» »

Pošiljanje SMS-a

Pošiljanje SMS-a

nepovem ::

oj,
zanima me, kako bi lahko naredil, da bi mi v trenutku, ko recimo nekdo stopi mimo določenega senzorja poslalo SMS na telefon. Se to sploh da?

LP

Yacked2 ::

Seveda se da. Jaz imam doma Raspberry Pija, na katerega montiram senzon. Ko se senzor sproži se mi vrednost spremeni iz false na true, kar posledično sproži pošiljanje Sms-a, emaila itd. SMS boš moral pošiljati preko neta, najdi.si naprimer
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

nepovem ::

Super. Mi lahko malo bolj razložiš, kako imaš to zvezano. Kako imaš povezan senzor in Pi-ja, in kako si sprogramiral, da se spremeni iz true na false in posledično to pošlje sms.

hvala lp

Yacked2 ::

nepovem je izjavil:

Super. Mi lahko malo bolj razložiš, kako imaš to zvezano. Kako imaš povezan senzor in Pi-ja, in kako si sprogramiral, da se spremeni iz true na false in posledično to pošlje sms.

hvala lp


Nimam narejeno, ker sedaj rabim RPi za en drug projekt. Drugače pa tako kot tole:

http://dataissexy.wordpress.com/2013/06...

Tole je lepše prikazano:
http://www.raspberrypi-spy.co.uk/2013/0...
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yacked2 ()

nepovem ::

Zanimivo.. hvala
Skrajni čas da se malo poglobim v Raspberryje. Na tem področju sem čist laik zato prosim za strpnost. :D
Torej, kupim Raspberryja in senzor, ter vse skupaj priklopim. Kam potem skopiram to kodo, ki je v linku?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nepovem ()

Yacked2 ::

nepovem je izjavil:

Zanimivo.. hvala
Skrajni čas da se malo poglobim v Raspberryje. Na tem področju sem čist laik zato prosim za strpnost. :D
Torej, kupim Raspberryja in senzor, ter vse skupaj priklopim. Kam potem skopiram to kodo, ki je v linku?


To je primer. Verjetno se da rešiti tudi drugače.

Raspberry Pi je manjhen računalnik (kot kreditna kartica), ki poganja LinuxOS. Najprej z HDMI kablom povežeš na TV, ekran, kabel za net ter ustaviš pomnilniško kartico ter uklopiš napajanje. Ko se ti sistem naloži izbereš osnovne nastavitve. Nato pa sem jaz v USB ustavil USB Wifi adapter, ter ga skunfiruraral tako da se mi takoj poveže na moj domači Wifi, omogočil sem SSH, da se sedaj lahko preko prenosnika z Puttyem povežem gor.

Naložiš si knjižnico za GPIOte-kontakte na RPiju. Nato pa to kodo kopiraj v urejevalnik besedila. Jaz uporabljam nano-ta. Shraniš ter zaženeš. Vse lahko delaš iz konzole (kot cmd.exe) ali pa preko virtalnega umesnika
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

nepovem ::

Aha. Verjetno ga bom kupil pa me zanima, če lahko kaj pokvarim, glede na to, da nimam pojma in na kaj moram pazit?

Hvala

Yacked2 ::

nepovem je izjavil:

Aha. Verjetno ga bom kupil pa me zanima, če lahko kaj pokvarim, glede na to, da nimam pojma in na kaj moram pazit?

Hvala


Kar se softwara tiče lahko nanovo naložiš OS na pomnilniško kartico. Pri GPIOtih pa pazi da ga neboš skuril, ker ni protinapetostne zaščite. Beri: http://elinux.org/RPi_Low-level_periphe...
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

kondezator ::

pa dej dej, pusti ti te kisle maline. Vzameš lepo atmego8 in en star mobilc, ki omogoča pošiljanje sms-ov preko at ukazov(rs232). In seveda sprogramiraš pejsda.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov ultra varčen ARM-jev dizajn Cortex A32

Oddelek: Novice / Procesorji
2511849 (8950) Red_Mamba
»

Povezava preko interneta v domače omrežje

Oddelek: Omrežja in internet
91681 (1506) Killermode
»

Raspberry Pi USB portable

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
232230 (1838) Yacked2
»

Alarm v oddaljenem prostoru

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
92306 (2017) Yacked2
»

Intel pripravlja ~$100 alternativo Raspberry Pi

Oddelek: Novice / Procesorji
317811 (5390) krneki0001

Več podobnih tem