» »

Ali se mi meša?

Ali se mi meša?

1
2
»

RejZoR ::

Gregor P je izjavil:

gnovak je izjavil:

V bistvu si odvisen od preverjanja če je vse v redu. Rešitev je, da se zavestno ne pustiš svoji težnji in ne greš preverjati stvari, za katere veš da si jih uredil.

Potem ti pa zgori bajta8-O:P


Potem pa jo greš 5x pogledat če je res zgorela. In si rečeš, fuck it, ko bi bil vsaj bolj OCD... XD
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

DimmniBurek ::

A to je tudi OCD, če nimaš OCDja in pol bereš o OCDju in potem rataš obseden z OCDjem in začneš delat OCD stvari? :D
There Is No Stronger Drug Than Reality

jype ::

Ja.

Pa sej ni nč hudga če si mal OCD.

Rias Gremory ::

Do določene mere res, ker si v vsem 100%, da si vse zaprl/shranil/[naredil x dejanje].

Mimogrede opazil sem, da imam še zmeraj okm, če to sploh je to. Je že kdo gledal nanizanko Monk (tisti detektiv, ki ne mara rokovanja itd.)? No če se prav spomnim je on štel količke v mestu, jaz pa za spremembo kdaj štejem robnike od pločnika. :))
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

_Stupid_ ::

Hm, jst sm pr sebi opazu, da večkrat, ko grem čez cesto štejem kolk belih črt je na prehodu za pešce. Pa vem kolk jih je ampak vseeno preštejem ^^ Pa ko sem zavem tega sred poti obrnem glavo stran in ne razmišljam o tem, ampak včasih se mi tud pr tem zgodi, da ko pridem na pločnik si rečem ah, 11 jih je.

No, bol kot sm razmišljal o tem, da neham in se zavestno zamotil, da nisem štel je postopoma ta navada zginla.

Drugače se mi pa včasih zgodi, da odklopim glavo in razmišljam o kakih stvareh in potem rutinirano nrdim kako stvar(pospravim copate, zaklenm vrata, stisnem gum bv dvigalu) in pol pozabim, da sm to naredu. Ampak to je bol poredko in, če se res potrduim spomnt, se spomnim potez kako sm kaj naredu.

Je pa še ena stvar. Včasih pozabim kako stvar(ime al izraz več al manj) in mi ne da miru dokler se je ne spomnem. In razmiškjam tolk časa dokler ne skapiram.

oracle ::

Moja bivša je bla taka. Zmeri preverla večkrat plin in pol še vrata. Osebno se pa glede tega nism nikol sekiru. Edino kar me vedno žre je zaklepanje avta. Zmeri se mi zdi, da sm ga pozabu zaklent;(( Ampak to so pa slabe izkušnje...:(

RejZoR ::

Najbolj epik za take kot si ti so keyless entry avtomobili. Ker se vedno sam odklene ko prideš v bližino in nikoli ne moreš vedit al se je res potem tud zaklenil, ko si šel stran al ne :D
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zero0ne ::

Je OCD, če ti dejansko pomaga?

Primeri:
Čez dan na ~5 minut preverjam vsebino hlačnih žepov (ključi denarnica, mobitel...). Vsaj parkrat na mesec se mi zgodi, da kaj dejansko manjka, in si prihranim nekaj minut nervoznega iskanja.

Ko parkiram avtomobil, vedno vsaj 2x preverim, če je v prostem teku in je zategnjena parkirna zavora, radio, gretje in luči pa ugasnjene. IMO boljša alternativa, kot, da pustim, da se sprazni akumulator, ali pa prižgem avto in se zabijem v zid.

Jutranjo rutino imam dovršeno do minute natančno, ker nisem morning person in mora biti algoritem, ki se ga da izvesti pri polovični zavesti. Če se ne brijem od 6:04 do 6:10 in preverjam rezultate od 6:10 do 6:12 po uri v kopalnici, obstaja nevarnost, da britja ne preživim oziroma ostanem neobrit.
uname -o

energetik ::

Zero0ne je izjavil:

Ko parkiram avtomobil, vedno vsaj 2x preverim, če je v prostem teku in je zategnjena parkirna zavora, radio, gretje in luči pa ugasnjene. IMO boljša alternativa, kot, da pustim, da se sprazni akumulator, ali pa prižgem avto in se zabijem v zid.
Ponavadi se avto pusti v prestavi in se stisne sklopko med vžiganjem. Sicer mora štarter obračati še pol menjalnika zraven. Bolj varno je tudi s stališča parkiranja, če je avto v prestavi. Čudne navade mate eni.

jype ::

Pametni avtomobili se itak sploh vžgejo ne, če ni sklopka do konca pritisnjena.

