» »

HP EliteBook 8530p problemi z XP

HP EliteBook 8530p problemi z XP

H` ::

Pozdravljeni!

Upam, da sem uvrstil temo v prav razdelek, sicer me prosim popravite.

Imam težave z ravno kupljenim notesnikom Elitebook 8530p. Glavna in najbolj lasjetrgajoča je občasen izpad ethernet omrežne kartice. Potem so tu še motnje pri miški (občasno prekinjanje), včasih usb miš celo zmrzne (in jo je treba iz- in ponovno vtakniti), predvajanje medijev je GROZNO (konstantno prekinja in se zatika), sistem se včasih ob nastavljanju glasnosti tudi kar obesi, grafična kartica ekstremno niha v moči, potem je tu še nenavadno veliko statične elektrike ob dotiku, vibrirajoč DVD predvajalnik in nekvalitetna zapeka medijev...

Vse to na Windows XP, z najnovejšimi driverji, popravki, kodeki, itd.

Za hec sem naložil nazaj prednaloženo Visto in vse težave (razen seveda statike in vibracij) so čudežno izginile, vsaj do pred nekaj trenutkov. Sedaj je ponovno crknila mrežna kartica, ne pridobi se noben IP, ne deluje niti s statičnim, skratka poveže se, ampak feedbacka ni.

Je to sploh lahko normalno? V debato, XP ali Vista se ne bi spuščal, sem se bil tudi pripravljen sprijazniti s slednjim OS-om, dokler mi ni ponovno nehal delat ethernet... se mi zdi pa nenavadno, da bi imel precej nov laptop takšne probleme z XPji, še bolj nenavadno pa se mi zdi, da bi obstajale takšne hardverske napake, ki bi jih Vista znala do neke mere odpravit ...

Laptop sem, mimogrede, že nesel enkrat na servis in izpadel kot idiot, ko je mrežna čudežno začela spet delat (glede ostalih motenj niso bili preveč impresionirani), pri meni doma pa nato spet crknila naslednji dan. Izključene so napake na kablih, domačem omrežju, kodekih (VLC in WMP dajeta podoben rezultat), pomanjkljivih driverjih, popravkih ...

Kakršna koli misel bo dobrodošla.
so be it

Ciho ::

Ti mrežna neha delati po daljšem mirovanju, ko gre prenosnik v hibernacijo ali pa sleep mode? Občasno se te napake pojavijo pri hp računalnikih.

H` ::

@Ciho: Načeloma ni nekega vzorca, prvič pa mi je res nehala delovati v hibernation modu. Je to hardverski fehler in/ali kaj se da narest?

Zdaj je, mimogrede, spet začela delat, direkt iz hibernacije ven. :|
so be it

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: H` ()

Ciho ::

Stestiraj tako, da ugasneš vse hibernacije sleep mode, ugašanje diskov,... Lahko pustiš samo, da ugasne monitor. Če se napaka ne ponovi, potem si izoliral problem. Naprej ga nikoli nisem reševal, enostavno sem pustil izkolpjeno hibernacijo...

H` ::

Bom sprobal, hvala za nasvet. Vmes sem instaliral nazaj Visto (HPjev uradni nasvet, go figure) zaradi vseh ostalih problemov, pa se mi je po instalaciji mrezna spet obesila. Nakar sem pc samo pustil, da je presel v hibernation, ga zbudil in voila, mrezna je zopet delovala ... trenutno testiram dalje.
so be it

888999 ::

rešitev za mrežo:

To resolve this issue please perform the following steps:

Step 1: Download the latest Intel Ethernet Network card driver from HP support site.

Click the following link to download (SP42190.exe) and save the file on the Desktop.
ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp42001-42500/sp42190.exe Driver Version 9.52.20.0 (26 Dec 2008)

Note: Check the HP Support site for the latest driver.


Step 2: Uninstall the current Intel Ethernet Network card driver.

1. Click Start, and then click Run and type devmgmt.msc and click Ok.

2. Click the + sign next to Network adapters to expand it, and then right click Intel(R) 82567LM Gigabit Network Connection and choose Uninstall.

