» »

Problem pri polnjenju prenosnika

Problem pri polnjenju prenosnika

Pinzl ::

Živjo!

Imam problem kateremu ne pridem do dna... Zadeva je HP 4515s star cca.3,5 leta.
Nekaj časa nazaj se mi je začelo dogajati, da ko vklopim prenosnik v elektriko da bi napolnil baterijo, računalnik ne zazna polnilca, čeprav je ta prilkjučen. Na začetku je delovalo to, da sem vtič na prenosniku izštekal in vštekal parkrat, ga malo obrnil levo desno in je polnilec zaznalo.

Zanimivo je pa to, da se to dogaja samo takrat ko je baterija že v prenosniku. Namreč če ga izklopim, odstranim baterijo vštekam polnilec se zadeva vklopi brez problema, takrat tudi vtaknem baterijo ki jo potem normalno napolni.

Vendar ko enkrat spet izklopm pc iz elektrike da dela na baterijo, se zadeva ponovi.

Iskal sem po internetsih pa ne najdem rešitve.

Če je kdo imel podoben problem ali pa se mu sanja kaj naj naredim se priporočam, bom pa v kratkem probal z drugim adapterjem preverit če je kaj drugače.

einstein :P ::

kabel precvikan verjetno.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

gregor_m ::

einstein :P je izjavil:

kabel precvikan verjetno.


Jaz bi se strinjal s tem.

Imeli smo tri službene prenosnike, ki so se povnili samo, če si imel kabel pod pravilnim kotom. Če pa si imel to nesrečo, da si računalnik priključil, ko je bilo baterije smo cca 15% je računalnik štekal dokler se ni napolnil na cca 60%.

Če imaš možnost poizkusi z drugim polnilcem.

Duhec ::

Če bi bilo kaj narobe s kablom ali vtičem na prenosniku potem bi tudi brez baterije prekinjal, a ne?
http://h30434.www3.hp.com/t5/Notebook-H...

Poizkusi tole in poročaj:

Disconnect AC.
Shutdown.
Remove battery.
Connect AC.
Startup.
Open Device Manager.
Click the plus (+) sign next to Batteries category, right-click All of the "Microsoft ACPI Compliant Control Method Battery" listings, and select Uninstall In the "Confirm Device Uninstall" dialog box, click OK. (it's ok if you only have 1 of these listings)..
Click the plus (+) sign next to System Devices..
Right-click the "ACPI Fixed Features Button" and select Uninstall. In the "Confirm Device Uninstall" dialog box, click OK..
Shutdown.
Disconnect AC.
Insert battery.
Connect AC.
Startup.

gregor_m ::

Duhec je izjavil:

Če bi bilo kaj narobe s kablom ali vtičem na prenosniku potem bi tudi brez baterije prekinjal, a ne?


Ne nujno, je pa v službi prenosnik javljal nekaj v smislu: "zmogljivost prenosnika je znižana zaradi preslabega napajalnika, prosimo da zamenjate napajalnik za močnejšo izvedbo".

Pinzl ::

Živjo!

Sem čisto pozabil na tole temo, je bil kabel na določenem mestu precvikan, in če je bila baterija notri ni delal, če pa je ni zaznal, pa je delal. No potem sem probal z drugim adapterjem in od takrat deluje normalno :)

gregor_m ::

He, He se mi je zdelo, se pri HP pogosto dogaja...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 7 Installer (64-bit) - težave

Oddelek: Programska oprema
152813 (2203) fr!Xy
»

HP EliteBook 8530p problemi z XP

Oddelek: Operacijski sistemi
182283 (1913) Nuke_H2
»

pohitritev dsl ali kabelskega neta v win xp

Oddelek: Omrežja in internet
61658 (1396) BlueRunner
»

CD-ROM Drive Fail?

Oddelek: Pomoč in nasveti
7936 (902) Climber
»

Logitech MouseWare bug (?)

Oddelek: Pomoč in nasveti
272112 (1708) Swiwer

Več podobnih tem