Boobiz ::

jype je izjavil:

Pametni avtomobili se itak sploh vžgejo ne, če ni sklopka do konca pritisnjena.


Nimamo vsi vžiga na knof.
I'm drunk, what's your excuse?

;-) ::

jaz delam isto, pred spanjem 10x pogledam štekarje, to pa od takrat ko se mi je stopil razadelilec

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

Mesar ::

Dafaq se dogaja tu? Folk ne loči med OCD, prefekcionizmom in posledicami slabih izkušenj. Pa sam OCD tudi ni tako nedolžen kot zgleda, glede na to, da povzroča loopanje... kako potem zgleda preklapljanje med različnimi opravili? Sploh če moreš to delati hitro? Perfekcionizem in čisto neka tretja stvar, posledice slabih izkušenj in paranoja pa četrta. Tuki pa zgleda, da delamo solato iz repice, hrušk, klobas in papirja.
Your turn to burn!

RejZoR ::

Sej kaj pa misliš da je povod za perfekcionizem? Samo "podkategorija" OCD-ja.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Rias Gremory ::

Ja in ne.
Imho je razlika, da boš pri okm (to je slovenska okrajšava btw :)) ponovil neko stvar x krat, pri perfekcionizmu boš pa le hotel, da je vse "uštimano".
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

RejZoR ::

Erm, sej? Temu se reče blažja oblika OCD-ja (ali pa okm-ja), kjer stremiš k perfekcionizmu ampak ga ne izvajaš ekcesivno (večkrat zaporedoma). Zato pa pravimo, da OCD ni nujno slabo če se izraža v blažji obliki.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

energetik ::

Boobiz je izjavil:

jype je izjavil:

Pametni avtomobili se itak sploh vžgejo ne, če ni sklopka do konca pritisnjena.


Nimamo vsi vžiga na knof.
Ha, to funkcijo je imel že Accent letnik 96, brez kakršnekoli opreme. Samo preprosto stikalo na pedalu sklopke.

mojsterleo ::

Ko nisem doma, moram vsake tolk cajta pogledat, če mam še vse pri sebi...čeprav je lepo zloženo v predale v torbi, torba je pa zaprta. Kr prime me da morem pogledat. O well.:D

Avenger ::

genesiss je izjavil:

To bi lahko bila oblika anksioznosti imenovana obsesivno kompulzivna motnja (OCD). Ne, ne meša se ti. Obišči psihoterapevta.


Psihoterapevta? Za popolnoma nebolezenski problem, ki ima enostavno rešitev?

To kar opisuje OP je samo posledica načina razmišljanja - ko razmišljaš o miljon drugih stvareh in počneš nekaj drugega na avtopilotu. Rešitev je v tem, da se navadiš zavestno spremljat samo in le dogajanje v katerem si ta trenutek. Torej če kuriš peč, misli samo na to in zavestno zapri vrata. Minuto kasneje se boš spomnil, da si vrata zaprl in ne boš šel še 1x gledat.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

genesiss ::

Avenger, to je popolnoma bolezenski problem in rešitev ni tako enostavna.

Napisal je:
"ko zapre zunanja vrata še 5x it pogledat če so zaprta"
"Ko doma grem mimo štedilnika se ustavim in začnem gledati v gumbe od stedilnika če je vse na 0.In si že v glavi rečem ,da je vse nič ugasneno in grem stran ampak moram it nazaj še enkrat pogledat včasih tudi 5x"
"Takrat grem tudi do 5x pogledat če sem zaprl vrata od peči"

In to ni isto kot da zaklepaš vrata na autopilotu in se potem ne spomniš če si zaklenil in greš preverit. Ne vem od kod si ti potegnil da je problem tako enostaven.

imagodei ::

