» »

Kako nekaj pozabiti.

Kako nekaj pozabiti.

Unknown_001 ::

Mjah, ne vem kako, ampak jst celo sam sebe znam prepričat, da se dogaja nekaj kar se sploh ne, sam problem je potem, ko zadevi pridem do dna. Sam potem pa me na cajte spet tist faking občutek dvoma obišče, pa spet začnem razmišlat o tistih stvareh, pa to. V glavnem gre se za bedarije ki si jih vbiješ v glavo pa jih ne moreš dat ven. Dobr, če bi bil paranoiden, bi bil primer tak recimo, da bi se skos sekiral, a bo jutri vojna, ... Sam te bedarije ki mi po glavi hodijo jih pa ne znam opredelit, so pa bolj kot ne vsakdanje narave, kot recimo zakleneš vrata, nisi zihr, če si jih zapru preveriš, pol je use uredu in ko greš na cajte spet razmišlaš, kako niso zaprta, pa to, v glavnem ufffffff!

Mal mi velče na OCD sam ne vem če je to to.

figula ::

Obstaja ena knjigica, ki ima naslov: k**c gleda. Primerna je ravno za take neumne bedarije, ki se ti zataknejo v glavo.

Če lahko skrbi osmisliš in jim s tem najdeš rešitev, je OK, če ne, pa reči: k**c gleda :)

jype ::

Naj bo: Mene je to nehalo matrat, ko je izobraževalni sistem od mene začel zahtevati dovolj napora (dobil sem mentorja na IJS, ki mi je pomagal pri raziskovalnem delu, ki me je zelo zanimalo in veselilo - nenadoma za ukvarjanje s takšnimi malenkostmi nisem več imel časa).

figula ::

I, potem pa še enkrat reči: k**c gleda.

Tegale najbolj ne razumem:
sam sebe znam prepričat, da se dogaja nekaj kar se sploh ne, sam problem je potem, ko zadevi pridem do dna.


Zakaj je še vedno problem, ko prideš zadevi do dna? Če se recimo prepričaš, da so vrata zaklenjena, je te skrbi konec. Ali misliš na ponavljajoče skrb o o zaklenjenih vratih vedno, ko greš od doma?

Mogoče boš neke skrbi in strahove vedno nosil s seboj. Veliko pa jih bo odpadlo, ko boš odraščal in se bo intenziteta tvojih dejavnosti tako zgostila, da boš začel avtomatično procesirat samo najbolj pomembne, ostale bodo šle pa v delete.

Nič ne bi škodilo, če bi poskusil s kakšnimi avtogenimi treningi za umirjanje misli.

fantasycamp ::

Unknown_001 je izjavil:

Mjah, ne vem kako, ampak jst celo sam sebe znam prepričat, da se dogaja nekaj kar se sploh ne, sam problem je potem, ko zadevi pridem do dna. Sam potem pa me na cajte spet tist faking občutek dvoma obišče, pa spet začnem razmišlat o tistih stvareh, pa to. V glavnem gre se za bedarije ki si jih vbiješ v glavo pa jih ne moreš dat ven. Dobr, če bi bil paranoiden, bi bil primer tak recimo, da bi se skos sekiral, a bo jutri vojna, ... Sam te bedarije ki mi po glavi hodijo jih pa ne znam opredelit, so pa bolj kot ne vsakdanje narave, kot recimo zakleneš vrata, nisi zihr, če si jih zapru preveriš, pol je use uredu in ko greš na cajte spet razmišlaš, kako niso zaprta, pa to, v glavnem ufffffff!

Mal mi velče na OCD sam ne vem če je to to.


ja ocd je ja mam isto...

Unknown_001 ::

figula je izjavil:

I, potem pa še enkrat reči: k**c gleda.

Tegale najbolj ne razumem:
sam sebe znam prepričat, da se dogaja nekaj kar se sploh ne, sam problem je potem, ko zadevi pridem do dna.


Zakaj je še vedno problem, ko prideš zadevi do dna? Če se recimo prepričaš, da so vrata zaklenjena, je te skrbi konec. Ali misliš na ponavljajoče skrb o o zaklenjenih vratih vedno, ko greš od doma?

Mogoče boš neke skrbi in strahove vedno nosil s seboj. Veliko pa jih bo odpadlo, ko boš odraščal in se bo intenziteta tvojih dejavnosti tako zgostila, da boš začel avtomatično procesirat samo najbolj pomembne, ostale bodo šle pa v delete.

Nič ne bi škodilo, če bi poskusil s kakšnimi avtogenimi treningi za umirjanje misli.


Bom razložil.

Stvar je taka, to z vrati je samo primer. Pride neka situacija, ob kateri se zamislim, in pomislim na neki slabega al pa če sem kj pozabil- v tem primeru vrata. Potem pa problem raziščem in pridem do smiselne rešitve (preverim ali so vrata zaprta). Potem je nekaj časa mir, vendar čez čas me spet spreleti misel na to, čeprav sem dvom že razbil, se še vedno pojavi, čeprav ni smiselen in to me moti.

@fantasycamp

Heh, pr men je bilo najhuje dve leti nazaj, ko sem mogu neki 10x preverit da sem mel mir, pa še ni bilo pol dost. Zdj je z leti mal bolš ratalo, sam še zmeri ne morem neki pustit pri miru, ne da bi vsaj 3x preveril, se pravi je tega manj, ampak še zmeri je, in kot sem figuli omenil najbolj tečni so tisti dvomi ki se kar spontano pojavijo (pojavijo se tud z asociacijo) sam mi gre na k* ker me zmoti včsaih ravno takrat ko mam drug posel in se začnem spet s tem sekirat pa to. :8)

Zgodovina sprememb…

theBill ::

Evo, in točno vrata so navedena kot primer.

http://www.avtogeni-trening.si/obsesivn...

