» »

Robas doo

Robas doo

Exile3 ::

Torej natanko tqako iz mimovrst so poslali router njemu na servis, sicer on trdi, da ima tudi servis sam mislim, da je le uvoznik in, da mi routerja noče poslat na servis. Prišla sva v spor junija sem oddal router v mimovrste na servis, oni so ga poslali direktno še isti dan na robas doo, kjer mi pametnjakovič zateži da je z routerjem vse vredu in mi zavrne garancijo. Nato ga doma priklopim z linkysisom dobim brez težav hitrost 10 mb okvarjeni router gre za tp link pa ne dosega te hitrosti temveč s trzajočim kazalcem na speed test doseže hitrost komajda 4 mb še stari edimax mi dosega brez težav 10 mb na dodaljenosti 15 metrov. Pošljem ga nazaj kjer se ga bedak 16 dneg torej od 11. 7-26. 7 niti ne pritakne, danes ga kličem in mi nabija da imajo serviserji dopust in da še ni prišel na vrsto v 16 dneh lepo prosim. Potem mi začne nekaj nabijat o razliki v megabajtih in megabitih, da mi moja mrežna kartica ne podpira teh hitrosti halo kartica ima deklarirano 150 mb /s. Linkysis s to kartico dosega 10, 20 mb brez težav. Poleg tega mi je začel model nabijat, da če naredi dobropis se mu bo router valjal v kotu itd, že potem se vidi da ne dela kot bi moral, v tem priemeru ga bi lahko za nižjo ceno prodal naprej. Da ne govorim o tem kako malomaren je, da sem sam zavil router v zaščitno folijo nazaj pa sem ga dobil brez zaščitne folije z blagimi risi. Ker mi gre model že pošteno na ku... In nevem kaj na j naredim se obračam na vas. Zanima me koliko časa ima da popravi router je to res 45 dni kot mi je on zatrdil?.
  • polepsal: bluefish ()

bluefish ::

Da, rok je 45 dni.

Exile3 ::

ALi ga lahko kako prijavim na urad za varstvo potrošnikov oziroma v najslabšem primeru mimovrste ker ker mi nočejo porihtat routerja?čeprav je on uvoznik.

B-Stard ::

Lahko narediš vse kar želiš vendar ne boš dosegel 0

Exile3 ::

B-Stard je izjavil:

Lahko narediš vse kar želiš vendar ne boš dosegel 0



zakaj ne ponavadi ste zelo za take stvari ,da se to prijavi na zavod za varstvo potrošnukov če stranka dobi pokvarjen izdelek kako to da je tokrat drugače !.Govoriš to iz lastnih slabih izkušenj z zavodom?
Verjetno se bo dalo uredit ,če jih prijavim ,da bom dobil vsaj nov router če ga že popravit niso zmožni?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Exile3 ()

mzakelj ::

Zakaj se pa na Robas obračaš če si na mimovrste kupu. Njim teži pa naj se zmenijo z servisom. Tukaj se lepo vidi kako dela mimovrste. Lepo proda, ko pa je treba reševati problem pa .....
Njim zateži, saj če so kaj vredni bodo dali novega. Drugače pa daj na ta router drug softwear, predvidevam da gre za kak 1043nd, kateri se res nekaj kuja sploh z siol modemi. Daš ..... gor pa dela b.p.

Exile3 ::

gre se za http://www.mimovrste.com/artikel/247000... in dosega res porazne hitrosti . Na mimovrsteb se jim pa fučka za vse skupaj , sem jim že težil in nočejo zamenjat in so ga ponovno poslali na robas doo . Ko sem jih vprašal kako je z ruterjem če je popravljen so mi odgovorili , da ima serviser 45 dni časa ,da popravi izdelek . Nevem kakšni so njihovi zakoni vendar jih ne upoštevajo kar se tiče mimovrst. Prodali so mi zanič robo sedaj pa mislijo ,da bom kar na eno oko zamižal in gladko požrl vse skupaj . Nisem tako bogat ,da jim šenkujem denar res ne -.
.Za nasvet hvala ga bom poizkusil če se ne bo uspelo dogovorit z njimi ,da dam dd-wert na ruter. Da sedaj se vidi koliko jim pomeni stranka , ko izgubi kupno moč nisi za njih nič. Sedaj raje kupujem drugje agt itd. mimovrstepa imajo tudi previsoke cene za mene. Verjetno se zavedajo tega ,da so izgubili v preteklosti zelo dobro stranko in se jim sedaj j za vse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Exile3 ()

Brane22 ::

Ne razumem, zakaj dopmnveša, da je servis kriv, če stvar dela slabše od tvojih pričakovanj.

