» »

kakšen nasvet kako povečat promet v frizerskem salonu?

kakšen nasvet kako povečat promet v frizerskem salonu?

shintaro ::

moj frend ma v najemu salon v portorožu in si želim da bi mel čimveč prometa. kakšn dan je dobro kakšn dan pa je mal.

najemnina prispevki itd. ,
kakšen nasvet kako povečat promet?

lokacija načeloma je dobra, center portoroža.. on pravi da je tabla k majo zunaj kot reklama za pašteto. zjutraj ma salon šefica , popoldan pa on. glede table odloča staromodna šefica in pravi da je ql (lol)
če ma kdo kako dobro idejo, dobrodošla.

načeloma v sezoni nekako se gre skozi, sam nevem kako bo pozimi ko je malo folka. ampak vseeno tud v sezoni ni kot bi moglo bit. ne rabi nevem kako grozno dosti prometa, recimo da ma min 4-5 ljudi na dan je že okej.

Scaramouche ::

shintaro je izjavil:

moj frend ma v najemu salon v portorožu in si želim da bi mel čimveč prometa. kakšn dan je dobro kakšn dan pa je mal.

najemnina prispevki itd. ,
kakšen nasvet kako povečat promet?

lokacija načeloma je dobra, center portoroža.. on pravi da je tabla k majo zunaj kot reklama za pašteto. zjutraj ma salon šefica , popoldan pa on. glede table odloča staromodna šefica in pravi da je ql (lol)
če ma kdo kako dobro idejo, dobrodošla.

načeloma v sezoni nekako se gre skozi, sam nevem kako bo pozimi ko je malo folka. ampak vseeno tud v sezoni ni kot bi moglo bit. ne rabi nevem kako grozno dosti prometa, recimo da ma min 4-5 ljudi na dan je že okej.



custom made kartice, nabavi jih par sto komadov!

Gor napiešeš da dobijo recimo za prvi obisk 50%dol. Potem se bo nekaj od teh tudi redno zahajalo!
Lahko boš tudi opazil da če boš to redno delal da je procent povezan s temkoliko jih boš talal!


Ko srečaš nekoga lahko ponudiš ali pa tudi v nabiralnike daš, čeprav je veliko bolje v živo!

Dodati masažo recimo za 10€


to delajo vrhunski! Samo pri nas se to ni prijelo!

Zgodovina sprememb…

kuall ::

Snema naj ASMR videe s striženjem in jih da na youtube. To jaz rad gledam. Če bo posneto dobro bo imel lahko tudi milijon ogledov, pol bodo pa k njemu hodil od vsepovsod, še jaz bi prišel. Pa masaža glave naj vpelje in vsako stranko vpraša če hoče masažo glave za 5,10 eur.

Scaramouche ::

kuall je izjavil:

Snema naj ASMR videe s striženjem in jih da na youtube. To jaz rad gledam. Če bo posneto dobro bo imel lahko tudi milijon ogledov, pol bodo pa k njemu hodil od vsepovsod, še jaz bi prišel. Pa masaža glave naj vpelje in vsako stranko vpraša če hoče masažo glave za 5,10 eur.



jaz plačam striženje pod10€, če bi dodal še masažo glave za 5€ dam takoj. Samo se mogoče našim to zdi nekaj kar je prenizko za njih..

Pogledaš kaj naredi en Turek za 10$

kuall ::

Tale tvoj video sem pogledal že ene 20x za spanje, še prej ko je imel zvok.
Jaz bi za masažo glave tudi takoj vprašal kakšno frizerko ampak se ne upam, ker se bojim kako bo zgledalo. Bi prav rad videl, če bi me sama vprašala.

Miha 333 ::

Malo marketinga. Npr. vsako 10. striženje zastonj. Istočasno za 10% dvigneš cene in ne boš zaradi tega nič na izgubi, strankam se bo pa vseeno dobro zdelo.

Vice ::

moj frend ma v najemu salon v portorožu in si želim da bi mel čimveč prometa.


Če želi podjetnik nekaj ustvariti s podjetjem je ključno, da si to sam želi.

Machete ::

Tu pri nas so nekaj časa imeli kartice, kjer so ti štemplali obiske in vsak 6 je bil zastnoj. Mogoče je to en način za dobit malo bolj stalno bazo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Kaj ::

Tale masaža glave ni nič nepredstavljivega v Slo. V M & S Hair v Lj jo imajo in sem prepričan, da bom šel tja še kdaj samo zaradi tega. kljub temu da je vse mal dražje kot drugje...
Vprašanje pa če jih to na frizerski šoli učijo. Mogoče je imela una slučajno še kakšen tečaj narejen.

