» »

Kako iz napajalnika dobiti napetost 24V

Kako iz napajalnika dobiti napetost 24V

kinca ::

Za krmiljenje releja bi rabil napetost 24V. Je možno brez velikih predelav to napetost dobiti iz napajalnika.

Rocher ::

zvežeš 12 in -12 voltno vejo in voila 24v, torej rumeno in modro žičko

lp jernej
It's not just modding. It's a lifestyle.

_Dejan_ ::

Ja da se tako kot ja Lado povedal samo ne gor obešat kakšnih požrešnih porabnikov ker -12v linija nima velike izhodne moči...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Rocher ::

če boš krmilil 24V rele se da tudi z 12V krmilit čist lepo preklopi med kontaktoma in zadrži stik

lp jernej
It's not just modding. It's a lifestyle.

kinca ::

Naj malo podrobneje opišem stvar, ki sem si jo zamislil.

V omrežju je povezano več računalnikov, eden od njih deli z ostalimi internetno povezavo (ICS), nameščen je tudi proxy strežnik. Če sem dalj časa odsoten od doma in zmanjka elektrike ostali klienti ne morejo več dostopati do interneta.

Problem bi rešil na naslednji način:
Računalnik, ki deli internetno povezavo bi napajal tudi rele, kateri bi skrbel za napajanje routerja. Dokler računalnik obratuje rele ne bi spustil električne energije do routerja, ko pa s računalnik ugasne, rele zgubi napajanje, kontakti se sklenejo in router dobi napajanje in prevzame vlogo deljenja internetne povezave.

Bi stvar delovala? Kaj mislite?

_Dejan_ ::

Dobr bi blo da pol daš vmes še eno diodo tako kot je uporabljeno za krmiljenje pumpe za vodno hlajenje... Mal poišči po forumu...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

menjalnik ::

Tudi jaz rabim 24V in sem prebral, da zvežem skupaj rumeno in modro žičko pa samo poči ko to naredim in napajalnik se ugasne:))Zakaj?

hojnikb ::

sj se zejbavaš, right ? ;((
#brezpodpisa

menjalnik ::

Ubistvu ne :)

hojnikb ::

za kaj pa sploh rabiš 24V
#brezpodpisa

menjalnik ::

En projekt :) Pa sem prebral prispevek od "rocherja" in je blo že kabum, saj napajalnik normalno dela sam res bi rabil 24V, ker napajalnik mi da brez predelav sam 12.

Ofak zdele mi je pršlo na misel kako to nardiš

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

da nebo nakonc kej gorel al pa se bliskal ;((
#brezpodpisa

menjalnik ::

Zdaj ko sem dojel ne bo brez skrbi, čudno mi pa je zakaj ni varovalke odbil v napajalniku

STU-III ::

menjalnik je izjavil:

Tudi jaz rabim 24V in sem prebral, da zvežem skupaj rumeno in modro žičko pa samo poči ko to naredim in napajalnik se ugasne:))Zakaj?


Pa ne zvežeš jih skupaj, uporabiš rumeno kot + in modro kot -, pa ne prevelikih porabnikov priklapljat, ker modra zdrži precej malo.
Line secured.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LED razsvetljava v hiši in doze

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
192699 (1936) Tom-Cat
»

Priklop LED diod na napetost 13-16V

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
182635 (2204) fr!Xy
»

Kateri 12 cm ventilator?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
211731 (1350) Kleto
»

iz napajalnika 24V ??

Oddelek: Pomoč in nasveti
5922 (819) Matri[X]

Več podobnih tem