpapa2 ::

Pozdravljeni

Sam sem ravno včeraj bil pri frizerju (MB, ne v centru mesta ali v nakupovalnem središču) in sem dal za moško striženje 7,50€. Kaj dosti ceneje v MB verjetno ni za najti. Sem pa pred kakim letom govoril z lastnico salona, kako lahko drži dokaj nizek nivo cen. Odgovor je bil, da samo zaradi tega, ker je lastnica prostorov in ji ni potrebno plačevati najemnine, samo tekoče stroške. Tako, da tisti "od oka" podatki od @harmony niso pretirano daleč od resnice. Je pa prostore kupila še v ranjki jugi...

LP

Jože

nejcek74 ::

glej to so razlicni stvari, pa za njih niso krivi imaginarni poltiki (ampak njihovi volivci). Razlozi mi, a ce ti ne placas davka potem bo ta vsota odsteta od dokapitalizacje NLB-ja (ali od Jankovicevega grabeza ali od Janseve penzije). Kok moras biti zmehcan da take bucke prodajas?
Ali bodo zato mogoce visji davki za tiste ki jih placujejo ali pa manj denarja za ostale zadeve?

Glugy ::

Sej se že zdej ne splača delo na črno razen če nisi prisiljen v to ker drgač ne moreš preživet. Večina jih hoče sam dostojno živet ne pa obogatet.

Knez Fjodor ::

Če ne dobiš dela drugje kot preko dela na črno, kjer te delodajalec noče zaposliti, je precej malo verjetno, da boš zaradi moralnih razlogov ali do ljubezni do države nehal delati in iz nič plačeval račune.

martincek1 ::

Jaz dajem 6€ za moško striženje. Frizerka dela sama, v svojih prostorih, ima pa vedno polno.

Brane22 ::

No, zdaj pa zračunaj, kako se ji izide.

In to brez problematičnih strank.

mtosev ::

a kdo ljudem kateri niso zadovoljni tukaj preprečeje, da gredo delat v druge države? na voljo je 28 EU držav + norveška, islandija
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Brane22 ::

Ponavadi kaj. Vezanost na otroke, familijo. KOneckoncev tudi lokacijo.

Zkaj bi bežal vedno, ko ti kaj ni všeč ?

Zakaj ne bi bežal vzrok tvojih težav ?

#000000 ::

Brane22 je izjavil:

Ponavadi kaj. Vezanost na otroke, familijo. KOneckoncev tudi lokacijo.

Zkaj bi bežal vedno, ko ti kaj ni všeč ?

Zakaj ne bi bežal vzrok tvojih težav ?


Podpis.

ahac ::

Brane22 je izjavil:

Ponavadi kaj. Vezanost na otroke, familijo. KOneckoncev tudi lokacijo.

Zkaj bi bežal vedno, ko ti kaj ni všeč ?

Zakaj ne bi bežal vzrok tvojih težav ?


Zanimivo, da se Američani selijo po celi ZDA zarad službe. Verjetno tam nihče nima otrok?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

#000000 ::

Ma to kar ti prierjaš je kot bi primerjal eno slovensko vasico in mesto z 30.000.000 folka

BorutK-73 ::

Ne moreš primerjat SLO in ZDA ker vsi govorijo isti jezik in imajo skoraj iste zakone med zveznimi državami.

#000000 ::

No to je tud res, predvsem pa je to pri njih normalno že od kas smo mi na živalskih vpregah šibali okoli oni so pa že mel avto s klimo in stolpnice. Oi imajo tak način razmišljanja že v krvi, tam tudi skor ne vidiš da otrok stanije pri starših dlje kot 18 let. večina že prej gre, razen pri bogataših.

GGGGG ::

Primer enega frizerja, ki bi rad postal s.p. - vsak mesec mora dati za najemnino + prispevki. Ta dotični, da si mesečno izplača vsaj 800€ mora prodati storitev okoli 5000€. Kar pomeni na dnevni ravni, če dela vsak dan torej 30 dni v mesecu po 166€. 166€ s striženjem in barvanjem las in ne vem kaj še pa je teška, če se vsak buni, da je 12€ za moško striženje preveč in da je realna cena nekje 6-7€


Ne piši neumnosti prosim. Vzemimo za primer plačo. Končni rezultat je praktično enak kot pri s.p. samo podatki so lažje dostopni na enem kupu.

