» »

Unattended installation

Unattended installation

Blisk ::

Imam en mali programček, ki ne omogoča /silent namestitve.
Pravzaprav ne omogoča namestitve z nobenim "svičem" ali zastavico.
preizkusil sem že tono programov za kovertiranje v msi pa nič ne dela.
Ma kdo kak predlog, kako ta exe program namestim brez da sprašuje karkoli?

sas084 ::

Verjetno boš rabu decompiler/dissasembler. Če maš exe kot setup installer, potem poglej če obstajajo kakšni decompilerji za njega. Vem da za msi obstaja ORCA. Če maš običajen program, potem uporab dissasembler z hex editorjem ter popatchi dele programa, kjer pač sprašuje.

Blisk ::

sas084 je izjavil:

Verjetno boš rabu decompiler/dissasembler. Če maš exe kot setup installer, potem poglej če obstajajo kakšni decompilerji za njega. Vem da za msi obstaja ORCA. Če maš običajen program, potem uporab dissasembler z hex editorjem ter popatchi dele programa, kjer pač sprašuje.

ok hvala bom probal.
Ker sicer sem probal samo skopirat nameščen program pa ta ne dela, ker zapiše neke zadeve v registry.
Iskal sem tudi program, ki snema nameščanje, samo je toliko neumen, da ne daje možnosti izvoza vnosov v registry.
Hkrati pa je tudi to malo problem, ker zraven zapiše ime mojega računalnika v vnose v registry.

Druga zadeva pa, ki sem jo našel pa je, da snema nameščanje programa in potem ti naredi setup.iss datoteko, ki potem omogoča nameščanje brez posredovanja.
Vendar to meni ne deluje.

sas084 ::

Nevem sicer ker program si ti uporablju za snemanje, jst uporabljam Regshot za spremembe registra pred/po inštalaciji, za real-time spremljanje dostopov do registra in fajlov pa Process monitor. Ponavad je to dvoje dovolj, da se pregleda dostope do registra/fajlov za normalno delovanje in se naredi nekakšen "portable" tip programa. Če ti pač med inštalacijo dela določene ključe v register, ki so potrebni za normalno delovanje (ime računalnika, itd.), to zadevo komot narediš z batch skripto, ki jo poženeš pred zagonom programa.

Blisk ::

Uporabljal sem ene zadeve ki so za deinštalacijo.
Saj pravim kolikor sem ugotovil je problem samo glede vnosov v registry.
Probal bom še s tisto zadevo z snemanjem namestitve in potem ti naredi konfiguracijski fajl, če tega ne bom uspel rešiti pa bom preobal z vnosom v registry in kopiranjem programa direktno na pc, pa da vidimo če potem dela.

Blisk ::

tole z registrijem ne dela.
Ali je kaka varianta, da to naredim s skripto?

sas084 ::

Jst bi na tvojmu mestu z RegShot-om naredu snapshot registra pred inštalacijo in po inštalaciji programa, ter jih primerju med sabo. Tko bi dubu ven ključe, ki se naredijo med inštalacijo in pripadajo programu. Najbolš je to naredit na "clean" sistemu, se prav nekje kjer program še ni bil nikol inštaliran (virtualka recimo), ker včasih se zgodi da ključi ostanejo v registru tud ob deinštalaciji. Potem bi z Process monitorjem pregledu, do katerih ključev/fajlov itd. dostopa program ob zagonu in so potrebni za uspešen zagon programa. Ko maš enkrat listo vseh register ključev, jih preprosto importaš pred zagonom programa z reg ukazom oz. si pač spišeš batch skripto ki ti dela import in na koncu zažene program recimo.

Blisk ::

Sem probal to, pa program naredi tak drmr, da ne bi jaz tega dajal v register :)
http://www.yeastar.com/download/BizFAXC...

sas084 ::

Blisk je izjavil:

Sem probal to, pa program naredi tak drmr, da ne bi jaz tega dajal v register :)
http://www.yeastar.com/download/BizFAXC...

Program v linku je verjetno program, ki ga hoces "potiho" inštalirat. Zdej če ti pr inštalacij zasvinja register s celim kupom vnosov, potem bi jst z Process monitorjem pogledu, keri vnosi so nujni za zagon programa, čeprov je to malo triki, ker potem maš lahko določene funkcije programa vezane na opcije v registru in če ne obstajajo potem ti lahko ne delajo.

Blisk ::

Vnesel sem v registry kar sem mislil, da bi moralo biti za delovanje, vendar pa je problem ker faxprinter med tiskalniki nima nastavljenega porta.
Ki pa se ge seveda ne da nikakor dodajati ali spreminjati pri že obstoječem.
Zdaj če uspem nekak spraviti v delovanje ta faxp port na faxprinterju potem bo zadeva delovala.
Ali kdo ve kje in kako so nastavljeni porti za tiskalnike? V nastavitvah tiskalnika ne gre.

Blisk ::

Mi je ratalo, uspel sem najti, da vmes požene nek setup za ta fax program, ki namesti gonilnike in sem ga potegnil ven preden ga namestitveni program izbriše in zdaj dela bp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

reinštalacija programa

Oddelek: Programska oprema
222469 (2262) Blisk
»

Ali obstaja kak "čistilec" za windows mobile ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
121362 (1158) krneki0001
»

Odkrili velik krog kradljivcev identitet

Oddelek: Novice / Zasebnost
354545 (3206) _Sajmon_
»

Ikone w widows xp so izginile !!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
202022 (1740) K0K0
»

NUJNO! Ob startupu brisanje vseh share-ov!

Oddelek: Pomoč in nasveti
6814 (766) mile

Več podobnih tem