» »

Kaže mi da je kapaciteta HDD-ja 500MB, v resnici je pa 750GB. Format ne pomaga.

Kaže mi da je kapaciteta HDD-ja 500MB, v resnici je pa 750GB. Format ne pomaga.

franci0 ::

Imam 750GB Seagate disk ki se mi prikaže z kapaciteto 500MB, dejanska velikost pa je 750GB.

Windows format NTFS in FAT32 ne pomaga.

Acronis ne pomaga.
KillDisk ne pomaga.
Disk Wipe ne pomaga.

Odstranjevanje diska v Disk Managementu in ''dodajanje'' novega, ne pomaga. Že pri koraku kjer
me vpraša za velikost, ne morem nastavit več kot 500MB.

Slo-tech fantje, prosim za pomoč.
  • spremenilo: franci0 ()

mat3 ::

Kaj pa izven Windows, v BIOS-u ali preko kakšnega Linux Live CD-ja. Kaj pove ?
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

franci0 ::

Dejansko že Acronis-u na nek način uspe ugotovit da gre za 750GB disk...
ampak ne morem nastavit na večjo kapaciteto kot prikazano na sliki

http://shrani.najdi.si/?1t/KK/31ks6acY/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: franci0 ()

Brane22 ::

Slabi sektorji ? Kaj pravi smart ?

Invictus ::

Ti ne pusti zbrisati particij?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Dejan99 ::

Poskusi z programom diskpart v windows z ukazom clean. Tole počisti začetek in konec diska (particijsko tabelo in še kaj verjetno).

franci0 ::

http://shrani.najdi.si/?r/HQ/2Ods6DQ2/d...

še kar ista zadeva po nasvetu Dejan-a.

Kot prikazano na sliki,disk ni razdeljen v več particij.... bom še sedaj poizkusil z kakšnim
programom,ki bo preveril, če so mogoče kakšni slabi sektorji....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: franci0 ()

Dejan99 ::

Naloži si hdtune, pa preveri smart podatek "reallocated sectors count". Potem pa že izvedi "Error scan". Izberi kar "quick" varianto, da vidiš kaj bo s sektorji preko 500GB, če bo sploh hotel iti preko.

franci0 ::

Error scan pride lepo do 750GB oz do dejanske kapacitete,za vse je zeleno, torej OK.

Diske mam 3 kom čisto isto model, tako da zdaj ne vem točno kateri je kateri...
za 2 mi kaže Health vsepovsod OK, za tretjega pa to :

http://shrani.najdi.si/?11/9l/MyTai1B/1...

Ampak HD Tune iz dropdowna sodeč, vidi vse diske kapacitete kot morajo biti... what to do?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: franci0 ()

Brias ::

ugasni komp ...

odklopi vse diskovje stran, razen pusti na 0 disk z katerega bootas, imas sistem ... 1 pusti prazno 2 daj ta disk ki je problematicen ...

nalozi to
http://hddguru.com/software/2007.07.20-...

freeware

sledi postopku ...

porocaj ....

GLEJ da so vsi ostali SATA porti prazni ....

0 boot
1 nic
2 failed disk
3 nic
4 nic
5 nic ....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

franci0 ::

zelo jasna navodila Brias, hvala. To bom storil jutri ali v petek,
zdaj pa je že čas za ZzzZzz... hvala vsem zaenkrat.

franci0 ::

Full se mi ne da kište na razen štraufat... ker bi se počutil kot, da bi mene kdo gor odprl :D

Zato sem še sedaj zalaufal HDD Low Level Format. Že kakšno 1 uro mi formatira in je ravno na 21%... mogoče
še vam danes poročam o (upam da pozitivnem) rezultatu.

Spajky ::

Heh, Če imaš komp brand name, si imel gori shranjeno skrito Winsom nevidno recovery particijo, ki ti je zdej šla k vragu ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Brias ::

250gb skrita particija ne obstaja v ..... end user svetu ...

+ ce je particija skrita, se vedno ti os/bios/sw najde pravo kapaciteto HDDja ,....


jaz sem mu dal pravi program, ...

samo nimam pa programa ki bi skinil lenobo z njega da se spravi naresti kar sem mu predlagal ...

model bo na novo odkril ameriko ...

jaz sem pa vec kot 50 diskov resil na omenjen nacin ...


to je ... relativno pogost primer pri eni cudni vrsti kloniranja se to vedno zgodi ... da klon slave prevzame kapaciteto master klona ....