Odsurfaj na http://www.adecco.si/zaposlitev/izracun... in si izračunaj.

Za 800€ neto plače in 150€ dodatka za malico in prevoz (torej 950€ izplačila) je bruto strošek podjetja 1491€.

Potem pa imaš še ostale mesečne stroške:
- Najemnina: 600€ (v LJ mogoče, drugje gre ceneje, ampak OK)
- Lizing/kredit za opremo salona: 200€ (na 5 let za decent salon z 2 stoloma)
- Potrošni material: 100€ (slučajno imam zastopstvo za firmo, ki med drugim prodaja opremo za frizerje in sem preveril cenike. Profi škarje stanejo po cca 10€, feni po nekaj 10€, potrošni material je poceni).
- Elektrika, voda, ogrevanje: 200€
- Računovodstvo, razni nepredvideni stroški itd: 300€

Skupaj s plačo in precej torej 2900€ na mesec ob zelo pesimistično zastavljenih stroških (realno verjetno vsaj 500€ manj, ko odplačaš salon še več). Lahko zaposliš še eno frizerko, ki ti dela še kakšnega jurja dodane vrednosti pa še vedno ne prideš na 5k eur.

Zdaj pa išči "frizerski salon" na bizi.si in poglej rezultate. Vsak vaški frizer dela 15, 20k eur prometa (prikazani so podatki brez DDV), pa sigurno teli tamali saloni ne izdajo računa za čisto vsako striženje.

fosil ::

Po tvojem izračunu frizer torej ne pride skoz.
2.900x12 = 34.800 stroškov
Tako je!

GGGGG ::

Beri še enkrat, bolj natančno.

Najemnina za te "vaške" salone je daleč od 600, oprema za salon z 1 stolom in špeglom tudi ni 15k eur, stroškov s poslovanjem je precej manj in tako dalje. Ocena stroškov je zelo pesimistična, pa vseeno ne prideš niti blizu 5 jurjem.

V realnosti je slika drugačna. s.p.ji si plačujejo minimalne prispevke, 50% prometa naredijo brez računa (tax free money), vse možno kupijo "na firmo" in tako dalje. Pri takem poslovanju je potem že 15k prometa na ajpesu dovolj za spodobno plačo.

Brane22 ::

ahac je izjavil:

Brane22 je izjavil:

Ponavadi kaj. Vezanost na otroke, familijo. KOneckoncev tudi lokacijo.

Zkaj bi bežal vedno, ko ti kaj ni všeč ?

Zakaj ne bi bežal vzrok tvojih težav ?


Zanimivo, da se Američani selijo po celi ZDA zarad službe. Verjetno tam nihče nima otrok?


Kot tudi to, da tam vsak teden poči kdo šefa, pa še par talentov zraven.

GGGGG je izjavil:

Beri še enkrat, bolj natančno.

Najemnina za te "vaške" salone je daleč od 600, oprema za salon z 1 stolom in špeglom tudi ni 15k eur, stroškov s poslovanjem je precej manj in tako dalje. Ocena stroškov je zelo pesimistična, pa vseeno ne prideš niti blizu 5 jurjem.

V realnosti je slika drugačna. s.p.ji si plačujejo minimalne prispevke, 50% prometa naredijo brez računa (tax free money), vse možno kupijo "na firmo" in tako dalje. Pri takem poslovanju je potem že 15k prometa na ajpesu dovolj za spodobno plačo.


Dobro, ampak a je to spodobno življenje, če se ti izide na par €100 natančno na mesec ?

Kaj bo, ko se kak parameter spremeni in prihodki upadejo ali stroški narastejo ?

Ne moreš tega računat čisto tako enostavno, kot navaden smrtnik računa koliko lahko porabi od kake mesečne plače da mu še znese za ta mesec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

GGGGG ::

Parametri se lahko spremenijo v obe smeri. Lepota podjetništva je v tem, da si za upswinge in downswinge ponavadi odgovoren sam. V Sloveniji imaš npr. nekaj frizerskih salonov, ki obračajo po par milijonov eur letno, imaš pa sigurno tudi take, ki jim konec meseca ne znese.