Priporočam aktivno ukvarjanje s športom. Ko prideš do točke, ko se s športom ukvarjaš cca 10 ur tedensko, je vse lažje. Resno, prepričan sem, da bi tudi razni OCD-ji in podobno izzveneli oz. postali obvladljivi, če bi ljudje manj sedeli na riti, pa več migali (pri čemer nočem rečt, da "sedenje na riti" nujno pomeni zabušavanje).
- Hoc est qui sumus -

Timurlenk ::

ja, OP pač ni siguren v stvari, ki jih počne


ampak, prosim, ne mu vsi priporočat ne vem kakšnih psihologov in na tone nekih tablet


raje naj počne, kot je napisal imagodei

genesiss ::

O tabletah ni govoril nihče razen tebe.

Šport je vsekakor ok in pomaga, vendar ko stvari dosežejo neko stopnjo samo šport pač ni dovolj. Ne vem kaj je slabega pri obisku psihoterapevta, nenazadnje ima on izkušnje in znanje, da oceni kaj je potrebno da se stanje izboljša. Ti forumski nasveti "saj to nič ni, kaj boš s psihoterapevotm" lahko zgolj škodijo.

Avenger ::

genesiss je izjavil:


In to ni isto kot da zaklepaš vrata na autopilotu in se potem ne spomniš če si zaklenil in greš preverit. Ne vem od kod si ti potegnil da je problem tako enostaven.



Hm. Zdaj ko si ga citiral, je res videti drugače... 8-O
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Against ::

Nekoč se je to tudi meni dogajalo, skos sem preverjal ali sem ugasnil luč na WCjo, zaklenil avto, si umil roke itd.
Ampak zdaj sem zgleda ''prebolel'' to težavo in se mi ne ponavlja več.

imagodei ::

Timurlenk, pazi - OCD je dejansko bolezensko stanje in lahko terja obravnavo strokovnjaka.

Je pa res, da sem mnenja, da mnoge novodobne nevroze lahko omilimo z zadosti povečano stopnjo ukvarjanja s športom. Šport sprošča, omili stresna stanja, omogoča postavljanje jasnih ciljev ter dosegljivih mejnikov, preusmerja pozornost... Celo občutek utrujenosti se sčasoma spremeni v zadovoljstvo nad tem, da smo nekaj dosegli.

Današnji način življenja je pa precej stresen, ljudje tavajo brez posebnega cilja oz. s cilji, ki sploh niso njihovi primarni in ne prinašajo zadovoljitve, mnogi se čisto pretirano ukvarjajo sami s sabo, preveč je poglabljanja v lastne misli in "zaciklanosti".

Trdim, da šport lahko veliko pomaga, na določeni stopnji pa verjetno sam od sebe zares ni dovolj in stanje terja strokovno pomoč. Lahko pa šport vključiš naknadno, kot strategijo za obvladovanje motnje.
- Hoc est qui sumus -

Mesar ::

Šport v bistvu ne pomaga ker samo čas krade in s tem povzroča še več stresa, torej je učinek negativen, od ves bi pričakoval, da bi ti to razumel
Your turn to burn!

Truga ::

Btw, rece se CDO, ne OCD.

Je pa to tko k OCD, samo da so crke pravilno v abecednem vrstnem redu.

genesiss ::

Se strinjam z imagodei-em. Verjetno prva stvar ki jo bos slisal od zdravnika: ukvarjaj se s sportom.

lol Truga, AS IT SHOULD BE

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

Super Sonic ::

Moja soseda ima hud OCD, problem je le, ker je dipl. psihologinja in v neki komisiji, ki odloča o prihodnosti mladih otrok, ki prihajajo iz razbitih družin. Ob omembi omenjene motje, me je spodila iz hiše ;).

Njen OCD je povezan tudi z njeno tiransko osebnostjo, zato je njen mož skoraj suženj njenega OCDja. Naj obrazložim.