Dejan99 ::

250gb skrita particija ne obstaja v ..... end user svetu ...

OP lahko uporablja samo 500MB, torej bi moral biti skoraj cel disk skrita particija :).

modicr ::

franci0 je izjavil:

Imam 750GB Seagate disk ki se mi prikaže z kapaciteto 500MB, dejanska velikost pa je 750GB.

A SeaTools za DOS si že probal?
http://knowledge.seagate.com/articles/e...
(c) nisem patentiran

hojnikb ::

parted magic in secure erase diska...
#brezpodpisa

MrStein ::

Tule poglej, če imaš Host Protected Area : Host protected area @ Wikipedia

(sem nedavno tudi bral članek, kjer je razloženo, da obstaja kar nekaj vrst HPA, bom prilepil, če najdem - in do takrat ne rešiš)

Pa dobro bi bilo videti sliko iz Disc Management-a.
Oziroma v DISPART ti je tudi pravilno velikost prikazal. Si tam probal kreirati particijo? (po SELECT DISK 3 daš CREATE PARTITION PRIMARY)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

franci0 ::

zadnje dni sem okrog skakal in nisem utegnil narediti to kar ste mi svetovali,ampak bom za vse to čas našel jutri, tako da se slišimo jutri... preden se pa še čega lotim, pa bom dal SS od disk managementa. In ja, sem probal kreirat particijo na tak način MrStein, no go. Kreira mi particiji z isto kapaciteto, 500MB.

MrStein ::

Bi bilo dobro v Linux-u pogledat.
Ker rabim na enem disku obratno kot ti (rad bi zmanjšal velikost), bom zvečer pogledal in poročal, če je kaj uporabnega.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

hdparm -N pod linuxom lepo izpiše omejitev velikosti diska, in se da tudi spremeniti.

Z "hdparm -N /dev/sdX" izpišeš trenutno in maksimalno velikost, nastaviš pa z "hdparm -Np123123 /dev/sdX" (številko daš tisto pravo, prej preveri, ali je v bajtih ali sektorjih)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Še to: večina linuxov takoj (med zagonom) "odklene" take diske, in zgleda kot da sploh ne bi bil zaklenjen.
(odklene le do reseta, torej moraš potem vseeno dati ukaz za trajen "odklep")

In še to: meni v DISKPART ukaz LIST DISK izpiše "zmanjšano" velikost diska:

DISKPART> list disk

  Disk ###  Status         Size     Free     Dyn  Gpt
  --------  -------------  -------  -------  ---  ---
  Disk 0    Online          931 GB      0 B
  Disk 1    Online          838 GB      0 B  <---- tale je v resnici 1 TB, torej 931 GB
  Disk 2    Online          465 GB  1024 KB
  Disk 3    Online          931 GB    58 GB   *

DISKPART>


Prav tako mi HDTune pokaže zmanjšano velikost.

Torej pri tebi je verjetno nekaj drugega.

Nič, edino če pod linuxom kaj več informacij izbrskaš, recimo izpis ukazov:
- fdisk -l
- hdparm -I /dev/sdc
- hdparm -i /dev/sdc
- dmesg | less # in poglej kaj piše o tem disku

(v izpisu fdisk -l poskusi identificirati oznako diska, ki ga uporablja linux, verjetno /dev/sdc, ni pa nujno)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Brias ::

brezveze se matrate, modelu se ne da ....


jaz sem mu ze dal resitev, Brias :: 10. jul 2013, 23:52:37, pa niti ni probal ...

franci0 ::

Zgubljeni se javljam. Težave z zdravjem in v službi, mi nekako niso dopuščale preizkusa vseh vaših izčrnih nasvetov.

Končno sem vstopil v zaslužen vikend in šel lepo po vrsti in se lotil Brias-ove metode... Priklopil sem samo SSD (sistem) in prvi fuč disk. Slednjega mi windows ni zaznal. Nato sem ga odklopil in priklopil drug fuč disk. Spet mi ga windows ni zaznal. Nato sem ga spet odklopil in priklopil tretji disk, za katerega pa so se mi na moje veliko začudenje, pokazale 3 particije ( torej 500MB, 2GB in 697GB. ). V Disk Managementu sem uspel collapse-at 2 particiji in extendat v tisto največjo, torej imam sedaj na tem disku samo 1 particijo, kapacitete kot mora bit (700GB od oka).