Očitno je da dela. Ni bil rečeno, da ti bo kdo garantiral, da bo delalo hitreje kot nek drug model.

Torej kje je serviserjeva krivda ? Dobil je izdelek, prištekal ga je in videl da pride skozi funkcijski test.

Kaj naj še naredi - se spravi v predelavo softverja ?

Če ti stvar očitno dela neke napake, ne rečem. Da lahko rečeš, da zaradi lastne napake periodično zgublja signal ali kaj podobnega.

Exile3 ::

Kaj naj še naredi zamenja router ali naredi dobropis in adijo za vedno robas in mimovrste

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Exile3 ()

Brane22 ::

Ne razumem, zakaj privzemaš krivdo prodajalca ali servis za izdelek, ki bi lahko bil slab model proizvajalca.

Zakon ti pri nakupu na daljavo daje odprto možnost vračila izdelka, ki ne deluje po pričakovanjih v okvirih tistih koliko že dni.

Če se ti odločiš tega ne izkoristit, potem to ni njegov problem.

Prodajalec je pač izdelek poslal serviserju, kaj naj naredi drugega ?

In _če_ je serviser ugotovil, da ne gre za defekt izdelka, ki bi nastal izven proizvodnje, je tudi on opravil, kar je lahko.

Exile3 ::

Brane22 je izjavil:

Ne razumem, zakaj privzemaš krivdo prodajalca ali servis za izdelek, ki bi lahko bil slab model proizvajalca.

Zakon ti pri nakupu na daljavo daje odprto možnost vračila izdelka, ki ne deluje po pričakovanjih v okvirih tistih koliko že dni.

Če se ti odločiš tega ne izkoristit, potem to ni njegov problem.

Prodajalec je pač izdelek poslal serviserju, kaj naj naredi drugega ?

In _če_ je serviser ugotovil, da ne gre za defekt izdelka, ki bi nastal izven proizvodnje, je tudi on opravil, kar je lahko.



Očitno ima neko napako pri ojačanju beri ojačevalcu izhodnega signala ker sem ga imel v sobi 3 metre stran od računalnika in mi lovi komaj 3 črtice, če pa je odaljen 15 m ima 2 v odaljenosti 2 metrov router res dosega hitrost 10 mb ampak takoj ko oddaljim prenosnik hitrost drastično upade. Torej hočeš povedat ,da so vsi tp linki tak šrot? . Ko pa berem revizije na amazonu je eden celo omenil ,da mu lovi skozi zelo debele stene in to celo več kot pri razdalji 15 m . TAko da router definitivno ima neko napako.Pa še to v nekem trenutku zabije kazalec na 10 m ko pa poizkusim ponovno se premakne komj do 4mb/s. In z mojo interentno povezavo je vse vredu.

Brane22 ::

N boš verjel, svojčas sem imel tudi sam praktično enak problem, pa je bil HW povsem OK.

le da nisem vedel, da WiFi prenosi ne pokrivajo samo en kanal in da oddajniki, ki so manj ko 4 ( raje 6) kanalov starn nimajo kaj iskat skupaj.

Dokler mi recimo to ni kapnilo, stvar ni hotla delat na pol metra zanesljivo.

kar se robe tiče, nočem povedat nič konkretnega, sploh ne brez vseh podatkov.

Velika stvar je recimo kje je to. Če je to v bloku zraven soseda z navito enoto, potemje razumljivo zakaj ne dela recimo. In zakaj je treba poiskati mirnejši kanal. Itd.

Lahko pa da je enota dejanjsko fuč. Bilo bi se fajn ozret po tujih testih in pogledati kaj je na stvari.
Pa še takrat ne mroeš biti 100% da je stvar res zanič in da en rge za glup splet okoliščin.