3. Click Ok on the Confirm Device Removal window.


Step 3: Run the file sp42190.exe (from Step 1) and follow the onscreen instructions to unzip it and install the network driver version 9.52.20.0.

Note: Intel Network card driver version 9.52.20.0 or higher will resolve the issue. But the trick is to uninstall the current network drivers (Step 2) and then install this update, else the issue may not get resolved.

H` ::

@888999: Zanimivo, hvala ti. Sem storil opisano, bom poročal čez nekaj časa, kako se obnese.

Glede ostalih problemov pa je rešitev zgleda res Vista Business, tako vsaj izrecno pravijo na HPju.
so be it

888999 ::

prehod na Visto vsekakor ni edina resitev.
tudi na XP dela prenosnik tako, kot je treba. Preizkuseno. Certificiran je za oba operacijska, plus se za kaksnega.
Sporoci kako bo z LANom, potem pa bomo tuhtali naprej.

888999 ::

pa ce bos pri volji, mi napisi katero verzijo biosa imas na prenosniku ter katere verzije gonilnikov.

H` ::

@888999: Seveda.

Kar se tiče Biosa, ga še nisem updatal, konkretno pa (po Lavalys Everestu) gre za Compaq 68PDV Ver. F.04.
Pri XPjih sem imel vse zadnje gonilnike in je kljub temu bilo problematično, na Visti pa vse BP z priloženimi driverji oz. zadnjim video in LAN driverjem.

LAN so far so good.
so be it

motorc ::

Imam na prenosniku 8730W podobne probleme z mrežno kartico (Vista business 32bit). Mrežna povezava pade po daljšem mirovanju (power plan imam na "high performance" - nič se ne ugaša razen monitorja). IP je statični. Sem pa danes opazil, da je malo zatem, ko se je ugasnil monitor utripnila lučka za wireless. Sklepam, da je takrat tudi padla povezava. Zaenkrat mam idejo, da bom poskusil v BIOSu izključit možnost LAN/wireless switch - niti ne vem kaj točno bi to naj bilo. Poročam, ko bom stestiral.

Tudi moj model ima vibrirajoč DVD pogon - ga moram s prstom držat, da ne ropoče. Osebno sem kar malo razočaran na kvaliteto nekaterih stvari pri prenosniku tega razreda.

Mare2 ::

Si sprobal, če zvočniki kaj hreščijo? Imam podatek, ko je en HP 8530 imel omenjene težave.

Mare2 ::

V bližnji prihodnosti nameravam kupit tega pa me kar groza prijemlje, ko berem tukaj, kaj vse me čaka. :)

Bom še počakaj malo, da cena pade.

motorc ::

Zvočniki pri meni delujejo normalno, brez hreščanja.

H` ::

Misliš prav hreščanje ali preskakovanje?

Pri meni so zvočni sicer vredu, solidni (kolikor lahko od vgrajenih zvočnikov pač pričakuješ), hreščijo AFAIK ne.
so be it

Mare2 ::

H`, boš sporočil, če boš zrihtal?

Malo me skrbi, ker bom v kratkem kupil naslednika tvojega rač., ko cena QX9300 pade. Upam, da če čez 3 mesece. :)

H` ::

@Mare2, zrihtal sem do te mere, da imam zdaj gor Visto. Problemov več ni. Zvočniki pa niso nikoli hreščali oz. če boš dobil takšnega, ga pač menjaš.
so be it

Pyr0Beast ::

Kaj pa če je napaka v omrežju in elektriki ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Nuke_H2 ::

moj EliteBook 8730w dela brez problemov.... mam pa Win XP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nuke_H2 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Win 8/8.1/10 hropeče, Kubuntu blesteče?

Oddelek: Operacijski sistemi
394747 (3656) Siddh
»

Wireless kartica ne deluje na win 7

Oddelek: Omrežja in internet
151640 (1482) kratos
»

HP prenosnik- USB težava

Oddelek: Strojna oprema
142062 (1674) dj71
»

Koliko pomnilnika je v resnici

Oddelek: Pomoč in nasveti
332786 (1969) Mr.B
»

Win XP SP2 in Blutooth

Oddelek: Pomoč in nasveti
81921 (1766) jast

Več podobnih tem