Torej ugotovljena dejstva so naslednja :

Imam 2 fuč diska, ki mi jih Windows ne zazna. Oba diska sta z rešitvami kot so : SeaTools, HD Tune PRO, Driver Genius vidna v celi svoji veličini (750 GB).

Od treh Seagate 750GB ST3705640NS diskov, windows zazna samo enega. Mogoče sem pozabil omenit da so ti diski bili v 24/7 diskovnem polju nonstop pod stresom,nekje 3-4 leta.

Rezultati analize Driver Geniusa so vidni na naslednjima linkama:




Trenutno imam priklopljen samo SSD in 1 fuč disk.

Nekje sem zasledil, da bi mogoče lahko bili krivi driveri za chipset ali sata controller... Tak da preden se lotim tega, se še bom lotil MrStein-ove metode (bootable usb with linux).

Hvala vsem zaenkrat :)

Hayabusa ::

Imam 2 fuč diska, ki mi jih Windows ne zazna. Oba diska sta z rešitvami kot so : SeaTools, HD Tune PRO, Driver Genius vidna v celi svoji veličini (750 GB).

Če ti jih orodja v dosu zaznajo, winsi pa ne, imaš očitno težavo z winsi.
Preveri delovanje v Safe mode.

MrStein ::

To so Windows aplikacije, ne DOS.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Brias ::

franci0 je izjavil:

Zgubljeni se javljam. Težave z zdravjem in v službi, mi nekako niso dopuščale preizkusa vseh vaših izčrnih nasvetov.

Končno sem vstopil v zaslužen vikend in šel lepo po vrsti in se lotil Brias-ove metode... Priklopil sem samo SSD (sistem) in prvi fuč disk. Slednjega mi windows ni zaznal. Nato sem ga odklopil in priklopil drug fuč disk. Spet mi ga windows ni zaznal. Nato sem ga spet odklopil in priklopil tretji disk, za katerega pa so se mi na moje veliko začudenje, pokazale 3 particije ( torej 500MB, 2GB in 697GB. ). V Disk Managementu sem uspel collapse-at 2 particiji in extendat v tisto največjo, torej imam sedaj na tem disku samo 1 particijo, kapacitete kot mora bit (700GB od oka).


Torej ugotovljena dejstva so naslednja :

Imam 2 fuč diska, ki mi jih Windows ne zazna. Oba diska sta z rešitvami kot so : SeaTools, HD Tune PRO, Driver Genius vidna v celi svoji veličini (750 GB).

Od treh Seagate 750GB ST3705640NS diskov, windows zazna samo enega. Mogoče sem pozabil omenit da so ti diski bili v 24/7 diskovnem polju nonstop pod stresom,nekje 3-4 leta.

Rezultati analize Driver Geniusa so vidni na naslednjima linkama:




Trenutno imam priklopljen samo SSD in 1 fuč disk.

Nekje sem zasledil, da bi mogoče lahko bili krivi driveri za chipset ali sata controller... Tak da preden se lotim tega, se še bom lotil MrStein-ove metode (bootable usb with linux).

Hvala vsem zaenkrat :)



win ti 2 diskov ni zaznal, ce si jih prej rusil z kaksnimi write 0 tooli ....

daj ssd kot 0

en od diskov ki ga ne spozna na 2

nalozi win

pojdi v computer managment

klikni na disk managment in pusti da ti inicializira disk ( verjetno spet kot 500gb )

potem resetiraj komp

in zazeni tisti program ( http://hddguru.com/software/2007.07.20-... )

porocaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

franci0 ::

(Delno) sem se držal Briasovih navodil in uspel.

Odstranil sem vse diske in priklopil samo fuč disk ter nanj namestil Windows 7.
Ko sem sistem postavil sem priklopil še drugi fuč, tega pa je sedaj brez problemov
v disk managementu našlo, samo moral sem kreirat volume.

Problem solved, hvala lepa vsem :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov 1TB disk, PC zazna samo 33mb

Oddelek: Pomoč in nasveti
223354 (1994) Han
»

Šumenje v grafični kartici/napajalniku...

Oddelek: Pomoč in nasveti
231341 (1016) opeter
»

Formatiranje xpejev

Oddelek: Pomoč in nasveti
101229 (944) OZZY
»

usb disk problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
101055 (972) pino
»

Bios in 1tb disk

Oddelek: Strojna oprema
172104 (1805) ender

Več podobnih tem