» »

Napotek za telebana-instant net na hrvaškem

Napotek za telebana-instant net na hrvaškem

MorskiKonj ::

Sem bolj nerodne sorte, kar se tovrstnih tehnikalij tiče, povem, da ne bom takoj napadena. In ja, sem si šla prebirat teme tudi tukaj na ST, a še vedno ... teleban, pač.

Poletje nameravam preživeti v Istri, pa guglam naprimernejše (predvsem ne najdražje!) variante mobilnega interneta na bone (kot piše).

Rabim za prenosnik, srfam povprečno (beri: ni mi dovolj samo čekiranje mejla enkrat dnevno, ampak rada ob kofetu zjutraj in pred spanjem malo pobrskam po forumih, preberem kak trač, najdem info ali dve, ne mislim pa vlečt dol muzike, gledat filmov ipd.), nimam predstave, koliko tega dobim v 1G ... In predvsem, nisem bogata.

Našla sem tri zadeve:
http://www.mojbonbon.net/ (vidim, da ga priporočajo, ampak bolj kot prebiram, manj mi je jasen!),
http://www.vipnet.hr/internet/na-bonove... (tole se bere kul, samo vseeno nekoliko drago, če bi množila z 30, niti ne razumem kaj rabim, usb, sim ali oboje?),
https://www.hrvatskitelekom.hr/mobilne-... (povsod se omenja pošiljanje sms-ov, pa ne vem, kako, če sploh, se zadeva aktivira na kompu) ...

Bi bil kdo tako dober, da bi mi na hitro in po kmečko, napisal, kaj bi se mi splačalo in na kakšen način do tega pridem :-) preden se namalam dol in se potem še en teden ubijam s temi vprašanji in iskanjem ...

Hvala tistemu, ki si bo mogoče vzel čas! :-)

MadMicka ::

Najprej preveri, če imajo tam, kjer boš spala, na razpolago wi-fi, da ne boš denarja stran metala in se po nepotrebnem matrala :)
Wi-fi maš po hotelih, po kampih, v razno raznih lokalih...

MorskiKonj ::

Heh, ni, je bila to ena izmed prvih stvari, ki sem jo vprašala, tako da ...

Saj vem, da ga ima nekaj lokalov, ampak ne gre toliko za grozno nujo nekaj prečekirat, ampak bolj za to, da grem lahko gor, kadar želim in nisem odvisna od drugih dejavnikov. Pa tudi, bog mi pomagaj, z netom "pri roki" se počutim bolj varno in v stiku s "svetom" :-).

motorc ::

Js sem kupil VIP sim kartico in vsak dan aktiviram opcijo "Internet Dan", ki stane 10 kun. Neomejen prenos, hitrost glede na speedtest.net pa 6/2. Sploh ni slabo.

MorskiKonj ::

Ta VIP simka velja samo za mobitel ali tudi komp? Ker piše o pošiljanjih in aktivaciji preko sms-ov, pa mi ni čisto jasno, kako gre potem to na računalniku ...

motorc ::

SIM daš v tablico ali pametni telefon, potem pa narediš WiFi točko, na katero se priključiš s prenosnikom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: motorc ()

polde66 ::

Vipnet, dnevna tarifa uporabljam od samega začetka.Za tovrstno dejavnost sem si kupil tudi mali asusov router 3G. http://www.asus.com/Networking/WL330N3G/

tale stan je precej uporabna: http://vipmevmc.vipnet.hr/pw/show?idc=2...
Na tej strani kontroliraš porbo, filaš preko bonov in še in še. Jo je pa preko vipme.hr težko najti. Za vsak slučaj še en napotek, ko ti zmanjka denarja na sim kartici, sim kartico vstaviš v telefon in potem polniš preko sms-ja, vstaviš nazaj v usb dongl in deluje.sim kartica deluje 9 mesecev preden postane neuporbna, po treh mesecih jo aktiviraš z ponovnim filanjem preko bona.

