» »

Okvara pci-e reže?

Okvara pci-e reže?

amacar ::

Imam problem. Kupil sem to matično http://www.foxconnchannel.com/ProductDe..., prestavil vseskupaj iz starega računalnika in na ekranu tema. Prestavim kabel na integrirano grafično, pa zadeva deluje. Na grafični kartici se ventilatorji vrtijo. Poskusil sem tudi z drugo grafično kartico (ki ne potrebuje dodatnega napajanja nvidia 7300) pa je zadeva enaka. Ob zagonu zadeva le enkrat zapiska, če imam kabel od monitorja v zunanji grafični zadeva vseeno pride v windowse, saj se sliši zvok, prav tako če kabel zatem prestavim na integriranega se slika pojavi. Poskusil sem tudi z odstranitvijo baterije in ponastavitvijo BIOSA.Mi je prodajalec prodal matično z okvarjeno pci-e režo, ali obstaja še kakšna možnost. V biosu je za primarni prikaz izbrana možnost PCIEx.

Riff ::

kaj pa če poizkusiš z ati grafično kartico sem imel primer ko mi na asrockovi plošči nikakor ni hotela zagrabit geforce 8800gts ko sem dal pa gor radeon 4850 pa bp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Riff ()

amacar ::

No pa sta res obe sprobani grafični nvidia, bom še z atijevo poskusil. Hvala za odziv.

Riff ::

ni problema, poročaj če kaj rata

amacar ::

Ne dela niti to :(

Riff ::

sranje pol, kaj pa če integrirani grafični vzameš ram ki si ga deli ali pa če daš na opcijo če imaš na voljo na avto ( da sam pc zbere primarno grafično) kaj pa prejšni lastnik ploče pravi ua pci E režo ?

amacar ::

Na voljo so samo pciex, pcie pa onboard. Ni mi odgovoril na mail.

Riff ::

aha samo te tri opcije, ja zanimivo da ne odgovori na mail

amacar ::

Ja kot kaže nimam sreče, že zadnjič mi je nekdo hotel prodati pokvarjeno ploščo, na srečo sem dan pred prevzemom bolj konkretno preiskal splet in našel njegov oglas s pokvarjeno ploščo.

Riff ::

ja potem pa res izgubiš zaupanje

galu ::

Če ti je povedal, da plošča deluje brezhibno/kot nova, lahko komot pokličeš policijo in se naj oni ukvarjajo z njim.

edit: seveda je to last resort.
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

Brias ::

@amacar

imas morda 3 moznosti v biosu ...?

onboard
PCI slot
PCIEx

amacar ::

amacar je izjavil:

Na voljo so samo pciex, pcie pa onboard. Ni mi odgovoril na mail.


Če se kr citiram, ja točno te tri možnosti, oz tasrednja bo res verjetno samo PCI slot, ker sem z glave pisal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

Jst ::

Jaz imam na matični LED diode, ki svetijo, če je kaj narobe. Recimo za CPU, RAM, GPU,...

Si probal posodobiti BIOS? Nastaviti "Optimized Defaults?"

Kaj ko priklopiš monitor na grafično niti do BIOSa ne moreš oz. ga ne vidiš?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Brias ::

lahko da je res kaksna early varjanta pcix-a z low supportom ...

tako kot nekatere wierd 775 / AGP only plate kjer je bila neka emulacija AGPja na dejanskem pci-expresu, z pol manjso hitrostjo in vsega skupaj 30 supportanimi grafikami ...

ne vem ... razmisljam ...

tukaj sem nasel nek kao support pcix gpus za to plato ...
http://ebookbrowse.com/6100m2ma-c51gm06...

v manualu tudi nisem nic pametnega nasel ..


ok ...

se pravi imas na PCIEx .... in kartico notri ... prizges ... ne da slike ... das vga na onboard ... da sliko ... in ce gres takrat v bios ... je se vedno pciex kot primary?

Jst ::

Kaj pa če grafična ne dobi dovolj energije iz napajalnika? Oziroma ima napajalnik kakšno okvaro? No, v tem primeru bi rekel, da bi na začetku piskal in sploh ne bi zagnal windowse. Ampak nikoli ne veš. Probaj z drugim napajalnikom. Probaj vstaviti kartico v drugo režo, če imaš možnost.

Kakšen priklop pa ima monitor? Probaj priklopiti samo TV recimo. Ali drug monitor.

(Vem, da so nekateri predlogi, ki sem jih napisal, nelogični. Sem samo metal ideje...)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

amacar ::

@Jst prvič
Biosa nisem posodabljal, sploh ne vem na kateri verziji je. Nastavil sem tudi optimizirane nastavitve.

@Brias
Poskusil sem tudi z radeon x700 pro, ki je na tistem seznamu. Nastavljeno je na PCIEx, kartica notri, če je kabel na kartici je tema, če prestavim vmes kabel na onboard se slika pokaže. V biosu je vedno na PCIEx.

@Jst drugič
Grafična dobi dovolj energije, ker sem poskušal tudi s starimi grafičnimi tipa x700 in geforce 7300, sicer je grafična geforce gtx 650. Reža za grafično je le ena. Monitor deluje brezhibno z drugimi pc-ji, poskusil z vga in dvi priklopom. Ob zagonu da samo en pisk, ki izgleda kot da je vse ok.

