» »

Preklop med XP in Win.7, ki sta na vsak svojem trdem disku brez ponovnega zagona

Preklop med XP in Win.7, ki sta na vsak svojem trdem disku brez ponovnega zagona

mikelanzelo ::

Pozdravljeni,

zanima me ali je možen preklop med XP in Win.7, ki sta na vsak svojem trdem disku kapaciteta posameznega diska je 500GB brez Windows Boot Manager in brez, da bi izklopil računalnik?
Kakšen je najbolj enostaven postopek, če je to izvedlivo?

Za Vaš trud, čas, ki ga namenjate tej temi in pomoč se Vam v naprej lepo zahvaljujem,

Mikeli

Mesar ::

Preklop bolj težko, lahko pa enega poženeš v virtualcu znotraj drugega.
Your turn to burn!

mikelanzelo ::

Mesar pozdravljen,

rad bi vedel kako se en disk poveže znotraj drugega v virtualcu in katerega, če je to izvedljivo naj povežem znotraj drugega?

Ali poznaš podroben postopek?

Kateri disk naj imam za brskanje po spletu in kateri za delo ni arhiv, da mi v primiru sesutja ostane dostop do arhiva?

Hvala za pomoč in čas, ki mi ga namenjaš,

Mikeli

fosil ::

Če prav razumem bi imel en disk in winse za resno delo, drugega pa za brskanje po netu, ker te skrbi da bi se okužil.
To je po moje že v osnovi napačna taktika.

Uporabi disk z win7 in ga imej za resno delo, ker je win7 boljši in novejši sistem.
Nato pa si v teh winsih naloži virtualca in v njem windowse (ali pa celo linux), ki jih boš uporabljal za brskanje po netu.
Kajti do sedaj še ni virusa ki bi lahko skočil iz virtualca, po drugi strani pa virus zlahka preskakuje med diski.
Drugi disk pa uporabi za backup.
Tako je!

mikelanzelo ::

fosil pozdravljen,

hvala za odgovor. Odkrito povedano mi je čisto vseeno katere Windowse imam gor za brskanje po spletu samo, da stvar deluje.
Problem je v tem, da zadevo, ki sem si jo zamislil ne znam izvesti v praksi.
Zelo bi bil hvaležen, če si se z zadevo že kdaj rokoval in jo spravil v praktičen pogon, če bi mi zadevo bolj natančno opisal, če seveda in skrivnost.

Hvala za trud in čas, ki ga namenjaš moji temi,

Mikeli

Zgodovina sprememb…

fosil ::

Namesti si program virtualbox. Je brezplačen.
Nato s tem programom ustvariš virtualni računalnik, kamor naložiš operacijski sistem popolnoma enako, kot če bi ga nalagal na disk.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Duhec ::

mikelanzelo je izjavil:

Pozdravljeni,
zanima me ali je možen preklop med XP in Win.7, ki sta na vsak svojem trdem disku kapaciteta posameznega diska je 500GB brez Windows Boot Manager in brez, da bi izklopil računalnik?
Kakšen je najbolj enostaven postopek, če je to izvedlivo?
Za Vaš trud, čas, ki ga namenjate tej temi in pomoč se Vam v naprej lepo zahvaljujem,
Mikeli

To preklapljanje diskov in s tem različnih OS-ov na eni mašini ne bo šlo.
Gre edino, kot je že povedal @fosil, virtualno.
http://windows.microsoft.com/sl-si/wind...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako naj namestim nove Windowse?

Oddelek: Operacijski sistemi
111794 (1156) flameir
»

VirtualBox

Oddelek: Pomoč in nasveti
341711 (1116) fosil
»

TWOO -odstraniti, motne nejasne slike

Oddelek: Pomoč in nasveti
55353 (4158) zuz3k
»

Raspberry Pi za 20 evrov z zmogljivejšim GPU od iPhona 4S (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
9920449 (14022) clix
»

Word 2010 Ponovni vklop drsnika za pomikanj po dokumentih

Oddelek: Pomoč in nasveti
51440 (1412) mikelanzelo

Več podobnih tem