Gredo od doma, ženska zahteva po 10 minutah na AC, da obrnejo in gredo domov še enkrat pogledat ali so zaklenil vrata. Vsak večer predno gre spat, mora tipo premaktnit vse omare v spalnici in pogledat, če so pajki. Vsaka packa v hiši se kaznuje s spanjem na kavču, ipd. Primer otroka (stara je 2 leti) sta reševala s stajco in stolom, v katerem je otrok prebil pol dneva, da ja ni popackal tal. Vsak dotik pomeni več minutno čiščenje rok, tip se mora umiti 4x na dan, ipd.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

lambda ::

Aha, to se pa sliši znano. Poznal osebo, ki se je šla komplet preoblečt, če si se slučajno po nesreči dotaknil njenih cunj, ko si jo srečal na hodniku. Stalno obsedeno pranje rok z milom. V avtu posebna prevleka na njenem zicu, na kateri je lahko sedela samo ona, če se je peljal kdo drug, je bilo potrebno prevleko odstranit in jo zanjo spet namestit. Če se je kdo dotaknil ograje pred hišo, je to pomenilo takojšnje čiščenje dela, ki se ga je oseba dotaknila. Lastne posode, krožniki, pribor. Skratka nora obsedenost s čistočo.

RejZoR ::

Truga je izjavil:

Btw, rece se CDO, ne OCD.

Je pa to tko k OCD, samo da so crke pravilno v abecednem vrstnem redu.


OCD = Obsessive-Compulsive Disorder

Vrstni red kratice je čist pravi. Oz ne vem kaj si sploh hotel s svojim postom povedat...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Master_Yoda ::

RejZoR je izjavil:

Truga je izjavil:

Btw, rece se CDO, ne OCD.

Je pa to tko k OCD, samo da so crke pravilno v abecednem vrstnem redu.


OCD = Obsessive-Compulsive Disorder

Vrstni red kratice je čist pravi. Oz ne vem kaj si sploh hotel s svojim postom povedat...


Ker trpi za OCD morajo biti crke v pravilnem vrstnem redu = CDO

:D

P.S.: Jaz tudi moram petsto krat preveriti, ce sem vrata res zaklenil. Pa ko sem malo bral totemo sem prisel gor, da ponavadi ko se s kolesom vozim menjavam prestave *2 (namesto 1 prestavo visje/nizje dam 2 prestavi) da ostane sodo/liho. Thats is some wierd shit.

Zgodovina sprememb…

oo7 ::

S športom se ukvarjam že od malega.V osnovni šoli sem hodil na karate 4 leta.Potem sem začel igrati nogomet na travi igral sem ga 10 let.Zdaj pa vsak dan kolesarim poleti zunaj pozimi notri minimalno eno uro na sobnem kolesu in seveda hodim tudi na rekreacjo v dvorano kjer igramo mali nogomet ampak trenutno sem na bolniški.Zato koliko šport pomaga ne vem.
Saj doma noben ne ve zato edino včasih,ko se ustavim pri štedilniku in ga gledam nekaj časa me kdo od domačih upraša kaj je pa rečem ah nič pa grem.Pa če me matra pa grem nazaj pogledat;((.Tko,da bi komu kaj škodoval ali komu težil zaradi tega to nisem nikoli.
Ko ste nekateri govorili,ko ste v avtu ali ko greste peš,da kar štejete stvari to tudi jaz delam.
Ali pa ko hodim po hiši moram skočit in se dotaknit stropa in to ponovit točno 10x.Če se enkrat ne dotaknem ponovi vajo in spet 10x.
Drugače v družbi,službi,doma nobenih problemov.Ko pa sam pa začne tako imenovani OCD delovat.Včeraj naprimer sem šel pogledat peč 2x če je zaprta pa sploh ne kurimo več na drva,ker ni več tako mrzlo.Vedno ko odložim stvari jih moram preštet jih mora biti 5.Bančna kartica,ispit,mobitel,ključ od avta in ključi od hiše.
Uglavnem učasih je zelo tečno npr ,ko že veš,da je uredu npr peč zaprta ampak si v glavi ponovit 10x,da je res.Grem stran in se moram vrnit včasih tudi 5x in videt ,da je res zaprta čeprav veš,da je zaprta.Teško razložit.
Upam,da me neboste ime za totalno usekanga:).Ampak to se dogaja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

imagodei ::

> "Upam,da me neboste ime za totalno usekanga:).Ampak to se dogaja. "

Jaz te sploh nimam za usekanega. Se dogaja, pač ;)

Kar se tiče OCD-ja in športa: http://ocd.about.com/od/treatment/a/exe...

