» »

Težki zagoni računalnika.

Težki zagoni računalnika.

novi ::

Problem imam pri zagonu računalnika, saj se ta noče in noče zaganjati. Ponavadi moram odpret ohišje in malo vse skupaj pretaknit, da dela! Ko pa zalaufa pa dela brez kakršnihkoli problemov.
Potem ko se zažene morem vedno v Biosu nastavljat hitrost procesorja, saj vrže na defolt 66Mhz vodilo.
Osnovna pločša je Abit VA6 + Celeron 900MHz (Ni navit)!
Kaj bi lahko bil vzrok?
Napajalnik, ali iztrošena osnovna plošča?
Do pred kratkim je delalo vse normalno.

Ps.: Napajalnik je kr'en 230W ma pa 2*disk 2*CD enota.

bmandelj ::

lahko bi bil napajalnik
se prej pa bi ti svetoval da malo pogledas kondenzatorje na maticni plosci ali pa ce imas mogoce notri kaksen sb live ga poiskusi vzet ven. Baje da imajo abitke probleme iz SB Live sem ze slisu za par primerov.
poglej tudi agp a je graficna lepo noter in da je zadnja stena ohisja ne zateguje.
tak problem sem imel jaz z abit kt7a graficna je zmeraj lezla pocasi ven.
Za bios reset pa bi mogoce moral zamenjat baterijo.

LP Brane
There is no greater sorrow than to recall hapiness in times of misery....... Dante Aligheri

Gh0st ::

Kontakti na PCI režah?
A imaš kartično verzijo Celerona, ali ima navadni Socket?
Če imaš kartično, potem so stiki velik problem.
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

novi ::

Celeron je preko adapterja Slot 1 PGA370! Notri je samo Geforce2PRO in mrežna kartica. Vizualno osnovna plošča zgleda čisto vredu... Čudno se mizdi, ko se enkrat zažene pa dela čist normalno tudi tri dni če je treba.

novi ::

Ja ja dva konenzatorja mam že čist odprta;(( :) ! Jih je že kdo lastnoročno zamenjav? Se jih da? Palta je bojada 3 slojna!??

Kaj se zgodi ko čist crkenta! Lahko pregori tudi peocesor, grafilčna, ram,... naj še laufam ali raje kar takoj ugsnem! Zaenkrat tole pišem še na tej plati!?

Kdo proda sonovno plato z AGP, in podporo celeron Copermine FP-CGA1!! Kupim.

nodes ::

A raunalnik izklaplaš iz omrežja, uporabljaš ATX napajanj? lahko bi bila celo baterija na osn. plošči.

novi ::

Računalnik izklaplajm iz omrežja, samo ni baterija, ker si diske in ostale nastavitve zapomni!

Sigurno je vzrok v kondezatorjih okoli slot podnožja, saj so se kar odprli!

Kaj se zgodi, ko kondenzatorji čist crknejo?? Ali lahko pregori še kej drugega??:'(

jest10 ::

Nič ne more pregoreti. Samo napetost bo manj stabilna in še težje boš prižgau računalnik in ga spraviu k normalnemu dolovanju

gumby ::

novi: plata ni baje trislojna, ampak približno 10-slojna:). sicer pa to ne bi smel biti problem... vzami spajkalnik in zamenjaj vse sumljive kondenzatorje.

novi ::

Jutri grem v nabavo kondenzatorjev! Bom poročal kako je potekala zamenjava!:D

novi ::

Deluje. Poglejte link8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: novi ()

gumby ::

lepo:)


edino tisti 1000mF popravi v 1000uF (m pomeni mili, u pa je "kao" oznaka za mikro)

novi ::

Copy-Paste iz word-a. Tam je bil simbol micro pa ga je spremenil v m! Je že popravljeno.

Spajky ::

@ gumby : srarejše plate so 4 slojne (dva vidiš, 2 pa ne), novejše pa 6 slojne ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

stromar ::

Nevem če bodo tile kondenzatorji vredu. So čisto navadni od jamicona, povrh vsega so verjetno še 85 stopinj. Za plato so potrebni low ESR konenzatorji. Greš npr v HTE, poveš katere konenzatorje bi rad, poleg tega pa rečeš še, da so za plato. link

Pusti te kondenzatorje noter pa 1x tedensko preveri kakšno je stanje. Kondenzatorji lahko uničijo ploščo, tako, da jih je treba takoj zamenjati, ko se začnejo napihovati

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stromar ()

Person ::

Hm, v biusu imaš neko možnos tam ko nastavljaš frekvenco, neki kao Halt on error, pa moraš izklopit, potem pa bo pustil frekvenco pri miru ... to je men delala Abit BH6.
Drugače pa je možno, da imaš not crknjen RAM ... poskusi z Memtestom ... http://www.memtest.org/ ...
Mah meni se je pri tej plati dogajalo, da je frizno PC tam ko zaznva diske ... potem pa če si ga malo resetiral ... pač po ruski metodi, potem pa je normalno delal. No včasih se je pri logiranju v XPje bunil, pa si ga resetiral, pa je bilo OK ... in potem pa sem čisto slučajno odkril, da je nekaj RAMa v okvari, pa sem ga odstranil, pa potem zamenjal z novim, pa zdaj deluje brezhibno.
Let's make something useful!

Person ::

Speed error hold daš na Disable ... pač kao naj bi bilo tako po defaultu, samo jaz nisem imel tako z zadnjim bios-om po resetu bios-a z odstranitvijo baterije na matični.
Let's make something useful!

stromar ::

Da se ne boste preveč razpisali, naj omenim, da sem komaj sedaj opazil, da je tema stara 3 leta.

Spayky :D

Lp

Person ::

LOL, pa res:D
Let's make something useful!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obnovitev starega računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
538491 (7524) Tomaž
»

Kako popraviti mamaplato, kjer so crknili kondenzatorji? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
10314949 (10629) Pyr0Beast
»

Nasvet glede potencialno skurjene mamaplate (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
608456 (7115) Pyr0Beast
»

Zagon računalnika, ekran se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4312087 (11474) k0lar
»

Kondenzatorji

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
181711 (1357) Pyr0Beast

Več podobnih tem