Em sedaj malo razmišljam, da imam sam notri 2*2gb, pa bi mogoče to lahko bil krivec, da moduli 2gb ne bi bili podprti? Čeprav v windowsih lepo pokaže 4gb in ostalih problemov ni. Na žalost nimam na voljo kakšnega 1gb modula.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

sennheiser ::

A ti tut biosa ne pokaže na zunanji? Če čisto nič ne pokaže, potem je plata za smeti iz vidika te reže. Prodajalcu sporoči da ti je zanič plato prodal. Če te ni opozoril da tista reža ne dela, ti mora vrnit denar. Če pa ne bo pa prijavit policiji. Drugih možnosti skoraj ni. Pogledaš lahko če je kak kondenzator fuč pa zamenjaš. To je pa problem toliko starih plat nažalost nikoli ne veš kaj lahko dobiš.

Brias ::

@amacar

probaj tako ...

pusti grafiko na pcix ..


kabel na onboard ...

pojdi v bios...

spremeni iz enega pci na drug pci ( od zacetka so si proizvajalci to poimenovanje po svoje razlagali ... )

save and exit

turn off

power on

amacar ::

Sem poskusil še tazadnjo možnost in slike ni v nobenem primeru, tudi če prestavim na pci slot. Glede na to, da bo počasi 24 ur odkar se je prodajalec javil lahko sklepam, da je vedel za to zadevo.

Riff ::

zgleda da gre potem res za ovaro pci-e vodila

amacar ::

Se je tudi prodajalec javil, tako da se bova verjetno zmenila za vračilo plošče. Sam je povedal, da je uporabljal le integrirano grafično.

Duhec ::

Komp ti grafike na PCI Express x16 slotu enostavno ne zazna, zato preklopi na onboard.

Več stvari je lahko, ki jih nisem zasledil med tvojim opisom... Zato najprej odgovori:
1.Je bil napajalni kabel 20 ali 24 pinski ? Če prvo potem je lahko to vzrok, da plata in s tem PCI-E x16slot ne dobi dovolj futra iz napajalnika in vstavljene grafike "ne opazi".

2.Naredi pravilen Clear Cmosa:
Če si odstranil baterijo še ni rečeno, da si s tem resetiral Cmos nastavitve biosa, sploh, ker veliko folka pusti 220V kabel vštekan v napajalniku, ki nima stikala za izklop in je tako plata, čeprav je komp ugasnjen, še vedno pod štomom.

Zato naredi pravilen postopek Clear Cmosa za to plato. Jumper za Clear Cmos je desno spodaj pri Floppy Disk konektorju in je v normalni poziciji 2-3.

Postopek:
Ugasni komp
Fizično izštekaj 220V~ kabel !
Stisni tipko za vklop, da se razelektrijo vsi kondenzatorji tako na plati kot v napajalniku (utegne se zavrteti tudi kak ventilator)
Zdaj prestavi Clear Cmos jumper v položaj 1-2 za recimo 30 sek.
Prestavi Clear Cmos jumper nazaj v normalno pozicijo 2-3
Vstavi 220V kabel in vklopi komp.

3.Prestar bios:
Če po Clear Cmosu ni sprememb, ti ostane samo še fleš biosa z zadnjo verzijo (686VV1P16), več kot to ne moreš narediti.
Preveri verzijo biosa in ga flešaj glede na navodila ! Če tega nisi počel se raje dogovori z nekom, ki je to počel, ker lahko zaflešaš bios (beri: zajebeš plato), sploh, če med programiranjem biosa zmanjka štroma. :)

Manual za plato:
http://www.foxconnchannel.com/driverdow...

p.s.
Sam nikakor nisem mogel priklopit PCI-e 2.0 grafike v PCI-E x16 slot na neki hp mašini, čeprav bi moral standard delovati za nazaj. Enostavno je prebavljal samo starejše grafike x16, kot si že sam stestiral s tistim Radeonom X700. Čudno.

amacar ::

1. Vštekano je 24pin + dodatni 4pin.

2. Odstranjena je bila baterija in napajanje, datum se je ponastavil na 2006.

3. Tudi če je bios prestar, bi pomoje grafično x700 pognalo.

Po pravici povedano rajši vrnem plato prodajalcu pa požrem 3€ za poštnino, kot da se še s tem zafrkavam.

Riff ::

ja bolje da vrneš pa poiščeš drugo

Lightning17 ::

Tvoja teorija drži... 99% gre za napako na PCI-E slotu... Sem imel podobno težavo pred 3 meseci... Plato zamenjat

Jst ::

Kaj imaš kakšen PCI slot? Kaj pa če v PCI/PCIe daš recimo zvočno ali karkoli drugega?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

amacar ::

Ima, vendar nimam nobene PCI kartice za preizkusit. Sicer pa danes pošljem zadevo nazaj, tako da hvala vsem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čuden zagon in počasen BIOS (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
519087 (8063) Amadeuss
»

Asus M4A89GTD Pro matična plošča

Oddelek: Strojna oprema
264081 (3699) iphoneecko
»

POMOC PROSIM Sapphire ATI Radeon VAPOR-X HD 5770 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
575055 (4612) Xserces
»

Asus P5W-DH Deluxe pisk in izklop - brez POST-a

Oddelek: Pomoč in nasveti
9917 (852) UNIVERZUM
»

Intel Core 2 Duo E4300 naviti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
585929 (4876) wethepeople

Več podobnih tem