1 gb prenosa za 10 kun je kul. Za 200 kun dobiš usb dongl, katerega vtakneš v računalnik in še 200 kun bonov al 180 nism glih na tekočem. Skratka se splača. Če pa želiš samo sim pa je tako kot je predhodnik omenil, vstaviš v pametni telefon, hot spot in deluje.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

menjalnik ::

Tudi jaz grem kmalu na dopust na Hrvaško, pa bom s seboj vzel samo tablico, katera pa žal nima reže za sim, brezžični internet je le v hotelu, ki pa je kar oddaljen, je še kakšna možnost?

LeQuack ::

Tudi jaz imam Vipnet dnevno tarifo za 10 kun. Tole je iz Barbarige:

V Puli in bližnji okolici je še hitreje, tam čez 10Mbit. Res pa je, da ko izkoristiš 1GB hitrost pade na neuporabnih 5 kB/s, to pomeni, da se ti stran nalaga nekaj minut, če ne izklopiš slik.

polde66 je izjavil:


1 gb prenosa za 10 kun je kul. Za 200 kun dobiš usb dongl, katerega vtakneš v računalnik in še 200 kun bonov al 180 nism glih na tekočem. Skratka se splača. Če pa želiš samo sim pa je tako kot je predhodnik omenil, vstaviš v pametni telefon, hot spot in deluje.


Mislim, da dobiš samo 20 kun bonusa, vsaj tako je bilo pri meni.
Quack !

LeQuack ::

menjalnik je izjavil:

Tudi jaz grem kmalu na dopust na Hrvaško, pa bom s seboj vzel samo tablico, katera pa žal nima reže za sim, brezžični internet je le v hotelu, ki pa je kar oddaljen, je še kakšna možnost?


Dobi se prenosni 3G router, kamor vstaviš SIM kartico in se pvežeš na 3G omrežje, s tablico pa se prek WiFi povežeš na ta router. Zadeva je zelo majhna, velikosti manjšega mobitela. Lahko jo kupiš tukaj pri Mobitelu:
http://www.mobitel.si/telefoni-in-napra...

Ali pa mogoče se še drugje dobi cenej. Pa ko kupuješ preveri, da ni slučajno stvar zaklenjena samo na Mobitel ali kaj podobnega.
PS: Šele zdaj sem opazil da je nekdo že dal povezavo za nek podoben router od Asus-a zgoraj.

Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

LeQuack ::

Še dve pvoezavi za routerje:
Huawei E5776s
ZTE MF91D
Quack !

MorskiKonj ::

polde66 je izjavil:

Vipnet, dnevna tarifa uporabljam od samega začetka.Za tovrstno dejavnost sem si kupil tudi mali asusov router 3G. http://www.asus.com/Networking/WL330N3G/

tale stan je precej uporabna: http://vipmevmc.vipnet.hr/pw/show?idc=2...
Na tej strani kontroliraš porbo, filaš preko bonov in še in še. Jo je pa preko vipme.hr težko najti. Za vsak slučaj še en napotek, ko ti zmanjka denarja na sim kartici, sim kartico vstaviš v telefon in potem polniš preko sms-ja, vstaviš nazaj v usb dongl in deluje.sim kartica deluje 9 mesecev preden postane neuporbna, po treh mesecih jo aktiviraš z ponovnim filanjem preko bona.

1 gb prenosa za 10 kun je kul. Za 200 kun dobiš usb dongl, katerega vtakneš v računalnik in še 200 kun bonov al 180 nism glih na tekočem. Skratka se splača. Če pa želiš samo sim pa je tako kot je predhodnik omenil, vstaviš v pametni telefon, hot spot in deluje.


Če sem prav razumela ...
-lahko imam samo sim kartico in ustvarim hotspot (karkoli to že je),
-lahko pa nabavim USB in kartico, preko telefona nafilam kartico, jo vstavim v USB, tega v komp in ... zadeva dela?

Se mi zdi najboljša druga varianta (sploh ker vidim, da rabim za prvo pametni telefon, ki ga pač nimam).

