» »

Reševanje podatkov iz Linux (ext4) particije

Reševanje podatkov iz Linux (ext4) particije

Mitch ::

Trdi disk (WD100EARS), na katerem imam nameščen Ubuntu se noče več "bootati" zato sem ga priklopil v drugo mašino kot sekundarni disk, kjer imam nameščene Windowse. WD Lifeguard Diagnostics program je pokazal, da ima trdi disk veliko slabih sektorjev zato se je extended test med delovanjem prekinil. Disk normalno zazna BIOS in tudi v Windowsih ga vidim v programu Orodje za particioniranje in formatiranje.

Kar me zanima je s katerim programom lahko probam rešiti podatke (predvsem slike) iz ext4 particije? Recuva podpira samo ext2 in ext3. Torej prosim, če mi svetujete za program, ki dela v Windows okolju ali pa se zažene s CD/DVDja in rešuje ext4 particije...

Mitch ::

Aha, kot kaže PhotoRec ustreza mojim zahtevam...

Ales ::

Pravega si našel. Imam dobre izkušnje z TestDisk / PhotoRec v praksi, seveda pa je odvisno, v kakšnem stanju so podatki...

Aston_11 ::

Kaj pa če bi linux particijo reševal iz linuxa z live sistemom na usb, predenj kaj uničiš, kar ti bo kar uspelo glede na napisano!?

pegasus ::

Najprej z gnu ddrescue skloniraš kar je berljivo z diska, potem pa nad loop mountanim imageom poženeš fsck in pogledaš, kaj ti upoarbnega ostane.

Mitch ::

Z Photorecom mi je uspelo rešiti večino slik je pa program "mlel" skoraj 12 ur...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dostop do podatkov trdega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
162283 (1769) Zoromer
»

neberljiva micro sd kartica

Oddelek: Pomoč in nasveti
71692 (1466) HighBane
»

Reševanje podatkov; zunanji flash disk 500GB

Oddelek: Pomoč in nasveti
81858 (1686) Megane16
»

USB kljuc - Ni na voljo. Datoteka ali...

Oddelek: Pomoč in nasveti
221411 (1165) T-Mac
»

Linux, pobrisane particije in recovery

Oddelek: Operacijski sistemi
72558 (2132) 5er-->

Več podobnih tem