Po drugi strani pa se tudi na plačo ne moreš zanašati, oz. je neumno, če se.

Ampak ni to point. Avtor je pač metal ven neke absurdne številke brez osnove. Samo v tem sem ga želel popraviti. Za plačo 800 eur neto ne rabiš 5k mesečnih prihodkov ampak cca. pol toliko.

Brane22 ::

Samo pravim, da pri teh izračunih rabiš bistven debelejši security cushion.

kar se frizerajev tiče, poglej neko povprečje.

GGGGG je izjavil:


Ampak ni to point. Avtor je pač metal ven neke absurdne številke brez osnove. Samo v tem sem ga želel popraviti. Za plačo 800 eur neto ne rabiš 5k mesečnih prihodkov ampak cca. pol toliko.


V bistvu rabiš ornk prihodke. Razen če tega ne računaš tako, kot je nekdo naračunal tle pred časom, da lahko porabi za hrano €20/mes, če žre samo testenino.

Rabiš solidne prihodke za rezerve take in drugačne. Da si recimo nogo zlomiš ali zboliš za par tednov. Ali da ti lahko odsoten, ko ti umre sorodnik. Ali da imaš rezervo, če te okradejo ali pa ti strela kaj skuri. Ali zmanjka strank zaradi nepredvidenih elementov itd itd.

Zelo hitro si na tem,d a ravbiš €5k+ prihodkov na mesec, pa da pravzaprav nimaš kaj dosti pokazat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

Brane22 ::

Aja, pa soliden regres računaj koneckoncev. Pa nek dopust, ko ne bo prihodkov.

GGGGG ::

Za 800€ neto ne rabiš 5k. Če želiš solidno plačo in neko varnost pa sigurno ne škodi.

Brane22 ::

pred sabo imam približen obrazec za leto 2010, ki pa ne fali veliko.

Za €800 "na roke" plačaš prispevkov €228 "iz plače", nato pa še €166 na plačo. Pa akontacije dohodnine malo pod €50.

Za €800 netto torej 1200 + 50 = 1250.

S tem da boš enkrat letno hotel še plačo za dopustni mesec pa še regres za dopust.

Pri plači to pomeni, da boš v 11 mesecih moral zaslužit eno enstra plačo in te torej vsak delovni mesec plača stane še enajstino tiste za dopust. 1250* 12/11 = cca €1370.
Potem pridfe še vsaj regres, ki ga cesar brez posebnih obdavčitev prizna do 70% "povprečne" plače, kar recimo da znese še eno €1k plačo, ampak na to pride akontacije dohodnine za €170. €1170/11 = malo čez €100, skupaj torej €1500/mes za plačo od netto €800.

Pa še to brez povračila stroškov za malico in prevoz. Če je oboje skupaj recimo €200, si na €1.700/mes - za plačo €800.
Seveda moraš pričakovati,d a lahko tudi zboliš. Krije te zdravstveno, ne pa tudi izpada dohodkov. Zato bi realno moral tudi tu predvideti neko bdisi rezervo bodisi zavarovalnino samo v ta namen.

Pa si blizu €2k/mes samo za snovno plačo in z njo povezane stroške, brez najemnin, stroškov energije in materiala in ostalih milijon vaginalij.

GGGGG ::

Gor imaš link do precej natančnega izračuna plače. Avtor je napisal:

Ta dotični, da si mesečno izplača vsaj 800€ mora prodati storitev okoli 5000€.


Jaz sem računal za izplačilo 950€ ti pa celo za 1000€ + regres (neto + malica + prevoz). Torej, že tukaj je kar nekaj razlike. Pa tudi, če tvoje številke držijo si še vedno daleč od 5k prihodkov na mesec.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Klasično moško striženje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7210156 (3310) Berserker
»

kakšen nasvet kako povečat promet v frizerskem salonu?

Oddelek: Loža
184367 (3617) Unknown_001

Kako vi zaslužite malo na strani? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14025999 (20187) bluefish
»

kje v lj je najcenejši frizer (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6528961 (10093) Alamar
»

moško striženje-čas

Oddelek: Loža
409416 (7904) energetik

Več podobnih tem