Aja, še to (vem, smotana sem :-)) ...
-a zadeva deluje tako, da vsakič sproti kupujem bone in filam preko sms-a
-ali tako da kupim npr. bon za 100 kn in sem en dan na netu, pa dva dni ne, pa en dan spet (in tako desetkrat) ... in stvar aktiviram preko tiste strani?

polde66 ::

Zadevo aktiviraš in filaš preko strani iz vipneta ali sms-a, razen v primeru ko na računu nimaš ničveč, takrat filaš lahko samo preko sms-a.
Bone kupuješ sproti, oz kakor ti paše. Sam sem dalj časa na morju vzamem za 200 kun nafilam, vmes še dofilam, če še kdo za mano pride in.... če vmes nisi na netu stvari stojijo. Aktivira se po 24 urah z ponovno aktivnostjo na netu, če te ni pač ni aktivno in boni stojijo.
Ta zadeva z usb donglom se mi zdi najboljša.
polde

SLO_Matej ::

MorskiKonj je izjavil:

Če sem prav razumela ...
-lahko imam samo sim kartico in ustvarim hotspot (karkoli to že je),
-lahko pa nabavim USB in kartico, preko telefona nafilam kartico, jo vstavim v USB, tega v komp in ... zadeva dela?


  • Hotspot v bistvu spremeni pametni telefon v napravo (nekakšen router), ki oddaja brezžični internet drugim napravam preko svoje mobilne povezave (SIM kartice)


    V kolikor nimaš pametnega telefona lahko namesto njega uporabiš mobilni router (npr. tega ali katerega drugega, saj je bilo kar nekaj predlaganih) v katerega vstaviš SIM kartico, ki pa jo lahko še vedno polniš preko običajnega telefona. Tudi ta zadeva potem deluje tako kot hotspot na telefonu in sicer oddaja brezžični internet drugim napravam.

  • Lahko pa seveda uporabiš USB dongle v katerega daš SIM kartico in tako ima povezavo samo računalnik v katerega priklopiš ta dongle.

MorskiKonj ::

O, super, super, hvala vsem! Mislim, da se bom kar za te vipnet bone, usb in kartico odločila.

polde66 je izjavil:

Sam sem dalj časa na morju vzamem za 200 kun nafilam, vmes še dofilam, če še kdo za mano pride in.... če vmes nisi na netu stvari stojijo. Aktivira se po 24 urah z ponovno aktivnostjo na netu, če te ni pač ni aktivno in boni stojijo.


Aha, kul, to pomeni (če vzamem bon za večjo vsoto), da ko po aktivaciji preteče 24h, se zadeva za naslednjih 24h ne aktivira avtomatsko, ampak jo jaz sama preko tiste strani (da ne bi zadeva kakšen dan laufala v prazno, ne da bi vedela, mene pa sploh na netu ne bi bilo)?

LeQuack ::

V bistvi je tako, da se aktivira avtomatsko, ampak šele ko se naslednjič povežeš na internet. Če si takrat, ko ti poteče ravno povezan, se ti podaljša samo, če je vsaj 10 kun nafilano na račun, če ni vsaj 10 kun gor se logično ne. Sicer pa se podaljša, ko se naslednjič povežeš na internet. Se pravi ni toliko važno ali se prenašajo podatki, ampak samo to, da si povezan.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

ToniT ::

Jaz bi še preveril, ali je signal od Vipneta dovolj dober na tvoji lokaciji. V Premanturi sem moral preiti na HT Mobile. Cena je ista (10 kun na dan), je pa res, da moraš tukaj vsaki dan na novo aktivirati funkcijo Internet dan (za 10 kun na dan)..
Še povezava: https://www.simpa.hr/tarifa/opcije/inte...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ToniT ()

viknet ::

18zimoni ::

ToniT je izjavil:

Jaz bi še preveril, ali je signal od Vipneta dovolj dober na tvoji lokaciji. V Premanturi sem moral preiti na HT Mobile. Cena je ista (10 kun na dan), je pa res, da moraš tukaj vsaki dan na novo aktivirati funkcijo Internet dan (za 10 kun na dan)..
Še povezava: https://www.simpa.hr/tarifa/opcije/inte...


