» »

HDD problem

HDD problem

settler ::

Pozdravljeni,

kakor kaže mi je začel disk nagajati. Nekaterih novejših zapisanih datotek ne bere. Zdaj pa me zanima, ali je možno da ga bo kmalu pobralo, ali lahko samo preverim kateri so bad sectorji in bo disk še za nekaj časa?
Tukaj je še slika:

hojnikb ::

lahko probaš z HDAT2 regenerirat nazaj te sektorje in potem še pognat long self test.
Čeprav glede na starost diska, jst na tvojem mestu nebi hranu gor kakih važnih podatkov.
#brezpodpisa

filip007 ::

Preglej disk s Data Lifeguard Diagnostic na polno in bo na koncu popravil še slabe sektorje.
http://support.wdc.com/product/download...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

settler ::

Ta program je pa malo čuden :) S.M.A.R.T. status kaže da je vse ok. Ko pa dela extended test pa kmalu javi da je preveč bad sectorjev in to je to.
Vstavi se že na začetku diagnoze. Imam občutek da bo ta disk res kmalu pobralo :/

filip007 ::

24 tisoč ur uporabe, 1000 dni, ali 3 leta non-stop. Izgleda, da so ravno za 3 leta narejeni, toliko da garancija poteče.
Lahko probaš eletroniko spucati s kisom in limono, če je vsa marogasta.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

settler ::

Se mi zdi da je z elektroniko vse vredu. Sedaj ko pa poskušam diagnosticirati celoten disk, se zatakne kmalu na začetku in zgleda
kot da stoji na mestu že več ur. Je sploh možno da se celoten disk pregleda ali je že res v tako slabem stanju?

filip007 ::

Skopiraj podatke, kar pač rabiš in to je to, če ni več garancije, lahko pogledaš še s HDtune.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vsaka Windows inštalacija zmrzne takoj na začetku

Oddelek: Pomoč in nasveti
314979 (4444) l0g1t3ch
»

Ali HDD umira?

Oddelek: Strojna oprema
423312 (2101) hojnikb
»

Poskus oživetja diska z bad sektorji?

Oddelek: Strojna oprema
404211 (3193) amigo_no1
»

Bad sektorji

Oddelek: Pomoč in nasveti
91302 (1067) kalcek16
»

Kako uničt hdd? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
503049 (3047) Pepo

Več podobnih tem