» »

ADSL + 2 rac + 2 Ipja

ADSL + 2 rac + 2 Ipja

sekundek ::

Hoj!

Nekaj sem ze brskal samo ne najdem pravega odgovora.

Torej imam ADSL s staticnim IPjem in enim uporabniskih imenom.

A je mozno da dobim se eno uporabnisko ime in bi lahko s pomocjo drugega racunalnika vzpostavil se eno povezavo.

Namrec rabil bi dodatno povezavo zaradi testiranja, da ne motim delovanja obstojecega omrezja in ni mi devat 30k za se en modem in vse skupaj.

A ni to en paket ko imas vec uporabnikov in je lahko na vseh racunalnikih svoj client za klicanje in vsak dobi svojo povezavo.

Me ne moti ce se bo ta povezava shareala hitrost.

Matek ::

Z istim passwordom in usernameom lahko dvakrat konektaš.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

sekundek ::

Ja kak IP pa bo dobu drug racunalnik, like v omrezju nekak ne gre da mas 2 ista IPja.

Matek ::

Heh, ne vem, če maš dinamičen ip, vem da se lahko dvakrat povežeš. Mogoče bo zdaj drugi računalnik dobil dinamičnega, prvi pa statičnega.

080 1000:D
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

Sergio ::

s statičnim IPjem večkratne povezave niso mogoče.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

chuck ::

Kaj pa če si od nekoga sposodiš uporabniško ime?
Se lahko iz enega modema prijaviš z dvemi uporabniškimi imeni, po možnosti brez da bi se kasneje Siol pritoževal?

sekundek ::

Kaj pa da ti dajo se en geslo pa reces, da je lahko dinamicn, a bo znal poleg staticnega enga se povezat. Ker tam na 080 1000 se deboti in mi bluzi o nekih mailboxih, pa mu sploh ne morm dopovedat, kaj bi rad mel.

OrkAA ::

Lahko boš povezov 2 računalnika, ampak rabiš router!

siegmund ::

jst mam adsl na dveh računalnikih, pa me zanima kako bi lajko naštimu da mamo še en e-mail naslov

sekundek ::

eh brezveze. Zgleda se ne zastopmo najbolj. valda gre prek huba. Mam iste probleme k na Siolu, k vedn mislijo, da majo opravka z enim ko o tem nima pojma. In tud tle je neki takih.

ali3n ::

sekundek - si pomislil na to, da ne znaš najbolje razložil kaj sploh želiš!? :\

na kratko:
dinamični IP - max 4je računalniki (pri študentskem paketu največ 2!) - vsi lahko dostopajo samostojno, vsak ima svoj IP (le-ta se spreminja na 24h)
Statični IP - en računalnik ki se poveže na net, ostali dostopajo prek njega. Število ostalih (klientov) je poljubno mnogo. V tem primeru velja: eno uporabniško ime - en IP (en dostop).

V obeh primerih se pasovna širina paketa deli med vse uporabnike.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

sekundek ::

OK, bom se enkrat enko vprasal.

Imam staticni IP, ali je mozno z uporabo drugega uporabniskega imena dobiti na istem modemu drug dinamicni IP. Namesto, da kupim se en modem, rabim samo username. Tehnicne ovire za to ne vidim.

Za kaj to rabim. Ze obstojeci router deluje OK, vendar obcasno izvajam razne teste, zaradi cesar motim delovanje le tega. Ker ne zelim motiti omrezja, bi z se enim testnim routerjem preko istega modema vzpostavil se eno povezavo, torej da lahko dobim se en dodatn IP.

Ne zanima me tehnicno kak pol to zvezat, da se ne bo spet kdo razpisu, samo ali kdo ve, da to gre ali ne. Cist enostavno vprasanje. Bi probal pa imam zal samo eno uporabnisko ime.

Kar se tice debotov na Siolu pa vsi vemo kaksno znanje imajo, vsaj tisti, ki naj bi bili za pomoc uporabnikom. Kaj oni sploh vejo sami od sebe. Bolj malo, kajti vse imajo v enmu dokumentu. In pac nisem navadn uporabnik, ki sprasuje najbolj debilna vprasanja, zakaj pa meni lucka ne gori ipd. in zakaj ne morem maila pogledat.....

Vem pa tudi kako tehnicno ADSL deluje in to ne opisno tako na priblizno ampak komplet od navadne parice naprej. Prebral sem precej knjig na temo TCP/IP in verjemi guary, da se s svojim znanjem enakovredno kosam z siol admini, katerih pa zal ne mores dobit na telefon, ce ravno nimas 1000km dobre volje in potrpljenja po 1050 prevezovanju blontne tajnice, da o skrajno dolgocasni glasbi med cakanje ne govorim.

Se enkrat (pa tudi ce se bo kdo tukaj pocutil mocnega in zaklenil to temo). Ali je zgornje vprasanje res tako nerazumljivo in kot pravijo nekateri pomembni osebki debilno in torej kaksen je potem odgovor v primeru, da je vprasanje primerno.

P.S. veliko prebiram tale forum in ko ima clovek resen problem, ponavadi ostane pri tem, saj ocitno 24ur/dnevno nabijanje tega in onega unreala ipd streljacin resnicno ne more prispevati k splosnemu znanju, ki bi ga potreboval za pomoc nekomu, ki je v stiski.

ali3n ::

aha... zdej pa zastopm...:D

no - poklical sem na Siol in njihov odgovor je:
"Na enem modemu je možna samo ena povezava (en user)." Po njihovih besedah se jaz s svoje linije ne morem povezat s tvojim usernamom....

Torej to, kar želiš probat, ne bo delalo.;(

PS: tole je mišljeno dobronamerno: kvaliteto foruma dvigujemo predvsem uporabniki s tem, da skušamo širiti svoje znanje med druge uka željne uprabnike in da ne zahajamo iz teme. Admini le bedijo nad nami. Takih tem, kot je ta, se ne zaklepa...
Debilne poste pa preprosto spreglej...:\
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

sekundek ::

Me veseli, da vsaj nekdo tukaj trezno razmislja. Hvala za odgovor.

Ziga Dolhar ::

Opozorilo Guardyu. Brez žaljenja.
https://dolhar.si/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Varnost statičnega IP? Davčna blagajna (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7616500 (14122) Er333
»

switch in internet

Oddelek: Omrežja in internet
201575 (1375) farko
»

Siol ADSL router in 2 IP naslova - je to mogoce?

Oddelek: Strojna oprema
254523 (4073) BBB
»

Kako zamenjati fiksen IP !?

Oddelek: Pomoč in nasveti
133038 (2723) Sergio
»

Obvestilo za vse ki želite komfortni paket (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
574261 (3106) iration

Več podobnih tem