STU-III ::

Mene pa zanima nekaj podobnega, kar bi tudi rad pozabil ali se odvadil. In sicer: imam čudno navado, da včasih naredim kaj, kar nočem ampak po drugi strani nisem zadovoljen, dokler tega ne naredim, ne vem, če razumete, upam pa, da kdo razume. Ajde, recimo primer: zagrabilo bi me, da vržem kozarec v tla, pa mi to nebi bilo všeč ampak bi še vedno moral to narediti, ker drugače bi me misel matrala še naprej. Mislim, da gre za negativno sugestijo, katere primer je v temle posnetku Derrena Browna (hipnotizer ali nekaj takega):

(posnetek je v dveh delih)





Torej, kaj mislite? Gre za tako stvar ali kaj drugega? To se že leta sprašujem.
Line secured.

STU-III ::

Pravzaprav so trije deli:



Meni osebno zelo zanimivo.
Line secured.

Unknown_001 ::

Pobje pogruntu sem ka je treba narest. Če je neko področje, za katerega se zasekiraš, pa da veš da boš prec nanj pozabu, je treba spet tisto vzdražit, pogret al karkoli že sam tok da pozabiš uno od prej in odmisliš za en cajt, pol ko pa tisto področje ki si ga pogrel pozabiš, ti je pa itak useen za use skp in pol si brez skrbi.

Vsaj pri men deluje :D (sam pozornost je treba preusmerit)

@STU III

Amm ka to mislš tisto, ko kr iznenada dobiš mal destruktivne misli, ko te prime, da bi neki razsu, enmu neki u glavo vrgu, al pa zasral neki? >:D

STU-III ::

Ma, ni nujno tako, pač negativna sugestija, poglej si te posnetke zgoraj, ni pa nujno, da se zgodi ravno na destruktiven način.
Line secured.

Keyser Soze ::

Hehe, tudi sam imam OKM (samodiagnoza - mila verzija), pa se pač tolažim, da sem kot Monk.:D

Sicer se pri meni zadeva manifestira bolj z obsedenostjo s čistočo, urejenostjo okolice, ipd. Če določenih stvari ne naredim, se ne morem sprostit/zaspat/ipd.

Je pa na žalost res, da so rituali oz. ponavljajoči dnevni vzorci nekaj najlažjega za odpravo neprijetnih posledic OKM. Jebat ga, pri teh stadijih motnje (če temu sploh lahko tako rečemo pri sebi, ker se mi zdi da ne vpliva bistveno na kvaliteto življenja - morda ga celo izboljšuje) so rituali še najmanja škodljiva verzija samozdravljenja. Moraš pa pazit, da te ne potegne v kakšen začaran krog.
OM, F, G!

Unknown_001 ::

No uglavnem, vsem ki to doživljamo nam je neki skupno. Če ni 500% zihr pol ni zihr :D

Double_J ::

Obsessive-compulsive disorder, classified as an anxiety disorder, arises from malfunctioning of the fronto-striatal-pallido-thalamic-frontal circuit in the brain. As well as perseverative thoughts and acts, there are other signs of ‘organicity’. Delay in treatment is often a result of patients’ reluctance to seek help, and doctors’ insufficient knowledge and experience in this clinical area. Electroconvulsive therapy is effective in severe and refractory cases.


Hm.;)
Dve šivanki...

Unknown_001 ::

Me-hem :|

Double_J ::

Unknown_001 je izjavil:

Me-hem :|


Lahko tud sem in tja prižgeš kak čik. Verjetno deluje...
Dve šivanki...

Unknown_001 ::

Double_J je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Me-hem :|


Lahko tud sem in tja prižgeš kak čik. Verjetno deluje...


Sem ne- kadilec, na žalost, če to res pomaga

Yacked2 ::

Jaz sem se sekiral ker mi aplikacija ni delovala, čez 1 teden sem se nehal sekirat,ker mi je uspelo popravit napako =D
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

nurse123 ::

Po mojem mnenju je pri tebi problem stres, kar je vseeno čudno, saj imaš počitnice in to ni ravno stresno obdobje ali pa si ne zaupaš dobolj in nisi sigurn vase če si npr. zaklenil vrata ali ne.
To spremeni pa bos vidu da bo veliko bolje

Double_J ::

ja ocd je ja mam isto...


PANDAS @ Wikipedia

To bi pa znal biti vzrok za ocd...
Dve šivanki...

Mipe ::

Zaposli se. Med intenzivnim delom težko razmišljaš o neumnostih.

LitralSM ::

Kaj storiti, če imaš nujo storiti nepomembno dejanje?
Odrasteš in postaviš prioritete višje.

Mesar ::

Razmisliš zakaj imaš nujo, šele po tem lahko postaviš prioritete.
Your turn to burn!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Oxford: manipulacije na družbenih omrežij rastejo

Oddelek: Novice / NWO
215579 (3849) maribornr1
»

Neupoštevanje delovnega časa, je dovoljeno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5716353 (11732) solatko
»

Kako spraviti internet v klet bloka

Oddelek: Omrežja in internet
224430 (3082) Arctander
»

Zdravstvena kartoteka

Oddelek: Loža
418111 (7087) St235
»

Ali se mi meša? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9514609 (11258) RejZoR

Več podobnih tem