Tudi po mojih izkušnjah ima ht mobile najboljše omrežje.

gregor ::

Na otoku krku,mesto krk imam preko vipnet.hr prenos

Speedtest.net 5x

DL od 9,81 do 13,53 Mbps
UL od O,56 do 3,11 Mbps

Lp

gregor ::

Se to, nexus 4 + sim prenašata podatke v nexus 10:)
Lp

Apple ::

Pri T-COMu imajo opcijo Internet Dan, ki stane 10 HRK/dan, preneseš pa lahko 20 GB. Pri tej opciji je potrebno biti pazljiv, ker če ne izklopiš sam prenosa podatkov, ko mine 24h od vklopa storitve, ti začne trgati z računa...

Na Krku sem imel prenos okoli 6,5 Mbps...
LP, Apple

Hayabusa ::

http://www.svetidej.com/informacije/mob...
Spodaj je zemljevid pokritosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

koyotee ::

SUPER UGODNOST ZA MOBITELOVE NAROČNIKE - PRENOS PODATKOV, INTERNET NA HRVAŠKEM ZA SAMO 10€ / MESEC!

Pozdravljeni,

z veseljem vam sporočamo, da sta Telekom Slovenije in T-Hrvatski Telekom za svoje uporabnike mobilne telefonije v poletnih mesecih pripravila posebno presenečenje.

Za ceno 10 evrov na mesec z DDV do 30. septembra letos ponujata neomejeni dostop do mobilnega interneta v svojih mobilnih omrežjih.

Storitev je na voljo samo naročnikom storitev Mobitel in samo v mobilnem omrežju hrvaškega Telekoma ter obratno. Oba operaterja sta tako nadgradila dolgoletno uspešno sodelovanje v poletnih mesecih, ko veliko državljanov obeh držav dopustuje na Hrvaškem oziroma v Sloveniji.

Storitev bo na voljo z jutrišnjim dnem.

Cena storitve je 10 €/mesec.

Kako vključim ali izključim?

Za vklop pošljite SMS z vsebino HT internet na 1918
Za izklop pošljite SMS z vsebino HT internet NE na 1918
V TC-jih


Lastnosti storitve:

? Naročnina se obračuna za celo obračunsko obdobje, ne glede na datum vklopa ali izklopa storitve.

? Storitev je na voljo naročnikom storitev Mobitel.

? Po vklopu storitve je potrebno, za pravilno delovanje storitve, prekiniti in ponovno vzpostaviti podatkovno zvezo

? Ker storitev velja le na omrežju Hrvaškega Telekoma (HT), je potrebno izbrati njegovo omrežje. Zato predlagamo, da si stranke nastavijo ročno iskanje omrežja.

? Omrežje HT ima lahko na napravi več imen: HR-CRONET ali T-Mobile HR. Oba sta pravilna

? Storitev se vklopi in izklopi preko SMS zahteve ali v TCjih. Poslano SMS sporočilo se zaračuna po veljavnem ceniku.

? Po vklopu je storitev aktivna vse do preklica ( se pravi, da se avtomatično podaljša v naslednje obračunsko obdobje) najdlje do 30.9.2013

? Telekom Slovenije ne odgovarja za kakovost storitve na omrežju HT.

? Če ima stranka vklopljen še drug podatkovni zakup za tujino (npr. EU internet S), se ob prijavi na omrežje hrvaškega Telekoma koristi kvota iz HT internet.

? Storitev ne deluje v primeru uporabe privat-lastnega APN-ja (dostopne točke kot npr. mobitel.si) oz. deluje preko naslednjih dostopnih točk ( ki so prednastavljene pri vseh naših napravah): internet, internetpro,MMS, blackberry.

? Veljavnost ponudbe je od 5.7.2013 do 30.9.2013. Po tem datumu storitve ni več mogoče naročiti niti uporabljati.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

internet hrvaška (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
11127295 (9927) Daniel
»

Internet - Hrvaška - kartica za 7 dni

Oddelek: Omrežja in internet
82968 (2612) Daniel
»

Prepaid internet na Hrvaškem (in drugje)

Oddelek: Mobilne tehnologije
254263 (2677) sunny12321
»

Kateri instant internet na Hrvaškem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7124891 (16536) klemenSLO
»

Internet na Hrvaškem

Oddelek: Mobilne tehnologije
246318 (5574) Samson

Več podobnih tem