Še enkrat bi rad poudaril, da ne mislim, da je šport magično zdravilo. Mislim celo, da če je OCD res hud, da se oseba niti ne more normalno ukvarjat s športom. Če te med tekom prime, da moraš petkrat okoli vsakega rjavega kamna na makadamski poti, je to seveda rahlo moteče.

V določenih primerih je posvet in/ali terapija pri kvalificiranem terapevtu nujna. Iz tega, kar sem do sedaj prebral v zvezi anxiety disorderjev in športa pa sklepam, da je šport precej koristna zadeva za nadaljevalno in spremljevalno terapijo tudi pri OCD.
- Hoc est qui sumus -

oo7 ::

To imaš čisto prav glede športa.
Z športom bi se moral ukvarjati čisto vsak.Navsezadnje krepi srce in srčno mišico.Če srce nebo zdravo tudi druge stvari ne bodo.Tako,da šport je ZELO pomemben za celo telo.

figula ::

Nihče te nima za usekanega oziroma si toliko usekan kot mi vsi. Lušno je biti mal usekan :)

Je pa vseeno za razmislit, zakaj te tegobe spremljajo samo, ko si sam. In nimaš težav v družbi ali službi. In domači niso opazili tvojih preverjanj in poskakovanj? Torej če je kdo doma je OK?

Imaš tako močno samokontrolo ali ti možgani reagirajo na strah pred samoto in se zaposlijo s ponavljanjem ukazov?

Mogoče bi bilo res dobro iti na posvet s kakšnim strokovnjakom (pa ne iz Oražnovega doma). Če ne drugega - v izogib situaciji, da bi se stvar slabšala. Zamisli si: predno pošlješ post na ST, ga moreš 15x prebrat ... >:D

marijancek ::

figula je izjavil:

Lušno je biti mal usekan :)


niti ne. psihične težave pri ljudeh so pogoste zato čedalje bolj cenim stabilne ljudi.

RejZoR ::

figula je izjavil:

Zamisli si: predno pošlješ post na ST, ga moreš 15x prebrat ... >:D


Včasih, pri nekaterih mogoče to niti ne bi bila slaba stvar :P
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

figula ::

hehe, marijanček, saj vsaka usekanost ni nujno nestabilnost. Se mi zdi, da je kar koristno biti rahlo nagnjen. Točno toliko, da svojo stabilnost zavaruješ pred učinki prevelikega sekiranja zaradi n! nepomembnih stvari.

kr1ženska ::

figula je izjavil:

hehe, marijanček, saj vsaka usekanost ni nujno nestabilnost. Se mi zdi, da je kar koristno biti rahlo nagnjen. Točno toliko, da svojo stabilnost zavaruješ pred učinki prevelikega sekiranja zaradi n! nepomembnih stvari.


Drži. Ful je fajn bit mal ubrisan. Sam, če ti to gre vedno znova na živce in te spravlja ob pamet, pol pa to ni več prikupna lastnost pač pa velik problem.

M-POWER naslednjič ko boš hotu eno stvar it ponovno prevert, tega ne storit. Raje obstoj na mestu si zamisli, pojdi po korakih, kaj si počel in se spomni, če si tisto že naredil. Mogoče boš tako začel zaupat vase. ;)
Pa poročaj o tem, kaj si vse probal in kaj je delovalo, ok? me zanima :)

donfilipo ::

Samo toliko iz mojih zapažanj.

Ki so od osebe s kroničnimi resnimi psihičnimi težavami, ki so bile registrirane. Zdravljenje pa je potem prepuščeno tako imenovani predvsem lastni volji. Precej ljudsko:) Ampak ok...opažanje.

Ubrisanosti je nebroj sort. Tudi hudo ugledni, recimo zdravniki medicine, kirurgi, sicer ponavadi ostre-resne face..znajo v hribih zamenjati fris in namenoma izpasti ubrisani. Kot oblika humorja.
Profesionalno ubrisan, (za slavo in tudi ljubi kruhek) je recimo Sašo Hribar, pa mlajši Denis Avdič.