Za začetek bi pomagal umirjen, kratek, vljuden pogovor s serviserjem in feedback o pogojih testiranja.

Če daješ vse znake zateženega mulca, ki mu je dvignilo pokrovko, ker mu torrenti ne šilajo kot nekoč in za to je kriv AP, potem je jasno, zakaj eskivirajo.

Pomaga tudi, če se postaviš za trenutek v njegov položaj in se vprašaš, kako bi lahko demonstriral, da gre za okvaro brez nekih eksesnih zahtev od serviserja.

shadeX ::

sicer offtopic, ampak v vednost drugim. Tudi sam imam TP-link ruter in z njim nisem zadovoljen. (porazna lan/wlan hitrost - 3mbs max, prekinjanje povezave.. )

RejZoR ::

Sem imel podobne probleme, ko sem z Lenovo laptopom imel katastrofalno povezavo in stalne drope povezave. Druga dva prenosnika, oba ACER, en netbook in en 5 let star pa sta brez vsake težave delala bp. Samo ta Lenovo ne. In pol spet isto prekladanje na servisu. Sicer sem imel pol z njim še druge probleme in so mi ga pol vseeno zamenjali kar je pohvalno ampak sam toliko, da pri WiFi povezavah ne moreš nikol nič trdit, ker ti bojo mirno vse ovrgli češ da imaš ti neki narobe nastavljeno. Hecno je samo to, da imam zdej na popolnoma istem mestu Compaq laptop, ki pa mu WiFi dela čist lepo. Je pa res da ima Broadcom chipset in ne sranje od Ralinka...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Exile3 ::

Brane22 je izjavil:

N boš verjel, svojčas sem imel tudi sam praktično enak problem, pa je bil HW povsem OK.

le da nisem vedel, da WiFi prenosi ne pokrivajo samo en kanal in da oddajniki, ki so manj ko 4 ( raje 6) kanalov starn nimajo kaj iskat skupaj.

Dokler mi recimo to ni kapnilo, stvar ni hotla delat na pol metra zanesljivo.

kar se robe tiče, nočem povedat nič konkretnega, sploh ne brez vseh podatkov.

Velika stvar je recimo kje je to. Če je to v bloku zraven soseda z navito enoto, potemje razumljivo zakaj ne dela recimo. In zakaj je treba poiskati mirnejši kanal. Itd.

Lahko pa da je enota dejanjsko fuč. Bilo bi se fajn ozret po tujih testih in pogledati kaj je na stvari.
Pa še takrat ne mroeš biti 100% da je stvar res zanič in da en rge za glup splet okoliščin.

Za začetek bi pomagal umirjen, kratek, vljuden pogovor s serviserjem in feedback o pogojih testiranja.

Če daješ vse znake zateženega mulca, ki mu je dvignilo pokrovko, ker mu torrenti ne šilajo kot nekoč in za to je kriv AP, potem je jasno, zakaj eskivirajo.

Pomaga tudi, če se postaviš za trenutek v njegov položaj in se vprašaš, kako bi lahko demonstriral, da gre za okvaro brez nekih eksesnih zahtev od serviserja.



Poizkusil sem tudi že z posdobitvijo programske opreme iz tp link strani pa ni nič boljše.Probalal sem že vse od menjave ferkvenc in kanalov , malenkostno se je potem hitrost celo izboljšala ampak nič drastičnega če je pa na defult nastavljen je pa še dosti slabše.Živim v stanovanjski hiši.Fedback mi na žalost nič ne pove oziroma pomeni tudi če njemu recimo v spletu nesrečnih naključij dela meni ne povedal mi je samo da ga je priklopil na internet in pri njemu vse deluje bp , ampak kljub temu bi se lahko lotil zadeve in pogledal odprl router in premeril elemente .Vsekakor pa hvala za tvoj trud.

RejZoR je izjavil:

Sem imel podobne probleme, ko sem z Lenovo laptopom imel katastrofalno povezavo in stalne drope povezave. Druga dva prenosnika, oba ACER, en netbook in en 5 let star pa sta brez vsake težave delala bp. Samo ta Lenovo ne. In pol spet isto prekladanje na servisu. Sicer sem imel pol z njim še druge probleme in so mi ga pol vseeno zamenjali kar je pohvalno ampak sam toliko, da pri WiFi povezavah ne moreš nikol nič trdit, ker ti bojo mirno vse ovrgli češ da imaš ti neki narobe nastavljeno. Hecno je samo to, da imam zdej na popolnoma istem mestu Compaq laptop, ki pa mu WiFi dela čist lepo. Je pa res da ima Broadcom chipset in ne sranje od Ralinka...


