» »

Linux za zacetek

Linux za zacetek

js ::

Katera distribucija je najprimernejsa za zacetnika v Linuxu, ki pac ne zeli porabit totalno vsega prostega casa za Linux. Masina bi se v glavnem uporablajla kot pisalni stroj in dostop do interneta.

Gapi ::

Na prvem mestu je Mandrake pol mu sledi Suse za susetom probaj pa še Redhat za Redhatom probaj še Slackware če si pa mazonist pol je pa Debian zate. :)
No person is rich enough,to buy back his past.

js ::

Gapi a mi lahk bolj natančno poveš kak se suse 8.1 namesti s ftpja. ne vem kak bi se povezo na net (z ADSL) med ištalacijo.

Gapi ::

Če maš router je malo lažje ker instalacija se ne pozna ADSL. Naj lažji način je da potegneš dol vse paketke in jih posnameš na trdi disk. Struktura direktorijev naj bi bila taka kot je na ftpju pol pa med instalacijo daš opcijo instal from hardisk. Če ti še kej ni jasno piši!
No person is rich enough,to buy back his past.

Matek ::

Tole temo si preberi.

Začni lepo na začetku.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

CaqKa ::

suse linux.
mmm: vprašanje je bilo '...najlažje za začetnika...'
ne pa pri kateri linux distribuciji si lahko največ nohtov pogrizem.

Matek ::

Caqka, sem prebral vprašanje in imam pač drugačno mnenje o Debianu kot ti. Sam sem inštaliral Mandrake, Suse in Red Hat, pa mi vsi ti, ki bi naj bili bolj začetniški, niso bili všeč. Debian, po drugi strani, pa se mi je nekako prikupil, ker imaš na začetku res minimalno in si sam lahko priskrbiš osnovne stvari, ki jih rabiš in se s tem tudi nekaj naučiš, oni trije pa majo polno vsega not našopanega, ko sploh ne rabiš. Poleg tega pa je Gandalfar zelo laično razložil vse v tisti temi.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

CaqKa ::

to je res... boma pa vidla kaj bo jsju lažje.

dr.J ::

Za RedHat: z neta snameš bootnet.img in mogoče še drvnet.img ter daš na disketo (kako, piše v README).
Potem izbereš ftp strežnik (npr. ftp.arnes.si) - poglej za točno pot - in namestitev steče.

Kako je preko ADLSja, ne vem. Za Suse ne more biti prav bistveno drugače.

Zlaganje celega direktorija je časovno precej potratno, pa potem itak večine stvari ne rabiš. Če pa jih že imaš pri roki, pa tudi pridejo kmalu prav. Odvisno od hitrosti tvoje pipice v internet.

nsignific ::

Meni v Debianu se ni nikoli uspelo X-ov pognat. Never ever. Poleg tega mi se nikoli niso ob instalaciji uredili boot loader tako da bi sam dodal entrye za windowse. Vedno vse rocno...

js ::

Inštaliral sem mandrake 9.0. Problem je nastal ko sem se hotel povezat na internet z ADSLjem. Inštalacija je uspela conection je bil pa vedno failed. V čem je fora? Kaj sem naredil narobe.
Prav tako mi ni uspelo narediti mreže.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: js ()

Bakunin ::

katero verzijo debian-a pa si uporabil ? slovensko zrcalo imas tukaj

Ce si zacetnik v Debianu potem priporocam da s "tasksel" izberes "X-Windows" ter kasneje pozenes "xf86cfg".

PS: za zacetnika je najboljsi RedHat, Mandrake ali Suse. Debian pride prav ko ze kaj znas ozi. za streznike.
Slackware, gentoo je pa za mazohiste. :]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bakunin ()

Gapi ::

js:
Mandraka sicer ne poznam ampak verjetno se po?ene adsl-setup tam mu pove? username pa password pa DNS-e pa ?e je vedno online on al on demand po pa se te?i o nekem firewallu in to je to.
No person is rich enough,to buy back his past.

js ::

to je to ja. sam meni je samo enkrat uspelo prit na net. ko sn se odklopu pa ni več šlo nazaj.

js ::

Ok. Zdaj pa spet gre. Ne vem, v ?em je bla prej finta.

Bakunin ::

js ::

Dve vprasanji. Vedno, ko zazenem mandrake control center nekaj skrta po CD-romu, in to precej, ne glede na to, ce je CD notri. Tud odpret se takrat ne da.
2. Vcasih, ko odprem CD rom, mi naredi, kot da je prazen, ali pa vidim, vse fajle, ki so posneti, ne morem pa jih prekopirat na disk. Spet drugic lahko isti fajl, ki ga prej nisem mogel, skopiram na disk. Prosim za pomoc.

Gh0st ::

1. Če je CD naprava montirana (mount) enote ne moreš odpreti. Vsaj kakor se jaz spomnim pri starejših verzijah. Odpreš jo tako, da jo najprej odmontiraš (umount) in potem medij izvržeš z ukazom "eject".

2. Če odpreš CD in v imeniku ni izpisa datotek na CDju, potem ga ni mountal. Lahko pa montira kot napačen filesystem. Če imaš izbrano možnost autodetect in automount, potem to izklopi in posušaj ročno sintaxa:
mount -t filesystem device location ali če imaš konkretni primer:
mount -t iso9660 /dev/hdx /mnt/cdrom ali kamorkoli že hočeš montirati CD.
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gh0st ()

nsignific ::

"Ce si zacetnik v Debianu potem priporocam da s "tasksel" izberes "X-Windows" ter kasneje pozenes "xf86cfg"

Problem je tu v protislovnosti. Zacetnik bo lazje usposobil MDK kot pa debian, o tem pa seveda tece debata, kateri OS je boljsi za zacetnika - ne pa kako naj zacetnik usposobi debian OS.

Bakunin ::

Problem je tu v protislovnosti. Zacetnik bo lazje usposobil MDK kot pa debian, o tem pa seveda tece debata, kateri OS je boljsi za zacetnika - ne pa kako naj zacetnik usposobi debian OS.


Jaz sem mislil na tvoje sporocilo, kjer si rekel da ti na Debianu to ne uspe.
Za zacetnika je seveda boljsi RedHat, Mandrake ali Suse. Na dolgi rok (strezniki/vzdrzevanje) ti bo verjetno Debian bolj pri srcu. 0:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bakunin ()

js ::

Zanima me, kateri program je dober za zacetek in tudi dela, ?e ho?e? pe?t CD-je. Eroaster mi nikoli ne spe?e do konca. Za?ne pol pa po kaki minuti CD vr?e ven.

km- ::

Gandalfar ::

js: k3b


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

mandrake ali suse

Oddelek: Operacijski sistemi
341799 (1362) BigWhale
»

kateri Linux

Oddelek: Operacijski sistemi
161491 (1212) MasterMind
»

Linux za začetnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
595515 (4503) BigWhale
»

prvi Linux (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
554756 (3716) mile
»

Linux distribucije. Katero?

Oddelek: Operacijski sistemi
161595 (1400) freejack

Več podobnih tem