» »

pc problem

pc problem

dogo ::

Zdravo, situacija je sledeča. Bratrancu je očitno šel pc po gobe, vendar je zadeva vsaj meni nekoliko nenavadna. Včeraj sem odprl njegov pc in počistil najprej tono prahu in preveril, če so vsi kabli na mestu (so bili).

Problem pa je sledeč, prižgeš pc in računalnik zapiska (normalen post pisk), vendar se na monitorju ne prikaže nikakršna slika, čez nekaj sekund monitor prikaže le vga connection plug in ikono in ponovno tema. Skratka jaz sumim matično ploščo ali pa procesor (hladilnika nisem snel....še, da bi preveril, če je vidno ožgan proc). Poskusil sem s svojo staro, vedar delujočo grafo, vendar je potlej pisalo -check hdmi connection- pojma nimam zakaj, ker ima monitor vga, poleg tega sem poskusil še z integrirano grafično, vendar enak rezultat (brez dodatne grafiče, očitno ni bilo avtomatičnega preklopa na onboard).
Vsi ventilatorji se vrtijo in kondenzatorji na matični so vsi ok, nikjer ni znakov, da bi se kaj skurilo, gori le power dioda. Skratka, zanima me če ima kdo še kakšno idejo oz. če delam v pravi smeri.

Konfiguracija, mislim da je asus p5kpl am http://www.asus.com/Motherboards/P5KPLA...
intel e7400, nvidia 9800 gt in mislim da nek kingston ram, nisem pogledal točno kater + generičen psu

Hvala že vnaprej in lp.
  • spremenil: dogo ()

BorutK-73 ::

Meni je na malo boljši P5PKC PCI express slot crknil, še dobro da je bila za sli.
Si probal drugi napajalnik?

dogo ::

@BorutK-73 Ne drugega napajalnika nisem imel pri roki, vendar dvomim da je to vzrok za črni ekran. Vsekakor pa je ena od še nepreizkušenih opcij.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

matična ali grafična fuč? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
518196 (6942) solatko
»

grafična kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7923006 (21817) LukaTCE
»

Računalnik se kar naenkrat ne zažene več, ni slike, lucka na ekranu utripa - pomoc!

Oddelek: Pomoč in nasveti
2410156 (7939) Tac20
»

Asus p5q Pro Turbo startup problem

Oddelek: Strojna oprema
281660 (1371) Engineer_SLO
»

Vista ne zazna grafične ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
71380 (1204) Vol

Več podobnih tem