MH0 ::

shintaro je izjavil:

moj frend ma v najemu salon v portorožu in si želim da bi mel čimveč prometa. kakšn dan je dobro kakšn dan pa je mal.

najemnina prispevki itd. ,
kakšen nasvet kako povečat promet?

lokacija načeloma je dobra, center portoroža.. on pravi da je tabla k majo zunaj kot reklama za pašteto. zjutraj ma salon šefica , popoldan pa on. glede table odloča staromodna šefica in pravi da je ql (lol)
če ma kdo kako dobro idejo, dobrodošla.

načeloma v sezoni nekako se gre skozi, sam nevem kako bo pozimi ko je malo folka. ampak vseeno tud v sezoni ni kot bi moglo bit. ne rabi nevem kako grozno dosti prometa, recimo da ma min 4-5 ljudi na dan je že okej.

Brez, da ve kdo so njegove stranke? Brez, da se v čem razlikuje? Zveni namreč, da striže kar pač pride mimo.

IQ Veverica ::

shintaro je izjavil:

moj frend ma v najemu salon v portorožu in si želim da bi mel čimveč prometa. kakšn dan je dobro kakšn dan pa je mal.

najemnina prispevki itd. ,
kakšen nasvet kako povečat promet?

lokacija načeloma je dobra, center portoroža.. on pravi da je tabla k majo zunaj kot reklama za pašteto. zjutraj ma salon šefica , popoldan pa on. glede table odloča staromodna šefica in pravi da je ql (lol)
če ma kdo kako dobro idejo, dobrodošla.

načeloma v sezoni nekako se gre skozi, sam nevem kako bo pozimi ko je malo folka. ampak vseeno tud v sezoni ni kot bi moglo bit. ne rabi nevem kako grozno dosti prometa, recimo da ma min 4-5 ljudi na dan je že okej.



Sem že včeraj napisal roman na tablici ampak mi je po nekakšnem naključju osvežilo stran in se je vse izgubilo.

Sam pravim da štirje najbolj iskani, dokaj dobičkonosni biznisi (za navadne smrtnike), ki ne bojo umrli (sploh ne v dobi našega življenja) so:

- Frizerstvo
- Bar

- Avtomehaništvo
- Računalništvo (dokaj splošna kategorija. Določene veje so lahko izjemno dobičkonosne, tako da izstopajo od povprečja)

To pomeni, da če nimaš dveh levih rok, odpreš nekaj od zgoraj naštetega moraš res delati nekaj hudo narobe, da ti zadeva ne zalaufa.

Lokacija center portoroža in 4-5 ljudi na dan? To je slabo..izjemno slabo. Nekaj delate narobe, če imate samo tako malo strank. Torej kot prvo morate prvo dobiti REDNE stranke. To so tiste, ki so zadovoljne z opravljeno storitvijo in ceno in se bodo naslednjič VRNILE!

- Če imate poceni in slabo opravite storitev - no costumers
- Če imate drago in dobro opravite storitev - imate samo bogate (nadpovprečne stranke). Ampak take stranke že poberejo nadstandardni frizerski saloni. V tako luknjo kot jo imate vi, ne bo hodil noben bogatun.

1) Zato kot prvo se začne "troubleshooting". Obstoječe stranke povprašajte kaj jim je všeč pri vas oz. bolj pomembno kaj NI. Lahko naredite kakšno kratko anketo z vprašanjem ali dvema. Lahko pa npr anketo s 5 vprašanji, ki so samo za obkrožit. Anketa ne sme vzeti več kot pol minute za stranko. Da spodbudite stranko k izpolnitvi ankete, lahko ponudite 5% manj na striženje na izpolnjeno anketo (seveda jo daš posamezniku samo enkrat).

- Se bo to zdelo čudno za stranke? Sploh ne. Stranke imajo rade, da lahko oddajo svoj glas k izboljšanju oz. spremembi določenih stvari, storitev. Rade so del neke spremembe!

2) Pridobivanje strank: Na podlagi točke 1, prilagajajte ponudbo. Primer: Če je večina strank odgovorila, da imate drage storitve, ZNIŽAJTE ceno. Če je bilo npr prej moško striženje 15EUR, ga dajte sedaj za 10.99EUR vključno s pranjem glave. Saj veste, da dober glas seže v deveto vas?

Na koncu dneva boste namesto 5 strank, ki so plačale 15EUR za storitev (75EUR), imeli 10 strank, ki so plačale 10.99EUR (109.9EUR). To je 35EUR več, ampak to ni point vsega. Point je da dober glas seže v deveto vas!

3) Menjava kadra. Če je kader na psu, se noben ne bo vračal. To pomeni, če se je stranki, kdaj zamerila šefica ali pa delavec se taka stranka pač ne bo vračala. To je vključeno vse od arogance zaposlenega, slabe volje med delom (noben ne rad gleda fac slabe volje), nekomunikativnosti zaposlenega, tišina med delom (oz. v samem prostoru),..

4) Izkoristite bližino italije. To je vaša prednost. Oglašujte na Google Adwords vaše storitve, povejte vaše prednosti pred konkurenco, ponudite popuste za prve stranke,.. itd. Začudeni bi bili, koliko ljudi išče frizerja po internetu ali pa koliko italjanov si želi poceni storitev, itd.

