» »

USB kljuc - Ni na voljo. Datoteka ali...

USB kljuc - Ni na voljo. Datoteka ali...

T-Mac ::

Pozdravljeni

Kako naj zacnem da sem zelo slabo zacel ponedeljek. Gre se v zvezi z mojim USB kljucem polnim pomembnih datotek. Stvar je sledeca. V soboto mi je doma se lepo delal. Danes sem odsel v sluzbo iztaknil USB iz ugasnjenega racunalnika ga priklopil v sluzbi na racunalnik in se je zacelo... Izpisalo mi je...

Ni na voljo. Datoteka ali imenik sta poskodovana in zato neberljiva.

Ko ga vtaknem mi ga windowsi lepo spoznajo, vemdar ko pa kliknem nanga mi pa izpise kar sem napisal. Obstaja kaka druga moznost za povrnitev podatku razen tistih majstrov ki imajo firmo da ti povrne podatke iz poskodovanega kljuca in seveda placas kot zmesan...

Ziga Dolhar ::

https://dolhar.si/

T-Mac ::

Sem ze probal s tem programom. Mi ga najde, kliknem na njega, izberem options tam mi spise:

Paranoid: Yes Brute force disable
Keep corrupted files: No
Expert mode: No
Low memory: No

Ne znam razbrat kaj je fora vsega tega je ok kljuc ni?

SimplTech ::

Jaz imam dobre izkušnje s programom PhotoRec (uporabljal ravno za recover podatkov iz USB ključa). Program tukaj: link

Predlagam da najprej prebereš tale vodič za uporabo: link

T-Mac ::

Je ta program samo za slike PhotoRec? So to podprogrami? Men se gre najvec za word in excel.

Saj to je ta program TestDisk?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Mac ()

SimplTech ::

Program se uporablja za recover katerih koli podatkov. Naj te ime ne zavede.

Gre za paket programov, TestDisk in PhotoRec. Vsak je za svojo malo specializirano uporabo. Preberi si vodič za PhotoRec, ki sem ga linkal.

T-Mac ::

Prebral in zacel je iskati... Mogoce ves koliko casa bo iskal? Kljucek je 8gb... Vidm da je nasel ze precej datotek najvec jpg doc, excelove datoteke pa se nobene?

hojnikb ::

naj ti bo to šola za drugič, da se pomembnih podatkov ne prenaša za usb kjučih... google drive in podobno pa je stvar rešena.

zelo verjetno ti je flash crnku, kar ti noben program nebo mogu pomagat...

malo več informacij o kjučku tut nebi škodol... a windows ti zazna kapaciteto al je 0byte ?
kater kontroler ma stvar (chipgenius je tu v pomoč)..
Če ti zazna normalno kapaciteto lahko za štart probaš z recuvo..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

T-Mac ::

Crta potegnena najdel veliko datotek in niti ene glavne same neke stare excelove datoteke ki so bile gor... Hmmm mogoce ni naslo zaradi tega ker je novejsi excel?

T-Mac ::

Windows mi ne zazna kapacitete, zablokira ko stisnem options zdj mi je prvic pokazalo 0B... S programom sm resil 2,5giga nepomembnih podatkov celota 7,5 giga.... S h i ttt....

T-Mac ::

Usb mass storage device kingston dt 100 g2

Usb 2.0

High speed

100mA

Skymedi

Intel 1CE Single Channel

hojnikb ::

hojnikb je izjavil:

naj ti bo to šola za drugič, da se pomembnih podatkov ne prenaša za usb kjučih... google drive in podobno pa je stvar rešena.
#brezpodpisa

T-Mac ::

Ja sola bo dobra

hojnikb ::

#brezpodpisa

kmetek ::

eni niste pametni res niste...pomembni podatki na usbju jao jao.

no šola za drugič. lahko neseš v kotarju kamnik.

hojnikb ::

hojnikb je izjavil:

http://usb-fix.blogspot.com/p/skymedi.h...

s tem si lahko potencialno popraviš kjuček, čeprav podatkov neboš več dobil nazaj..
#brezpodpisa

T-Mac ::

Pol nima pomena ce ne bom dobil podatkov?

Kotar bi dobil nazaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Mac ()

hojnikb ::

pri kotarju bo kr stal..
#brezpodpisa

T-Mac ::

Vem 30€ za start ce resijo kar zelim 200€ do 300€ zelo lep start v nov tedn grrrrr pa baje se oni ne morjo vse resit!!!! Katastrofa!!!!!

imagodei ::

Eni ste res zabavni... Ko bo naslednjič poslal sem gor, da mu je nekdo pohekal Google Drive ali pa Dropbox in je ostal brez pomembnih podatkov, boste pa rekli, da se pomembnih podatkov ne daje na Drive oz. Dropbox.

Al pa, mogoče sploh ne bo vedel, da mu nekdo pregleduje Google Drive.
- Hoc est qui sumus -

hojnikb ::

sj google drive ni za backup kot tak, ampak samo za prenos iz enga konca na drugega.
je pa sigurno bolj zanesljiva metoda prenosa kot usb kjuč..

Vedno morš met še vsaj 2 lokalne kopije, če ti kej mar do podakov..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

T-Mac ::

Zdaj sem se pozanimal da kolikor pac resis toliko imas. Programsko sem ze nekaj resil s programom TestDisk - CGSecurity. Rekli so mi da probam se s kakim in potem iz te sare datotek probam kako uporabno izbrskat. Da mi ga nosil v Kotar baje ne bom vec dobil samo placal kot nor. Odlocil sem se da bom probal s cimvecimi programi vlecti datoteke iz kljucka in dobiti vsaj kako uporabno in za naslednic zelo dobra sola... Imate predlog se za kak program. Hvala

T-Mac ::

Odlicn program ne morm vrjet najdu excelovo najbol pomembno datoteko!!! Program TestDisk - CGSecurity je zelo dobr program. Hvala Ziga Dolhar, SimplTech in ostali ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dostop do podatkov trdega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
162261 (1747) Zoromer
»

Reševanje podatkov iz Linux (ext4) particije

Oddelek: Pomoč in nasveti
5854 (684) Mitch
»

Reševanje podatkov; zunanji flash disk 500GB

Oddelek: Pomoč in nasveti
81843 (1671) Megane16
»

kako pridobiti podatke iz formatiranega USB kljčua?

Oddelek: Programska oprema
61420 (1101) misek
»

[Zunanji disk WD] Reševanje podatkov z nedodeljenega prostora

Oddelek: Pomoč in nasveti
62280 (2129) M1_Abrams

Več podobnih tem