» »

Zamisel za nov program

Zamisel za nov program

jankrzic ::

Zdravo,

Po poklicu sem žal snemalec in ne programer, ampak sem prišel do neke zamisli...
Ne vem ali to že obstaja, ampak bom vseeno povedal o čem razmišljam.. :P
Veliko ljudi uporblja pametne telefone, in so se vsi verjetno že srečali s tako imenovano "TrackID" oziroma "Shazem" aplikacijo. Če se ne motim, po mojem skromnem znanju z aplikacijami ta program deluje tako, da ko sliši določene ferkvence (višino tona) ga posname, ta zaporedje tonov pošlje v splet in tam poišče identično zaporedje, ter pridobi informacije o tem zvoku, posledično tudi naslov skladbe.

Sedaj pa moja zamisel:
Ali je možno narediti podoben program, le da bi bil namenjen za PC in sicer tako:
-Naprimer da imamo mapo s 1000 skladbami
-Med njimi bi bilo vsaj 30 identičnih komadov, le z različnimi poimenovalnimi imeni
-Tega pa seveda ne bi radi imeli saj enaki komadi pomenijo "več navlake/manj prostora"


Program bi deloval na enak način kot aplikacija "TrackID"/"Shazem" le da ne bi snemal z mikrofonom, ampak bi to naredil nekako "elektronsko" sam pri sebi.
Program bi v tej mapi preskeniral vse datoteke in vse kar bi jih bilo med seboj identičnih, bi jih pobrisal, oziroma označil in bi jih lahko potem pobrisali ročno.

Ali bi bilo to možno narediti ali govorim samo bedarije?

Aja, imenoval bi se pa "ClonSeparator™"
:D hehe malo šale..
Hvala vsem
Lep pozdrav!
Jan

Machete ::

Tehnično ti neznam pomagat, vendar je ideja brezvezna.
Koliko ljudi ima po dvojne iste komade, kaj šele nekaj deset istih komadov, različno poimenovanih?
Koliko od teh maloštevilnih bo pripravljeno plačat (program) da naredi 100MB prostora na disku?

OmegaBlue ::

Malenkost prepozen si :) (ene par let). Podobne stvar obstajajo že kaj nekaj časa, recmo poglej si popularen servis za tako početje; http://www.gracenote.com/.

Pa tudi sam google search za programčki ni ravno skop z informacijami:
https://www.google.com/search?q=duplica...
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

jankrzic ::

Machete: Podal sem samo vprašanje, ali bi bilo ivzedljivo narediti tak program, ne ali zamisel brezvezna ali ne.
Zgoraj sem navedel samo primer (1000 skladb).. V mojem pravem primeru, imam jaz 6TB glasbe (na grobo rečeno okrog800.000 komadov) in od tega jih je kar nekaj enakih.. zato sem razmišljal o nekem takšnem programu..

OmegaBlue: hvala :) Res sem iskal ampak zgleda da premalo, oziroma napačne ključne besede..
Upam da bo delovalo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jankrzic ()

Machete ::

6TB je veliko. Kaj loudaš vse kar vidiš? resno vprašam ne zezam, ker sam konzumiram ogromno in imam velike kolekcije oz diskografije zloudane zadnjih 10 let pa nevem če je več kot 1TB. Res da sem zelo selektiven kaj mi je všeč, pa vseeno.
Še če si bulič, nevem če je za 6TB kvalitetne glasbe v mp3jih neke zvrsti in njej sorodne.. :D

jankrzic ::

OmegaBlue: Hvala ti res.. Našel sem odličen program: Duplicate File Cleaner v2.6.2.203 našel preko spleta in nato potegnil prek torrentov.. 856
Najde zares dobro saj išče "By Byte By Byte" res tako kot sem opisal.. Iz 5,557,452,8 MB glasbe je našlo 876,544 MB duplikatov! Odlično

Machete: zadnjih 10let in manj kot 1TB? Potem si zares zelo selektiven..

Machete ::

No ja, govorim zgolj mp3. Brez flacov, videotov in fizičnih kopij :) Pa še to na pamet. Verjetno je nekje 1.5 približno..
Mogoče pa tudi zato, ker nimam po več desetkrat istih komadov :D razen če gre za drugačne verzije.. hehe
Ampak saj že tako ne morem vsega preposlušat. Ti si poslušal vseh 800 000 komadov?

Smurf ::

Ce imas 800.000 komadov in vsak traja recimo 3 minute bi moral cez prst poslusati 10+ let po 8ur dnevno, da bi slisal vsakega enkrat :).

jankrzic ::

sej od 5.5TB da zbriše 900GB ni tako veliko duplikatov.. Se bo kar hitro napolnil z novo glasbo..
Drugače pa snemam veliko porok, rojstnih dnevov, predstav, zabav in podobno, pa se najdejo ljudje ki imajo želje, ali pa ko nimajo ustrezne glasbe, takrat jim lahko pomagam.. Drugače pa občasno tudi vrtim glasbo, ampak to predvsem samo na privat žurkah (nič kaj posebnega) pa se še vedno najde zelo veliko okusov.. Takrat pride teh 6TB glasbe kar v poštev.. no sedaj jih je samo okrog 4,5TB :D
Smurf: približno 3000 dni oziroma 8 let neprestane glasbe..
Se sliši veliko, ampak najbol so ljudje veseli takrat, ko so skoraj 100% prepričani da te glasbe pa nimaš, ampak bi jo zares radi slišali, takrat ko ti to glasbo najde, takrat je veselje še toliko večje.. Praktično imaš skoraj vse želje..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jankrzic ()

bluefish ::

Hm, kako pa to katalogiziraš, da dejansko najdeš primeren komad za predvajanje ali umestitev v video?