Še bi lahko našteval, ampak zaenkrat je dovolj, so pa to splošne informacije, ker več podatkov nimam.
Veveričev kotiček blaznih slotehovih idej:
https://www.facebook.com/So%C4%8Dne-slotehove-izjave-186246118552373/

Zgodovina sprememb…

drola ::

Obrni se na podjetje PricePilot - https://pricepilot.io/ . Sem sodeloval z njimi kot programer in ti lahko povem, da se za vsak salon zelo potrudijo. Ponujajo napreden online booking, oglaševanje na socialnih omrežjih in tako naprej. Večinoma delajo ravno s frizerskimi saloni in so izkušeni glede tega.
https://drola.si

PaX_MaN ::

kakšen nasvet kako povečat promet?

Striptizete.
Deluje.

Spajky ::

Moj nasvet : Ven iz Portoroža; je že pred desetletjem vsaj postal "živi mrtvec" ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

SimplyMiha ::

Skenslaj konkurenco.

Ampak resno, frizerski saloni rastejo kot gobe po dežju; ne čudim se, da je težko pridobiti stranke! Sploh je veliko preveč salonov, ki imajo vsega enega ali dva frizerja. Kolikor lahko vidim, je frizerska šola v Ljubljani dokaj popularna in kar bruha nove frizerje levo in desno.

Najbolj bi bilo smiselno združiti več salonov v enega pa razdeliti dnevni dobiček. Folk raje hodi v večje salone, ker prej pridejo na vrsto in so udobnejši, pa morebitne komplikacije se hitro rešijo.

Nesmiselno je na lokacijah, ki že imajo frizerske salone, odpirati nove miniaturne salone! Enkrat sem v Ljubljani na eni ulici videl štiri take...

pegasus ::

Moja izkušnja ... k frizerju sem nehal hodit zaradi dveh stvari:
1. atmosfera, polna sprejev, od katere sem vedno imel glavobol
2. čvekave frizerke, ki ne razumejo da nekateri nočemo čvekat.
Zgolj zaradi tega imam sedaj čop, ki ga 1x na leto ročno skrajšam za kako pest. Bolj enostavno, ceneje, user friendly in manj glavobola.

Če ti to da kako idejo ...

D3m ::

\m/
|HP EliteBook|R5 6650U|

Šmorn ::

Če se ne bo njegova šefica angažirala, ne bo efekta. Tvoj prijatelj se lahko muči kolikor hoče, ampak če govori steni nima možnosti. Škoda, ker bi lahko posel dobro tekel. Moja frizerka ni v življenju naredila reklame za njen salon v smislu letakov in podobno. Vso reklamo so ji naredile stranke (vključno z mano). 15 let nazaj je šla na svoje, dela pa precej več, kot bi bilo zdravo zanjo. Pa nima nizkih cen. Pa eno ima samo za pranje glav in pospravljanje po salonu. Ni lasu na tleh kjer ne bi smel biti.

Unknown_001 ::

1. Skinite tisto gadno tablo in naredte sodoben OPAZEN minimalističen plakat kjer naj bo kratko in jasno napisano FRIZER - moško in žensko striženje

2. Atmosfera v salonu: Obvezno dobro prezračen prostor ali klimatiziran, redno čiščen pa mal dobre glasbe na potiho predvajat. Prostor mora delovati sveže in sproščeno, da stranke prostor ne odbija ampak se notri počuti udobno. To je vsaj pri meni zelo pomembno ker salonov kjer je notri visoka vlažnost, vroče, zaudarja po švicu, parfumih, in megli kozmetike se izogibam v velikem loku.

3. Odnos zaposlenih do strank. Ključno je, da stranka ne dobi občutka kot da komu hodi v napoto. To je men šlo zmer na kurac da sem prišel v salon tam pa frizerka vsa neki tečna, glih tok da me ni vn nagnala ker se ji delat ni dalo. Pol pa še ko se obrneš pa greš za tabo kliče, čaki sj bom prec... ja si mislm. Nema. Zanič odnos do strank je težava ki jo je treba takoj odpravit, če se pojavlja. Nikakor pa ne osladno. Odnos naj bo prijazen a profesionalen in ne preveč oseben.

4. Cena naj bo mal bolj prijazna. 8EUR za moško striženje je vrh glave, ostalo kaj več. Kvantiteta bo pokrila razliko cene.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Klasično moško striženje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7210158 (3312) Berserker
»

Delo na črno se ne bo več splačalo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7817486 (14819) imagodei

Ime frizerskega studia...(predlogi) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8414525 (12141) 111111111
»

Kvaliteten frizerski salon z ugodno ceno?

Oddelek: Loža
105611 (5315) T-h-o-r
»

Gel/žele za lase (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5411170 (8623) roccat

Več podobnih tem