» »

Nakup na EBAY-u

Nakup na EBAY-u

MandMx3 ::

Zdravo!
No, prosim vas za informacijo... Zelo rada bi kupila eno posebno majico, ki je pa nisem zasledila še nikjer v Sloveniji... pa sem razmišljala o nakupi preko ebaya, vendar tega še nisem nikoli počela. Mi lahko kdo razloži kako to gre??? Kakšno je plačilo? A je možno plačati tudi po prevzemo ali kako?? Res nimam blage veze o tem in se nebi rada spuščala v neke nerodne situacije zaradi ene majice.-ampak si jo pa fuuul želim, tak da jo moram nekje dobiti.
Hvaala za nasvete! :))
  • zaklenil: Tilen ()

Magic1 ::

Heh, prvič bo malo trajalo. Vsaj če se boš prijavila na kakšnem evropskem ebayu(account lahko potem uporabljaš na vseh ebayih), saj se aktivira s geslom, ki ga dobiš po pošti in to traja nekaj dni. Nekje sem zasledil, da na ameriškem ebay.com ni tega.
Poleg tega si boš rabila uredit paypal(www.paypal.com), preko česar boš plačevala. To je neke vrste bančni račun, s katerem se največ plačuje preko interneta. Denar si lahko gor naložiš s položnico, ali povežeš s viso/mastercardom.
ebay.com
ebay.co.uk
ebay.de
ebay.fr
...
Pri nakupu nad 22EUR bodi pozorna na lokacijo artikla, saj je potrebno plačat DDV+cca. 5EUR stroškov za artikle, ki so izven EU(npr, na ebay.de niso nujno artikli le iz Nemčije!, enako je na ostalih).
Ebay.com ima največ robe(večino poceni iz Kitajske)
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

shadeX ::

In plačilo po prevzemu ni možno...

MandMx3 ::

Okej.. Potem se mi verjetno za to eno majico bolj splača, da prosim kakšnega kolega, ki praktirica ebay, ne?
No, hvala vama!

Magic1 ::

Če boš malo pogledala po ebayu, boš kmalu ugotovila, da se da dobit zelo ugodno ogomno stvari. Sploh zato, ker imajo Kitajci najcenejšo robo in ne zaračunavajo poštnene.
Magic

Tilen ::

MandMx3 je izjavil:

Okej.. Potem se mi verjetno za to eno majico bolj splača, da prosim kakšnega kolega, ki praktirica ebay, ne?
No, hvala vama!


Njegovo delo je pa zastonj? :P Najbolje je, da si čimprej urediš vse potrebno za nakupe na Ebayu, ker slej kot prej se frekvenca produktov, ki jih od tam potrebuješ ali "potrebuješ" poveča. ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Double_J ::

Ne se trudit odgovarjat... nakoncu se ne bo slikala z majco na sebi.:)
Dve šivanki...

MandMx3 ::

Pa ne vem, skeptična sem glede teh stvari.. Mislim, strah me je malo delat predvsem zato, ker je povezano s tujino.. Saj v SLO mi je ok. ;)

Haha @Double J : če jo dobim se ti zglasim .. hehe :P drgač je pa majca od M. Marqueza.. hehe :D

Magic1 ::

Iz kje pa misliš da večina stvari pride:))
Nategnili te bodo ziher hitreje in močneje slovenski prodajalci, kot pa ebayevci s dobrim ratingom. Le skoči do kolega in skupaj uredita account zate ter ti malo razkaže, kako zadeve funkcionirajo.
Magic

šernk ::

Pa ne vem, skeptična sem glede teh stvari.. Mislim, strah me je malo delat predvsem zato, ker je povezano s tujino.. Saj v SLO mi je ok. ;)


3 leta nazaj sem isto govoril, potem pa naročil eno stvar...pa drugo stvar prek frenda in nato je padla odločitev o lastni visa kartici (takrat žal še ni bilo predplačniških), danes glede na izkušnje je tam zunaj 99% prodajalcev bolj poštenih od slovenskih. Še ko jih samo opomniš na napako, ki te niti ne moti precej ti šenkajo zadevo na koncu.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

MandMx3 ::

Ma tisti filing mam, da je pol lažje rešiti probleme doma, kot pa s tujci... No, ne vem.. Bom sprobala pol naslednji teden. :)

Double_J ::

Haha @Double J : če jo dobim se ti zglasim .. hehe :P drgač je pa majca od M. Marqueza.. hehe :D


Ti kr, še en ping-pong lahko odigrava. Glede motogp je pa bolj bratranc navdušen...;)
Dve šivanki...

Phantomeye ::

Meni se tisti kitajci prav smilijo vcasih :(. Pripravljeni so naredit VSE, samo zato da dobijo 5 zvezdic (zadnjic sem enemu dal 4 zvezdice, ker nisem preveč razmišljal)

Recimo komot lahko dobiš dva produkta za ceno enega, samo malo pojamraš (recimo, da ga nisi dobil).


Jst enkrat nisem nečesa dobil, pa sem pojamral. Dva dni kasneje sem dobil produkt, pozabil omenit, da ga mam. Naslednji dan sem dobil ŠE enega.

Potem mi pa kitajec odpiše, da naj še počakam kak dan ali dva, če ga morda dobim.

Je zgleda en ponesreč dva poslal. če bi jst takrat rekel, da nimam bi lahko dobil še tretjega:D

MandMx3 ::

@Double J : Komot.. :D se pripeljem v novi majčki.. hahah ;)) Uuuu.. Pozdravi bratranca, upam da je Hondin privrženec.. :P

@Phantomeye : Hahahah zaakooon torej.. :P Samo mene itak skrbi sam glede tega plačila... :SS Verjetno je logično, da me je strah.. Da nebi prišlo do kakih komplikacij itd. Samo to me v bistvu muči.. ://

jazbec ::

res reči kolegu naj ti pokaže kako ebay funkcionira, ker se res dosti stvari bolj splača kupovat preko ebaya kot pri nas

drugače pa Honda ftw, jo mam tudi sam doma ;)

MandMx3 ::

Ma jaa, zrihtam to jutri.. :D
Olala, super! Jaz se ravno spravlam delat izpit.. Sicer pa jo ma brat in se ravno počasi odpravlama v sosednji kraj na motozbor. :P

jazbec ::

lepo to slišat, ženska na motorju je itak neki top
sklepam, da delaš za 35 kw, eni mormo žal še 125ccm gonit :'(

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

PayPal in primarna valuta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5615752 (14586) Tilen
»

Ebay sales limit

Oddelek: Pomoč in nasveti
132580 (2194) Furbo

prodaja preko ebay (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5322502 (11625) Alamar
»

problem na amazon.com

Oddelek: Kaj kupiti
231640 (1360) tjaz051
»

ebay.de in pismo s potrditveno kodo

Oddelek: Omrežja in internet
142761 (2370) RoGPhreak

Več podobnih tem