» »

Nov zakon o piškotkih - za telebane

Nov zakon o piškotkih - za telebane

Malcolm_Y ::

Sicer že obstaja ista tema, vendar je namenjena naprednejšim uporabnikom in se sam po njej težko znajdem. Zato sprašujem tako, laično:

- če imam blog na bloggerju, tumblrju, ipd. - a moram kaj naredit, ali je to dolžnost ponudnika gostovanja?

Vzdevek ::

Uporabi to orodje za preverjanje piškotkov na tvoji spletni strani.
V kolikor tvoje spletno mesto uporablja piškotke, moraš uporabnika vprašati za soglasje, kar pa jih skoraj zagotovo.
Je pa tako, da obstajajo določene izjeme za katere ne potrebuješ soglasja. Najbolje bi bilo če tukaj prilepiš povezavo, do tvoje spletne strani.

V vsakem primeru pa to ni dolžnost ponudnika gostovanja.

Malcolm_Y ::

Evo, primer: http://makeupftw.tumblr.com/
(ni moj, ampak imam isto zadevo).

Vzdevek ::

Potem potrebuješ soglasje, saj stran uporablja piškotke za statistiko obiska strani. Bodi pozoren tudi na dodajanje posnetkov iz Youtube, saj tudi ti potrebujejo soglasje uporabnika, razen če na yt izbereš možnost poostrene zasebnosti.

Mislim pa, da bo tumblr v kratkem ponudil rešitev za svoje uporabnike, če je že ni. V zadevo okoli tumblra se ne spoznam kaj dosti, mogoče je bolje, da počakaš na nekoga, ki ima tam blog in ima pri tem izkušnje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vzdevek ()

Malcolm_Y ::

Res? Pismo, to pa je hud režim. Pa če nisem dal resničnih podatkov, ko sem se registriral pri tumblrju, kaj storijo pol - cela mednarodna akcija odkrivanja IP-ja, itd.?

Pa še to, recimo, da sem se pred n leti pri kakem free hostu registriral in naredil eno x stran in pozabil nanjo. A bi res šli tako daleč, da bi me kaznovali?

Malcolm_Y ::

WordPress ima to že rešeno: http://wordpress.org/plugins/cookie-law...

pikachu004 ::

Mene pa zanima kako je s košaricami v spletni trgovini. Imam trgovino na Opencart sistemu. Ker je zaenkrat še zmeda glede vsega skupaj in ni še vseh rešitev, sem razmišljal da bi za enkrat izključil GA in socialne vtičnike. Kako pa je s košarico? Ali mora biti tudi obvestilo na prvi strani, ali je dovolj samo v pogojih uporabe?

Gandalfar ::

Dajte vseeno v obstojeco temo pisat. Je tudi namenjena laicnim uporabnikom.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Wordpress in gostovanje

Oddelek: Izdelava spletišč
337976 (3793) BigWhale
»

Lastna spletna stran - prikaz obvestila o piškotkih

Oddelek: Izdelava spletišč
112438 (1871) Miro-Slav
»

cookie nova zakonodaja

Oddelek: Izdelava spletišč
419304 (7304) stb
»

Pripravite vašo spletno stran na nov zakon o piškotkih (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Izdelava spletišč
744204722 (156288) Tydek
»

Kdo vse ne priznava novega ZEKom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / NWO
13142497 (34135) trizob

Več podobnih tem