Glede na to, da imaš toliko duplikatov (800GB za glasbene fajle, četudi bi bili v FLAC, je ogromno), najbrž zbirka ni prav dobro urejena.

para! ::

Hm, kako pa to katalogiziraš, da dejansko najdeš primeren komad za predvajanje ali umestitev v video?

Verjetn iTunes :))
Death before dishonor!

Machete ::

No sej. To sem ciljal, pa nisem hotel bit direkten. To očitno leti na disk vse kar se praktično da zloudati. Od Tanje žagar do Dimmu Borgir varjanta.. :)
Ker drugače človek, ki neguje svojo zbirko ve kje ma kaj in ne downloada po dvakrat, kaj šele tridesetkrat isth komadov :)

roba87 ::

In kako 6TB prenašaš na okoli. Nisem nek expert, samo me vseeno zanima kako vzameš 6TB glasbe s sabo na žurko.

k--p ::

Npr. vzames 3 externe diske po 2 TB oz ustrezno majn, ce imas vecje...

jankrzic ::

Machete: Če človek pazljivo izbira in neguje svojo zbirko, potem si kupi original CD.
Če imaš glasbo že dolgo časa shranjeno na disku, in zdownloadaš pack nekih novih komadov, je logično da je veliko istih kot že prej..
Diskografije ni bilo niti ene enake.. Največ je bilo dupliciranih teh TOP MUSIC PACK ko je 3/4 komadov istih kot pa pri prejšnjemu..
Drugače pa enostavno imaš glasbo razvrščeno po zvrsteh, če ima pa kdo željo, daš pa samo lepo v iskalnik katero glasbo želi in jo najde..
roba87: 2 diska Westeren Digital 3.0 s kapaciteto 4TB. Oba skupaj ne zasedeta več kakor 20 x 20 x 15 cm xD

k--p ::

Drugače za tehnično rešitev takšnega problema lahko uporabiš več pristopov: velikost (slabo), metapodatki (ni nujno da imajo vsi zapisi), verjetno najboljs je uporaba digitalnega procesiranja signalov in krizna korelacija oz. kaj podobnega, potem pa nastavljas kriterije. Ampak itak je takšnih programov že dosti ...

RejZoR ::

Imaš različne programe za iskanje duplikatov. Večina je sicer hash based, imaš pa take, ki dejansko odprejo fajl in ga vzorčijo. Ponavad lahko nastaviš tolerance odstopanja in ti potem recimo program izvrže dupliakte slik tud če so različnih velikosti (ločljivost), kjer bi hash based sistem zadevo enostavno ignoriral, ker bi bil hash drugačen. Podobno je z glasbo. Imaš lahko različne bitrate pa ti bo dober program našel duplikate po zvoku in ne hashu.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

roba87 ::

Mislim, da bi odprianje milijon komadov bil overkill...

RejZoR ::

Sej jih ne odpira za playback ampak dejansko pogleda kako izgleda vsebina in ne samo file hash.
Ker imaš lahko isti komad v 128kbps in 320kbps pa bosta preko hasha kot dva unikatna fajla, preko vzorčenja pa ju bo program prepoznal kot enaka in ti ponudil ali boš obdržal višjo kakovost ali manjši fajl...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

techfreak :) ::

para! je izjavil:

Hm, kako pa to katalogiziraš, da dejansko najdeš primeren komad za predvajanje ali umestitev v video?

Verjetn iTunes :))

iTunes ze ima taksno funkcijo:

WarpedGone ::

Ker imaš lahko isti komad v 128kbps in 320kbps pa bosta preko hasha kot dva unikatna fajla, preko vzorčenja pa ju bo program prepoznal kot enaka in ti ponudil ali boš obdržal višjo kakovost ali manjši fajl...

Obstajajo hashi, ki vse to upoštevajo. YouTube zganja nekaj takega.
Zbogom in hvala za vse ribe

jankrzic ::

Uporabil sem program "Duplicate File Cleaner" in sem zelo zadovoljen z njim.. Deluje na nek princip "To byte to byte" ki išče enake bitne zapise.. odlična zadeva.. hvala vsem!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

urejanje glasbe

Oddelek: Programska oprema
202276 (374) bellaalice
»

Radio postaje v SLO-Gold fish memory efect? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11613432 (8243) PreviousUser
»

Glasbo si vedno več "izposojamo" in vedno manj kupujemo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
11628535 (24539) Egidij88
»

Radio Ena

Oddelek: Loža
314132 (2939) Cowboy6
»

Nova spletna glasbena trgovina pri nas (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
878371 (8371) Pithlit

Več podobnih tem