» »

Selitev

Selitev

Nefreteta ::

Pozdravljeni!

Sem v veliki dilemi in nevem kako naprej.
Fanta imam že skoraj dve leti in sva se odločila preseliti na svoje. Zato, ker najini starši nimajo veliko denarja in so tudi ločeni oba prejemava preživnino in štipendijo. In sedaj sva zvedela, da če se preseliva na svoje nama štipendijo ukinejo, zato ker sva očitno dovolj finančno zmožna, da se preživljava brez finančne pomoči države. To pride v poštev, če bi si midva naredila začasno naslov v najemniškem stanovanju.
Tako da me zanima, kako je z temi stanovanji in najemnimi pogodbami. A ta pogodba ostane samo med nami, ali se more kakorkoli pokazat državi?
Ker sva razmišljala, da mogoče nama bo pa najemodajalec pustil, da sva pri njemu najmanj eno leto BREZ začasnega naslova. Tako, da nama ostane štipendija.

Če kdo ve kako gre ta zadeva mi naj prosim odgovori. Vesela bom vsakega odgovora.
Lp

Unknown_001 ::

Pomoje je bolj smiselno uzet kredit pa stanovanje kupit, ker tisto z najemnino v daljšem roku stanovanje praktično preplačaš.

b00mer ::

Zivjo

Seveda je opcija, vendar je vse odvisno od osebe, ki stanovanje oddaja...
V 4 letih nisem nikoli spreminjal stalnega naslova, enkrat sem podpisal pogodbo, ki je ostala med nami..
Predlagam, da se na ogledu stanovanja vprasa kako in kaj...mogoce razlozita situacijo.

Lp

Aston_11 ::

Vprašaš, če je zanj nujno, da prijavi začasno, če ni in če za večino ni, potem ni problema.

Utk ::

Unknown_001 je izjavil:

Pomoje je bolj smiselno uzet kredit pa stanovanje kupit, ker tisto z najemnino v daljšem roku stanovanje praktično preplačaš.

Banke kar v vrsti čakajo, da dajo kredit nekomu s štipendijo. Pa koliko si ti star, 16?

mihaf ::

Vsaj začasni naslov moraš prijaviti po zakonu, vendar tega praktično nihče ne preverja.

Najemodajalci so pa čisto srečni, da ne prijaviš nikakršnega bivališča. Navadno še žugajo, da ne dovolijo prijave stalnega bivališča, pri tem pa pozabljajo, da v primeru podpisane pogodbe najemnik ne potrebuje nobenega soglasja in lahko bivališče (začasno ali stalno) prijavi sam.

V primeru nepremičninskega davka se znajo stvari spremeniti.

sas084 ::

Tu maš par informacij glede prijavljanja začasnega bivališča. Sam sem zamenjal kar nekaj najemnikov, z vsakim se je pač treba dogovorit kako pa kaj. Večina pa je še bolj srečnih, če ne prijaviš začasnega bivališča.

bajsibajsi ::

Najvec jih itak oddaja na crno. Brez pogodbe, brez kakrsengakoli prijavljanja kamorkoli.

Nefreteta ::

Ooo.. Najlepša hvala za vse odgovore! :)
Pa hvala sas084 za ta link.

Kaj pa za štipendijo. Trenutno še živim pri starših (okolica LJ) in zato tudi dobivam višjo štipendijo (cca. 80€) zaradi prevoza. Če si dam potem začasen naslov, a se mi kaj zniža štipendija? (glede na to, da je v LJ urbana 20€/mesec). Ker izvedela sem že, da se mi štipendija ne ukine, če imam začasen naslov.

Marat ::

Štipendija se ti ne spremeni, ker tisti dodatek je na prevoz do kraja študija ali pa kot kot nadomestilo za to da zaradi študija bivaš izven svojega kraja.

lonz ::

mihaf je izjavil:

Vsaj začasni naslov moraš prijaviti po zakonu, vendar tega praktično nihče ne preverja.

Najemodajalci so pa čisto srečni, da ne prijaviš nikakršnega bivališča. Navadno še žugajo, da ne dovolijo prijave stalnega bivališča, pri tem pa pozabljajo, da v primeru podpisane pogodbe najemnik ne potrebuje nobenega soglasja in lahko bivališče (začasno ali stalno) prijavi sam.

V primeru nepremičninskega davka se znajo stvari spremeniti.


Kolikor vem velja pogodba o najemu pri pridobivanju začasnega bivališča; za stalno bivališče pa rabiš ločeno soglasje lastnika.
...arrrrrr, shiver me timbers...

Nefreteta ::

Ja lonz, to pa že vem.
Sem prebrala Marat ta pravilnik o štipendiranju.
17. člen
(dodatek za izobraževanje izven stalnega prebivališča)
Štipendistu, ki se izobražuje izven kraja stalnega prebivališča pripada dodatek k
štipendiji:
- za bivanje izven kraja stalnega prebivališča v višini 40% zajamčene plače, ali
- za prevoz v primestnem ali medkrajevnem prometu glede na oddaljenost v km
od prve vstopne postaje do zadnje izstopne postaje.

shadeX ::

Ma ljudje kakšen kredit? Avtor teme ni napisal če dobiva še kakšen drug dohodek kot pa samo štipendijo in preživnino. (Smatram da ne , ker sta še študenta)..

Moje mnenje: Vem da vam je težko ker ste pri starših ampak na žalost trenutno nimata nobene druge opcije. Kamorkoli bosta šla z vašim prihodkom dosedaj nebosta zmogla peljati vsega naprej. Verjemi mi.

Najprej konkreten prihodek.. nato pa naprej.

