» »

Kako spraviti internet v klet bloka

Kako spraviti internet v klet bloka

MoRp ::

Kot napisano v naslovu nimam ideje kako spraviti internet v klet. Živim v tretjem nadstropju, v klet vodijo dvoja kovinska vrata, konstrukcija je betonska. Vrtat ne morem da bi vlekel kable, wifi mi pa že skozi vrata stanovanja na hodnik toliko oslabi da ga niti v pritličju ne dosežem več (če odprem protivlomna vrata stanovanja, potem pride signal v klet).

Za predoge in nasvete se vam zahvaljujem že v naprej.

M

mrTwelveTrees ::

utp kabel skriješ ja cev od žleba (voda iz strehe)
pa malo poglej če so že kakšni kabli po fasadi (ne vem kiliko imaš star blok)

DC- ::

Utp do pritličja tam pa kakšen vodoodporen access point.

fosil ::

Iz stanovanja potegni anteno na hodnik.
Tako je!

hojnikb ::

powerline..
#brezpodpisa

MaterVola ::

Kako imate napeljano ogrevanje? Imate dvigalo?

toplakd ::

Kot je rekel hojnikb, sposodi si nekje powerline in sprobaj. Najbolj elegantna rešitev.

MoRp ::

Blok je cca 3 leta star/nov tako da po zunanji strani vse odpade. Po hodniku raje nebi, v postev pride antena nad vrati...
Sem sel po powerline na posodo. Zadeva mora bit na isti fazi. Ker nimam pojma o stromu zdej ne najdem parnih vticnic oz na isti fazi...!? Kaksna ideja?

matejmesar ::

Če je elektrika v tvoji kleti vezana na tvoj števec, potem bi moralo delat s powerline. Če imaš v elektro omarici možnost izklopa posameze faze, poskusi pač vsako posebej izklopit in poglej, ko si izklopil klet, katera vtičnica v stanovanju je tudi izklopljena...

mitja73 ::

Sigurno so cevi iz stanovanja do kleti, tako da samo elektricarja in ti bo potegnil utp kabel. Redki so primeri da se ne bi dalo se en utp zraven potegnt.

Malajlo ::

mitja73 je izjavil:

Sigurno so cevi iz stanovanja do kleti, tako da samo elektricarja in ti bo potegnil utp kabel. Redki so primeri da se ne bi dalo se en utp zraven potegnt.

Blok, nekaj nadstropij, morda celo deset, pa da bi (prazne) rore v kevder vlekel?
Prej verjetno lahko zračnike izkoristiš. To bi pa šlo do dna. Ampak brez vrtanja si ne predstavljam.

mitja73 ::

Pa sej ne direktno, blok je nov kot piše - to pomeni da je vse prepredeno s cevmi in ce je klet njegova je pri novogradnjah tudi elektrika tam njegova, ne pa skupna. To pomeni da je ze cev speljana, mogoce ne direktno dol ampak vse se da, najlaze ti bo pa to uredil tisti ki je delal instalacije. Ker je blok nov imas zaradi garancije se vse kontakte izvajalcev, ki si jih dobil ob nakupu.
Ne bo zastonj, bo pa tako kot mora bit in bo delalo ne gledena to kaj drugi delajo kasneje okoli tebe.

Magic1 ::

Če ima oboje s svojga števca, potem naj si kupi mrežno, ki dela prek električnega omrežja.
Magic

Spajky ::

Malajlo je izjavil:

Prej verjetno lahko zračnike izkoristiš. To bi pa šlo do dna. Ampak brez vrtanja si ne predstavljam.
Če je zračnik od enega mesta do drugega raven, po eno antenco vanj na obeh koncih (v stanovanjih), pa dva poceni ruterčka pa link med njima ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

toplakd ::

Jaz bi si vsekakor najprej nekje sposodil powerline in ga stestiral.

shinko ::

Vprašanje glede poweline. Je res da gre samo preko ene faze?

Invictus ::

shinko je izjavil:

Vprašanje glede poweline. Je res da gre samo preko ene faze?

Kako pa misliš da se bodo podatki prenašali med fazami? Telepatsko?

Pri powerlinu se signal "obesi" na omrežno napetost. Če bi to delalo med fazami, imaš povsem zblojeno zvezano elektriko ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Dr_M ::

http://www.tp-link.com/en/article/?id=4...

Malo nizje je razlozeno, kako powerline lahko dela med fazami.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Malajlo ::

Dr_M je izjavil:

http://www.tp-link.com/en/article/?id=4...

Malo nizje je razlozeno, kako powerline lahko dela med fazami.

Rabiš obe fazi in še z UTP povezane switche vmes. Nobene telepatije ali pa kvantnega prepletanja ne najdem. Torej je popolnoma vseeno, če samo eno fazo uporabi.
(je treba malo fiziko pa slike poznat, potem je pa prec lažje)

shadow7 ::

Invictus je izjavil:

shinko je izjavil:

Vprašanje glede poweline. Je res da gre samo preko ene faze?

Kako pa misliš da se bodo podatki prenašali med fazami? Telepatsko?

Zakaj bi se morali prenašati med fazami?

Sem precej siguren, da znotraj enega bloka imajo dvojni od trojnih kablov v vtičnici isto skupno točko. Več kot dveh kablov za prenos podatkov ne potrebuješ. Adapter bo že sam izbral najustreznejša.

Za OP še to: pri nakupu adapterja upoštevaj, da bo razlika med nominalno maksimalno hitrostjo in dejansko doseženo velika. Vzemi nekaj po standardu HomePlug AV2. Ali bo pri tej razdalji v praksi kaj razlike med 500 Mbps in 1,2 Gbps lahko ugotoviš samo na terenu. Ampak sem precej siguren, da naprave z ethernet portom hitrejšim od 100 Mbps ne boš potreboval.

beni ::

Nikakor mi ni jasno, zakaj bi nekdo želel internet v kleti ...

LP
Pojma nimam ...

mitja73 ::

beni je izjavil:

Nikakor mi ni jasno, zakaj bi nekdo želel internet v kleti ...

LP


Kaj pa če hočeš v klez spravit NAS ali mini server da ga ne gledaš in poslušaš ?

Arctander ::

Mogoče si je v kleti napravil man cave delavnico ... ali pa rabi za IP kamero in/ali alarm ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Powerline adapter internet

Oddelek: Omrežja in internet
493752 (2336) MrStein
»

Ali bi mi delal powerline (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
558986 (5788) next3steps
»

Innbox Powerline PLC (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5015019 (13734) ...:TOMI:...
»

dodatni modem ?

Oddelek: Omrežja in internet
172470 (2073) dottor
»

Katere PowerLine adapterje??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7718089 (15472) Furbo

Več podobnih tem