Ja nažalost je to resnica na kakovost in moč wifi signala vpliva ogromno deljavnikov oddaljenost zgradba prostora debelina sten material .nastavitve routerja.
Izgovorov je polno .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Exile3 ()

Exile3 ::

Je pa zanimivo kljub vsemu ,da pa 1gb film iz usb ključka normalno strema in gom playerfilm predvaja brez zatikanja , in ko preskočim na zadnji konec filma normalno preskoči in predvaja tekoče. Samo z internetm so pa taki problemi .

Brane22 ::

Exile3 je izjavil:

Živim v stanovanjski hiši.Fedback mi na žalost nič ne pove oziroma pomeni tudi če njemu recimo v spletu nesrečnih naključij dela meni ne povedal mi je samo da ga je priklopil na internet in pri njemu vse deluje bp , ampak kljub temu bi se lahko lotil zadeve in pogledal odprl router in premeril elemente .Vsekakor pa hvala za tvoj trud.


Pajade. Malo preveč CSI gledaš. Ti misliš, da cel razvojni oddelek čaka v pripravnosti za novo uganko tipa kaj ne dela stranki, ki jim je celo pustila €5 provizije ?

Serviser mogoče ima nek service manual in nekaj osnovnih procedur in to je to, če sploh toliko.

Karkoli pade izven tega, gre v tovarno. ker pa taki heci stanejo, tega ne počnejo ravno vsakič, ko se komu sprdne.

civic_ ::

Nepotrebni problemi. Če ne dela pošlješ na mimovrste in upaš, da ga v 45 dneh ne popravijo, pošljejo novega... Potem dobiš denar nazaj. Vsaj pri meni je bilo tako, s tem, da so mi denar dali že prej, ker se jim ni dalo ukvarjat z skoraj 1 leto starim mp3 predvajalnikom za 40€....

Exile3 ::

civic_ je izjavil:

Nepotrebni problemi. Če ne dela pošlješ na mimovrste in upaš, da ga v 45 dneh ne popravijo, pošljejo novega... Potem dobiš denar nazaj. Vsaj pri meni je bilo tako, s tem, da so mi denar dali že prej, ker se jim ni dalo ukvarjat z skoraj 1 leto starim mp3 predvajalnikom za 40€....


Hvala za spodbudne besede torej je edina rešitev ,da preteče 45 dni ? , super potem bom počakal in upal ,da nebo prej reagiral v kar sicer dvomim.Cena routerja je bila okoli 68 eur.

Perza ::

Robas je samo uvoznik, poznam lastnika firme, on nima nobenega servisa.

blackbfm ::

ja pa? uvoznik je odgovoren za servis..če ga nima sam mora met preko nekoga to urejeno

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Perza ::

Odgovarjam opu na prvi post

Exile3 ::

Perza je izjavil:

Robas je samo uvoznik, poznam lastnika firme, on nima nobenega servisa.



Zlo ti hvala pa mogoče veš kam potem on pošlje stvari ki ne ne delujeo na servis predvsem mrežno opremo tp link za katero je on zastopnik.

Exile3 ::

Zlo ti hvala pa mogoče veš kam potem on pošlje stvari ki ne ne delujeo na servis predvsem mrežno opremo tp link za katero je on zastopnik.
In kaj dejanskio sploh niamjo servisa za te reči kako so potem sploh lahko uvoznik?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stvarna napaka

Oddelek: Kaj kupiti
385782 (2133) DePalmo
»

Nastavitev routerja-POMOC!

Oddelek: Omrežja in internet
292767 (2053) care20
»

Težave z WiFi

Oddelek: Pomoč in nasveti
181691 (1211) PanGirl
»

Mimovrste garancija (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
529205 (7602) St235
»

Ženska za računalnikom, prosim za pomoč :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7818359 (16254) pobalinka2

Več podobnih tem