In poznana je tako imenovana ljudska gorenjska ubrisanost, ki je tipičen alpski model hillbillyjevstva, nek vzrok pa ima le v slaboumnem uporu proti recimo krščanski družbi, ki je za socialne minimume, zahtevala tudi določene standarde in seveda davke.

Z nekaj dodane čiste teorije, pa že imamo klasično desničarsko doktrino, ki krščanstvo uvrsti v lokalni prostovoljni izbor, za najširšo skupnost pa zagovarja najširšo svobodo:) Tako da....

Prepričanje in pogled nekoga, je za drugega iz drugega kraja in običajev lahko čista norost.
Prepoznati prave motnje in jih zdraviti pa kunšt, kjer sama medicina ni ravno pri hipnih transplacijah možgan8-) in zahteva glede na kompleksnost organa, ki ga zdravi, od psihiatrov tudi večinoma zaenkrat nemogoče.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

papasmrk ::

Ubrisanosti je res veliko vrst...sicer nevem a so to moderne bolezni, ali pa se ljudje zadnje čase bolj odpirajo in spregovorijo o svoji ubrisanosti. Sam takih ritualov, da moram nekaj prešteti, preveriti n-krat nimam...imam pa neko drugo ubrisanost, ki se ji reče RLS (Restless Legs Syndrome). Ta ubrisanost mi je včasih toliko moteča, da bi si najraje dal noge odrezat :D

illion ::

Če ti bo šlo na slabš, ti tud jz priporočam čimprejšnji obisk psihoterapevta!
Frend je mel/ma OCD, začel se je tko kot opisuješ ti, razna preverjanja štedilnika, vrat etc.., potem se mu je to razvil v strah pred bacili. Tuširal se je po 5 ur, nosil več parov rokavic hkrati, za vsak dotik česarkoli si je umival roke po par ur ipd.. Na fax skor ni več hodil, skos je bil zaspan in čist je shiral, ker je čas porabljal za te stvari.
Vse je v glavi, če se ti ne uspe upret temu početju, potem poišči pomoč!

oo7 ::

No upam,da tako daleč nebo prišlo.Roke si umijem preden grem jest in seveda ko pridem z wc-ja.Vedno si jih pa tudi umijem,ko primem drobiž od denarja,ker meni ta drobiž zelo smrdi sploh potem roke in si jih avtomacko umijem.To pa že od tolarjev naprej.
Glede preverjanja pa se zdaj probam malo kontrolirat kolikor se da.Preden sem pisal na ta forum sploh nisem vedel kako se tej bolezni sploh reče pa tudi predstavljal si nisem,da jo ima tako veliko ljudi.

RejZoR ::

Umivanje rok je pravzaprav bolj dvorezna zadeva, kjer je dost "težko" potegnit črto med pretiravanjem in zgolj zavestno čistočo.

To se sploh odraža če pogosto delaš stvari, ki zahtevajo pogosto umivanje rok, kar se zna prelevit v vsesplošno navado. Npr če delaš v živilski inudstriji in nisi pacek. Oz če delaš na dveh področjih kjer prihajaš v stik z umazanijo in moraš istočasno bit urejen (na šihtu včasih dost umazane embalaže, pol pa moram bit v prodaji). Al pa ko si vstavljam leče v uče. Pa ko greš na WC. P ako kuhaš itd itd In če na šihtu to delaš non stop, potem še ko prideš domov, zadeva dejansko postane čist rutinska in pogosta, ni pa na nivoju, da si roke 5x zaporedoma umiješ preden greš jest. Zato se ne sekirat, če si roke pogosto umivaš dokler se jih ne umivaš pogosto zaporedoma preden greš vmes dejansko delat tisto zakar si si prvič umil roke. Pač samo bolj skrbiš za čistočo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nujno (v roku treh dni) potrebujem potrdilo psihiatra, kje ga dobiti?

Oddelek: Loža
183990 (2167) Matev
»

Slabost (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11028842 (21475) [D]emon
»

Kako so sprogramirani semaforji?

Oddelek: Na cesti
254036 (3022) luksorzi
»

Kako nekaj pozabiti.

Oddelek: Loža
223335 (2125) Mesar
»

Zdravstvena kartoteka

Oddelek: Loža
418164 (7140) St235

Več podobnih tem