Če računamo na grobo rezervirajta vsaj 650 eur / mesec za tekoče stroške.

zuz3k ::

Nefreteta je izjavil:


Sem v veliki dilemi in nevem kako naprej.
Fanta imam že skoraj dve leti in sva se odločila preseliti na svoje. Zato, ker najini starši nimajo veliko denarja

dumbest answer ever, pa plačuješ ti % od položnic in stanovanja


glede drugam preselit, velik % najemnikov ti ne pusti, da imaš pri njih stalno bivališče
tudi ne vidim razloga zakaj bi ga imela

tudi zaradi štipendije, doma imaš stalno bivališče, bivaš pa drugje, en komplicirat

glede štipendije od kraja bivališča ali pa vožnja od doma si lahko pogledaš
na spletni strani piše točno koliko pripada

matr preberte kej, sj piše na netu, sej si samostojna


lp
Life is a psychological game.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zuz3k ()

Nefreteta ::

Sem si vse prebrala.
In ja ne misliva se preseliti drugam, zato ker se nama zdi da bi bilo tako najboljše - to je še najmanj. Drugam greva zaradi še veliko drugih VEČJIH razlogov..
Štipendijo pa preživnino imava veliko več kot 650€ + za nameček bodo še moji starši kaj financirali ^^

kloko ::

@georgi:
moram te dopolniti, v enem delu svojega odgovora si nejasen in zavajajoč...

najemodajalec je lastnik stanovanja, ki daje v najem
najemnik je stanovalec, ki ima stanovanje v najemu

Najemodajalec najemniku ne more preprečiti prijave začasnega ali stalnega bivališča na naslovu najetega stanovanja. Najemnik lahko s podpisano pogodbo gre na upravno enoto in prijavi stalno ali začasno bivališče in v ta namen na rabi nobenega dodatnega dovoljenja najemodajalca.

L.p., Kloko

sas084 ::

Tud jst sm v prejšnem postu zamenju najemodajalec/najemnik (tnx kloko :)). Govorim sicer za Ljubljano, vendar je verjetno situacija podobna tud drugod. Z vsakim najemodajalec se pač moraš zmenit kako pa kaj. Kot študent sem bil pri dveh najemodajalcih, ki so prepovedoval obiske in podobno. Potem sem bil pri enem, ki je imel poceni najemnino (100€), so pa mesečni stroški bili 150€ in več, s tem da ni hotel nikoli pokazat položnic. Takih in podobnih zajebancij maš še pa še. Zdej sva s punco u enosobnem stanovanju, najemnina je 350€, stroški pozim so okoli 150€, poleti ko ni ogrevanja se gibljejo okoli 80€. Je pa pogoj bil pri ogledu, da so nam pokazal vse položnice za stroške, tko da si lahko preračunaš kolk te pride stat stanovanje na mesec. Glede štipendije nevem ker jo nisem imel, so pa že drugi omenili da večina najemodajalcev rajš vidi da ne prijavljaš začasnega bivališča tko da pomoje ti ni treba skrbet glede tega.

Marat ::

sas084 je izjavil:

so pa že drugi omenili da večina najemodajalcev rajš vidi da ne prijavljaš začasnega bivališča tko da pomoje ti ni treba skrbet glede tega.

Ja, sam možno da bodo zaradi nove obdavčitve nepremičnin to hoteli, ker če ne bodo morali plačati višji davek (na prazno stanovanje).

mihaf ::

lonz je izjavil:



Kolikor vem velja pogodba o najemu pri pridobivanju začasnega bivališča; za stalno bivališče pa rabiš ločeno soglasje lastnika.


Tako misli veliko najemodajalcev, ki "grozijo" najemnikom, da stalnega bivališča ne dovolijo.

Za prijavo stalnega bivališča je potrebno priložiti dokazilo o pravici do prebivanja na tem naslovu. Velja soglasje lastnika ALI najemna pogodba (in ne najemna pogodba IN soglasje.)

Kot dokazilo, da ima posameznik pravico do prebivanja na naslovu, se šteje dokazilo o lastništvu, najemna ali podnajema pogodba ali pisno soglasje lastnika oziroma solastnikov stanovanja oziroma upravljavca nastanitvenega objekta, pri čemer soglasja lastnika ni potrebno overjati.

Vir

GamerBoy ::

Utk je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Pomoje je bolj smiselno uzet kredit pa stanovanje kupit, ker tisto z najemnino v daljšem roku stanovanje praktično preplačaš.

Banke kar v vrsti čakajo, da dajo kredit nekomu s štipendijo. Pa koliko si ti star, 16?


Pa tudi sicer očitno še nista skupaj živele in niti ne vesta kako se bo obneslo, pa bi kar stanovanje na kredit jemala, to bi šele bilo zabavno, če bi čez pol leta recimo šla narazen
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

zuz3k ::

Nefreteta je izjavil:


Štipendijo pa preživnino imava veliko več kot 650€ + za nameček bodo še moji starši kaj financirali ^^

8-O
če nimajo stari keša, ne bi raje šla delat če ti celo 650 eur mesečno ne bo dovolj? svašta
Life is a psychological game.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prijava zacasnega bivalisca oz stalnega

Oddelek: Loža
466487 (2817) user4683
»

Stalni naslov prebivališča

Oddelek: Loža
406746 (2526) nokia6310
»

Stalni naslov bivanja?

Oddelek: Loža
153602 (3074) AndrejO
»

"Oddaja" stanovanja sorodnikom

Oddelek: Loža
296928 (5402) St235
»

oddajanje nepremičnine

Oddelek: Loža
264269 (3873) nastyboy

Več podobnih tem